Jump to content

Sony Xperia 1 ΙΙ


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 hours ago, guy_fawkes said:

αναμένουμε απο το νέο κάτοχο του xperia 1ii που είχα, εντυπώσεις!😀

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Από κάθε άποψη...Ποιότητα κατασκευής, οθόνη, ταχύτητα κλπ. Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι οτι ο launcher πλέον είναι πολύ κοντά στο stock android. Στα παλιότερα sony μου άρεσε πολύ περισσότερο. Η διαφορά είναι χαοτική απο το XZ1 που είχα. Οφείλω να γράψω και εδώ οτι ο φίλος Νίκος (guy_fawkes), μου παρέδωσε ένα άψογο τηλέφωνο. Τόσο άψογο που η χαρά μου είναι η ίδια, σαν να το πήρα καινούριο. Αν κάποιος στο μέλλον θελήσει να πάρει κάποιο κινητό που δίνει και πέσει σε αυτό το post, πιστεύω θα τον βοηθήσει. Για ερωτήσεις θα επανέλθω τις επόμενες μέρες. Σίγουρα κάτι θα προκύψει.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, orfeas92 said:

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Από κάθε άποψη...Ποιότητα κατασκευής, οθόνη, ταχύτητα κλπ. Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι οτι ο launcher πλέον είναι πολύ κοντά στο stock android. Στα παλιότερα sony μου άρεσε πολύ περισσότερο. Η διαφορά είναι χαοτική απο το XZ1 που είχα. Οφείλω να γράψω και εδώ οτι ο φίλος Νίκος (guy_fawkes), μου παρέδωσε ένα άψογο τηλέφωνο. Τόσο άψογο που η χαρά μου είναι η ίδια, σαν να το πήρα καινούριο. Αν κάποιος στο μέλλον θελήσει να πάρει κάποιο κινητό που δίνει και πέσει σε αυτό το post, πιστεύω θα τον βοηθήσει. Για ερωτήσεις θα επανέλθω τις επόμενες μέρες. Σίγουρα κάτι θα προκύψει.

Καταρχάς σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Η συσκευή είναι καλοδουλεμένη και σαν καινούργια.

Εύχομαι να το χαρείς και θα μιλήσουμε για ότι χρειαστείς.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουνε ολική επαναφορά στο κινητό και συνδεόμαστε με το google account, φέρνει πίσω ακόμη και τη σειρά των εικονιδίων εφαρμογών αφού έχει stock launcher? Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να τον αλλάξω, αλλά αν έχει αυτό το πλεονέκτημα, μάλλον θα τον αφήσω.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, orfeas92 said:

Όταν κάνουνε ολική επαναφορά στο κινητό και συνδεόμαστε με το google account, φέρνει πίσω ακόμη και τη σειρά των εικονιδίων εφαρμογών αφού έχει stock launcher? Ρωτάω γιατί σκέφτομαι να τον αλλάξω, αλλά αν έχει αυτό το πλεονέκτημα, μάλλον θα τον αφήσω.

Σίγουρα όχι γιατί του έχω κάνει τουλάχιστον 1 φορά που ήρθε το andoid 11 για να την περάσω καθαρή και θυμάμαι ότι έβαζα με την σειρά που θέλω εγώ τα εικονίδια ξανά απο την αρχή!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ τοτε...Τζίφος! όποιος έχει δοκιμάσει κάποιον ωραίο launcher, ας προτείνει τίποτα.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, orfeas92 said:

Οκ τοτε...Τζίφος! όποιος έχει δοκιμάσει κάποιον ωραίο launcher, ας προτείνει τίποτα.

Υπάρχει σχετικό θέμα για αυτό που σε ενδιαφέρει και μπορείς να ρίξεις μια μάτια… 

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ορφεα δες εκει απο τα τελευταια ποστς που εκανα. Αξιζει καθε ευρω ο nova prime και πλεον στην εκδοση 7 τα σπαει

Link to comment
Share on other sites

Εγινε, σε ευχαριστώ πολύ!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1 ΙΙ

645.000 ;Έβγαλε στο antutu. Αρκετά παραπάνω απο τα score που κυκλοφορούν στο ιντερνετ. Το έχει τρέξει κάποιος άλλος? Επίσης έχει βρεί κανείς κάποια λύση με αυτόν τον άθλιο αισθητήρα δαχτυικών? Δεν ξέρω τι έχει πάθει η sony. Παλιά λειτουργούσαν υπέροχα και ήταν γρήγοροι.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, orfeas92 said:

645.000 ;Έβγαλε στο antutu. Αρκετά παραπάνω απο τα score που κυκλοφορούν στο ιντερνετ. Το έχει τρέξει κάποιος άλλος? Επίσης έχει βρεί κανείς κάποια λύση με αυτόν τον άθλιο αισθητήρα δαχτυικών? Δεν ξέρω τι έχει πάθει η sony. Παλιά λειτουργούσαν υπέροχα και ήταν γρήγοροι.

φαντάζομαι ότι το έχεις περάσει σωστά το δαχτυλικό μιας και είσαι γνώστης!

Σίγουρα δεν έχει την ταχύτητα ξεκλειδώματος του 1iii, (δεν προλαβαίνω να το ακουμπήσω και έχει ξεκλειδώσει) αλλά ήταν πολύ καλά η ταχύτητα και η αποτελεσματικότητα της συσκευής!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σβησε το και ξαναπερνα το 5 φορες και με κανονικη γωνια και με ολες τις πιθανες και απιθανες γωνιες μπορεις να βαλεις το δαχτυλο εκει πανω. Και οχι φρεσκοπλυμμενο χερι. Να εχει πανω του την φυσιολογικη λαδιλα οπως στην καθημερινοτητα μας.

Οχι και μεσα στην μπιχλα εννοειται.

Στο 5αρι σφαιρα πιανει το αποτυπωμα

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, lefteris90 said:

Ενημέρωση συστήματος,τί προσφέρει;

Πλέον security patches

Για γράψε 2 "λόγια" τώρα που πέρασαν 2 εβδομάδες περίπου, πως το βλέπεις?

 

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, guy_fawkes said:

φαντάζομαι ότι το έχεις περάσει σωστά το δαχτυλικό μιας και είσαι γνώστης!

Σίγουρα δεν έχει την ταχύτητα ξεκλειδώματος του 1iii, (δεν προλαβαίνω να το ακουμπήσω και έχει ξεκλειδώσει) αλλά ήταν πολύ καλά η ταχύτητα και η αποτελεσματικότητα της συσκευής!

Ναι! Και μάλιστα το έχω περάσει δύο φορές για να είναι πιο σίγουρο οτι θα πιάσει. Να πω την αλήθεια δεν με νοιάζει τόσο η ταχύτητα, όσο η επιτυχία στο ξεκλείδωμα. Πάρα πολλές φορές δεν το αναγνωρίζει. Μου κάνει εντύπωση γιατί αυττό το θέμα είχε λυθεί απο το 2015. Στο παλιό μου κινητό δεν είχα ποτέ θέμα. Ελπίζω οτι μαζί με το android 12, μπορεί να το βελτιώσουν και αυτό.

Η εμπειρία μου μετά απο δύο βδομάδες ευθυγραμμίζεται θα έλεγα με ότι έχει γραφτεί ήδη. Για όσους αγαπάμε τα sony είναι μια πολύ καλή συσκευή που θα άγγιζε την τελειώτητα αν δεν είχε κάποια σοβαρά αρνητικά. Ξεκινώ με τα γνωστά θετικά: Ταχύτατο, υπέροχη οθόνη, premium αίσθηση στο χέρι, πολύ καλή ποιότητα ήχου και βολική αναλογία οθόνης. Μετά απο δύο βδομάδες με 21:9 μου φαίνονται τα άλλα κινητά περίεργα και όχι αυτό. Στα αρνητικά του είναι το αποτύπωμα, όπως έγραψα πιο πάνω, και η διάρκεια της μπαταρίας που είναι απλά είναι μέσα σε νορμάλ πλαίσια και τίποτα το ιδιαίτερο. Σε αυτόν τον τομέα ίσως τα κινέζικα να είναι αρκετά  καλύτερα αν κρίνω απο το p30 pro και το poco f3 που έχουν φίλοι. Τέλος, ίσως το μεγαλύτερο αρνητικό για εμένα είναι τα δύο μόνο χρόνια υποστήριξης απο τη Sony. Είναι πολύ λίγα για τέτοιες συσκευές. Θυμάμαι παλιά στο z3 που ήθελε να το φτάσει μέχρι το android 7 και δεν μπορούσε λόγω έλλειψης παροχής υποστήριξης απο την qualcomm για τον snapdragon 801. Αυτά μάλλον πέρασαν αναπιστρεπτί.  Παρόλαυτα, μπορώ να πω οτι είναι μια συσκευή αριστούργημα για όσους μας αρέοσυν τα sony και αυτά που προσφέρει η εταιρία, αλλά αντικειμενικά δεν αξίζει τα χρήματα που έχει καινούριο. Το ίδιο ισχύει και με όλα τα κινητά του ανταγωνισμού, οπότε αυτό είναι γενικό κακό. Σίγουρα με έκανε χαρούμενο η αγορά του γιατί είμαι φανατικός της εταιρίας αλλά ταυτόχρονα και συνειδητοποιημένος, οπότε είχα αποδεχτεί απο πριν τα όποια μειωνεκτήματά του... Ίσως αυτό που δεν μπορώ να χωνέψω είναι τα δύο χρόνια υποστήριξης. Ο μόνος λόγος που θα σκεφτόμουν στο μέλλον να κοιτάξω συσκευές άλλης εταιρίας.

 

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Για τα 2 χρόμνια υποστήριξης δεν το ξέρεις,βασικά δεν το ξέρει κανείς σίγουρα.

Αφού πάρει σίγουρα την 12 θα πρέπει να δούμε την ανακοίνωση για το ποιες συσκευές θα πάρουν την 13 και πάει λέγοντας.

Με το δαχτυλικό απορώ μιας και σε εμένα ήταν άμεσο όπως συμφωνει και ο @r31134

Όσο για το αν συμφέρει να αγοράζεις τόσο ακριβά τα κινητά ανεξαρτήτου μάρκας, για αυτό είμαστε εμείς εδώ😀

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

 

Το αποτυπωμα συνεχιζω να πιστευω οτι πρεπει να σβηστει και να ξαναπεραστει. Δεν γινεται να δουλευει τρενο στο 5αρι και να μην πιανει στο 1ii. Και αναφερομαι και σε ταχυτητα και σε επιτυχημενες προσπαθειες (με την πρωτη πιανει)

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πλέον τα φθηνά κινητά είναι πολύ καλά αλλά η διαφορά είναι εμφανής από τις ναυαρχίδες μετά από 6 μήνες χρήσης, σε ταχύτητα κτλ όπως και σε κάμερα από την πρώτη μέρα. Τώρα η αρχικές τιμές σε όλα είναι υψηλές, η διαφορά στο σονυ είναι ότι η μεταπωληση είναι δύσκολη και με μεγαλύτερη χασουρα.  Τώρα σε σύγκριση με άλλα κινητά, αλλού κερδίζει αλλού χάνει. Αν αυτό είναι λόγος να είναι φθηνότερο  ίσως είναι αν κρίνουμε από τη ζήτηση. 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το αποτύπωμα το έχω ξαναπεράσει εκ νέου πάλι δύο φορές. Για την ώρα πάει καλύτερα. Αν δω οτι έχει πρόβλημαμ πάλι, θα το βάλω 5 φορές. Για την 2ετή υποστήριξη έχει βγάλει ανακοίνωση η sony, αλλά φαίνεται και απο το γεγονός οτι το πρώτο xperia 1 θα μείνει στην 11. Σήμερα εν τω μεταξύ ανακοίνωσε η xiaomi 3ετή υποστήριξη για ένα μοντέλο και 4 έτη security patch. Δεν υπάρχει λόγος να είναι φθηνότερο το sony απο άλλες ναυρχίδες. Όλες οι ναυρχίδες έπρεπε να είναι φθηνότερες. Εδώ και αρκετά χρόνια έπαιζαν στο 700άρι και οι όποιες βελτιώσεις καλύπτονταν με την εξέλιξη της τεχνολογίας. Τι συνέβη ξαφνικά και φτάσαμε στα 1300? Και δεν μιλάω για περίεργες και περίπλοκες κατασκευές οπως foldable κλπ. Μακάρι στο android 12 να φέρει το νέο εννοποιημένο app της κάμερας του III, και να διορθώσει κάποια μικρά θεματάκια. Γενικά το τηλέφωνο πάντως δεν έχει ούτε τώρα σοβαρά προβλήματα όπως παλιότερες συσκευές sony που είχα με αρχικές εκδόσεις λογισμικού. Η βελτίωση είναι συνολική σε κάθε τομέα.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το photography pro του 1iii μπορεις να το περασεις μονος σου απο το apk mirror. Ειναι τρομερο,αλλος αερας!

Το χρησιμοποιω αποβληματιστα πλην του af.

Για το αποτυπωμα δωσε προσοχη ωστε να το περασεις με διαφορετικες γωνιες και σημεια του δαχτυλου.

Ειλικρινα εχω φτασει σε σημειο που με ενοχλει γιατι ανοιγει τοσο ευκολα με το που θα πιασω το κινητο και ο αντιχειρας θα παει εκει!

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, r31134 said:

 

Το αποτυπωμα συνεχιζω να πιστευω οτι πρεπει να σβηστει και να ξαναπεραστει. Δεν γινεται να δουλευει τρενο στο 5αρι και να μην πιανει στο 1ii. Και αναφερομαι και σε ταχυτητα και σε επιτυχημενες προσπαθειες (με την πρωτη πιανει)

και δεν αναφερόμαστε στο δικό μου 1ii που ήξερα ότι το δαχτυλικό ήταν άμεσο🙂

15 minutes ago, orfeas92 said:

Το αποτύπωμα το έχω ξαναπεράσει εκ νέου πάλι δύο φορές. Για την ώρα πάει καλύτερα. Αν δω οτι έχει πρόβλημαμ πάλι, θα το βάλω 5 φορές. Για την 2ετή υποστήριξη έχει βγάλει ανακοίνωση η sony, αλλά φαίνεται και απο το γεγονός οτι το πρώτο xperia 1 θα μείνει στην 11. Σήμερα εν τω μεταξύ ανακοίνωσε η xiaomi 3ετή υποστήριξη για ένα μοντέλο και 4 έτη security patch. Δεν υπάρχει λόγος να είναι φθηνότερο το sony απο άλλες ναυρχίδες. Όλες οι ναυρχίδες έπρεπε να είναι φθηνότερες. Εδώ και αρκετά χρόνια έπαιζαν στο 700άρι και οι όποιες βελτιώσεις καλύπτονταν με την εξέλιξη της τεχνολογίας. Τι συνέβη ξαφνικά και φτάσαμε στα 1300? Και δεν μιλάω για περίεργες και περίπλοκες κατασκευές οπως foldable κλπ. Μακάρι στο android 12 να φέρει το νέο εννοποιημένο app της κάμερας του III, και να διορθώσει κάποια μικρά θεματάκια. Γενικά το τηλέφωνο πάντως δεν έχει ούτε τώρα σοβαρά προβλήματα όπως παλιότερες συσκευές sony που είχα με αρχικές εκδόσεις λογισμικού. Η βελτίωση είναι συνολική σε κάθε τομέα.

άσε τα Xiaomi.

Τα θέματα που έχουν, εμείς ή οι κάτοχοι Samsung δεν μπορούμε καν να τα φανταστούμε!

Μπαίνω και τα διαβάζω στα thread τους και απορώ.

Άσχετο η Sony δεν ανακοινωσε ποτέ, Ορφέα, οτι θα έχει διετή υποστήριξη.

Για το 1 ναι συμφωνώ θα μείνει στο android 11

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 hours ago, guy_fawkes said:

Άσχετο η Sony δεν ανακοινωσε ποτέ, Ορφέα, οτι θα έχει διετή υποστήριξη.

To έχει ανακοινώσει... https://www.xda-developers.com/sony-xperia-1-iii-update-schedule/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Από το xda το είχα δει και εγώ. Δεν θυμόμουν την πηγή! Δεν μου έκανε εντύπωση γιατί τόσα χρόνια την ίδια πολιτική ακολουθεί. Εκτός από το 2016 που είχε βάλει το z3 στο πρόγραμμα beta όπως ανέφερα. Ίσως να το έκανε γιατί τότε είχε περισσότερες πωλήσεις. Όσο για το αποτύπωμα, παρατήρησα ότι μετά από restart στρώνει. Δείχνει ότι είναι θέμα λογισμικού. Κάτι θα μαζεύει σε κάποια μνήμη cache λογικά.

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, athanaso77 said:

Δεν βλέπω ανακοινωση,αλλά άρθρο για το 1iii 

Δεν μπορώ να συμφωνήσω, ούτε να διαφωνησω όταν δεν έχω πηγή απο την ίδια την Sony

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
24 minutes ago, guy_fawkes said:

Δεν βλέπω ανακοινωση,αλλά άρθρο για το 1iii 

Δεν μπορώ να συμφωνήσω, ούτε να διαφωνησω όταν δεν έχω πηγή απο την ίδια την Sony

Αν διαβάσεις τα άρθρα, από τη Sony Netherlands έχουν ενημερωθεί και αυτοί. Αν τώρα δεν εμπιστεύεσαι τα Slash Gear, XDA developers, Gizmochina, GSMArena κτλ που έχουν αναπαραγάγει αυτή την είδηση, τότε δεν θα πρέπει να πιστεύεις τίποτα από όσα έχεις διαβάσει μέχρι σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...