Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως σε αυτό το βίντεο κάνει πλάκα την κάμερα του S20 ultra

 

Καλές αγορές.... :lol: :lo: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε ναι, δε μπορουμε να μιλαμε σοβαρα για oppo. Αυτες ειναι Niche αγορες, αν θες σωνει και καλα να διαφοροποιηθεις και θες κατι διαφορετικο - σεβαστο, εχω κανει κι εγω μπολικα τετοια παλαβα, αλλα μεχρι εκει :lol:

s20 ultra killer σε καμια περιπτωση...

 

Η αλήθεια είναι ότι ενώ με το hardware νομίζεις ότι έκανε επανάσταση, στα βίντεο και ριβιου που βλέπουμε μοιάζει ότι δεν δίνει το κάτι παραπάνω η samsung σε σημείο που να μην μιλάμε για άλλες επιλογές.. Τώρα δεν ξέρω, εμείς θέλουμε πολλά, οι Κινέζοι έχουν ανέβει πολύ ? Δεν ξέρω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το βίντεο στην νυχτερινή λήψη του βιντεου χάνει πολύ το 20 ultra ακόμη και σε νυχτερινές λήψεις σε σύγκριση με 11 pro max, p30 pro δεν έχω δει τρελές διαφορές. Λογικά θα βγάλουν κανένα update που να διορθώνει αρκετα.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ενώ με το hardware νομίζεις ότι έκανε επανάσταση, στα βίντεο και ριβιου που βλέπουμε μοιάζει ότι δεν δίνει το κάτι παραπάνω η samsung σε σημείο που να μην μιλάμε για άλλες επιλογές.. Τώρα δεν ξέρω, εμείς θέλουμε πολλά, οι Κινέζοι έχουν ανέβει πολύ ? Δεν ξέρω..

Αμα στα δώσει όλα τέλεια η σαμσουνγκ, του χρόνου τι θα σου πουλήσει?

Κατά κανόνα τελευταία η σαμσουνγκ έχει μια πολιτική, τη μια χρονιά πουλάμε specs (μεγάλους αισθητήρες κάμερας, μεγάλο ζουμ) την άλλη τα ξανα προσφέρουμε τελειοποιημενα, να δουλεύουν όπως θα έπρεπε την προηγούμενη. Τα ίδια για σενσορες σε οθόνες, 90 herz κλπ.

Λέγεται μάρκετινγκ και το κάνει πολύ καλά.

Ακομα και η μπαταρία. Πρώτη φορά βάζει τόσο μεγάλη (5000) αλλά με τα 90 hz η αυτονομία πέφτει 2 ώρες οθόνης λιγότερο.. Με τέτοια κατανάλωση στα παραπανω herz οι περισσότεροι θα το βάλουν στα 60..

Πάω στοίχημα του χρόνου θα βάλει 90hz και περισσότερα χωρίς τόσο μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ενώ με το hardware νομίζεις ότι έκανε επανάσταση, στα βίντεο και ριβιου που βλέπουμε μοιάζει ότι δεν δίνει το κάτι παραπάνω η samsung σε σημείο που να μην μιλάμε για άλλες επιλογές.. Τώρα δεν ξέρω, εμείς θέλουμε πολλά, οι Κινέζοι έχουν ανέβει πολύ ? Δεν ξέρω..

 

ολα το παιχνιδι ειναι η αναπτυξη των αλγοριθμων των εφαρμογων....

εφοσον εγινε το step up στο hardware τωρα ειναι η σειρα του software....

 

mi note 10 ,mi 10, S20 Ultra ,Oppo find X2 ιδιο ή παραπλησιο hardware....το τι θα δωσει το software ειναι το θεμα...

 

για παραδειγμα....

2020-03-09-200618.jpg

 

 

εδω η google παιζει παντα δυνατα με Gcam και παρωχημένο harware....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το κάτι παραπάνω θα το δούμε στο note 20 μια μικρή αναβάθμιση της κάμερας.

Η μπαταρία είναι μεγάλο θέμα πάντως μπορεί να έχει 5.000 αλλά στην πράξη θα δείξει κατά πόσο θα κρατάει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Αμα στα δώσει όλα τέλεια η σαμσουνγκ, του χρόνου τι θα σου πουλήσει?

Κατά κανόνα τελευταία η σαμσουνγκ έχει μια πολιτική, τη μια χρονιά πουλάμε specs (μεγάλους αισθητήρες κάμερας, μεγάλο ζουμ) την άλλη τα ξανα προσφέρουμε τελειοποιημενα, να δουλεύουν όπως θα έπρεπε την προηγούμενη. Τα ίδια για σενσορες σε οθόνες, 90 herz κλπ.

Λέγεται μάρκετινγκ και το κάνει πολύ καλά.

Ακομα και η μπαταρία. Πρώτη φορά βάζει τόσο μεγάλη (5000) αλλά με τα 90 hz η αυτονομία πέφτει 2 ώρες οθόνης λιγότερο.. Με τέτοια κατανάλωση στα παραπανω herz οι περισσότεροι θα το βάλουν στα 60..

Πάω στοίχημα του χρόνου θα βάλει 90hz και περισσότερα χωρίς τόσο μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση.

 

το θεμα με το refresh rate ειναι να το κανει με αναβαθμιση δυναμικο...αναλογα με τις αναγκες της εφαρμογης...

ετσι θα μπορει να παιζει σε 120hz και WQHD+ και αναλογα να πεφτει κατα περιπτωση εξοικονομώντας μπαταρια...

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s20-will-switch-to-60-hz-refresh-rate-in-some-situations/

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λογω προφανως ψυχολογικής ανωμαλίας τα τελευταια χρονια εχω δοκιμασει ολες τις ναυαρχιδες.Για μενα οι ναυαρχιδες της Samsung συνολικα ειναι οτι καλυτερο μακραν μαλιστα μιλώντας για Android.

 

1)Στην οθονη δεν παίζονται.

 

2)Service στην Ελλάδα μίλια μακριά το καλυτερο.

 

3)Πλεον ταχύτατες αναβαθμισεις.

 

4)Always on display πολυ μπροστα σε σχεση με οποιοδήποτε αλλο ανταγωνιστή.

 

5)Μπαταρια μέτρια αλλα οχι του πεταμου

 

6)Αρκετα καλη ποιοτητα κλησης ,πολυ καλυτερη απο πολλα κινεζικά...Στο συγκεκριμενο τομέα Pixel 4 και Sony Xperia 1 ειναι τα καλυτερα.

 

7)Πλειάδα αξεσουάρ.

 

8)Καλη μεταπωληση...

 

9)Χαμηλό Sar...

 

Προφανως υπαρχουν συσκευες που σε καποια απ τα παραπανω πλεονεκτούν αλλα στο σύνολο οι συσκευες Samsung τα συνδυάζουν πιο ολοκληρωμένα.

 

Αυτη τη στιγμη το εταιρικο μου ειναι note 10 plus και το προσωπικό 11 pro max...Για μενα ειναι οι καλύτερες ανα λειτουργικο.

 

Θα δω το s20 plus και θα το σκεφτω αν θα αντικαταστήσω το note με αυτο...

 

Υ.Γ.Το p30 pro μου αρεσε πολυ και για μενα η Huawei ειναι η μονη που έφτασε να την παιξει στα ισα αλλα το προβλημα με τη Google την άφησε πισω.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτά που γράφεις και που συμφωνώ, για το νούμερο 2 που αναφέρεις (service) είναι τόσο κορυφαίο (το χρειάστηκα 2 φορές και έπαθα πλάκα) που δεν το θυσιαζω με τίποτα για 5-10% μπαταρία που πιθανόν να προσφέρει ο snapdragon.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λογω προφανως ψυχολογικής ανωμαλίας τα τελευταια χρονια εχω δοκιμασει ολες τις ναυαρχιδες.Για μενα οι ναυαρχιδες της Samsung συνολικα ειναι οτι καλυτερο μακραν μαλιστα μιλώντας για Android.

 

1)Στην οθονη δεν παίζονται.

 

2)Service στην Ελλάδα μίλια μακριά το καλυτερο.

 

3)Πλεον ταχύτατες αναβαθμισεις.

 

4)Always on display πολυ μπροστα σε σχεση με οποιοδήποτε αλλο ανταγωνιστή.

 

5)Μπαταρια μέτρια αλλα οχι του πεταμου

 

6)Αρκετα καλη ποιοτητα κλησης ,πολυ καλυτερη απο πολλα κινεζικά...Στο συγκεκριμενο τομέα Pixel 4 και Sony Xperia 1 ειναι τα καλυτερα.

 

7)Πλειάδα αξεσουάρ.

 

8)Καλη μεταπωληση...

 

9)Χαμηλό Sar...

 

Προφανως υπαρχουν συσκευες που σε καποια απ τα παραπανω πλεονεκτούν αλλα στο σύνολο οι συσκευες Samsung τα συνδυάζουν πιο ολοκληρωμένα.

 

Αυτη τη στιγμη το εταιρικο μου ειναι note 10 plus και το προσωπικό 11 pro max...Για μενα ειναι οι καλύτερες ανα λειτουργικο.

 

Θα δω το s20 plus και θα το σκεφτω αν θα αντικαταστήσω το note με αυτο...

 

Υ.Γ.Το p30 pro μου αρεσε πολυ και για μενα η Huawei ειναι η μονη που έφτασε να την παιξει στα ισα αλλα το προβλημα με τη Google την άφησε πισω.

Εχω ακριβως το ιδιο setup N10 plus και 11 pro max.Αν και samy fan πολλα χρονια το βασικο μου τηλ ειναι το 11 pro max.Αλλαξε τα δεδομενα σχεδον παντου το μηλο με αυτο το τηλ.

Προς το παρον και μεχρι να ξεκαθαρισει σε λιγο καιρο με τισ αναθαθμισεις η καμερα αλλα και να δω απο χρηστες vs μεταξυ snap vs exynos μενω ως εχω!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβως το ιδιο setup N10 plus και 11 pro max.Αν και samy fan πολλα χρονια το βασικο μου τηλ ειναι το 11 pro max.Αλλαξε τα δεδομενα σχεδον παντου το μηλο με αυτο το τηλ.

Προς το παρον και μεχρι να ξεκαθαρισει σε λιγο καιρο με τισ αναθαθμισεις η καμερα αλλα και να δω απο χρηστες vs μεταξυ snap vs exynos μενω ως εχω!!!

Το pro max το βασικο πλεονεκτημα η μπαταρια...Δεν παίζεται σε αυτο...Αλλα ρε γμτ το βαριεμαι γρηγορα και τσουπ ξανα ασχολούμαι με το note...:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Χρωμα το Aura Blue και στην Ευρωπη φερνουν μονο το Γαλαζιο ξεπλυμα ....

 

τι πραγμα κι αυτο με τα χρωματα ανα Ηπειρο.....

 

2020-03-09-184456.jpg

 

Α το μπλε ειναι πολυ ωραιο του παει ενω στα αλλα χρωματα ειναι χαλια...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν υπάρχει κάποιος τρόπος σαν ενδεικτική λυχνία led για ειδοποιήσεις οπως ειχε το s9+;;;επισης τωρα που έφυγε το κουμπι bixby θα μπορούμε κάπως ν φτιάξουμε λειτουργίες οπως συνεχόμενο πάτημα να ανοίξει πχ φακο;;ή 2πλο κλικ αθόρυβο;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μεταξύ του Hong Kong και του Αμερικανικού μοντέλου, ποιο είναι περισσότερο συμβατό με τα Ευρωπαϊκά δίκτυα; Στην Ελλάδα λογικά θα δουλεύουν και με τους τρεις παρόχους..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μεταξύ του Hong Kong και του Αμερικανικού μοντέλου, ποιο είναι περισσότερο συμβατό με τα Ευρωπαϊκά δίκτυα; Στην Ελλάδα λογικά θα δουλεύουν και με τους τρεις παρόχους..

 

Απ' ότι δω δει του Χονγκ Κονγκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μεταξύ του Hong Kong και του Αμερικανικού μοντέλου, ποιο είναι περισσότερο συμβατό με τα Ευρωπαϊκά δίκτυα; Στην Ελλάδα λογικά θα δουλεύουν και με τους τρεις παρόχους..

 

Εμενα το hong kong s10+ επαιζε αψογα, με μια σιμ ομως, δεν ειχα βαλει 2 αλλα δε νομιζω να ειχε διαφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μεταξύ του Hong Kong και του Αμερικανικού μοντέλου, ποιο είναι περισσότερο συμβατό με τα Ευρωπαϊκά δίκτυα; Στην Ελλάδα λογικά θα δουλεύουν και με τους τρεις παρόχους..
Hong Kong πάντα για Ευρώπη!

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hong Kong πάντα για Ευρώπη!

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

 

Το αμερικανικό με το hong kong έχουν κάποια διαφορά στις συχνότητες λήψης; επειδή ενδιαφέρομαι για snapdragon μοντελο, και μέχρι στιγμής είχα καταλήξει στο αμερικανικό (US Factory Unlocked).

Ψάχνοντας στο ιντερνετ (link) είχα καταλήξει οτι το αμερικανικο και του hong kong είναι ίδια, αλλά θα προτιμούσα το αμερικανικό ώστε να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την γλώσσα.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω για τις διαφορές αυτων των μοντέλων, ας δώσει πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Το αμερικανικό με το hong kong έχουν κάποια διαφορά στις συχνότητες λήψης; επειδή ενδιαφέρομαι για snapdragon μοντελο, και μέχρι στιγμής είχα καταλήξει στο αμερικανικό (US Factory Unlocked).

Ψάχνοντας στο ιντερνετ (link) είχα καταλήξει οτι το αμερικανικο και του hong kong είναι ίδια, αλλά θα προτιμούσα το αμερικανικό ώστε να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την γλώσσα.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω για τις διαφορές αυτων των μοντέλων, ας δώσει πληροφορίες.

 

Δεν θα εχεις καποιο θεμα με την γλωσσα. Έχω απο πέρσι Note 10 + (Hong Kong) και ολα είναι γυρισμένα στα Αγγλικά. Μέχρι και VoLTE και VoWi-FI έχω κανονικά (ΕΕ UK).

Link to comment
Share on other sites

Λογω προφανως ψυχολογικής ανωμαλίας τα τελευταια χρονια εχω δοκιμασει ολες τις ναυαρχιδες.Για μενα οι ναυαρχιδες της Samsung συνολικα ειναι οτι καλυτερο μακραν μαλιστα μιλώντας για Android.

1)Στην οθονη δεν παίζονται.

2)Service στην Ελλάδα μίλια μακριά το καλυτερο.

3)Πλεον ταχύτατες αναβαθμισεις.

4)Always on display πολυ μπροστα σε σχεση με οποιοδήποτε αλλο ανταγωνιστή.

5)Μπαταρια μέτρια αλλα οχι του πεταμου

6)Αρκετα καλη ποιοτητα κλησης ,πολυ καλυτερη απο πολλα κινεζικά...Στο συγκεκριμενο τομέα Pixel 4 και Sony Xperia 1 ειναι τα καλυτερα.

7)Πλειάδα αξεσουάρ.

8)Καλη μεταπωληση...

9)Χαμηλό Sar...

Θα συμφωνήσω σε όλα (πλήν ίσως της οθόνης που συνεχίζω να προτιμώ IPS LCD ή iPhone OLED λόγω ρύθμισης χρωμάτων). Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα.

 

Στέκομαι σε ένα σημείο (και συγγνώμη για το off topic).

6) Αρκετά καλή ποιότητα κλήσης.

Μόνο αρκετά;;; :confused:

Πέρασα από S7 edge, S9 Plus, S10 Plus, Note 10 Plus, iPhone 11.

Όταν ήμουν με VoLTE και εγώ και ο απέναντι, η ποιότητα κλήσης ήταν λές και είχα συνδεδεμένα στερεοφωνικά ηχεία στο αυτί μου. Τρομερά ποιοτικός ήχος με μπόλικο μπάσο. Η διαφορά με οποιοδήποτε Κινέζικο είχα (Oneplus, Xiaomi) είναι πραγματικά μεγάλη (για όποιον δίνει σημασία στην λεπτομέρεια).

Pixel και Sony δεν είχα ποτέ. Είναι όντως τόσο καλύτερα από τα Samsung - iPhone στον τομέα "ποιότητα κλήσης"; Πόσο καλύτερη μπορεί να γίνει ρε γμτ...:worry:

Ειδικά το pixel...μα δεν το υποστηρίζει ούτε ο πάροχος (Cosmote) με τις σύγχρονες υπηρεσίες (VoLTE)...και έχει καλύτερη ποιότητα;

 

Απλά αναρωτιέμαι ε. Δεν έχω σκοπό να ανοίξω κανένα Vs. ;)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και ομως φιλε κατα τη γνωμη μου εχουν πιο δυνατο ηχειο στο αυτί και πιο καθαρό και το pixel και το Sony.Επισης το pixel εχει καλυτερο σήμα και κινητής και WiFi με οτι αυτο μπορει να συνεπάγεται το Sar της συσκευής
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από Γερμανός και μου άφησε ένα παραθυράκι να παραλάβω Πέμπτη.........

3 και απόψεεεεεε........:lol::D

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από Γερμανός και μου άφησε ένα παραθυράκι να παραλάβω Πέμπτη.........

3 και απόψεεεεεε........:lol::D

 

Ειπα να παρω ενα τηλ στο πλασιο, και μου λεει η κοπελα: Το τηλεφωνο ειναι εδω και καθεται, σας το στελνω αυριο....

Μου εξηγησε δηλαδη οτι εχουν ηδη ετοιμες παραγγελιες, απλα λογω "γραφειοκρατιας" δεν ειχε φυγει, επρεπε να τσεκαρει καποιος την πληρωμη, και αφου με τσεκαρε και ειδε οτι ολα κομπλε μου ειπε οτι το στελνει, αν ημουν αθηνα δηλαδη θα το ειχα σημερα. οποτε οσοι ειστε Πλαισιο και εχετε κανει νωρις παραγγελια ισως ειστε οκ. Εγω την εκανα 11/2

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...