Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρυπάκια να "διαχειριστούν" τον (>90% μας) κόσμο είναι: ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΑ.

Οδηγούν ΤΕΛΙΚΑ στην αποχαύνωση. Και μετά "ανοιχτός ο δρόμος" (και για 15Ε και για 20Ε min κάρτα).

"Τί να κάνουμε;" (% μας) , ΜΗ ΔΥΝΑΜΕΝΟΙ άλλων επιλογών;

ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ

ΜΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΝΕΣΤΕ,

ΑΔΥΝΑΤΟΝ, ΒΕΒΑΙΑ. Τα εξήγησα παραπάνω.

Υ.Γ.: Το 1Ε min είναι "γενικό": Πχ Cash Back ή του λαγού (ψάξε εάν δε ξέρεις "ποιόν" αποκαλώ ΑΚΡΙΒΟΔΙΚΑΙΩΣ έτσι). Το "που οδηγεί" θα το μάθουμε σε λίγα χρόνια. Να "μάθουμε" ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΠΟΤΕ, βέβαια.

13 ώρες πριν, Pppe said:

Παρότι κέρδη έχουν και πάλι οι εταιρίες (ειδικά η Voda με την τιμολογιακοποιοτική πολιτική της) ακόμα και με 6,5Ε για unlimited μηνιαία data, όταν γίνεται "μαζική" αγορά σε αυτή την τιμή (της τάξης μεγέθους 5-10% των εγγεγραμμένων sim, μηνιαίως).

"Ποιός το λέει αυτό;" και πάλι ερώτημα; ΟΚ::!!!! Αντάλλαξε με "αποχαύνωση" ΤΕΛΙΚΑ._

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Pppe said:

Δια 2 (-50%) οι κρύσταλοι, μέχρι νεοτέρας (και "εκλογών") και χωρίς καμιά ανακοίνωση:

 

Screenshot_20230515-202043.png

Screenshot_20230515-202052.png

Παρά την μείωση 50%, έχουμε μια αναντιστοιχία.

Απεριόριστα με 10.9

Η

200G με 10€ συν 15.000 κρυστάλλους 

Link to comment
Share on other sites

Σε "τί" νομίζεις ότι αντιστοιχεί 1 βδομάδας παιχνίδι (απαυχνωσης) ; 5-8.000 κρύσταλλοι; Πάνω από 1 ευρώ;

Η "αποχαύνωση" πλερώνεται ΜΟΝΟ σε μακροχρόνια βάση : ΜΑ κάθε βδομάδα , για χρόνια, να "το" παίζεις.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Απεριόριστα με 10.9

Η

200G με 10€ συν 15.000 κρυστάλλους 

Αν κάποιος δεν περνάει τα 200gb  , γλυτώνει 1 ευρω και θα το προτιμούσα ...  από την άλλη αν η vodafone αποφασίσει σε λίγες μέρες να το κανει 2+1 θα έχεις χάσει και χρήματα και τους πόντους που ίσως χρειαστούν αλλού , και τα gb δεν αποκλείεται να τα χρειαστείς.

2 ώρες πριν, Pppe said:

Σε "τί" νομίζεις ότι αντιστοιχεί 1 βδομάδας παιχνίδι (απαυχνωσης) ; 5-8.000 κρύσταλλοι; Πάνω από 1 ευρώ;

Ακόμα και το 1 ευρω για 15 λεπτά είναι οσο σε πληρώνουν περίπου όταν δουλέυεις   ... τα 5-10 λεπτά θα βοηθάνε και στο συντονισμό - αντανακλαστικά ισως και  συγκέντρωση , ένας 70 χρονος που πιάνει 550 πόντους σίγουρα δεν είναι αποχαυνωμένος. 

Link to comment
Share on other sites

A) Και η TV "έχει δράση"/ΔΕΝ αποχαυνώνει!! Και βέβαια η "κριτική σκέψη" σε τριτοτέταρτη κατάταξη όταν πρόκειται να "κάνουμε τα ίδια , βάσει ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ": Χωρίς καμιά επαλήθευση οτι "δουλεύει" ΟΝΤΩΣ μακροχρόνια. Το "εις βάρος" ΤΕΛΙΚΑ, δε μας απασχολεί. Ποιός θα ασχοληθεί ΤΟΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ με "μας"; ΑΣ πρόσεχες θα μας πούνε πχ οι τότες "νέοι"!

Β) Ούτε 0,5Ε {<0,5Ε} οι κρύσταλοι 1 βδομάδας (15΄ "τον" παίζει): Ψάξτο από τα δώρα που δίνει (vs skroutz).

Γ) Και τι "αφήγημα" υπάρχει ΠΑΝΤΑ (και για την αρχή , και για τη μέση  και για το τέλος)

Δ) Και εννοείται: "ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ , ΔΕΙΧΝΕΙ".

Απλά: Κανείς δεν ασχολείται με "διδάγματα" ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΘΗΜΑΤΑ: Διαρκή (και γεμάτα "απολαύσεις") Αφού κατέρρευσαν τα "οράματα".

Καλώς τις "εκλογές", λοιπόν: Και ΑΣ επιλέξει (όχι ανεξάρτητη μεταβλητή) καθείς (% μας): Όπως και τις συνέπειες.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνουν αλλαγές (κι όπως λέτε μας διαβάζουν), ας ρίξω κι εγώ 2 προτάσεις/ευχές. 🙏🤞

Screenshot_20230409-004033_CU Big Bang.jpg

Screenshot_20230406-020942_CU Big Bang.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται σε android. Πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και μετά να μπεις είτε με τα δεδομένα σου,ειτε με το sms που θα σου ζητήσει αν πρόκειται για νούμερο σε άλλη συσκευή. Αλλη λύση είναι να κλωνοποιήσεις την εφαρμογή αν χρησιμοποιείς πολύ συχνά και άλλο νούμερο και δεν θέλεις αυτή την διαδικασία

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bbbb said:

Δυστυχώς δεν γίνεται σε android. Πρέπει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και μετά να μπεις είτε με τα δεδομένα σου,ειτε με το sms που θα σου ζητήσει αν πρόκειται για νούμερο σε άλλη συσκευή. Αλλη λύση είναι να κλωνοποιήσεις την εφαρμογή αν χρησιμοποιείς πολύ συχνά και άλλο νούμερο και δεν θέλεις αυτή την διαδικασία

 

Αυτά τα 3 μέχρι τώρα μου φαίνονται οκ...  όποιος ξέρει κάτι αλλο ας πει.

dualapp.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλιότερα το είχα κάνει με το appcloner

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι προτιμώ το clear data & relog, διότι τα cloned apps τρώνε πολλά resources του smartphone.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Θυμάστε πότε περιμένουμε τα ear plugs και τα powerbank;

Εννοώ πότε περιμένουμε το courier..

Εγω θυμάμαι την τελευταία φορά που αγόρασα κάτι (τα jlb ηχεία) το sms από την εταιρία courier μου ήρθε 7 μέρες πριν την ημερομηνία που εγραφε στο σμσ ότι λήγει ο κωδικός μου και να κάνω την παραγγελία (την είχα κάνει αμέσως βέβαια) οπότε πρέπει από μέρα σε μέρα .

Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2023 at 6:54 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Θυμάστε πότε περιμένουμε τα ear plugs και τα powerbank;

Εννοώ πότε περιμένουμε το courier..

Εμένα μου έστειλαν ...  και αφού τα πήραμε μαζί λογικά 1-2 μέρε διαφορά να έχουμε το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, blizard said:

Εμένα μου έστειλαν ...  και αφού τα πήραμε μαζί λογικά 1-2 μέρε διαφορά να έχουμε το πολύ.

Κι εμένα σήμερα ήρθε μνμ!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ πλέον βαρέθηκα να παίζω.. Εχω φτάσει στα 1,4εκ πόντους και στα xp κοντά 32000 και ήμουν μέσα στην 100αδα στο leaderboard. Υπόσχονταν δώρα σε κάθε επίπεδο XP και τελικά δίνουν μόνο κάποιους έξτρα πόντους. Δεν έχει νόημα να παίζω άλλο

On 15/5/2023 at 9:50 ΜΜ, GREGORYMO said:

Παρά την μείωση 50%, έχουμε μια αναντιστοιχία.

Απεριόριστα με 10.9

Η

200G με 10€ συν 15.000 κρυστάλλους 

Πράγματι έτσι είναι εκ πρώτης όψεως και όντως συμφέρει το απεριόριστα. Αλλά.. πχ για εμένα συμφέρει το 200αρι του BB γιατί αυτή την στιγμή έχω κάπου 600gb που ανανεώνονται απο μήνα σε μήνα,βάζω 12€ κάρτα εντός liquid και έχω και ομιλία όση χρειάζομαι και gb πρακτικά απεριόριστα και τρώω απο τους ήδη πολλούς πόντους τους οποιους κρατώ με τα daily bonus απο το να σβηστούν στο 6μηνο... Αν κόψουν αυτή την δυνατότητα,τότε οκ αλλάζει το πράγμα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bbbb said:

Kαι εγώ πλέον βαρέθηκα να παίζω.. Εχω φτάσει στα 1,4εκ πόντους και στα xp κοντά 32000 και ήμουν μέσα στην 100αδα στο leaderboard. Υπόσχονταν δώρα σε κάθε επίπεδο XP και τελικά δίνουν μόνο κάποιους έξτρα πόντους. Δεν έχει νόημα να παίζω άλλο

Αυτό! Δεν σου το κάνει καθόλου ελκυστικό. Θα έπρεπε όσο περισσότερα XP μαζεύεις τόσο περισσότερα προνόμια να αποκτάς. Και έτσι και κάποιο νέο άτομο στο παιχνίδι να έχει ελπίδες παίζοντας να φτάσει να μπει στη 100άδα. Η απόκτηση xp και κρυστάλλων είναι αναλογική και δεν υπάρχει περίπτωση όσο παίζουν και οι υπόλοιποι να πάει ψηλά κάποιος. Το μόνο που γίνεται ουσιαστικά είναι ότι όσο παίζεις αλλάζει το background του παιχνιδιού ✌🏻 Τέλεια! (Μιλάω για το παιχνίδι αυτό καθεαυτό και όχι για τον κυριότερο σκοπό του που είναι φυσικά να αγοράζεις πακέτα)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bbbb said:

Kαι εγώ πλέον βαρέθηκα να παίζω.. Εχω φτάσει στα 1,4εκ πόντους και στα xp κοντά 32000 και ήμουν μέσα στην 100αδα στο leaderboard. Υπόσχονταν δώρα σε κάθε επίπεδο XP και τελικά δίνουν μόνο κάποιους έξτρα πόντους. Δεν έχει νόημα να παίζω άλλο

Κι εγώ το ίδιο νοιώθω. Στο leaderboard είμαι στο 351. Μάλιστα τον προηγούμενο μήνα, ενώ ούτε που ακουμπούσα, για πρώτη φορά μου την κάρφωσε και σκότωσα 750.000💎 (250 συμμετοχές) στη lottary του i14! (...όπου βέβαια πήρα ένα ...φρύδι!...). Τώρα έχω 560.000💎 και τους κοιτάω... Πόσα 200άρια να πάρω... Αλλά είναι και ο ψυχαναγκασμός βλέπεις...

Screenshot_20230530-015247_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, johndouk said:

Κι εγώ το ίδιο νοιώθω. Στο leaderboard είμαι στο 351. Μάλιστα τον προηγούμενο μήνα, ενώ ούτε που ακουμπούσα, για πρώτη φορά μου την κάρφωσε και σκότωσα 750.000💎 (250 συμμετοχές) στη lottary του i14! (...όπου βέβαια πήρα ένα ...φρύδι!...). Τώρα έχω 560.000💎 και τους κοιτάω... Πόσα 200άρια να πάρω... Αλλά είναι και ο ψυχαναγκασμός βλέπεις...

Screenshot_20230530-015247_Gallery.jpg

Εγω παίρνω ένα 200αρι το μήνα και μου φτάνει για την ώρα. Με απλά λόγια όσο συνεχίζει έτσι η φάση με liquid συν το 200αρι,με ένα 12αρι έχω πρακτικά απεριόριστα δεδομένα και ομιλία/sms όσα χρειάζομαι χωρις να χρειάζεται να παιξω άλλο το παιχνίδι πέραν του υποχρεωτικού μια φορά το 6μηνο για να μη χαθούν οι κρύσταλλοι.. Απλά τέλειο! Στις συμμετοχές στις κληρώσεις, προσωπικά πάντα κάνω 1. Θεωρώ ότι αν είναι η τύχη μου να έρθει και 1 συμμετοχή είναι υπερ-αρκετή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...