Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμπάθα με, αλλά πρόκειται για την κλασσική "αντιδραστική" αντίδραση: "σε όποιον δεν αρέσει, τα κουβαδάκια του και σ' άλλη παραλία". Αυτή η λογική δεν οδηγεί ποτέ σε βελτίωση της κατάστασης, καθώς δικαιολογεί την τακτική των εταιριών, κοιτώντας το δένδρο και χάνοντας το δάσος.

 

Η εφαρμογή ξεκίνησε με δωρεάν πακέτα. Έπειτα προστέθηκαν πακέτα με κρυστάλλους και επί πληρωμή. Πλέον, η πλειοψηφία είναι πακέτα επί πληρωμή και το λογικό είναι η επόμενη κίνηση να είναι η πλήρης κατάργηση των δωρεάν πακέτων. Παράλληλα, οι αποδιδόμενοι κρύσταλλοι κάθε εβδομάδα έχουν πέσει πάρα πολύ (πόσα άτομα μιλάνε για 60ρες πίστες), σε σημείο που, όπως ανέφερε και ο bbbb, δε τα δωρεάν πακέτα δε εξυπηρετείσαι.

 

Κοιτάμε λοιπόν και την εξέλιξη μιας κατάστασης, πέρα από τη φωτογραφία της στιγμής. Όταν στην αρχή μου πλασάρεις ένα παιχνίδι με δωρεάν πακέτα και στην πορεία το διαμορφώνεις έτσι ώστε να μου τα αρπάζεις, ακόμα και για πακέτο 24ωρών, το λογικό είναι να συγκρίνω την κατάσταση με όσα έδινε πριν, όχι με τα κανονικά πακέτα. Έχουμε ανάγει σε κανονικότητα τις διαρκείς μεταβολές. Σήμερα, δωρεάν, αύριο επί πληρωμή, μεθαύριο μπορεί να μην υπάρχει καν!!

Η λογική σου, συμπάθα με, αλλά πρόκειται για την κλασσική "αντιδραστική" αντίδραση: "σε όποιον δεν αρέσει, τα κουβαδάκια του και σ' άλλη παραλία". Αυτή η λογική δεν οδηγεί ποτέ σε βελτίωση της κατάστασης, καθώς δικαιολογεί την τακτική των εταιριών. Αν θες να το βλέπεις ως "γκρίνια", δικαίωμά σου. Συχνά, όμως, υπάρχει και μια διαφορετική αλήθεια από αυτή που φαίνεται εκ πρώτης όψεως.

 

Με κάθε διάθεση να δεχτώ τα λεγόμενά σου, ξεχνάς ότι πρόκειται για ΑΕ που έχει στόχο τα χρήματα. Οτιδήποτε είναι να είχαμε να λέγαμε. Τι εννοώ; Ότι δεν θα βγει κάτι με την υπερανάλυση. Marketing λέγονται όσα αναφέρεις και έτσι ακριβώς λειτουργεί κάθε εταιρεία για να κερδίσει.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και οι εκπτώσεις συνεχίζονται.. πλεον με την αγορά των πακέτων combo δηλαδή των κανονικών πακέτων ομιλίας δε δίνει 3000 πόντους αλλά 1000..
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε διάθεση να δεχτώ τα λεγόμενά σου, ξεχνάς ότι πρόκειται για ΑΕ που έχει στόχο τα χρήματα. Οτιδήποτε είναι να είχαμε να λέγαμε. Τι εννοώ; Ότι δεν θα βγει κάτι με την υπερανάλυση. Marketing λέγονται όσα αναφέρεις και έτσι ακριβώς λειτουργεί κάθε εταιρεία για να κερδίσει.

 

Άλλο έχω σκοπό το κέρδος και άλλο εχω ως μονιμη τακτικη την ελληναραδικη αρπα-κολλα.

 

Ειναι θεμα νοοτροπίας και οχι μαρκετινγκ φιλε μου. Μάρκετινγκ σημαίνει να σου πλασαρω κατι με τέτοιο τρόπο, ώστε να το βρεις ελκυστικο και να το αγοράσεις. Το Netflix αύξησε κατα 50% τις τιμες του πριν κανα δυο χρονια, αλλα δεν υπάρχει κανείς που να είπε οτι δεν τα αξιζει το περιεχόμενο του. Αντιθετα, θεωρει δικαιως οτι τα εξτρα λεφτά που θα σκασει πιανουν τοπο και συνεχιζει τη συνδρομή του.

 

Αυτοι μας κοροϊδεύουν στα μούτρα μας και ψαχνουν ευκαιρία να μας τα αρπάξουν, χωρίς να καταλαβαίνουν οτι έτσι κάνουν κακό πρώτα απο ολα στους ιδιους. Όπως πολυ χαρακτηριστικά εχει πει ο bbbb "ούτε να μας τα παίρνουν δεν ξέρουν" (ή κατι παρόμοιο).

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

"...όταν μία εταιρία δίνει μια παροχή και στη συνέχεια την υποβαθμίζει, αν μη τι άλλο δε μπορώ να το θεωρήσω "οκ", είτε με επηρεάζει προσωπικά, είτε όχι. Ακόμα και αν μιλάμε για μια εφαρμογή-παιχνίδι (την οποία οπως έχω ξαναπει η Vodafone δε θα την "σήκωνε" ποτέ, εάν δεν σκοπευε να κερδίσει κάτι, δε μας έκανε χάρη, δηλαδή)...", "...Εμείς έχουμε φτάσει σε σημείο να θεωρούμε θετικό το γεγονός ότι ένα πακέτο με ονομαστική διάρκεια 8 ώρες, ισχύει για 11 ώρες. Επευφημούμε, δηλαδή, την ασυνέπεια!! Φυσικά και θα επιβραβεύσω μια θετική κίνηση (π.χ. αύξηση της παροχής των data πριν 3-4 μήνες), όταν όμως η "μεγάλη εικόνα" είναι 1 βήμα μπροστά και 10 βήματα πίσω, δε θα σταθώ στο 1 βήμα μπροστά, με συγχωρείτε..."

 

+1000

Σε αυτές τις 2 αναφορές αποκαλύπτεται όλη η ουσία του app. Γι' αυτό και δεν την πήρα ποτέ στα σοβαρά. Εκτός του ότι είναι τέρμα βαρετή, ούτε για αγγαρεία δεν την μπορώ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Αγγαρεία ξεαγγαρεία, αυτή τη βδομάδα μάζεψα 3200 πόντους. Με καλύπτουν δηλαδή για σχεδόν 3 μέρες με δωρεάν ίντερνετ. Όσο βαρετή και να είναι λοιπόν, είναι απαραίτητη η εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Αγγαρεία ξεαγγαρεία, αυτή τη βδομάδα μάζεψα 3200 πόντους. Με καλύπτουν δηλαδή για σχεδόν 3 μέρες με δωρεάν ίντερνετ. Όσο βαρετή και να είναι λοιπόν, είναι απαραίτητη η εφαρμογή

 

εμενα δεν μου αρεσε που ειχανε ειχανε πακετο με δωρεαν λεπτα προς ολους για 2 ημερες και το εκοψαν!! ενταξει καλο το ιντερνετ αλλα θα ηθελα, και καποιο πακετο με ελαχιστα sms και χρονο ομιλιας προς ολους!!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου αρεσε που ειχανε ειχανε πακετο με δωρεαν λεπτα προς ολους για 2 ημερες και το εκοψαν!! ενταξει καλο το ιντερνετ αλλα θα ηθελα, και καποιο πακετο με ελαχιστα sms και χρονο ομιλιας προς ολους!!

 

Για να λέμε τα συκα-συκα, δε θα "ελεγε" να δημιουργηθούν "παραλληλα" πακετα στο big bang ως εναλλακτική των βασικών πακέτων. Ο ιδανικός ρόλος του app για μενα θα ήταν να ειχε συμπληρωματικό ρόλο στα ηδη υπάρχοντα (δηλαδή δωρεάν μικρά πακέτα κυρίως ίντερνετ με διάρκεια μαξιμουμ 3 μέρες, οπως περίπου ειναι στο what's up το παρε δωσε) και κάποια καλη προσφορα πχ για καλοκαίρι, που θα αξιζε να μαζεύεις κρυστάλλους ολο το χρονο για να την εξαργυρωσεις (βλ. πακέτο 100GB). 4-5 πακέτα δηλαδή, απλά και ξεκάθαρα.

 

ΥΓ-Φλασια: μου φαίνεται οτι με τις χρεώσεις θέλουν να κάνουν απόσβεση για τα δώρα που είχαν δώσει στο διαγωνισμό του Μαρτίου... :lol:

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή όπως είναι το παιχνίδι, έφτασε να είναι ανταγωνιστικό ως προς τα βασικά πακέτα και καλώς για εμένα προσωπικά. Θέλουν -->γιατί έτσι πρέπει-->γιατί έτσι απλά, να πάνε τα βασικά πακέτα στα 10€ γιατι αυτό επιτάσσει ο "ανταγωνισμός".. Με το παιχνίδι μας δίνουν μια εναλλακτική να μπορούμε να βάζουμε πακέτα με καλύτερες παροχές απο τον "ανταγωνισμό" και να κάνουμε γαργάρα το οριο των 3gb και τα όποια κουλά κάνει ώρες-ωρες το δίκτυο.. Αλλιως υπάρχουν και οι άλλοι 2 αν μιλάμε για καθαρά τα κανονικά πακέτα και χωρίς όρια...

Απο εκει και πέρα.. Πιστεύει πχ κανείς ότι οι εταιρίες στο cu around worlds διαφημίζονται δωρεάν? Το ότι πχ δεν έχουμε πλέον την odeon και χάσαμε 250 πολύτιμους πόντους :p την εβδομάδα είναι λόγω προφανώς της όλης κατάστασης με τα μέτρα κτλ

Οπότε ναι κατα την γνώμη μου η vodafone έχει διπλό κέρδος απο το παιχνίδι δηλαδή και απο τους χρήστες και απο χορηγούς και δεν το έβγαλε για την ψυχή της μάνας της..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή πατάς συνεχόμενα εκει μπροστά απο την θάλασσα για να σου βγάλει το κλειδί που γράφει start. Μετά πατας στην πόρτα του γκαράζ για να βγει το jeep. Αφου προχωρήσει και σταματήσει, πατάς και κρατάς απέναντι στον μοχλό μέχρι να ανέβει η γέφυρα. Μετά το αφήνεις να προχωρήσει και κάποια στιγμή σταματάει μπροστά στα ξύλα στο δρόμο. Τα χτυπάς για να πέσουν κάτω και συνεχίζεις. Μη τα χτυπήσεις πριν ανέβεις το δρόμο, γιατι θα σου κλείσει τον κάτω δρόμο και δε θα μπορέσεις να ανέβεις πιο πάνω. Μετά πατάς στο αρωματικό δεντράκι, ανοίγει το τούνελ και βγαίνεις προς τα πάνω. Στο τέλος όταν σταματήσει πριν την κορυφή, χτυπάς στο turbo για να πάρει φόρα και ανεβαίνεις στην κορυφή και σε χειροκροτάνε :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες το βράδυ που έπαιξα το παιχνίδι το βρήκα στις καλές του και μου έβγαλε πολλά 10αρια. Σύνολο 6000 πόντοι. Προσωπικό ρεκόρ
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις το πακέτο 1GB για 8 ώρες.

Αμέσως έρχεται sms "Το πακέτο που σου δίνει 1GB για 8 ώρες ενεργοποιήθηκε επιτυχώς". ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Στη λήξη έρχεται νέο sms "Το πακέτο που σου δίνει 1 GB για 6 ώρες από το CU BIG BANG έληξε".

Η δε λήξη είναι σε 12 ώρες. ΟΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

επαιξα το cu bing οταν πηγε 12:00 το βραδυ και μου εβγαλε πανω απο 5 παιχνιδια που εδινε 10 ποντους και στα 3 αντικειμενα σε καθε κτυπημα!!. και ειχα αρκετο καιρο να παιξω.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις το πακέτο 1GB για 8 ώρες.

Αμέσως έρχεται sms "Το πακέτο που σου δίνει 1GB για 8 ώρες ενεργοποιήθηκε επιτυχώς". ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Στη λήξη έρχεται νέο sms "Το πακέτο που σου δίνει 1 GB για 6 ώρες από το CU BIG BANG έληξε".

Η δε λήξη είναι σε 12 ώρες. ΟΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

 

Χαχαχαχαχαχα θεικο!!

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα θετικά. Η vodafone μετά απο εκείνο το απόγευμα που είχαν βγάλει για λίγες ώρες λάθος πακέτα που έλεγαν δωρεάν και τελικά χρέωναν, μου επέστρεψε σε επικοινωνία μαζί τους μέσω mail και τα χρήματα και τους πόντους!!

Επίσης σε ερώτησή μου σχετικα με τους πόντους που δίνει το παιχνίδι, μου απάντησαν ότι συνεχίζει να είναι τυχαία το τι θα δώσει το παιχνίδι. Και αν δούμε 60αρι να δοκιμάσουμε άλλη μέρα μέσα στην εβδομάδα

Μετά απο 3 εβδομάδες δοκιμών σε άλλες ώρες και ημέρες, εχω καταλήξει ότι έχουν δίκιο. Βρείτε τις "τυχερές" ώρες σας και μείνετε εκεί περίπου κάθε εβδομάδα και θα εκπλαγείτε ευχάριστα. Μακάρι βέβαια να μην το αλλάξουν πάλι και μας ξενερώσουν πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα θετικά. Η vodafone μετά απο εκείνο το απόγευμα που είχαν βγάλει για λίγες ώρες λάθος πακέτα που έλεγαν δωρεάν και τελικά χρέωναν, μου επέστρεψε σε επικοινωνία μαζί τους μέσω mail και τα χρήματα και τους πόντους!!

Επίσης σε ερώτησή μου σχετικα με τους πόντους που δίνει το παιχνίδι, μου απάντησαν ότι συνεχίζει να είναι τυχαία το τι θα δώσει το παιχνίδι. Και αν δούμε 60αρι να δοκιμάσουμε άλλη μέρα μέσα στην εβδομάδα

Μετά απο 3 εβδομάδες δοκιμών σε άλλες ώρες και ημέρες, εχω καταλήξει ότι έχουν δίκιο. Βρείτε τις "τυχερές" ώρες σας και μείνετε εκεί περίπου κάθε εβδομάδα και θα εκπλαγείτε ευχάριστα. Μακάρι βέβαια να μην το αλλάξουν πάλι και μας ξενερώσουν πάλι..

 

Εγω παλι τεινω να πιστεψω οτι υπάρχει γενικος κανόνας καθε εβδομάδα. Πχ αυτή τη βδομαδα δίνουμε πολλούς πόντους, την αλλη λίγους, την επομενη ετσι κ ετσι κλπ.. Αυτη τη βδομάδα εδινε 600 πόντους σε καθε πιστα, αλλη βδομαδα 60. Δε μπορω να πιστέψω οτι ετυχε.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν έχει δώσει ακόμη όλες τις πίστες με 600αρια αλλά με συνδυασμό 600 και 480 κυρίως, τις τελευταίες 3 εβδομάδες (μαζί με τα cu around worlds) έχω μαζέψει κοντά στους 19500 πόντους
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς απέναντι απο εκει που σταματάει το jeep. Απλά θέλει λίγη προσπάθεια να το συνηθίσεις που ακριβώς πατάς και κρατάς για να κατέβει η γέφυρα
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς απέναντι απο εκει που σταματάει το jeep. Απλά θέλει λίγη προσπάθεια να το συνηθίσεις που ακριβώς πατάς και κρατάς για να κατέβει η γέφυρα

 

Εν τω μεταξύ, είχα φάει μια εβδομάδα για να ανακαλύψω ότι είχε γρύλο για να ανέβει η γέφυρα :lol::p

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
προχθες που ειχα να παιξω το bing bang πανω απο 1 μηνα μπηκα στις 1 το πρωι και ολα τα παιχνιδια εκτος του πρωτου , δηλαδη τα υπολοιπο 14 παιχνιδια εδιναν 10 ποντους σε καθε κτυπημα, ελω να το καθιερωσω και να μπαινω μετα τα μεσανυκτα μηπως το ξανα τυχω τα 10ρια!!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...