Jump to content

CU BIG BANG APP


Ilovemetal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xωρίς να μπορώ να το επιβεβαιώσω 100% είμαι σχεδόν βέβαιος ότι και στο παιχνίδι παίζει κάποιος αλγόριθμος ανάλογος με αυτόν για τις "προσφορές μόνο για σένα" οδηγώντας και πάλι στο απαράδεκτο "πελάτες δυο ταχυτήτων" :down:
Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να μπορώ να το επιβεβαιώσω 100% είμαι σχεδόν βέβαιος ότι και στο παιχνίδι παίζει κάποιος αλγόριθμος ανάλογος με αυτόν για τις "προσφορές μόνο για σένα" οδηγώντας και πάλι στο απαράδεκτο "πελάτες δυο ταχυτήτων" :down:

 

Πάντως εγώ έπαιξα αμέσως μετά τις 12, μάζεψα 1721 πόντους και μετά από αρκετή προσπάθεια πήρα το ηχειάκι με 1500 πόντους. (Την προηγούμενη δευτέρα έπιασα 2825 πόντους. Τώρα πως κάποιοι 3 έπιασαν περισσότερους από 4000 πόντους και πήραν το Α50 δεν ξέρω.)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συνήθως είμαι πάνω απο 2000 πόντους κάθε εβδομάδα αλλά δεν ειμαι 100% βέβαιος οτι σε όλους δίνει τις ίδιες πίστες και πόντους...
Link to comment
Share on other sites

Εγω γυρω στα 2300-2600 πιανω και εαν δεν επιστρέψει στα 1500 η βονταφον το εβδομαδιαιο πακετο των 3000, την επόμενη εβδομάδα δε θα μπορέσω να αγορασω το πακετο των 4 ευρω, με αποτέλεσμα να σταματησω να παιζω και θα σταματησω να δινω τα 4 ευρω και θα πεταξω το νουμερο στα σκουπιδια και θα συνεχισω σε πιο σοβαρη εταιρια με καλύτερο σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω γυρω στα 2300-2600 πιανω και εαν δεν επιστρέψει στα 1500 η βονταφον το εβδομαδιαιο πακετο των 3000, την επόμενη εβδομάδα δε θα μπορέσω να αγορασω το πακετο των 4 ευρω, με αποτέλεσμα να σταματησω να παιζω και θα σταματησω να δινω τα 4 ευρω και θα πεταξω το νουμερο στα σκουπιδια και θα συνεχισω σε πιο σοβαρη εταιρια με καλύτερο σήμα.
Εσύ στηρίζεσαι στα πακέτα του Big bang για να βγάλεις το μήνα; Από δώρα δηλαδή; Και σου φταίει η Vodafone; Καλά...
Link to comment
Share on other sites

Εσύ στηρίζεσαι στα πακέτα του Big bang για να βγάλεις το μήνα; Από δώρα δηλαδή; Και σου φταίει η Vodafone; Καλά...

 

Δεν ηταν δώρα. Καλο ειναι να μην παραπληροφορεις τον κοσμο. Η βονταφον παρουσιασε νεα πακετα με συγκεκριμένο κοστος σε συνδυασμό με πόντους απο παιχνίδι. Ξαφνικά αλλαζει τους απαιτουμενους ποντους και κανει αδυνατον να μπορει καποιος να παιρνει το εβδομαδιαιο πακετο καθε εβδομαδα. Εσυ ποιος λες οτι φταιει; Ξερω οτι εισαι τρολ, αλλά δεν πειράζει... Ολο το φορουμ σε ξερει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηταν δώρα. Καλο ειναι να μην παραπληροφορεις τον κοσμο. Η βονταφον παρουσιασε νεα πακετα με συγκεκριμένο κοστος σε συνδυασμό με πόντους απο παιχνίδι. Ξαφνικά αλλαζει τους απαιτουμενους ποντους και κανει αδυνατον να μπορει καποιος να παιρνει το εβδομαδιαιο πακετο καθε εβδομαδα. Εσυ ποιος λες οτι φταιει; Ξερω οτι εισαι τρολ, αλλά δεν πειράζει... Ολο το φορουμ σε ξερει...
Τρολ είσαι εσύ που γκρινιάζεις συνέχεια. Κάποια από τα πακέτα είναι δώρο. Κάποια άλλα έχουν ένα μικρό κόστος σε συνδυασμό με κρυστάλλους. Δεν είπε ποτέ η Vodafone ότι είναι μόνιμα τα πακέτα. Αύριο μεθαύριο μπορεί να σταματήσει το Big Bang. Να στηρίζεσαι στα μόνιμα πακέτα και όχι σε αυτά των προσφορών
Link to comment
Share on other sites

Έδινα 4ε/εβδομαδα και κρυσταλλους και αγοραζα το εβδομαδιαιο πακετο των 10μβ.

Δηλαδη έδινα 16€/μηνα, 20€ με φπα/μηνα στη βονταφον. Αφου δεν τα θέλει, θα τα δωσω άλλου και θα έχω και παντού σημα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και πάλι να αγοράσεις 3 πακέτα το μήνα. Σου φτάνουν οι κρύσταλλοι. Τη μία εβδομάδα που μένει αγόρασε από άλλη εταιρεία. Αν μπορείς να βρεις βέβαια 10gb με 4 ευρώ αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστειο η βονταφον να σου παρουσιάζει ενα εβδομαδιαίο πακέτο, αλλά να μην μπορείς να το ενεργοποιείς κάθε εβδομάδα. Καμμιά άλλη εταιρία δεν το εχει κανει αυτο. Το επόμενο βήμα ποιό είναι; Να σου δίνει μηνιαίο πακετο, αλλά να μη μπορείς να το αγοράζεις κάθε μηνα;

Η βονταφον έχει αποδείξει την απίστευτη αστάθεια στα πακέτα της. Προτιμώ να δώσω κατι παραπάνω άλλου και να γίνει η δουλειά μου και θα εχω και πολυ καλθτερο σημα, παρά να βρίσκομαι συνέχεια προ δυσαρεστης εκπληξεως απο τη βονταφον

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε αυτό που λες. Αλλα στους όρους του παιχνιδιού γράφει ότι έχει κάθε δικαίωμα να το αλλάζει μονομερώς όποτε θέλει. Σε ότι αφορά τώρα τις άλλες αυξήσεις/αλλαγές πακέτων γενικότερα οφείλω να πω ότι στο άλλο μαγαζάκι δε θυμάμαι να μου είχαν στειλει sms που να λένε να παω σε ενα κατάστημα για να ενημερωθώ για τις μεγάλες αλλαγές στην τιμολογιακή τους πολιτική.. πάντα απο το φόρουμ τα μάθαινα ή εντελώς τυχαία απο άλλα sites..

Υ.Γ. Αυτο που λες με το μηνιαίο ήδη το κάνει.. 30000 πόντοι για το μηνιαίο 100αρι.... που ειναι αδύνατον να τους πιάσεις και αυτοι χάνουν το 10-12αρι που θα επαιρναν αν μας αφηναν να το παίρνουμε κάθε μήνα..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστειο η βονταφον να σου παρουσιάζει ενα εβδομαδιαίο πακέτο, αλλά να μην μπορείς να το ενεργοποιείς κάθε εβδομάδα. Καμμιά άλλη εταιρία δεν το εχει κανει αυτο. Το επόμενο βήμα ποιό είναι; Να σου δίνει μηνιαίο πακετο, αλλά να μη μπορείς να το αγοράζεις κάθε μηνα;

 

Η βονταφον έχει αποδείξει την απίστευτη αστάθεια στα πακέτα της. Προτιμώ να δώσω κατι παραπάνω άλλου και να γίνει η δουλειά μου και θα εχω και πολυ καλθτερο σημα, παρά να βρίσκομαι συνέχεια προ δυσαρεστης εκπληξεως απο τη βονταφον

Αν μαζέψεις μερικούς πόντους μετά θα μπορείς να το αγοράζεις το πακέτο συνέχεια. Επίσης αν αγοράζεις κάποιο από τα πακέτα που δίνουν 3000 κρυστάλλους θα μπορείς να αγοράζεις κάθε εβδομάδα το πακέτο που θέλεις. Τα συγκεκριμένα πακέτα είναι πακέτα σε προσφορά είτε δωρεάν, είτε με ένα μικρό κόστος. Δεν είναι όπως τα μόνιμα πακέτα. Συμφωνώ ότι το δίκτυο της είναι άθλιο, για αυτό και έχω και cosmote για να κάνω τη δουλειά μου. Τα πακέτα όμως της Cosmote είναι πολύ ακριβότερα. Πχ ένα αντίστοιχο με αυτό που χρησιμοποιείς είναι τα 2gb για 7 ημέρες με 4,90€. Βλέπεις τη διαφορά φαντάζομαι. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω cosmote καρτοκινητή. Έχω πρόγραμμα συμβολαίου. Τέτοιο πακέτο δίνει στο συμβόλαιο. Και πάλι πάντως αυτό το πακέτο δεν συγκρίνεται με το αντίστοιχο της Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το CU από όταν ξεκίνησε ήταν γνωστό ότι απευθύνεται σε νεανικό κοινό. Το ίδιο και το what's up. Όποιος λοιπόν δεν θέλει παιχνίδια μπορεί να πάει στο απλό καρτοκινητό ή στο συμβόλαιο
Link to comment
Share on other sites

Έστω και καθυστερημένα θυμήθηκαν να βάλουν τους μισούς πόντους στο παιχνίδι..... Από δω και πέρα αν είναι να τους στέλνουμε στο facebook για οποιαδήποτε παράλειψη τους!!! Χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το CU από όταν ξεκίνησε ήταν γνωστό ότι απευθύνεται σε νεανικό κοινό. Το ίδιο και το what's up. Όποιος λοιπόν δεν θέλει παιχνίδια μπορεί να πάει στο απλό καρτοκινητό ή στο συμβόλαιο

 

Κάνεις λάθος. Δεν υπάρχει ηλικιακος περιορισμός. Θυμίζεις υπάλληλο καταστήματος που προσπαθεί να πουλήσει συμβόλαιο. Ουτε οι πρασινοι, ουτε οι μπλε (πορτοκαλι) εχουν παιχνιδι. Εαν η βονταφον θέλει να προσβάλλει τους συνδρομητές της, νομίζοντας οτι θα πανε συμβολαιο, ας συνεχισει τις χαζομαρες και απλα θα παμε σε αλλο καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε τι δεν καταλαβαίνεις; Δεν είπα ότι δεν μπορεί ένας 40αρης να έχει cu ή what's up, είπα ότι κυρίως εκεί απευθύνονται. Εννοείται ότι μπορεί ο οποιοσδήποτε να έχει cu. Δηλαδή εσένα τόσα χρόνια το CU και το what's up σου φαίνεται ότι απευθύνονται σε μεγάλο κοινό;

Όποιος θεωρεί ότι προσβάλλεται με το να παίζει ένα παιχνίδι, έχει την επιλογή να μην το κάνει και να αγοράσει από τα μόνιμα πακέτα. Αν δεν του αρέσουν ούτε αυτά, έχει την επιλογή να αλλάξει εταιρεία. Εμείς που θέλουμε κάποια δωρεάν πακετάκια και έχουμε 15 λεπτά να διαθέσουμε σε μία εβδομάδα, θέλουμε να συνεχίσει να υπάρχει το παιχνίδι.

Σταματήστε την γκρίνια. Έχετε κουράσει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτοί μας κοροϊδεύουν τώρα έπαιξα και η 12 προσπάθειες ήταν με ένα κρύσταλλο κ δύο με 10.. Στο σύνολο 700 με το ζόρι δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος να φτάσει τους 8.000 και ακόμη χειρότερα τους 12.00..κοροϊδία....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έφτασα 1464 πόντους και από ότι φαίνεται πράγματι έχουν κάνει μείωση των πόντων εσκεμμένα ώστε να μην είναι τόσο εύκολο να πάρεις τα δώρα!

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1759 εγώ. Μέτρια πράγματα. Άντε να φύγει ο Μάρτιος με τα δώρα να επανέλθουμε στα 2500
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτοί μας κοροϊδεύουν τώρα έπαιξα και η 12 προσπάθειες ήταν με ένα κρύσταλλο κ δύο με 10.. Στο σύνολο 700 με το ζόρι δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος να φτάσει τους 8.000 και ακόμη χειρότερα τους 12.00..κοροϊδία....

 

Μια από ίδια. Το μείωσαν πάρα πολύ και είναι πολύ δύσκολο να πάρεις δώρο έτσι.

 

Υπερβολική η μείωση θα έλεγα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...