Jump to content

Sony Xperia 1 ΙΙ


guy_fawkes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν σήμερα δοκίμασα τα 20 FPS.

Να πω ότι τα αποτελέσματα είναι άψογα για κινητό πάντα και όχι για DSLR.

Έβαλα για πλάκα τα παιδιά στη βεράντα να χοροπηδάνε καί δεν πήρα ούτε μία φωτογραφία κουνημενη η ουt of focus.

Πολύ ευχαριστημένος.

Επίσης να πω ότι η selfie είναι για τον... Παντελή μου.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

..........377f58c474929ef2bb4166c1e36203b0.jpg

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και το ποίο λογικό ειναι .

Made in Japan δεν βρίσκεις , ότι κατασκευάζετε στο νησι ειναι για το νησί .

Δεν περισσεύει για έξω , τουλάχιστον αυτό γίνεται σίγουρα στα αμάξια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 1 απορια οποιος μπορει

 

Οταν μιλαω κανονικα στο τηλ προφανως ακουμπαει το μαγουλο και κατεβαινει μονη της η μπαρα ειδοποιησεων και καλη ωρα σημερα ειχε ενεργοποιηθει και ο φακος.Σε αλλο κινητο δε μου συμβαινει...Εχετε υποψη τροπο να μη γινεται?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Μπορεί να το έχω το κινητό αλλά μιλάω μόνο σε Bluetooth.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτός αν πάς στο αποτροπή τυχαίων χειρισμών σε ανενεργή οθόνη και όταν έρχεται η κλήση και πας να μιλήσεις να κλείνεις την οθόνη, νομίζω αυτή δεν θα ξανα ανοίξει

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ο proximity sensor ;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που νομιζω οτι εχει:Η ambient display παρολο που το εχω βαλει μονιμα να ειναι ανοιχτη παρολα αυτα ειτε μετα απο τηλεφωνο ειτε μετα απο ωρα σε τσεπη οτσν το κοιταω ειναι μαυρη η οθονη.Αν μετα την παω ξανα ενεργοποιειται.

 

Δε ξερω μηπως το παθαινει μετα απο καποια εισερχομενη ειδοποιηση.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο θέμα πού έχω είναι με το δαχτυλίκο, έχει τύχει να το ανοίξω με. Pin.

Κατά τη αλλα τίποτα άλλο ακόμα.

Εν αναμονή τής αναβάθμισης Ιουλίου

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο θέμα πού έχω είναι με το δαχτυλίκο, έχει τύχει να το ανοίξω με. Pin.

Κατά τη αλλα τίποτα άλλο ακόμα.

Εν αναμονή τής αναβάθμισης Ιουλίου

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η ambient display δουλευει παντα?Δε σου τυχαινει να μενει ανενεργη χωρις λογο?

 

Λοιπον το παρατηρησα.

Παυει να λειτουργει ειτε αν ερθει ειδοποιηση ειτε αν καλυψει με το χερι τον αισθητηρα φωτος.Θα επρεπε οταν τραβας το χερι να ξανα αναβει.Σας το κανει αυτο?

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!!

Εντυπωσιακη συσκευη. Ενας πολυ καλος λογος να επιστρεψω στην Sony συντομα

 

Απο που αγορασες αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!!

Εντυπωσιακη συσκευη. Ενας πολυ καλος λογος να επιστρεψω στην Sony συντομα

 

Απο που αγορασες αν επιτρεπεται?

Sony center φιλε μου.Πιο πολυ το πηραμε για καποιες δοκιμες στην εταιρεια πληροφορικης που εργαζομαι και μετα μαλλον θα το δωσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Sony center, παραγγελία με τα ακουστικά δώρο Δημήτρη.

Την ambient την έχω ενεργή μόνο όταν σηκώσω το τηλέφωνο και όχι συνέχεια ανοιχτή.

Όχι δεν μου κάνει κόλπα μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πλέον είναι χωρίς τα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδες. Να τα χαιρεστε. Με τα updates θα στρωσει 100%.

Αν πεσει λιγο η τιμη θα δωσω το oneplus 7 pro και θα επιστρεψω στην αγαπημενη μου Sony

Link to comment
Share on other sites

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1604840-xperia-1-ii-black-%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%BD/

 

Στα 900€ αν θες

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αρκετά πιο φτηνό στο παρόν φόρουμ στις αγγελίες.

 

α μπορεί σωστά!

Κατά λάθος την βρήκα και αυτή

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη είναι σε διαφορετική κατεύθυνση το κινητό.

Πανάλαφρο,ιδίως σε σχέση με το 1+7 pro που έχεις και φωτογραφίες με ρεαλιστικά χρώματα και όχι instagramικές.

Το σχήμα του βοηθάει πάρα πολύ στο χέρι και η οθόνη του αν και της λείπει λίγο παραπάνω φωτεινότητα είναι θαυμάσια.

Κατά τ'άλλα πιστεύω τα υπόλοιπα λίγο πολύ τα γνωρίζεις.Δεν είσαι χθεσινός!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τρια πραγματα εστιαζω. Μακροστενο σχημα,βαρος,αποτυπωμα στο πλαι.

Αυτα ειναι τα πολυ βασικα. Την καμερα επειδη την εχω φερει τωρα στα μετρα μου με gcam ωστοσο

αυτη ειναι μια ανορθοδοξη και οχι πληρως λειτουργικη λυση που σιγουρα στο sony την λυνεις μια κι εξω.

 

8/256 ημουν και θα ειμαι αλλα με νεοτερο επεξεργαστη και 5G αλλα αυτα ειναι σε δευτερη μοιρα και ποτε δεν θα γινει αντιληπτη

αυτη η διαφορα. Απο αυτονομια πως τα πατε?

Η φωτεινοτητα οταν ειναι στο αυτοματο,δεν ειναι ακομα μεγαλυτερη σε απευθειας ηλιο?

Link to comment
Share on other sites

Τρια πραγματα εστιαζω. Μακροστενο σχημα,βαρος,αποτυπωμα στο πλαι.

Αυτα ειναι τα πολυ βασικα. Την καμερα επειδη την εχω φερει τωρα στα μετρα μου με gcam ωστοσο

αυτη ειναι μια ανορθοδοξη και οχι πληρως λειτουργικη λυση που σιγουρα στο sony την λυνεις μια κι εξω.

 

8/256 ημουν και θα ειμαι αλλα με νεοτερο επεξεργαστη και 5G αλλα αυτα ειναι σε δευτερη μοιρα και ποτε δεν θα γινει αντιληπτη

αυτη η διαφορα. Απο αυτονομια πως τα πατε?

Η φωτεινοτητα οταν ειναι στο αυτοματο,δεν ειναι ακομα μεγαλυτερη σε απευθειας ηλιο?

 

Το αποτύπωμα ακόμα δεν λειτουργεί σωστά όταν στο XZ3 δεν είχα κόλλημα ποτέ!

Το ότι είναι μακρόστενο δεν είναι στα αρνητικά αλλά στα θετικά,έχεις εξαιρετικό κράτημα στο χέρι και δεν σε κουράζει καθώς και το βάρος του που είναι πιο ελαφρύ και απο το ΧΖ3 που είχαμε.

Κάμερα όπως είπες και εσύ και έρχεται και μέσα στον Ιούλιο σύμφωνα με την SONY αναβάθμιση στην photo pro καθώς και raw αρχείο.

Κάποιοι λένε και για night mode.

Σκέψου στο αυτόματο και μάρτυρας ο Γιώργος μου ρίχνει κλείστρο στο 1/4 και η φωτογραφία δεν βγαίνει κουνημένη,δεν ξέρω τι έχουν καταφέρει.

Φωτεινότητα είναι μεγαλύτερη στο αυτόματο σε απ'ευθείας ήλιο αλλά δεν είναι αυτό που περιμένεις απο μια οθόνη που κατά τ' άλλα είναι state of art

Ηχεία εξαιρετικά,3.5mm jack σε περίπτωση που είσαι χρήστης(εγώ δεν είμαι)

και μπαταρία η οποία αυτές τις ημέρες με 3 ώρες κλήσεις και φωτογραφίες συνεχόμενες έχει SOT 6h με 6:30h αλλά σου λέω με 3 και βάλε ώρες κλήσεις!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το μακροστενο σχημα το συγκαταλεγω στα θετικα γιατι ειναι μερος της πρακτικοτητας.

Οπως και η θεση του αποτυπωματος. Περασες το ιδιο δαχτυλο παραπανω φορες?

 

Απο θηκες εχουν τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Το μακροστενο σχημα το συγκαταλεγω στα θετικα γιατι ειναι μερος της πρακτικοτητας.

Οπως και η θεση του αποτυπωματος. Περασες το ιδιο δαχτυλο παραπανω φορες?

 

Απο θηκες εχουν τιποτα?

 

Ναι το έχω περάσει 2 φορές, θα στρώσει που θα πάει.

Απο θήκες η κλασική της SONY και ύστερα εδώ

https://www.mobilefun.co.uk/sony-xperia/xperia-1-ii/cases

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1 ΙΙ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...