Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 24/12/2022 at 4:48 ΜΜ, Pppe said:

Αντεεε και στην καταργηση και αλλων #2# δωρεαν πακετων χωρις καμια προειδοποιηση εν μια νυχτι.

Ως την πληρη καταργηση ολοκληρου του app Big Bang. Προβλεπεται απο τους ορους χρησης, απροειδοποιητα στην ουσια, ασχετα πως το γραφει τυπικα στους ορους χρησης. Και δε θαναι η πρωτη φορα που θα κανουν κατι τετοιο απο την Vodafone CU. Και να δω τι θα κανετε τους κρυσταλους που μαζευετε ολημερις τοτες!!

Θα κάνουν ότι κάναν και στο αντίστοιχο του f2g. Θα βάλουν δώρο ένα πατίνι και θα μας δώσουν προθεσμία 1 μήνα να βάλουμε τους κρυστάλλους μας στην λοταρία. Εκατομμύρια κρύσταλλοι θα μπουν στην κλήρωση και θα σου πουν ότι τους χρησιμοποίησες.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, balkos said:

Θα κάνουν ότι κάναν και στο αντίστοιχο του f2g. Θα βάλουν δώρο ένα πατίνι και θα μας δώσουν προθεσμία 1 μήνα να βάλουμε τους κρυστάλλους μας στην λοταρία. Εκατομμύρια κρύσταλλοι θα μπουν στην κλήρωση και θα σου πουν ότι τους χρησιμοποίησες.

Ανακεινωθηκε λήξη?

Αν παίξεις 1 παιχνίδι, μεταφέρονται η δεν κατάλαβα καλά?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GREGORYMO said:

Ανακεινωθηκε λήξη?

Αν παίξεις 1 παιχνίδι, μεταφέρονται η δεν κατάλαβα καλά?

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι τέτοιο. Προς το παρόν εικασίες κάνουμε μόνο βάσει προηγούμενων εμπειριών.Σε ότι αφορά την μεταφορά των κρυστάλλων.Πλέον  αν δεν παίξεις κανένα παιχνίδι/πίστα για διάστημα μεγαλύτερο των 6 μηνών,τότε οι κρύσταλλοι χάνονται. Οπότε για να τους διατηρήσεις χρειάζεται με τους τωρινούς όρους 1 πίστα ανά 6 μήνες και φυσικά 1 ανανέωση χρηματικού υπολοίπου στην sim/χρόνο αφού μετά τον χρόνο (13ο μηνα) έτσι και αλλιώς θα χαθεί και το νούμερο αν δεν ανανεώσεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
1 hour ago, blizard said:

Τωρα !!! παρατήρησα  ενα καλο πακετάκι με 2 ευρα  (3 gb και 100 λεπτα ) για 7 μέρες .... βολέυει και εκτος  liquid και εντος (για να συμπληρώνεις ή να μην ξεχαστείς χωρις να το ενεργοποιήσεις καμιά μερα και πάθεις ζημια .

Μπορείς να το παρεις δευτέρα, και μετά την άλλη δευτέρα ξανα και να ενωθεί !!!!  η να το αφήσεις για την τρίτη να κερδίσεις μια μερα (στο μικρο ενδιάμεσο να έχεις το liquid )

Δεν ξερω πόσες φορες σου επιτρέπει να το πάρεις το μηνα, δεν γράφει κατι αλλά νομίζω δεν έχουν όριο αυτά που πληρώνεις .... ίσως βολέυει αρκετούς,  και με τα δωρεάν χρήματα του liquid 

Πριν κάνα χρόνο (όταν έδινε 100'&1Gb) το έπαιρνα back to back 4 φορές (κάθε 8 μέρες) και έκανε κανονικά roll over. Αν δεν χρειάζεσαι αρκετά sms είναι εξαιρετική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αυτή τη στιγμή για data στο ΒΒ επί πληρωμεί , αυξανομένου ποσού ευρώ, λοιπόν:

1) Unlimited data 24 ώρες με 1Ε και 900 κρυστάλους {BB Data 24H}

2) 10GB για 2 μέρες (48h) με 1,5Ε και 1.000 κρυστάλους {BB Data 48H}

3) 15GB για 7 μέρες με 3Ε και 3.000 κρυστάλους {BB Data Mini}

4) 8GB για 30 μέρες με 6Ε και 6.000 κρυστάλους {BB Data Medium}

5) 200GB για 30 μέρες με 10Ε και 30.000 κρυστάλους {BB Data Max},

 

εκτός των δωρεάν, εφόσον κάρτες >=22Ε τους τελευταίους 3 μήνες:

Α) 3GB για 6 ώρες με 1.000 κρυστάλους {BB Free Data 6H}

Β) 1GB για 24 ώρες με 2.000 κρυστάλους {BB Free Data 24H} 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Τωρα !!! παρατήρησα  ενα καλο πακετάκι με 2 ευρα  (3 gb και 100 λεπτα ) για 7 μέρες .... βολέυει και εκτος  liquid και εντος (για να συμπληρώνεις ή να μην ξεχαστείς χωρις να το ενεργοποιήσεις καμιά μερα και πάθεις ζημια .

Μπορείς να το παρεις δευτέρα, και μετά την άλλη δευτέρα ξανα και να ενωθεί !!!!  η να το αφήσεις για την τρίτη να κερδίσεις μια μερα (στο μικρο ενδιάμεσο να έχεις το liquid )

Δεν ξερω πόσες φορες σου επιτρέπει να το πάρεις το μηνα, δεν γράφει κατι αλλά νομίζω δεν έχουν όριο αυτά που πληρώνεις .... ίσως βολέυει αρκετούς,  και με τα δωρεάν χρήματα του liquid 

Εγώ το χρησιμοποιω, βολεύει.

Δεν είναι τρομερό κελεπουρι.

Δίνεις 8€ αντί 10.9€

Link to comment
Share on other sites

Στο Big Bang τις τελευταίες μέρες σας λειτουργεί το κουμπί με τις αγορές;

Σε εμένα μόλις πατάω το κουμπί με τις αγορές πάει να μπει και κάνει ανανέωση όλης της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Μια χαρά πηρα τις δωρεάν 6 ωρες , δοκίμασε να καθαρίσεις την cashe και ξαναβάλε την εφαρμογή ... μπορείς να αγοράσεις και απο το cu app επίσης και αυτο φαινεται να δουλέυει.

Το έφτιαξαν πριν λίγο. Είχε ~2 μέρες αυτό το πρόβλημα. Η εκκαθάριση της cashe δεν είχε βοηθήσει. Thanks!

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα εχω θεμα με την εφαρμογη επειδη εχω 2 νουμερα cu για το ενα νουμερο (το προσωπικο μου) την εφαρμογη την εχω εγκαταστησει στο βασικο μου κινητο (motorola G50) ενω για το αλλο νουμερο (που εχω τη sim σε 4g router στο εξοχικο) εγκατεστησα την εφαρμογη στο παλιο μου κινητο (Xiaomi Redmi 8A) και εχω το εξης θεμα ενω στο motorola η εφαρμογη συνολικα τρεχει πολυ ομαλα χωρις κολληματα στο Xiaomi κανει 3 λεπτα να ανοιξει μου πεταει timeout error οταν ολοκληρωσω μια πιστα χανοντας και τη ζωη αυτης της πιστας φυσικα κλπ το χει παθει καποιος αυτο εχει βρει καποια λυση? θα εκτιμουσα ιδιαιτερα οποιαδηποτε βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blizard said:

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, αλλά δοκίμασες να καθαρίσεις cashe και να ξανα ενεργοποιήσεις μέσο sms την εφαρμογή αφου την έχεις σβήσει πρώτα ? ίσως και καμιά παλαιότερη version μπας η καινούργια έχει θέμα με κάτι από το κινητό σου ... 

Εγώ έχω βγάλει dual sim (7 ευρω εφάπαξ - μια φορά) και την δέυτερη sim του αριθμού την έχω βάλει σε ένα απλό παλιό ΜΗ εξυπνο κινητό ... έτσι δεν επιρεάζει τα data και μπορείς να λαμβάνεις το sms μια φορά την εβδομάδα για να μπαίνεις στο big bang app από το δικό σου κινητό που δουλέυει .

Με την ευκαιρία, δες και αυτό  https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/efood-neo-cu-noumero

για να πω την αληθεια δεν το αυτο δοκιμασα αν και εκανα το εξης πηγα στις ρυθμισεις στις εφαρμογες και απο τις αδειες απενεργοποιησα την αυτοματη εκκινηση των fb,insta,mess,tiktok που ηταν ενεργα εν αγνοια μου μολις το εκανα αυτο ετρεξα παλι την εφαρμογη και ανοιξε στο τσακ μπαμ τωρα δεν ξερω αν λυθηκε το θεμα η αν ηταν στιγμιαιο ολο αυτο αλλα καλου κακου θα δοκιμασω και αυτο που μου προτεινεις μπορει να βγαλω καποια ακρη σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έβαλα το πακέτα με τα 200GB και είδα ότι από 30000 το άλλαξαν σε 15000 crystals. Ξέρουμε αν είναι μόνιμη αυτή η έκπτωση;

Επίσης ξέρει κάποιος πότε ακριβώς λήγουν τα πακέτα; π.χ. τα 200GB είναι για 30 μέρες άρα μου λήγει στις 12/3. Τι ώρα όμως θα απενεργοποιηθεί στις 12/3; Θα προλάβω εκείνη τη μέρα να το ενεργοποιήσω και να πάρει παράταση ή να το κάνω μία μέρα πριν;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ioanniskar said:

Έβαλα το πακέτα με τα 200GB και είδα ότι από 30000 το άλλαξαν σε 15000 crystals. Ξέρουμε αν είναι μόνιμη αυτή η έκπτωση;

Μέχρι τέλος του μήνα.

Screenshot_20230210-160821_CU Big Bang.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χ4 Daily bonus, έως 28/2.

Νέα προωθητική:

Screenshot_20230217-150805_CU Big Bang.jpg

Όσοι έχουμε ήδη σπεύσει να πάρουμε τους σημερινούς κρυστάλλους πριν την ανακοίνωση, ε, καλά να πάθουμε!... (Εγώ τους πήρα λίγο μετά τα μεσάνυχτα και ήταν και 7η μέρα, το μέγιστο. Πήρα 1000 αντί 4000.) 

Πάντως είναι κρίμα μια τόσο καλή προωθητική ενέργεια να αφήνει, λόγω κακού σχεδιασμού, μερίδα χρηστών με παράπονο άνισης μεταχείρισης... (Το έθεσα ήδη το θέμα στο chat.)

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, johndouk said:

Χ4 Daily bonus, έως 28/2.

Νέα προωθητική:

Screenshot_20230217-150805_CU Big Bang.jpg

Όσοι έχουμε ήδη σπεύσει να πάρουμε τους σημερινούς κρυστάλλους πριν την ανακοίνωση, ε, καλά να πάθουμε!... (Εγώ τους πήρα λίγο μετά τα μεσάνυχτα και ήταν και 7η μέρα, το μέγιστο. Πήρα 1000 αντί 4000.) 

Πάντως είναι κρίμα μια τόσο καλή προωθητική ενέργεια να αφήνει, λόγω κακού σχεδιασμού, μερίδα χρηστών με παράπονο άνισης μεταχείρισης... (Το έθεσα ήδη το θέμα στο chat.)

Και εγώ την έχω πατήσει έτσι.

Θα ωφεληθείς αν δώσεις ξημερώματα την 01 Μαρτίου 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johndouk said:

Όσοι έχουμε ήδη σπεύσει να πάρουμε τους σημερινούς κρυστάλλους πριν την ανακοίνωση, ε, καλά να πάθουμε!... (Εγώ τους πήρα λίγο μετά τα μεσάνυχτα και ήταν και 7η μέρα, το μέγιστο. Πήρα 1000 αντί 4000.) 

Πάντως είναι κρίμα μια τόσο καλή προωθητική ενέργεια να αφήνει, λόγω κακού σχεδιασμού, μερίδα χρηστών με παράπονο άνισης μεταχείρισης... (Το έθεσα ήδη το θέμα στο chat.)

Προ ολίγου είδα ότι μου πρόσθεσαν τη διαφορά των 3000 κρυστάλλων! 👍

Ανταποκρίθηκαν γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, johndouk said:

Προ ολίγου είδα ότι μου πρόσθεσαν τη διαφορά των 3000 κρυστάλλων! 👍

Ανταποκρίθηκαν γρήγορα!

Αφού το ζήτησες λογικό και σωστό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γιατί το κάνουν αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Δηλ. καταλαβαίνω, τους έχει μείνει στοκ και προσπαθούν να το ξεφορτωθούν, αλλά κατά την άποψή μου, καλύτερα να έδιναν μικροδώρα (όπως παλιότερα, ακουστικά, powerbank κλπ) μόνο με πόντους, κι ας ήταν και πολλοί (σαν να σου δίνουν επιπλέον κίνητρο να παίζεις στην τελική).

Ακόμα και αν όντως ενδιαφέρεσαι να πάρεις αυτές τις συσκευές, θα κάτσεις να βάζεις κάρτες για να φτάσεις πχ 80 ευρώ; (που, εδώ που τα λέμε, δεν είναι και προσφορές)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Εβαλαν 2 συσκευές για να αγοράσεις με το υπόλοιπο της κάρτας σου .

 

bigb.png

Έχει μικρη χωρητικότητα. 

Μόνο 32MB

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2023 at 5:52 ΜΜ, blizard said:

Εβαλαν 2 συσκευές για να αγοράσεις με το υπόλοιπο της κάρτας σου .

 

bigb.png

Καταξοδευτηκαν παλι το ενα απλα γελαω αμα ειναι η πρωτη εκδοση του flip ωστοσο για το κινητο μωρη βονταφον λιγο καλυτερο κινητο με λιγο παραπανω κρυσταλλους δεν μπορουσες να προσφερεις τι να τα κανω τα 2gb ram εν ετει 2023???

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, blizard said:

Τελικά πρέπει να είναι το  essencial 1  το ηχείο ... ταιριάζει και το χρώμα και η τιμή , 64ευρω  το πιο φτηνό στο γερμανό , και στα video  είδα  εχει και καλώδιο για ήχο παρότι στα sites λενε δεν εχει,

 

  ΕΧΟΥΝ 10 φορές περισσότερους πόντους daily bonus μέχρι 3/4/2023  

Super !!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, blizard said:

Τελικά πρέπει να είναι το  essencial 1  το ηχείο ... ταιριάζει και το χρώμα και η τιμή , 64ευρω  το πιο φτηνό στο γερμανό , και στα video  είδα  εχει και καλώδιο για ήχο παρότι στα sites λενε δεν εχει,

 

  ΕΧΟΥΝ 10 φορές περισσότερους πόντους daily bonus μέχρι 3/4/2023  

Αν ισχυει αυτο το συγκεκριμενο μοντελο και δεν ειναι εκτιμηση τοτε το τσιμπησα why not

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τα χαρακτηριστικά του χιαομι: συσκευή 3ετίας, 2gb ram, 32gb rom, μετριες καμερες. Μονο η 5αρα μπαταρία αξίζει, αλλά οχι να δώσω 180.000 κρυστάλλους (εχω 600κ+) και 75€! Ισως να εδινα 300.000 και 40€ και να το εχω στην άκρη για πολύ βασικά σε ώρα ανάγκης. Κανένας δεν θα δώσει 75€. Πολύ λίγη ραμ και ρομ για 75€.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Ειδα τα χαρακτηριστικά του χιαομι: συσκευή 3ετίας, 2gb ram, 32gb rom, μετριες καμερες. Μονο η 5αρα μπαταρία αξίζει, αλλά οχι να δώσω 180.000 κρυστάλλους (εχω 600κ+) και 75€! Ισως να εδινα 300.000 και 40€ και να το εχω στην άκρη για πολύ βασικά σε ώρα ανάγκης. Κανένας δεν θα δώσει 75€. Πολύ λίγη ραμ και ρομ για 75€.

Αμα ειχε διπλασια ram και 5ghz υποστηριξη wifi θα το τσιμπουσα για εφεδρικο τωρα καληνυχτα 

Το ηχειακι ψιλοαξιζει αλλα οι τρομπες δεν διευκρινιζουν το μοντελο 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...