Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 10


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα το deep sleep ειναι στο 47% γ κάποιο λογο...

 

Δυο πραγματα Κοιτας..Οταν ξυπνησεις το πρωι με κλειστα δεδομενα κτλ.Τι deep sleep εχεις ,Οταν εχεις ανοιχτα τα δεδομενα και χρησιμοποιεις εφαρμογες εγω με το πρωτο εχω 80-90% με δευτερο πεφτει στο 60-70%

 

Για αυτό που ρώτησα καποιος;

 

Συμφωνα με τον οδηγο εχω 6-7 ωρες σοτ στο S9 των 3000Mah μπαταρια.

Εαν νομιζεις οτι πρεπει να βαλεις και αλλες εφαρμογες σε αδρανεια περα απο μονο αυτες που προτεινω βαλε αλλα δεν ξερω εαν αργοτερα εχεις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά ρωτάω για να δω αν κατάλαβα καλά.

Στο παρελθόν θυμάμαι τις βάζαμε όλες.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω για να δω αν κατάλαβα καλά.

Στο παρελθόν θυμάμαι τις βάζαμε όλες.

 

Ναι τις βαζατε ολες ειχατε πολλα προβληματα με διακοπες ειδοποιησεων , διακοπες εφαρμογων και αλλα bugs τωρα δεν χρειαζετε περα απο εφαρμογες που ειναι βασικες εχουν διορθωθει προβληματα που υπηρχαν απο την google.

Link to comment
Share on other sites

Water Live Wallpaper για την οθονη κλειδωματος.

 

https://devdrive.cloud/0973ef30b9f49832/Copy_of_S10PLUSinNote8.mp4

88145822_2897361260323791_8480529714702712832_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=i52qYhebtqoAX_D60xP&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=ca6a557dc6c2dc788cbf2eb7a825f202&oe=5E913DDE

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να φλασαρω σημερα το Android 10 στο S10 plus. Ειναι καλυτερα να φλασαρω το πρωτο που βγηκε σε κυκλοφορια και να κανω τα update που εχουν κυκλοφορησει μεσω OTA ή να περασω κατευθειαν το τελευταιο? Δεν ξερω αν εχει ουσια αυτο που ρωταω....
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο εφόσον θα κάνεις τα update όπως λες.Αν ήταν να μην τα κάνεις για κάποιο συγκεκριμένο λόγο θα έβαζες το παλιό.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

ξεκιναω τον οδηγο για το 10πλας.Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Δεν συνδεομαστε σε ασυρματο δικτυο και την σιμ την εχουμε εκτος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ξεκιναω τον οδηγο για το 10πλας.Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Δεν συνδεομαστε σε ασυρματο δικτυο και την σιμ την εχουμε εκτος?

 

Καλύτερα με τη sim μέσα και το στήσιμο με δεδομένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τελευταίο εφόσον θα κάνεις τα update όπως λες.Αν ήταν να μην τα κάνεις για κάποιο συγκεκριμένο λόγο θα έβαζες το παλιό.

 

Same Sh1t...Different Day

 

2 πράγματα σκέφτομαι μόνο...

 

Νομίζω ότι πάντα η πρώτη έκδοση κάθε Android firmware έχει "ατέλειες", οπότε κάτι μου λέει ότι δεν θα μείνω για πολύ και θα αναγκαστώ να κάνω και τα υπόλοιπα update...Από την άλλη, οι νέες ενημερώσεις αναφέρουν: "Μετά την ενημέρωση, δεν θα είναι δυνατή η υποβάθμιση στην παλιά έκδοση λογισμικού, λόγω των ενημερώσεων στην πολιτική ασφαλείας", που σημαίνει ότι δεν θα μπορέσω να γυρίσω στην 9 και με την 9 ήμουν πολύ ευχαριστημένος από θέμα αυτονομίας. Δεν ξέρω η 10 τί ψάρια πιάνει σε αυτόν τον τομέα ώστε να κάνω και τα επόμενα update... :-/

Link to comment
Share on other sites

Να συστηθω.:p

Με λενε Κωστα και ειμαι καλα με την μπαταρια και android-10.

Εσεις σε τι κατασταση βρισκεστε οσοι κανατε φυσικα αναβαθμιση?

(Η Οθονη ξεκινησε να γραφει απο τις 12 τη νυχτα που βγηκε επισης την ιδια ωρα απο την φορτιση).

 

88177357_2444386519158740_6078792055843192832_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=48A97ScDYY8AX9WVpHK&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=df970f464067847de309e9a3ee304700&oe=5EF1A289

 

Τι τηλέφωνο είναι? plus ή το μικρό??

Link to comment
Share on other sites

Οχι plus το μικρο εχω:)

 

πως καταφερνεις αυτούς τους χρόνους ρε φίλε??

εγώ έχω και το ρολόι βεβαια μόνιμα συνδεδεμένο αλλά και να το βγάλω δε νομίζω να φτάσω τέτοια νούμερα....

Link to comment
Share on other sites

πως καταφερνεις αυτούς τους χρόνους ρε φίλε??

εγώ έχω και το ρολόι βεβαια μόνιμα συνδεδεμένο αλλά και να το βγάλω δε νομίζω να φτάσω τέτοια νούμερα....

Ε νταξει παλιοτερα εφτιαχνα ρομ και ξερω πανω-κατω που παναει και που σφαζει...Ετσι πραττω αναλογα για να εχω την ηρεμια μου :p

Link to comment
Share on other sites

Ε νταξει παλιοτερα εφτιαχνα ρομ και ξερω πανω-κατω που παναει και που σφαζει...Ετσι πραττω αναλογα για να εχω την ηρεμια μου :p

 

λες το wear να κάνει τη διαφορά αν το βγάλω??

Edited by p_bourinos
Link to comment
Share on other sites

λες το gear να κάνει τη διαφορά αν το βγάλω??

Μα γιατι να το βγαλεις εφοσον το χρησιμοποιεις?

Οκ σιγουρα κατι καιει αλλα απο την αλλη θες να κανεις τη δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι να το βγαλεις εφοσον το χρησιμοποιεις?

Οκ σιγουρα κατι καιει αλλα απο την αλλη θες να κανεις τη δουλεια σου.

 

Περιέργεια πιο πολύ...

Το αφήνω νύχτα 7 ώρες και χάνει 17%....βέβαια όλα ανοικτά συν wifi calling....

Υποθέτω εσύ wifi calling & VolTe δεν τα έχεις ενεργοποιημένα

Link to comment
Share on other sites

Περιέργεια πιο πολύ...

Το αφήνω νύχτα 7 ώρες και χάνει 17%....βέβαια όλα ανοικτά συν wifi calling....

Υποθέτω εσύ wifi calling & VolTe δεν τα έχεις ενεργοποιημένα

 

Οχι δεν δουλευω ποτε wifi μονο 4G , την νυχτα τα κλεινω και χανω καπου 2-3% καποιες φορες λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δουλευω ποτε wifi μονο 4G , την νυχτα τα κλεινω και χανω καπου 2-3% .

 

θα το δοκιμάσω κι εγώ να δω....

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω κι εγώ να δω....

 

Οσο ναναι εχεις σιγουρα και διαφορετικο στησιμο απο μενα.

Εγω σχεδον παντα εχω σταθεροτητα μια και χρησιμοποιω συγκεκριμενες εφαρμογες.

88363700_2451256751805050_5827696847400992768_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=u8_ZCjUVihAAX-t7_eP&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=9c0af0ae55212764d0d9f812aadfd6e4&oe=5E9505F0

Link to comment
Share on other sites

Οσο ναναι εχεις σιγουρα και διαφορετικο στησιμο απο μενα.

Εγω σχεδον παντα εχω σταθεροτητα μια και χρησιμοποιω συγκεκριμενες εφαρμογες.

88363700_2451256751805050_5827696847400992768_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=u8_ZCjUVihAAX-t7_eP&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=9c0af0ae55212764d0d9f812aadfd6e4&oe=5E9505F0

 

Τελικά τα έκλεισα όλα χτες βράδυ και μου έχασε με 2 κλήσεις μόνο, από τις 20:00 χτες μέχρι τις 06:00 σήμερα 8% (από 100% σε 92%) και deep sleep για αυτές τις 10 ώρες 98%

Νομίζω είναι καλά.....

Link to comment
Share on other sites

Το έστησα το σ10πλας όπως τον οδηγό και φοβάμαι να το δουλέψω. Μην τελειώσει η μπαταρία. Είχα πριν το ματε20προ και αυτό τώρα είναι ρεζίλι. Μου θυμίζει εποχές σ9πλας. Άντε με τις ρυθμίσεις να πήρε κάνα 45λεπτο παραπάνω και αν. 4.30 ώρες οριακά. Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βρε φορουμιτη πριν το στησιμο συμφωνα με τον οδηγο στο S10-Plus ειχες 3.30 Σοτ? Αρα απο το 100% μεχρι το 50% οταν επεφτε η μπαταρια ειχες καπου 1.5 εως 2 ωρες σοτ?

Ε κατι δεν παει καλα εισαι κιολας με 4000+ μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να παιΖει. Απίστευτη ξενερα. Το βλέπω στη δουλειά. Βράδυ φύλακας ειδικά σουκου πάνω από το κιν νον στοπ. Πριν έβγαζα άνετα το 8ωρο βαρδυα και είχα 10-15 μπαταρία. Τώρα ούτε καν. Μετά από 5ωρες (γενικά όχι οθόνη) θέλει φορτιση. Πες ένα πρόγραμμα να βάλω να μετράει οθόνη να ανεβάσω screenshot Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση....

 

Οι εφαρμογές που είναι σε κατάσταση αναμονής: ACTIVE, πως γίνεται να μη μένουν σε αυτή την κατάσταση μόλις τις κλείσω? Όσες φορές ανοίξω κάποιες και τις κλείσω, παραμένουν ACTIVE. Μόνο χειροκίνητα αν τις βάλω RARE, αλλά δεν έχει ουσία να το κάνω αυτό.

Υπόψιν, ακολούθησα τα βήματα του οδηγού στησίματος με τη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση....

 

Οι εφαρμογές που είναι σε κατάσταση αναμονής: ACTIVE, πως γίνεται να μη μένουν σε αυτή την κατάσταση μόλις τις κλείσω? Όσες φορές ανοίξω κάποιες και τις κλείσω, παραμένουν ACTIVE. Μόνο χειροκίνητα αν τις βάλω RARE, αλλά δεν έχει ουσία να το κάνω αυτό.

Υπόψιν, ακολούθησα τα βήματα του οδηγού στησίματος με τη σειρά.

Δεν γινεται αυτο σε συσκευες που δεν ειναι root .Θα επρεπε να ειχε βγει μια εφαρμογη επισημη απο τις εταιριες να το κανει .Οπως παραδειγμα η επισημη εφαρμογη φροντιδα που βαζει μερικες εφαρμογες σε αδρανεια Πρεπει να σου δινουν οι εταιριες τα δικαιωματα..Μεσα τους οι περισσοτερες εφαρμογες εχουν γραμμενα στο xml τους ποτε να ενεργοποιουνται και ποτε οχι .

Μονο εαν κανεις την συσκευη root με custom kernel γινεται η δουλεια .Αλλα ετσι παντα χανεις την εγγυηση.

Αλλωστε και ο οδηγος που ανεβαζω και γω δεν περιεχει τιποτα παραπανω περα απο τα δικαιωματα που δινει η ιδια η εταιρια να κανει ο καθενας στη συσκευη του. Το υπενθυμιζω αλλωστε παντα στις εισαγωγες των οδηγων.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο σε συσκευες που δεν ειναι root .Θα επρεπε να ειχε βγει μια εφαρμογη επισημη απο τις εταιριες να το κανει .Οπως παραδειγμα η επισημη εφαρμογη φροντιδα που βαζει μερικες εφαρμογες σε αδρανεια Πρεπει να σου δινουν οι εταιριες τα δικαιωματα..Μεσα τους οι περισσοτερες εφαρμογες εχουν γραμμενα στο xml τους ποτε να ενεργοποιουνται και ποτε οχι .

Μονο εαν κανεις την συσκευη root με custom kernel γινεται η δουλεια .Αλλα ετσι παντα χανεις την εγγυηση.

Αλλωστε και ο οδηγος που ανεβαζω και γω δεν περιεχει τιποτα παραπανω περα απο τα δικαιωματα που δινει η ιδια η εταιρια να κανει ο καθενας στη συσκευη του. Το υπενθυμιζω αλλωστε παντα στις εισαγωγες των οδηγων.

 

Μπερδεύτηκα περισσότερο.....

 

Στον οδηγό που είχες ανεβάσει για την 9 Pie, στη σελίδα 7, παράθεση #102 γράφεις σε έναν συμφορουμίτη: " Το οτι τα βρισκεται active σημαινει οτι για αλλη μια φορα δεν κανεται σωστα τις ρυθμισεις του πρωτου ποστ.

Οριστε ολες οι εφαρμογες μου ειναι rare χωρις να πειραξω τις ρυθμισεις της αναμονης .Εσας ειναι active γιατι απλα δεν κανετε σωστα και με τη σειρα τις ρυθμισεις.Οσες φορες να τις βαλετε σε κατασταση rare παλι θα αλλαξει".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...