Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....και αποκαλύφθηκε η αλήθεια.

Να το ξέρουν όσοι μας διαβάζουν εδώ και δουν το επόμενο Lucky Lottery.

Και εάν, εντελώς απίθανό, κάποιος πραγματικός νικητής μας διαβάζει εδώ, ας μας το πει: Αναφέρομαι σε Lucky Lottery με το φετεινό έτος. Δε πρόκειται. Ας μας διαψεύσει , όμως, και ας ψάξουμε εμείς που δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

1. Στη χώρα μας δεν "υπάρχει" καμιά ελεγκτική Αρχή (ΕΕΤΤ, Συνήγορος Καταναλωτή στη συγκεκριμένη περίπτωση) προς υπεράσπιση του απλού καταναλωτή. Όποιος δεν έχει πολλαπλώς αποκτήσει αυτό το θέσφατο/εμπειρία μπορεί να την αποκτήσει, αρκεί να δοκιμάσει αρκετές φορές πολλαπλώς.

2. Όποια εταιρία (και πολυεθνική) έρχεται στη χώρα μας, "ελληνοποιείται": Αν δεν έχετε εμπειρία επί αυτού μπορείτε να συνεχίσετε ως το τέλος.

3. Επί του απολύτως συγκεκριμένου, είμαι διατεθιμένος να κληθώ ως μάρτυρας (ή κατηγορούμενος), όταν και η συγκεκριμένη εταιρία παρουσιάσει τους "νικητές" στο δικαστήριο, ως έχουν αναγραφεί στο https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/diagonismoi/ γιατί δε τα λέω τυχαία. Όσα δεν έχουν αναγραφεί μπορεί να παρουσιαστούν τότε και να "αποκαλυφθούν" και τα 1. , 2. που γράφω παραπάνω.

 

Και για τους "απλούς" που μας παρακολουθούν εδώ μέσα:

1. Αν υπάρχει πραγματικός νικητής ας μας πει έστω τι "κέρδισε" και θα ψάξουν άλλοι τα περαιτέρω.

2. Στο επόμενο Lucky Lottery, ας βάλουν και μια "δεύτερη σκέψη" οι ενδιαφερόμενοι.

Αναφερομαι σε Lucky Lotery έκδοσης αποτελεσμάτων 2022.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, blizard said:

Και εγω σχολίασα ότι τα δώρα του big - bang δεν μπορεί να είναι του επιπέδου - είμαι Ρομα έχω 10 παιδιά τους έδωσα κάρτες και βγάζω λεφτά με το παιχνιδάκι ... και αν έγινε στο παρελθόν δεν ειναι αυτός ο σκοπός του , καθόλου άσχετο δεν είναι.

Πηγαμε απο το ενα ακρο , στο αλλο ακρο, τι δεν καταλαβαινεις; Προφανως και δεν απαιτησα να χαριζει τζαμπα, χωρις χρηματα συσκευες και αξεσουαρ αλλα οχι και αυτο το ρεζιλικι. Γιατι δεν υπαρχει ανθρωπος που θα παει να δωσει 290.000 κρυσταλλους και 11€ για κατι που κοστιζει στο skroutz γυρω στα 13€...! Αν ειναι ετσι, ας μην βαζει καθολου "συσκευες & αξεσουαρ" για να μην παιζει με την νοημοσυνη μας ως καταναλωτες. Εκτος και αν θελει να πιασει καποιο κοροϊδο, οποτε παω πασο...

Τα "ασχετα" σου που αναφερθηκα ειναι το promotion που εκανες περι supermarket, smart pocket, καρτες νεων, που δεν εχουν καμια σχεση με το θεμα που εθιξα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, blizard said:

 το να μην πιστέυεις τίποτα και για κανένα είναι δικαίωμα σου (εστω και ψεκασμένο) αλλά να κάθεσαι να παίζεις το παιχνιδάκι για ώρες  και να γράφεις και από πάνω εδώ είναι πολύ.

Προσωπικοί χαρακτηρισμοί επειδή κάποιος δεν συμφωνεί με τις απόψεις σου δεν είναι σωστοί. Όταν σε έναν διαγωνισμό η εταιρία οφείλει να ανακοινώνει τα ονόματα νικητών και δεν το κάνει, από μόνη της δημιουργεί υποψίες... Μέχρι πριν 2 διαγωνισμούς έδινε όλα τα ονόματα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, blizard said:

ΧΑΧΑΧΑ , ευχαριστώ , εκανε μπαμ τι ρόλο βαράτε εδώ μέσα γιαυτό είπα να σας απαντήσω σε κάτι αυτονόητα πράγατα να δω αν θα αντιδράσετε και πως .

ΥΓ

Ο χαρακτηρισμός "εχεις δικαίωμα να πιστέυεις ακόμα και σε ψεκασμένες θεωρίες" αναφέρεται στην θεωρία συνωμοσίας ότι στην Ελλάδα ακόμα και τεράστιες  εταιρίες όταν έρχονται κλέβουν τους διαγωνισμούς ακόμα και αν το κόστος είναι μηδαμινό , οτι τους τελείωσαν τα ψέυτικα ονόματα αν τα έβαζαν θα τους ξεσκεπάζατε , όλα έτσι είναι στην χώρα μας και δικαιολογήστε αφού δεν τα έγραψαν όλα κλπ    .... και δεν είναι ουσιαστικά χαρακτηρισμός απλά σας ζήτησα να μην μας ζαλίζεται όλη την ώρα με αυτά.

 

 

Επιτέλους... Και νόμιζα ότι ήμουν μόνος μου... 💙💙 😂😋
Thank U!!
Τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

@blizardΜάλλον ξεχνάς ότι πρέπει να έχεις κάνει ανανέωση αξίας 22 € τους τελευταίους 3 μήνες για να εξαργυρώσεις κρυστάλλους, αλλά τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την δημοσίευση των ονομάτων σκεφτήκατε μήπως οι νικητές να μην θέλησαν να δημοσιευτεί το όνομά τους; 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

 2) Μπορείς να τα κρατας όσο θέλεις και να τα χαλάς όποτε θέλεις , με πολλές επιλογές ... όπως 300 εξάωρα ιντερνέτ, 100 μέρες  , διαγωνισμοί δωρεάν)  -  αγορά προιόντων σε καλές τιμές απο το υπόλοιπο ή  πιο φτηνό ιντερνετ  ομιλία

 

καλες τιμες;;;; 🙄😄😅😆🤣

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πασιφανερο οτι με το νεο ετος 2023 η Vodafone επιθυμει να καταργησει το Big Bang, εξ'ου και οι τοσο "περιεργες" κινησεις της σε σχεση με αυτο με το 2022, οπως τοσοι κρυσταλοι για καψιμο και εικονικα ονοματα. 

Οποιος δε το πιστευει, ας περιμενει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Ειναι πασιφανερο οτι με το νεο ετος 2023 η Vodafone επιθυμει να καταργησει το Big Bang, εξ'ου και οι τοσο "περιεργες" κινησεις της σε σχεση με αυτο με το 2022, οπως τοσοι κρυσταλοι για καψιμο και εικονικα ονοματα. 

Οποιος δε το πιστευει, ας περιμενει.

Sorry κιόλας αλλά αυτά που λες δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα!!
Το αντίθετο δείχνει και αυτό φαίνεται από από το Level Up που έχει προσθέσει πολλές έξτρα πίστες πρόσφατα και έχει φτάσει στο Level 8 Space Mountain, όπως το έχει ονομάσει.
Προσωπικά βλέπω φάση προσαρμογής, χωρίς να αποκλείω το ενδεχόμενο σταματήματος της συγκεκριμένης εφαρμογής, αλλά δεν φαίνεται κάτι τέτοιο την συγκεκριμένη στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ δεν νομίζω ότι πάει για κατάργηση άμεσα. Αλλωστε έχει και χορηγούς το παιχνίδι μέσω του around worlds. Το πιθανότερο είναι αναπροσαρμογή των τιμών των πακέτων

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, bbbb said:

Kαι εγώ δεν νομίζω ότι πάει για κατάργηση άμεσα. Αλλωστε έχει και χορηγούς το παιχνίδι μέσω του around worlds. Το πιθανότερο είναι αναπροσαρμογή των τιμών των πακέτων

Το Thank U γιατί ήταν αυτό που ήθελα να προσθέσω!! 😉
Αναπτύσσει πολύ το συγκεκριμένο κομμάτι και "χώνει" συνέχεια... 😊

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άγνωστο το φαινόμενο:

Πολλοί "απλοί" καταναλωτές (αλλά και οφελούμενοι από εταιρίες πχ υπάλληλοι) να αδυνατούν να "διαβλέψουν" την πορεία υπηρεσιών (ή εταιριών /τους) , μέσα από την "ελπίδα" ή "δέσμευση" που έχουν, και δε μπορούν να διατυπώσουν αντικειμενικές κρίσεις περί αυτών. Εκεί άλλωστε στηρίζεται το "παγκόσμιο σύστημα".

 

1. Η φαινομενική "αναβάθμιση" από την πλευρά των εταιριών δεν δείχνει πάντα την πραγματική πορεία. Αρκετές φορές μέσα από αυτήν μπορεί να φανεί η "αντικειμενική" σε όσους "βγαίνουν έξω από τα πράγματα", αποστασιοποιούμενοι. Εννοείται ότι σε forum "απλών" (αναφέρθηκαν παραπάνω ποιοί...) ξεσηκώνει αντιδράσεις η όποια αποστασιοποιημένη κρίση. Λόγοι πχ στη συγκεκριμένη περίπτωση το αδιανόητο κάλεσμα σε κάψιμο τόσων κρυστάλων (Lucky Lottery ή συσκευές) είναι αδύνατο να ειδωθούν αντικειμενικά από τους συγκεκριμένους (95% των πολιτών). Άλλωστε τι "εταιρίες" θα ήταν αν γινόταν φανερή η προοπτική στον πληθυσμό;

 

2. Πάντα μόνο λόγια είναι είναι οι διατυπώσεις. Και ας "ξεχαστούν" όταν γίνουν πράξη. Όποιες κι αν είναι αυτές: Όπως και τώρα οι δικές μου. Και με το 2023 τα ξαναλέμε.

 

@bbbb Και άμα τα 100GB (ή 500GB) πάνε στους 100.000 κρυστάλους (αναλογία με 10.000 μάζεμα ανά βδομάδα full "πάιχτης"), θα ασχοληθεί κανείς "λογικός" σε αυτό το είδος παιχνιδιού; Ή όσοι ήδη έχουν 1.000.000 κρυστάλους θα συνεχίσουν όσπου να "τα χάσουν" τελείως (και μετά την αποχαύνωση από το πολύ παιχνίδι θα τους κάνει ό,τι θέλει η εταιρία). Ότι αρκετοί 20άρηδες έχουν εθιστεί (και μες στην καραντίνα περισσότεροι) σε αυτό το είδος παιχνιδιού, δε διαφωνώ. Και τους φαίνεται φυσιολογικό. ΟΚ λοιπόν.......Και για 100GB  30 μέρες τα 10Ε και χωρίς κρυστάλους είναι πανάκριβα, όσον αφορά την αναπροσαρμογή τιμής. Στα 15Ε να τα πάει; Εδώ στα 15Ε maximum θα δίνουν εντός του 2022 όλες ο εταιρίες τα unlimited.

Μειωμένο target group (για το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιού) δεν ωφελεί καμιά εταιρία. Εξ'ου και απορρίπτεται η διατύπωση σου και μόλις μες στο 2023. Η κατάργηση είναι πασιφανής.

Ή θα είναι η πρώτη φορά που:

α) Βγαίνουν συνεργαζόμενες εταιρίες από promotion

β) Καταργείται πλήρως η συνεργασία;

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Pppe said:

Δεν είναι άγνωστο το φαινόμενο:

Πολλοί "απλοί" καταναλωτές (αλλά και οφελούμενοι από εταιρίες πχ υπάλληλοι) να αδυνατούν να "διαβλέψουν" την πορεία υπηρεσιών (ή εταιριών /τους) , μέσα από την "ελπίδα" ή "δέσμευση" που έχουν, και δε μπορούν να διατυπώσουν αντικειμενικές κρίσεις περί αυτών. Εκεί άλλωστε στηρίζεται το "παγκόσμιο σύστημα".

 

1. Η φαινομενική "αναβάθμιση" από την πλευρά των εταιριών δεν δείχνει πάντα την πραγματική πορεία. Αρκετές φορές μέσα από αυτήν μπορεί να φανεί η "αντικειμενική" σε όσους "βγαίνουν έξω από τα πράγματα", αποστασιοποιούμενοι. Εννοείται ότι σε forum "απλών" (αναφέρθηκαν παραπάνω ποιοί...) ξεσηκώνει αντιδράσεις η όποια αποστασιοποιημένη κρίση. Λόγοι πχ στη συγκεκριμένη περίπτωση το αδιανόητο κάλεσμα σε κάψιμο τόσων κρυστάλων (Lucky Lottery ή συσκευές) είναι αδύνατο να ειδωθούν αντικειμενικά από τους συγκεκριμένους (95% των πολιτών). Άλλωστε τι "εταιρίες" θα ήταν αν γινόταν φανερή η προοπτική στον πληθυσμό;

 

2. Πάντα μόνο λόγια είναι είναι οι διατυπώσεις. Και ας "ξεχαστούν" όταν γίνουν πράξη. Όποιες κι αν είναι αυτές: Όπως και τώρα οι δικές μου. Και με το 2023 τα ξαναλέμε.

Καλά... Ότι πεις... Να μου έλεγες για την πράσινη να σου πω ΟΚ!!! (Γιατί ακούγεται ιδιαίτερα συχνά στα Threads που αφορούν την Vodafone από κάποιους.. ... ... 😉)
Είχε και αυτή ένα Application, απ' ότι έμαθα πρόσφατα που δεν το κράτησε και ιδιαίτερα... Κάτι για το οποίο ήμουν σίγουρος... 😊

Link to comment
Share on other sites

Στους όρους διαγωνισμου γράφει ξεκάθαρα ότι οι νικητές οφείλουν να δώσουν τα στοιχεία τους και ότι το ονοματεπώνυμο θα δημοσιοποιηθεί στο σάιτ των διαγωνισμών για 1 μήνα. Με άλλα λόγια η βονταφον δεν τηρεί τους δικούς της όρους. Κοινώς απάτη... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Όφειλε να ανακοινώσει τα ονόματα (όπως λένε οι όροι διαγωνισμού). Από την στιγμή που δεν το κάνει, κοροϊδευει όσους ξόδεψαν κρυστάλλους. Τα περί "ψεκασμένους" πεστα σε καμιά γιαγιά που ψαρώνει... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

@blizard

Επειδη κουρασες και επειδη τα troll οσο τα ταΐζεις , τοσο αυτα φλυαρουν, απλα θα το κλεισω λεγοντας οτι τοσα χρονια κανενας δεν εξεφρασε παραπονο για τις προσφορες σε αγορες συσκευων & αξεσουαρ. Ηταν ολες ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ

Οι τωρινες ομως ειναι ΑΣΤΕΙΕΣ και ΑΣΥΜΦΟΡΕΣ. Μονο ενας εγκαθετος θα μας τα επρηζε οτι αυτες ειναι "πολυ καλες". Και μονο ενας βαλτος θα μας μιλουσε για ασχετα θεματα του CU οπως pockee κτλ. Εγω και οι υπολοιποι δεν ειπαμε κατι κακο για το Bing Bang στο συνολο του, το οποιο ειναι μια χαρα, παρα μονο για το θεμα των τωρινων ΑΣΥΜΦΟΡΩΝ προσφορων σε συσκευες & αξεσουαρ.

Εισαι λοιπον η μοναδικη περιπτωση που επιμενει σε αυτες τις κακες προσφορες συσκευων με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ καταναλωση κρυσταλλων. Ακομα και ο @konstantinos77 που συμφωνει στα αλλα μαζι σου, σε αυτο το κομματι εξεφρασε οτι λεμε και οι υπολοιποι. 

 

On 19/5/2022 at 3:31 ΜΜ, konstantinos77 said:

Και χωρίς χρήματα είναι υπερβολικοί οι κρύσταλλοι... 

Μαλιστα, οι προσφορες ειναι τοσο κακες που τοσες μερες περασαν και ακομα ειναι διαθεσιμες ενω τις αλλες φορες εξαφανιζονταν τα προϊοντα εντος ωρων.  Το γεγονος αυτο απαντα στο ερωτημα σου "τι θα περιμενες να σου δωσει"...! Θα περιμενα να μου δωσει τις ιδιες ή καλυτερες προσφορες με τις παλαιοτερες και ΟΧΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ.

 

Edited by petrost8
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά, θα έρθει στα ίσια του κάποια στιγμή, θα δουν ότι δεν έχει την ανταπόκριση που ίσως περίμεναν...
Βασικά χωρίς παρεξήγηση, αλλά χαλαρώστε λίγο εδώ μέσα γιατί γίνεται κουραστικό από ένα σημείο και μετά...

Και όσο για τους διαγωνισμούς της Vodafone, κρατιόμουν να μην το γράψω, προσωπικά γνωρίζω και άτομο που κέρδισε αυτοκίνητο από διαγωνισμό της Vodafone! (Αν θυμάστε πριν κάτι χρόνια είχε βάλει έναν διαγωνισμό με δώρο αυτοκίνητο και εγώ ο χαζός δεν πήρα μέρος γιατί ήταν μέσω sms αν θυμάμαι καλά και το θεώρησα υπερβολικό... 😂😉)

Link to comment
Share on other sites

10% έκπτωση στο προϊόν όταν για να το πάρεις πρέπει να βάλεις τα χρήματα στην κάρτα είναι 0% έκπτωση αφού όταν βάζεις κάρτα θα χάσεις αυτό το 10%. Αν υπήρχε επιλογή να πληρώσεις το ποσό απευθείας με χρεωστική/paypal τότε οκ κάτι γινόταν αφού θα έβαζες όσο λέει η τιμή στο παιχνίδι και όχι +10% του φόρου της κάρτας..

Προσωπικά είμαι από αυτούς που υποστήριξαν το παιχνίδι σχεδόν από την πρώτη στιγμή και χωρίς να με ενδιαφέρουν τα δώρα,παρά μόνο σε μια εποχή που οι άλλοι έδιναν 2gb στα 8,5€ το παιχνίδι έδινε 100gb αν ασχολιόσουν λίγο. Αλλά πια που είναι κοντά από ότι φαίνεται τα μόνιμα απεριόριστα σε λογική τιμή,για εμένα το παιχνίδι πρέπει να εξελιχθεί αν θέλει να έχει λόγο ύπαρξης.

Οσο για τα δώρα/κληρώσεις θεωρώ ότι δεν γίνεται κάποια απατεωνιά.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ως το τελικό αποτέλεσμα, λοιπόν: ΟΚ

Αρκεί να διδαχτούμε από αυτό, πχ ποιοί μας γράφουν και "τι" πριν αυτό.

Αντε και πάλι, για άλλη 1 φορά: ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αποχαύνωση guarranteed με αυτό το είδος παιχνιδιού (με άλλοθι "καλές προσφορές" για όσους το παίζουν)

Σε όσα δεν αποτέλειωσε (πχ σε 15άρηδες, 20άρηδες η καραντίνα)

Και μετά όλα θα είναι εύκολα , ακόμα και 500.000 κρυστάλους για κινητό αξίας 150Ε με επιπλέον 150Ε (χασούρα το 10% φόρου δλδ) ή κληρώσεις εικονικές με 5.000 κρυστάλους ανά λαχνό.

Δεν έχει μέλλον το παιχνίδι αυτό εκτός εάν δεν κατανοούμε και έχουμε αποχαυνωθεί πλήρως (και από αυτό το είδος παιχνιδιού).

Αααα και οι κρύσταλοι διαγράφονται εάν δε παίξεις έστω μια πίστα εντός 6μήνου: 2 φορές μου έχει έρθει sms. Έχω να παίξω πάνω από έτος.

Όσο καλά κι αν ξεκίνησε, τόσο άδοξα θα αποτελειώσει.

Ή θα μας αποτελειώσει πλήρως στην αποχαύνωση.

Ποτέ δεν έχω 100Ε κάρτα να "φάω": Τα φόρτωνα αφού έβλεπα τι συσκευές έδινε: Εεεε όχι και με χασούρα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ορισμός της αποχαύνωσης μπορεί να είναι διαφορετικός για τον καθένα μας.. Οπως το βλέπει ο καθένας μας ανάλογα τα πιστεύω του..

Απο κει και πέρα σε ότι αφορά τους διαγωνισμούς. Προσπαθώ να καταλάβω τι κέρδος έχει η εταιρεία ώστε να στήσει μόνο τους φετινούς διαγωνισμούς.Τι άλλαξε δηλαδή από πέρισυ που κέρδισαν και κανονικά άτομα μεταξύ των οποίων και εγώ αλλά όχι απο bigbang αλλά απο social media? Nαι σίγουρα είναι κάπως περίεργο που δεν αναφέρει όλα τα ονόματα που κέρδισαν φέτος σε αντίθεση με τα δικά μας που αναφέρονται κανονικά στους περσινούς διαγωνισμούς αλλά τι κερδίζει με στημένο διαγωνισμό?

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει εστω ενας που μας διαβαζει και κερδισε "κατι" απο Lucky Lottery 2022, ας μας το πει.

Περισσοτερα στοιχεια δε μπορω να αναφερω.

Απο κει και περα, εννοειται για τι μας εχουν πεισει οτι ειναι ψεκασμος και τι ακουγεται παραξενο.

Οτι ζουμε στην Ελλαδα δε μπορει να το παραγνωριζει κανεις, οπως και το οτι η "τελεια" εταιρεια του 2021 μπορει να γινει η "πιο απατεωνισα" το 2022, αν δεν υπαρξει κανεις να την ελεγξει. Απλα μπορει οσο μεγαλη κι αν ειναι.

Ας παραμεινει κανεις στις αποψεις του εως οτου διαψευσθει. Αποδεκτον.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το samsung galaxy a13 στην ουσία με 10€ καθώς στο δεύτερο αριθμό είχα καβατζαρει εδώ και μήνες  κρυσταλλους και λεφτά κ απλά έβαλα μια δεκάρα κ έκανα ανταλλαγή.

Αυτά είναι τα καλά του big bang.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...