Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, George6633 said:

Παρατηρώ σήμερα το πακέτο των 100GB χρειάζεται πλέον 60000 κρυστάλλους αντί για 30κ.Δεν παρατήρησα αν άλλαξαν και τα υπόλοιπα.. Έχει μέρες που συμβαίνει αυτό; 

Έχει καμιά βδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pppe said:

Τουλαχιστον 3 μερες.

Διπλασιαστηκαν οι κρυσταλλοι και σε αλλα big bang επι πληρωμει πακετα.

Και αυτο το νούμερο των κρυστάλλων πιάνεται σαν μηνιαίος στόχος;Επειδή είμαι καινούργιος σχετικά στην εταιρία και δεν το έχω προσέξει.. Ξερω ότι 30κ είναι εφικτός στόχος αλλά για παραπάνω δεν πρόσεξα γιατί είχα χαλάσει και κάποιους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να "παιξω" πανω απο 1,5 χρονο.

Κατα την εκτιμηση μου βαινει προς καταργηση de facto, δλδ απο "τα ιδια τα πραγματα".

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, George6633 said:

Και αυτο το νούμερο των κρυστάλλων πιάνεται σαν μηνιαίος στόχος;Επειδή είμαι καινούργιος σχετικά στην εταιρία και δεν το έχω προσέξει.. Ξερω ότι 30κ είναι εφικτός στόχος αλλά για παραπάνω δεν πρόσεξα γιατί είχα χαλάσει και κάποιους.

Oχι δεν είναι εφικτό να πιάσεις 60κ σε ένα μήνα ότι και αν κάνεις. Τους έστειλα και στο chat να ρωτήσω αν πρόκειται πχ περί λάθους και δεν απάντησαν.. Οπότε αυτή είναι η νέα πραγματικότητα.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα βαζουν κατα περιοδους "Προσφορα -50% στους κρυσταλους" , οχι στην τιμη ευρω βεβαια, και θα "τρεεεχουμε" να προλαβουμε για 100γιγα με 10Ε και κοπο παιξιματος 1,5 μηνα.

Εγω προσωπικα ΔΕ θα παρω.

Για τη δεκαετια που διανυουμε τα unlimited data πανω απο 15Ε ΔΕΝ ειναι "λογικη" τιμη. Το χειμωνα θα δειξει, βεβαια. Οσοι πιστοι σε "τρελο παιξιμο" ας συνεχισουν ,βεβαια: Δε τους το απαγορευει κανεις.

Αλγοριθμος "σωστης" τιμης ,που τον εχω ξαναβαλει: Ευρω = (x TB επι y days). Προσωπικα τιποτα περισσοτερο σε ευρω δε θα αγοραζω.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, bbbb said:

Oχι δεν είναι εφικτό να πιάσεις 60κ σε ένα μήνα ότι και αν κάνεις. Τους έστειλα και στο chat να ρωτήσω αν πρόκειται πχ περί λάθους και δεν απάντησαν.. Οπότε αυτή είναι η νέα πραγματικότητα.

 

Κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό μάλλον... Αυτό είναι το κακό με την κάρτα,δεν έρχονται ποτέ όλα όπως τα υπολογίζεις,αλλά τουλάχιστον πάντα υπάρχουν λύσεις. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites



.....,αλλά τουλάχιστον πάντα υπάρχουν λύσεις. 


Αυτή είναι και η ομορφιά

να είσαι γατονι και να πληρώνεις ελάχιστα όταν ο δίπλα συνάδελφος πληρώνει χαράτσι κάθε μήνα :)


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:


 

 


Αυτή είναι και η ομορφιά

να είσαι γατονι και να πληρώνεις ελάχιστα όταν ο δίπλα συνάδελφος πληρώνει χαράτσι κάθε μήνα :)


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

 

Γατόνι δεν γίνεσαι.. γεννιέσαι!! 

😉🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:


 

 


Αυτή είναι και η ομορφιά

να είσαι γατονι και να πληρώνεις ελάχιστα όταν ο δίπλα συνάδελφος πληρώνει χαράτσι κάθε μήνα 🙂


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

 

Η ομορφιά είναι να είσαι γατονι ειτε πρόκειται για χαράτσι κάθε μήνα είτε για κάρτα.. Εγω πχ πληρώνω το unlimited στην πράσινη 20.80€ το μήνα,αυτό ήθελε πολύ κυνηγητό.. Όπως και συ θα έχεις κάτι αντίστοιχο στα δικά σου μέτρα.. Και οι περισσότεροι από μας εδώ μέσα.Αν δεν το κυνηγούσα μπορεί απλά να έμπαινα στο site να το αγόραζα και να έδινα πάνω από τα διπλάσια.Θελω ψάξιμο για όλους μας και τίποτα να μην αφήνουμε στην τύχη. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Οι 60.000 κρύσταλλοι θα άξιζαν εάν θα έδινε απεριόριστο ιντερνετ. Δεν έχει καμμία λογική να δίνουν όλοι απεριόριστο ιντερνετ με 9,90€ και το big bang να ζητάει 10.00€ και 2πλασιους κρυστάλλους για να δώσει 100gb μόνο. Σουπερ τσιγκουνιά η βονταφονάρα (ή θεωρούν σούπερ χαζούς τους συνδρομητές τους)... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν ενεργοποιω σε παραπανω τιμη σε ευρω απο εαν πολλαπλασιασω τα τεραμπαιτ που δινει επι τις μερες ισχυος τους.

Πχ unlimited data (λογιζομενα ως μισο τεραμπαιτ δλδ 500GB) επι 30 μερες= 15Ε.

100GB (0,1TB περιπου) επι 30 μερες = τιποτα παραπανω απο 3 ευρω.

Link to comment
Share on other sites



Η ομορφιά είναι να είσαι γατονι ειτε πρόκειται για χαράτσι κάθε μήνα είτε για κάρτα.. Εγω πχ πληρώνω το unlimited στην πράσινη 20.80€ το μήνα,αυτό ήθελε πολύ κυνηγητό.. Όπως και συ θα έχεις κάτι αντίστοιχο στα δικά σου μέτρα.. Και οι περισσότεροι από μας εδώ μέσα.Αν δεν το κυνηγούσα μπορεί απλά να έμπαινα στο site να το αγόραζα και να έδινα πάνω από τα διπλάσια.Θελω ψάξιμο για όλους μας και τίποτα να μην αφήνουμε στην τύχη. 


[Οφφ τοπική,]
Σωστή τοποθέτηση,

.... είχα στο μυαλό μου άνθρωπος που πληρώνουν πράγματα που απλά δεν χρειάζονται η θα μπορούσαν να κάνουν κάλιστα την δουλειά τους με πολύ λιγότερα χρήματα...

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

Τι είναι αυτός ο τύπος ακριβώς  ?  πάντως και εγώ έχω όριο κοντα στα 15 ευρω  οπως και ο πολύς κόσμος , οχι παραπάνω και κυρίως αν ήταν με δέσμευση ... η μόνη λύση μέχρι σήμερα και εκτός συναγωνισμού ηταν αυτό το πακέτο για να έχεις κάθε μήνα κάτι σχετικά κόντα στα απεριόριστα.  

Πρέπει να περιμένουμε για να δούμε ... σήμερα κανένας δεν αγοράζει τα 100 gb (μπήκε ξεκάρφωτα και το απεριόριστο διπλα με 0 κρυστάλλους  μην ξεχαστεί κανεις) , οπότε μπορούν να "παίζουν" ανετα. 

Το πολύ θετικό σενάριο να ετοιμάζονται να φέρουν απεριόριστα σε καλή τιμή και μειώσεις στην τιμή του bb από Σεπτέμβρη (το δίκτυο φαίνεται να αντέχει) και δεν θα το ήθελαν ανταγωνιστικό  αλλά συμπληρωματικό ... πχ να λες δίνω 15 ευρω για απεριόριστα και κάποιο μήνα το αφήνω για τα 100 gb με 7-8 ευρω , θα τους δώσει και κάποιο πλεονέκτημα προς τον ανταγωνισμό.

Βέβαια το πιο πιθανό  να μην έχουμε απεριόριστα πριν τον χειμώνα ... οπότε όσοι δοκιμάσαμε τα απεριόριστα 3 μηνες και μας βόλεψαν θα πιεστούμε για κάποιο συμβόλαιο   (αν και οι κρύσταλοι του καλοκαιριού μας δίνουν μήνες περιθώριο) .. μετά ίσως το επιστρέψουν εκει που ήταν.

Χειρότερο σενάριο να σταματάνε την προσπάθεια για φτηνό απεριόριστο ... αρνητικό σημάδι   η επαναφορά του φόρου τηλεόρασης πριν 15 μέρες ( ειχει ανασταλεί για 3 χρόνια μαζί με αλλα στην συζήτηση που ζητήθηκε από τις εταιρίες να δωσουν φτηνό ιντερνετ) και η ανίκητη βλακεία πολλών που παρασέρνει τα πάντα ... (τα μέλη της υψηλής κοινωνίας που τρέμουν μπας πέσει το ιντερνετ στα 2mbps , μην έχει drops , μην πρέπει να παίξουν bb κλπ , αλλά δεν ενοχλούνται να τα σκάνε ή την κοροιδία των 10-15 gb )

 

ΥΓ Οντος ποτέ δεν ξέρεις  με τα καρτοκινητά ... νόμιζα πως ειχα σχεδιάσει να περιμένω χαλαρά εξελίξεις ολο το χρόνο με την δέυτερη κάρτα που έδινε δώρο 10 ευρω και θα αγόραζα με αυτα το bb κάθε μήνα ... και τα 10.90  θα τα έστελνα (δωρεάν το έχουν και αυτο) σε άλλο cu για αγορές smart pocket . Με την ευκαιρία δοκίμασα το e-fresh και είναι πολύ βολικό σουπερ μαρκετ , ιδιες ή και καλυτερες τιμές από αυτές που θα αγόραζα  σε πολλά προιόντα και στα φέρνουν γρήγορα με επιλογή ώρας  , δεν πετυχα  λάθος ή να μην υπάρχει κάτι που επέλεξα.

 

Ανήκει λοιπόν κάποιος στην υψηλή κοινωνία, όταν θέλει να έχει καλές ταχύτητες στο διαδίκτυο και να μην έχει διακοπές... Τι να πω... 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρείες δίνουν απεριόριστα. 

Δεν υπάρχουν οι '' απατεώνες'' που δεν δίνουν. 

Ας ασχοληθούμε δηλαδή με την ποιότητα του δικτύου γιατί στις τιμές δεν υπάρχει διαφοροποίηση. 

Link to comment
Share on other sites

Το κρέας το λένε κρέας. 

Το ψάρι το λένε Ψάρι. 

Με βάπτισμα δεν γίνεται το κρέας ψάρι. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Τα 60.000 τα επέστρεψαν σε 30.000

Υπάρχει ένας χαφιές στο γκρουπ... 

Ξέρω που πάει το μυαλό σου... 😂😂
Ούτε καν!! 😂😂
Που για καλό ήταν, αλλά τέλος πάντων... 😉

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mobileras said:

Τα 60.000 τα επέστρεψαν σε 30.000

Υπάρχει ένας χαφιές στο γκρουπ... 

Το πρωι ηταν 60.

Κατα το Σεπτεμβρη -70% στους κρυσταλους ανα περιοδους κ ναμαστε ευχαριστημενοι: Επι των 60 το -70%, ετσι?

Οποιοι πιστοι ας παιξουν. Εγω τοχω κοψει πανω απο ετος.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, konstantinos77 said:

Ξέρω που πάει το μυαλό σου... 😂😂
Ούτε καν!! 😂😂
Που για καλό ήταν, αλλά τέλος πάντων... 😉

Όποιος έχει τη μύγα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Pppe said:

 

Οποιοι πιστοι ας παιξουν. Εγω τοχω κοψει πανω απο ετος.

Εγώ το έκοψα αλλά πριν το 6μηνο θα παίξω λίγο για να μην μου λήξουν οι my precious κρύσταλλοι.. 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blizard said:

Εγώ πλέον παίζω για 2 αριθμούς και έχω γίνει και καλός τελευταία  !!! πήγε 590 πόντους μια φορά ρε γμτ 😉 γίνεται τίποτα αν τα πιάσεις όλα ? 

Εγώ τα έχω πιάσει όλα αρκετές φορές.. αν εμφανιστεί κλεψύδρα είναι εύκολο. Όχι απλώς παίρνεις όλους τους πόντους..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blizard said:

Εγώ πλέον παίζω για 2 αριθμούς και έχω γίνει και καλός τελευταία  !!! πήγε 590 πόντους μια φορά ρε γμτ 😉 γίνεται τίποτα αν τα πιάσεις όλα ? 

Τίποτα δε γίνεται αν πετύχεις 600 πόντους σε μια πίστα. Μετά από  xiaomi και samsung κινητά  στο shop θα βάζουν και realme και tcl μου απάντησαν στο chat. Ένα realme c31 σε καλή τιμή θα ήταν ιδανικό.

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζω πάντα πρώτα τα (5 πλέον) worlds. Όχι Δευτέρα, αλλά Τετάρτη, Πέμπτη κ αργά το βράδυ, αυξάνονται έτσι οι πιθανότητες για αεροπλανάκι (που δίνει >215 πόντους) πάρα τζιπάκι (~170).

Τα 15 space origins  τα παίζω συνήθως Πέμπτη μετά τα μεσάνυχτα προς Παρασκευή. Δίνει σχεδόν όλες τις πίστες 700άρες (άντε 1 ή 2 600) και καθαρές χωρίς ογκόλιθους.

Αν χρησιμοποιείς εφαρμογή που "κλειδώνει" το landscape (πχ rotation), πιάνεις 80-90% σε κάθε πίστα. Κι αν βγει κλεψύδρα (συνήθως σε 2-4 πίστες την συγκεκριμένη ώρα), οι 700 πόντοι είναι εύκολοι, όπως προανέφερε ο καλλιτέχνης.

ΥΓ: Βασικό να μην ξεχνάς το daily bonus.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...