Jump to content

Samsung Galaxy Z Flip


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

samsung-galaxy-z-flip-1.jpg

 

samsung-galaxy-z-flip-6.jpg

 

samsung-galaxy-z-flip-3.jpg

 

samsung-galaxy-z-flip-4.jpg

 

samsung-galaxy-z-flip-10.jpg

 

samsung-galaxy-z-flip-5.jpg

 

Network Technology

GSM / HSPA / LTE

Launch Announced 2020, February 11

Status Available. Released 2020, February 14

Body Dimensions Unfolded: 167.3 x 73.6 x 7.2 mm

Folded: 87.4 x 73.6 x 17.3 mm

Weight 183 g (6.46 oz)

Build Plastic front, glass back (Gorilla Glass 6), aluminum frame

SIM Nano-SIM, eSIM

Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)

Display Type Foldable Dynamic AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.7 inches, 101.6 cm2 (~82.5% screen-to-body ratio)

Resolution 1080 x 2636 pixels (~425 ppi density)

HDR10+

Cover display: 1.1", Super AMOLED, 112 x 300 pixels

Platform OS Android 10.0; One UI 2

Chipset Qualcomm SM8150 Snapdragon 855+ (7 nm)

CPU Octa-core (1x2.95 GHz Kryo 485 & 3x2.41 GHz Kryo 485 & 4x1.78 GHz Kryo 485)

GPU Adreno 640 (700 MHz)

Memory Card slot No

Internal 256GB 8GB RAM

UFS 3.0

Main Camera Dual 12 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS

12 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1.12µm

Features LED flash, HDR, panorama

Video 2160p@30/60fps, 1080p@60/240fps, 720p@960fps, HDR10+

Selfie camera Single 10 MP, f/2.4, 26mm (wide), 1.22µm, PDAF

Features HDR

Video 2160p@30fps

Sound Loudspeaker Yes

3.5mm jack No

32-bit/384kHz audio

Tuned by AKG

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth 5.0, A2DP, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC Yes

USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

Features Sensors Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Battery Non-removable Li-Po 3300 mAh battery

Charging Fast battery charging 15W

Wireless charging

Misc Colors Mirror Black, Mirror Purple, Mirror Gold, Thom Browne Edition

Models SM-F700, SM-F700F, SM-F700F/DS, SM-F700U/DS, SM-F700U1/DS, SM-F700N, M-F7000

SAR 0.54 W/kg (head) 0.96 W/kg (body)

SAR EU 0.37 W/kg (head) 1.55 W/kg (body)

Price € 1,480.00 / $ 1,605.00 / £ 1,679.00

 

https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-z-flip/

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δε βλέπω ούτε ένα post. Λέτε εγώ και ο πατέρας μου να είμαστε οι μόνοι που το αγοράσαμε?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ, εδώ και κάποιες μέρες...

 

Ε πες μας και τιποτα πχ.πως το βλεπεις λειτουργικα στην καθημερινοτητα σε βολευει κτλ. Κανε μια μινι αναφορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και το πιο εύκολο να εκφράσεις άποψη γι αυτή τη συσκευή. 2 λόγια καθαρά από τη δική μου οπτική.

Ομολογώ ότι από τότε που ήρθε η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα ήμουν εξ αρχής θύμα και gadget freak. Έχουν περάσει αμέτρητες συσκευές από τα χέρια μου. Τα τελευταία χρόνια έβαλα φρένο στον εαυτό μου, σταμάτησα τη σπατάλη προς αυτήν την κατεύθυνση κσι επέλεγα κάποια mid range μοντέλα με τα οποία έκανα αξιοπρεπώς τη δουλειά μου. Επίσης κατάφερα να μην είμαι συνέχεια με το κινητό στο χέρι. Τα παραπάνω όμως δεν σημαίνουν ότι δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις τι κυκλοφορεί κλπ.

Η αγορά του z flip έγινε μισ ημέρα που δεν ήμουν καλά ψυχολογικά,, χωρίς ιδιαίτερη σκέψη. Πήρα έναν καλό φίλο τηλέφωνο, του είπα πάω να κάνω μια τρέλα και μου είπε έρχομαι μαζί σου. Η αλήθεια είναι ότι στο δρόμο προσπάθησε να με αποτρέψει. Φτάσαμε σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας. Δηλώσαμε το ενδιαφέρον μας, εννοείται πως δεν υπήρχε δείγμα έξω. Τουε ζήτησα να μου φέρουν ένα σε μαύρο χρώμα. Μετά από την τρίτη ερώτηση επιβεβαίωσης έφεραν το κουτί. Είχα πάει με τη φόρμα μου και δεν έπειθα; Από εκείνο το σημείο και μετά οι μισοί υπάλληλοι του καταστήματος με περικύκλωσαν κι άρχισαν να μου κάνουν πλύση εγκεφάλου, προκειμένου να μου πουλήσουν, έναντι κάποιοι απίστευτου εξτρά ποσού ασφάλεια. Πήγα στο ταμείο, το πλήρωσα και μετά το άνοιξα επί τόπου. Ήθελα να είμαι σίγουρος ότι όλα ήταν εντάξει. Ακολούθησε άλλο ένα show εκεί, τέλος πάντων έφυγα.

Τελικώς αξίζει τα χρήματα της η συσκευή; Τί να πω; Ακόμη έρχονται στιγμές που αισθάνομαι τύψεις. Δίνεις αυτά τα χρήματα γνωρίζοντας ότι έχεις στα χέρια σου μια νέα τεχνολογία, αλλά ταυτόχρονα πληρώνεις για να γίνεις και πειραματόζωο.

Στη δουλειά μου είμαι αναγκασμένος να φοράω κοστούμι. Οι τσέπες είναι λίγες και μικρές. Πολύ περισσότερο για μια μεγάλη συσκευή 6,7 ιντσών που είχα πριν. Είναι προφανές ότι το γεγονός ότι διπλώνει μου άλλαξε τη ζωή. Αυτό είναι το θετικό. Έχει όμως και σημαντικά αρνητικά. Καταρχήν από την πρώτη στιγμή που το πιάνεις καταλαβαίνεις ότι έχεις να κάνεις με κάτι ευαίσθητο. Του φοράω την άθλια θήκη της συσκευασίας μόνο κσι μόνο για να μπορώ να το ακουμπώ σε επιφάνειες. Στο γραφείο ή το κομοδίνο μου. Περιμένω μια άλλη από Κορέα, αν έρθει ποτέ. 3 κυκλοφορούν όλες όλες. Την οθόνη έκανε κάποιες μέρες να τη συνηθίσει το μάτι μου. Στην αρχή πίστευα ότι η οθόνη του a70 που είχα πριν ήταν καλύτερη. Ίσως και να είναι έτσι. Αφού είναι άλλα υλικά. Αυτό φαίνεται κι από την αίσθηση του touch. Ειδικά όταν πληκτρολογείς. Οκ δεν είναι σαν πλαστικό αλλά σίγουρα δεν είναι και γυαλί. Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Μπαταρία; Είχα καλομάθει με τα 4500mh και τον 25w φορτιστή και μου κακοφαίνεται. Παρόλ' αυτά, βγάζει τη μέρα. Όμως ίσως να μην είμαι το σωστό δείγμα. Δεν μιλάω πολύ στο τηλ. Δεν το σκαλίζω συνέχεια, δεν έχω fb, insta. Έχω όμως για περίπου 10 ώρες ανοιχτά δεδομένα, Bluetooth, αυτοκίνητο, προς και από τη δουλειά, smart watch, κάποιες φορές μπορεί να στριμάρω Spotify, παρακολουθώ τα ims μου, λίγο browsing, Twitter, λίγο you tube... Φώτο βίντεο ποτέ δεν τραβούσα πολλά. Αξιοπρεπές μου φαίνεται, έτσι κι αλλιώς καλύτερο από αυτό που είχα... Δεν σημαίνει ότι δεν θα έπρεπε να είχε και κάτι καλύτερο για τα λεφτά του όμως. Ηχείο; Εδώ κι αν έπρεπε, πάλι για τα λεφτά του, να έχει στέρεο. Η μπροστινή οθόνη κάνει αυτά που πρέπει να κάνει κατά τη γνώμη μου. Παίρνεις μια ιδέα από notifications, θα δεις ώρα και ποσοστό μπαταρίας, θα κάνεις snooze το ξυπνητήρι, θα απάντησες σε μια κλήση. Μια χαρά. Τί άλλο να κάνει; Για οτιδήποτε άλλο πρέπει να ξεδιπλώσει. Άρα κάποιος που είναι συνέχεια με το κινητό στο χέρι ίσως τον ξενερώνει. Εμένα όχι.

Τα υπόλοιπα θα φανούν σε βάθος χρόνου. Αν έχετε κάτι συγκεκριμένο να απαντήσω πείτε μου.

Θεωρώ ότι η κοπέλα εδώ το παρουσιάζει όμορφα χωρίς να κουράζει

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Thanks μια χαρα τα ειπες.Να το χαρεις γιατι θεωρω οτι ειναι η καλυτερη συσκευη της αγορας κυριως σε θεμα μεταφορας μια και γινεται μικρο αλλα και τα υπολοιπα που προσφερει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και το πιο εύκολο να εκφράσεις άποψη γι αυτή τη συσκευή. 2 λόγια καθαρά από τη δική μου οπτική.

Ομολογώ ότι από τότε που ήρθε η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα ήμουν εξ αρχής θύμα και gadget freak. Έχουν περάσει αμέτρητες συσκευές από τα χέρια μου. Τα τελευταία χρόνια έβαλα φρένο στον εαυτό μου, σταμάτησα τη σπατάλη προς αυτήν την κατεύθυνση κσι επέλεγα κάποια mid range μοντέλα με τα οποία έκανα αξιοπρεπώς τη δουλειά μου. Επίσης κατάφερα να μην είμαι συνέχεια με το κινητό στο χέρι. Τα παραπάνω όμως δεν σημαίνουν ότι δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις τι κυκλοφορεί κλπ.

Η αγορά του z flip έγινε μισ ημέρα που δεν ήμουν καλά ψυχολογικά,, χωρίς ιδιαίτερη σκέψη. Πήρα έναν καλό φίλο τηλέφωνο, του είπα πάω να κάνω μια τρέλα και μου είπε έρχομαι μαζί σου. Η αλήθεια είναι ότι στο δρόμο προσπάθησε να με αποτρέψει. Φτάσαμε σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας. Δηλώσαμε το ενδιαφέρον μας, εννοείται πως δεν υπήρχε δείγμα έξω. Τουε ζήτησα να μου φέρουν ένα σε μαύρο χρώμα. Μετά από την τρίτη ερώτηση επιβεβαίωσης έφεραν το κουτί. Είχα πάει με τη φόρμα μου και δεν έπειθα; Από εκείνο το σημείο και μετά οι μισοί υπάλληλοι του καταστήματος με περικύκλωσαν κι άρχισαν να μου κάνουν πλύση εγκεφάλου, προκειμένου να μου πουλήσουν, έναντι κάποιοι απίστευτου εξτρά ποσού ασφάλεια. Πήγα στο ταμείο, το πλήρωσα και μετά το άνοιξα επί τόπου. Ήθελα να είμαι σίγουρος ότι όλα ήταν εντάξει. Ακολούθησε άλλο ένα show εκεί, τέλος πάντων έφυγα.

Τελικώς αξίζει τα χρήματα της η συσκευή; Τί να πω; Ακόμη έρχονται στιγμές που αισθάνομαι τύψεις. Δίνεις αυτά τα χρήματα γνωρίζοντας ότι έχεις στα χέρια σου μια νέα τεχνολογία, αλλά ταυτόχρονα πληρώνεις για να γίνεις και πειραματόζωο.

Στη δουλειά μου είμαι αναγκασμένος να φοράω κοστούμι. Οι τσέπες είναι λίγες και μικρές. Πολύ περισσότερο για μια μεγάλη συσκευή 6,7 ιντσών που είχα πριν. Είναι προφανές ότι το γεγονός ότι διπλώνει μου άλλαξε τη ζωή. Αυτό είναι το θετικό. Έχει όμως και σημαντικά αρνητικά. Καταρχήν από την πρώτη στιγμή που το πιάνεις καταλαβαίνεις ότι έχεις να κάνεις με κάτι ευαίσθητο. Του φοράω την άθλια θήκη της συσκευασίας μόνο κσι μόνο για να μπορώ να το ακουμπώ σε επιφάνειες. Στο γραφείο ή το κομοδίνο μου. Περιμένω μια άλλη από Κορέα, αν έρθει ποτέ. 3 κυκλοφορούν όλες όλες. Την οθόνη έκανε κάποιες μέρες να τη συνηθίσει το μάτι μου. Στην αρχή πίστευα ότι η οθόνη του a70 που είχα πριν ήταν καλύτερη. Ίσως και να είναι έτσι. Αφού είναι άλλα υλικά. Αυτό φαίνεται κι από την αίσθηση του touch. Ειδικά όταν πληκτρολογείς. Οκ δεν είναι σαν πλαστικό αλλά σίγουρα δεν είναι και γυαλί. Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Μπαταρία; Είχα καλομάθει με τα 4500mh και τον 25w φορτιστή και μου κακοφαίνεται. Παρόλ' αυτά, βγάζει τη μέρα. Όμως ίσως να μην είμαι το σωστό δείγμα. Δεν μιλάω πολύ στο τηλ. Δεν το σκαλίζω συνέχεια, δεν έχω fb, insta. Έχω όμως για περίπου 10 ώρες ανοιχτά δεδομένα, Bluetooth, αυτοκίνητο, προς και από τη δουλειά, smart watch, κάποιες φορές μπορεί να στριμάρω Spotify, παρακολουθώ τα ims μου, λίγο browsing, Twitter, λίγο you tube... Φώτο βίντεο ποτέ δεν τραβούσα πολλά. Αξιοπρεπές μου φαίνεται, έτσι κι αλλιώς καλύτερο από αυτό που είχα... Δεν σημαίνει ότι δεν θα έπρεπε να είχε και κάτι καλύτερο για τα λεφτά του όμως. Ηχείο; Εδώ κι αν έπρεπε, πάλι για τα λεφτά του, να έχει στέρεο. Η μπροστινή οθόνη κάνει αυτά που πρέπει να κάνει κατά τη γνώμη μου. Παίρνεις μια ιδέα από notifications, θα δεις ώρα και ποσοστό μπαταρίας, θα κάνεις snooze το ξυπνητήρι, θα απάντησες σε μια κλήση. Μια χαρά. Τί άλλο να κάνει; Για οτιδήποτε άλλο πρέπει να ξεδιπλώσει. Άρα κάποιος που είναι συνέχεια με το κινητό στο χέρι ίσως τον ξενερώνει. Εμένα όχι.

Τα υπόλοιπα θα φανούν σε βάθος χρόνου. Αν έχετε κάτι συγκεκριμένο να απαντήσω πείτε μου.

Θεωρώ ότι η κοπέλα εδώ το παρουσιάζει όμορφα χωρίς να κουράζει

+1000000! Σαν να έγραψα εγώ το post σου! Υπό τις ίδιες συνθήκες με εσένα το αγόρασα και έχω ακριβώς την ίδια γνώμη για το τηλέφωνο. Υγ. Είχα και εγώ το A70 πριν. Δεν έχω δύο λογαριασμούς στο MyPhone πάντως!

Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Σε μια παρομοια κατασταση αγορασα και εγω περσι το S10e 789 ευρω απο αλυσιδα. Ενιωθα καπως, ειχε σπασει και η οθονη του S8 και τα σκασα οσο ποτε για ενα κινητο...

Φαινεται ιδιαιτερο κινητο αλλα οσο και να πεσει η τιμη θα ειναι πανακριβο...

Αλλα βεβαια και το LG G Flex 2 που ηταν ιδιαιτερη περιπτωση ξεκινησε στα 800+ και κατεληξε να πωλειται 100 ευρω μετα απο χρονια.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και το πιο εύκολο να εκφράσεις άποψη γι αυτή τη συσκευή. 2 λόγια καθαρά από τη δική μου οπτική.

Ομολογώ ότι από τότε που ήρθε η κινητή τηλεφωνία στην Ελλάδα ήμουν εξ αρχής θύμα και gadget freak. Έχουν περάσει αμέτρητες συσκευές από τα χέρια μου. Τα τελευταία χρόνια έβαλα φρένο στον εαυτό μου, σταμάτησα τη σπατάλη προς αυτήν την κατεύθυνση κσι επέλεγα κάποια mid range μοντέλα με τα οποία έκανα αξιοπρεπώς τη δουλειά μου. Επίσης κατάφερα να μην είμαι συνέχεια με το κινητό στο χέρι. Τα παραπάνω όμως δεν σημαίνουν ότι δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις τι κυκλοφορεί κλπ.

Η αγορά του z flip έγινε μισ ημέρα που δεν ήμουν καλά ψυχολογικά,, χωρίς ιδιαίτερη σκέψη. Πήρα έναν καλό φίλο τηλέφωνο, του είπα πάω να κάνω μια τρέλα και μου είπε έρχομαι μαζί σου. Η αλήθεια είναι ότι στο δρόμο προσπάθησε να με αποτρέψει. Φτάσαμε σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας. Δηλώσαμε το ενδιαφέρον μας, εννοείται πως δεν υπήρχε δείγμα έξω. Τουε ζήτησα να μου φέρουν ένα σε μαύρο χρώμα. Μετά από την τρίτη ερώτηση επιβεβαίωσης έφεραν το κουτί. Είχα πάει με τη φόρμα μου και δεν έπειθα; Από εκείνο το σημείο και μετά οι μισοί υπάλληλοι του καταστήματος με περικύκλωσαν κι άρχισαν να μου κάνουν πλύση εγκεφάλου, προκειμένου να μου πουλήσουν, έναντι κάποιοι απίστευτου εξτρά ποσού ασφάλεια. Πήγα στο ταμείο, το πλήρωσα και μετά το άνοιξα επί τόπου. Ήθελα να είμαι σίγουρος ότι όλα ήταν εντάξει. Ακολούθησε άλλο ένα show εκεί, τέλος πάντων έφυγα.

Τελικώς αξίζει τα χρήματα της η συσκευή; Τί να πω; Ακόμη έρχονται στιγμές που αισθάνομαι τύψεις. Δίνεις αυτά τα χρήματα γνωρίζοντας ότι έχεις στα χέρια σου μια νέα τεχνολογία, αλλά ταυτόχρονα πληρώνεις για να γίνεις και πειραματόζωο.

Στη δουλειά μου είμαι αναγκασμένος να φοράω κοστούμι. Οι τσέπες είναι λίγες και μικρές. Πολύ περισσότερο για μια μεγάλη συσκευή 6,7 ιντσών που είχα πριν. Είναι προφανές ότι το γεγονός ότι διπλώνει μου άλλαξε τη ζωή. Αυτό είναι το θετικό. Έχει όμως και σημαντικά αρνητικά. Καταρχήν από την πρώτη στιγμή που το πιάνεις καταλαβαίνεις ότι έχεις να κάνεις με κάτι ευαίσθητο. Του φοράω την άθλια θήκη της συσκευασίας μόνο κσι μόνο για να μπορώ να το ακουμπώ σε επιφάνειες. Στο γραφείο ή το κομοδίνο μου. Περιμένω μια άλλη από Κορέα, αν έρθει ποτέ. 3 κυκλοφορούν όλες όλες. Την οθόνη έκανε κάποιες μέρες να τη συνηθίσει το μάτι μου. Στην αρχή πίστευα ότι η οθόνη του a70 που είχα πριν ήταν καλύτερη. Ίσως και να είναι έτσι. Αφού είναι άλλα υλικά. Αυτό φαίνεται κι από την αίσθηση του touch. Ειδικά όταν πληκτρολογείς. Οκ δεν είναι σαν πλαστικό αλλά σίγουρα δεν είναι και γυαλί. Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Μπαταρία; Είχα καλομάθει με τα 4500mh και τον 25w φορτιστή και μου κακοφαίνεται. Παρόλ' αυτά, βγάζει τη μέρα. Όμως ίσως να μην είμαι το σωστό δείγμα. Δεν μιλάω πολύ στο τηλ. Δεν το σκαλίζω συνέχεια, δεν έχω fb, insta. Έχω όμως για περίπου 10 ώρες ανοιχτά δεδομένα, Bluetooth, αυτοκίνητο, προς και από τη δουλειά, smart watch, κάποιες φορές μπορεί να στριμάρω Spotify, παρακολουθώ τα ims μου, λίγο browsing, Twitter, λίγο you tube... Φώτο βίντεο ποτέ δεν τραβούσα πολλά. Αξιοπρεπές μου φαίνεται, έτσι κι αλλιώς καλύτερο από αυτό που είχα... Δεν σημαίνει ότι δεν θα έπρεπε να είχε και κάτι καλύτερο για τα λεφτά του όμως. Ηχείο; Εδώ κι αν έπρεπε, πάλι για τα λεφτά του, να έχει στέρεο. Η μπροστινή οθόνη κάνει αυτά που πρέπει να κάνει κατά τη γνώμη μου. Παίρνεις μια ιδέα από notifications, θα δεις ώρα και ποσοστό μπαταρίας, θα κάνεις snooze το ξυπνητήρι, θα απάντησες σε μια κλήση. Μια χαρά. Τί άλλο να κάνει; Για οτιδήποτε άλλο πρέπει να ξεδιπλώσει. Άρα κάποιος που είναι συνέχεια με το κινητό στο χέρι ίσως τον ξενερώνει. Εμένα όχι.

Τα υπόλοιπα θα φανούν σε βάθος χρόνου. Αν έχετε κάτι συγκεκριμένο να απαντήσω πείτε μου.

Θεωρώ ότι η κοπέλα εδώ το παρουσιάζει όμορφα χωρίς να κουράζει

 

Καλησπερα θα συμφωνησω μαζι σου οτι τα 1599 που κανει τωρα ειναι οντως ψυχολογικη τρελλα που εκανες χαζομαρα μεγαλη θα ελεγα εγω. Ακουγονται διαφορα οτι σπαζει η οθονη του οτι λυγιζει κλπ. Οταν πηγα και το ειδα και εγω σε καταστημα ειπα ΟΧΙ δεν θα το παρω υπο τον φοβο να μην μου μεινει στα χερια μου. Το καλοκαιρι με καμια ανανεωση συμβολαιου που θα κανω εκει θα αξιζει ισως εκει να ρθη δευτερη παρτιδα πιο καλα φτιαχμενη.

 

https://gr.gizchina.com/2020/02/17/samsung-galaxy-z-broken-display/

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα συμφωνησω μαζι σου οτι τα 1599 που κανει τωρα ειναι οντως ψυχολογικη τρελλα που εκανες χαζομαρα μεγαλη θα ελεγα εγω. Ακουγονται διαφορα οτι σπαζει η οθονη του οτι λυγιζει κλπ. Οταν πηγα και το ειδα και εγω σε καταστημα ειπα ΟΧΙ δεν θα το παρω υπο τον φοβο να μην μου μεινει στα χερια μου. Το καλοκαιρι με καμια ανανεωση συμβολαιου που θα κανω εκει θα αξιζει ισως εκει να ρθη δευτερη παρτιδα πιο καλα φτιαχμενη.

 

https://gr.gizchina.com/2020/02/17/samsung-galaxy-z-broken-display/

Παιδιά, ας μην είμαστε υπερβολικοί. Μεμονωμένα περιστατικά αστοχίας πάντα υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες. Δε σημαίνει απολύτως τίποτα αυτό για την ποιότητα του κινητού. Αν είχε συμβεί σε συσκευή της Apple, όλοι θα έλεγαν "έλα μωρέ, μία φορά έγινε, δεν είναι τίποτα". Μία χαρά είναι η συσκευή, ποιοτική και αρκετά ανθεκτική (τηρουμένων των αναλογιών). Επιπλέον, εκτός του ότι έχει χαρακτηριστικά ναυαρχίδας, ενσωματώνει ένα σπουδαίο τεχνολογικό άλμα, μία γυάλινη, αναδιπλούμενη οθόνη που του δίνει τη δυνατότητα να γίνεται μικρό και να χωράει παντού. Ναι, προφανώς και έχει ατέλειες και μάλιστα αρκετές, αλλά η αρχή έγινε και αυτό είναι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει, αλλά 1600€ δεν δίνω. Έχω το S10+ λευκό κεραμικό με 512ΜΒ. Το να πουλήσω αυτό για να συμπληρώσω χρήματα για το Ζ, νομίζω ότι είναι παράλογο. Αν δεν πέσει κάτω από 1000€, δεν το παίρνω. Το παρακολουθώ με ενδιαφέρον. Είναι το μόνο που ίσως με έβαζε στον πειρασμό να αλλάξω το S10+, και αυτό γιατί από παλιά μου άρεσαν τα αναδιπλούμενα τηλέφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει, αλλά 1600€ δεν δίνω. Έχω το S10+ λευκό κεραμικό με 512ΜΒ. Το να πουλήσω αυτό για να συμπληρώσω χρήματα για το Ζ, νομίζω ότι είναι παράλογο. Αν δεν πέσει κάτω από 1000€, δεν το παίρνω. Το παρακολουθώ με ενδιαφέρον. Είναι το μόνο που ίσως με έβαζε στον πειρασμό να αλλάξω το S10+, και αυτό γιατί από παλιά μου άρεσαν τα αναδιπλούμενα τηλέφωνα.

Και εμένα μου άρεσαν ανέκαθεν πολύ τα αναδιπλούμενα, γι'αυτό και το αγόρασα στις 29 Φεβρουαρίου. Από πλαίσιο με αποφορολόγηση και με μία έκπτωση 100€ που μου έκαναν, μου βγήκε στα 1208€. Αγόρασα και τη δερμάτινη θήκη της Samsung 78€ από σκρουτζομάγαζο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε πολλές σκέψεις να το πάρω αλλά ο μόνος παράγοντας που ακόμα δεν είναι η τιμή..........

Τα 1600 είναι μια υπερεκτιμημενη τιμή και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για Samsung σε 1-2 μήνες από σήμερα θα έχει πέσει αρκετά ( βέβαια λόγο κορονοιου ίσως πάει λίγο παραπάνω αλλά δεν πεθαναμε για ένα τηλέφωνο).

Απ την άλλη να πουλήσω το 11pro max ή το Note 10plus για να πάρω το Ζ υπερβολή.

Αναμονή λοιπόν για πτώση τιμής / εδώ τα χρηματιστηρια πέφτουνε αυτό θα κρατήσει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο κι όμως αληθινό. Μόλις παρέλαβα τη θήκη από Κορέα!

 

Έβαλα στην άκρη τη μαμίσια και επιτέλους αισθάνομαι λίγο καλύτερο το κράτημα. Δεν γλιστράει. Επίσης μου αρέσει που έχει 2 ξεχωριστές τρύπες για κάμερα και μπροστινή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε πολλές σκέψεις να το πάρω αλλά ο μόνος παράγοντας που ακόμα δεν είναι η τιμή..........

 

Τα 1600 είναι μια υπερεκτιμημενη τιμή και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για Samsung σε 1-2 μήνες από σήμερα θα έχει πέσει αρκετά ( βέβαια λόγο κορονοιου ίσως πάει λίγο παραπάνω αλλά δεν πεθαναμε για ένα τηλέφωνο).

 

Απ την άλλη να πουλήσω το 11pro max ή το Note 10plus για να πάρω το Ζ υπερβολή.

 

Αναμονή λοιπόν για πτώση τιμής / εδώ τα χρηματιστηρια πέφτουνε αυτό θα κρατήσει!!!!!

Το είδα χτες και το περιεργαστηκα αρκετά.

το χει πάρει φίλος.

Συμπέρασμά;δε μου άρεσε.

Αυτή η πλαστική όψη κι αίσθηση στην οθόνη,συγνώμη κιόλας αλλά είναι τελείως απεχθές.

Επειτα,μου φάνηκε βαρύ.

Κλειστό OK.μικρό,αλλά το βάρος φαίνεται.

Κατά τα άλλα,δείχνει ποιοτικό και σίγουρα πρωτότυπό.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το επόμενο μοντέλο θα κάνει την διαφορά. Θα έχει πολλές βελτιώσεις από αυτό, και παρόμοια τιμή. Έχει δίκιο ο Ταξιδιώτης για την πλαστική αίσθηση της οθόνης, αλλά εμένα μου αρέσει. Ίσως άλλαζα το κεραμικό s10+ με αυτό. Νομίζω ότι τα επόμενα χρόνια, η μάχη θα δοθεί στα αναδιπλούμενα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τσεκάρετε τη συσκευή σας. Υπάρχει ενημέρωση. Τίποτα ιδιαίτερο.

Ουσιαστικά security update. Α και κάποιες βελτιώσεις στην κάμερα λένε.http://www.samsungmobilepress.com/featurestories/shoot-from-above-and-below-with-galaxy-z-flip

Δεν το πέρασα ακόμη. Είμαι χαμηλά σε μπαταρία.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σημερα το περιεργαστικα λιγο σε πολυκαταστημα, εχει το κατι διαφορετικο σιγουρα. Με απογοητευσε ομως η οθονη ως προς την αντοχη,πραγματικα κ λιγα αναφερονται γενικα, ελαχιστα να ακουμπησει νυχι εγινε γραμμη που την νιωθεις σαν λακακι. Σε γυναικειο πχ νυχι το τηλεφωνο πιστευω σε 2 μερες θα ειναι για αντικατασταση οθονης, οπως επισης κ αν το δωσεις σε καποιον για λιγο να δει κατι θα εχεις το αγχος μην το ακουμπησει στραβα κ το γεμισει χαρακιες. Δεν υπαρχει περιπτωση αυτο να ειναι γυαλι που λενε, μια ειδικη επιστρωση μεμβρανης ειναι. Εγω πχ που τα προσεχω υπερβολικα μπορει να μην παθει ποτε τπτ,αλλα ειναι δυνατον ακομη και ενα ελαφρυ νυχακι να του κανει λακακι,αυτο μου εκανε εντυπωση. Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελες να μας εξηγήσεις πως κατέληξες στα παραπάνω συμπεράσματα, μετά από 5 λεπτά που το έπιασες στα χέρια σου; Αν το έπιασες κιόλας...

Ρωτάω γιατί σε εμένα, που το έχω από την αρχή της κυκλοφορίας του, δεν έχει το παραμικρό σημάδι η οθόνη μου. Επίσης λάβε υπόψη σου ότι η οθόνη είναι, στις περισσότερες των περιπτώσεων, προστατευμένη, γιατί συνήθως είναι διπλωμένη η συσκευή.

Εκτός αν εννοείς ότι "βασάνισες" το δείγμα που έπιασες στα χέρια σου. Και πάλι λέω ΑΝ το έπιασες στα χέρια σου. Γιατί σε πολύ μεγάλο κεντρικό κατάστημα αλυσίδας που πήγα να το αγοράσω δείγμα δεν υπήρχε. Ούτε καν dummy.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μην τσαντιζεσαι. Και δεν το ανεφερα καθολου με κακη διαθεση. Σε γενικες γραμμες με εντυπωσιασε η συσκευη σαν πρωτοτυπια,ξεχωριζει απο τα δικα μας τα συνηθισμενα. Στον Κοτσωβολο Νεας Ερυθραιας επι της Εθνικης τα ειδα,ειχε κ τα δυο χρωματα. Ειχε σημαδια κ απο αλλα χερια, εγω απλα επειδη μου φαινοταν υπερβολικο πως απλα με λιγο νυχι γδερνεται, εκανα σαν να εσβηνα με το δαχτυλο μου φαντασου μισο νυχι μισο δερμα απ το δαχτυλο μου, και εμειναν λακακια. Στο ξαναλεω αν το ειχα εγω προσωπικα, επειδη τα προσεχω υπερβολικα, εκτος απροοπτου δεν θα του εκανα τπτ, επειδη θα προσεχα. Αν το εδινα ομως σε γυναικειο χερι με νυχια 2 ποντους μακρια, θα χαλασει η οθονη αν με καθε touch ακουμπανε κ νυχια. Τωρα αν αυτο επανερχεται σαν σφουγγαρι οπως ειδα να αναφερει ενας στο youtube ή οχι δεν ξερω.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα αν καποιος φιλος το δινει, ενδιαφερεται φιλος μου για την μαυρη συσκευη. Ευχαριστω!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Z Flip

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...