Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγελη αν δεν εχεις στο μυαλο σου την εγγυηση και θες κορυφαια αποτελεσματα μιας και αυτα πληρωνεις τοτε ειναι μονοδρομος ο snap φιλε!!! Παω στοιχημα οτι εκτος τον αλλων θα εχει και διαφορες και στην μπαταρια.

Εγω μενω με Noteli μεχρι νεωτερας!!!

Συμφωνώ απόλυτα,και εγώ αν επερνα θα προτιμούσα Snapdragon,αλλά αν χρειαστείς εγγύηση τι γντ;;;

Ποτέ δεν έχω χρειαστεί εγγύηση,αλλά επειδή ο Μέρφι είναι ......και πολλά.τα λεφτά θέλει σκέψη και τόλμη για τέτοια αγορά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μην το συζητάτε.χωρίς εγγύηση είναι μεγάλο το ρίσκο και τα λεφτά δεν είναι λίγα.

Επίσης το service δεν τα αναλαμβάνει ακόμα κι επί πληρωμή.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω είχα διαβάσει κάπου ότι θα τον κόψουν τον exynos.

Εντός διετίας , η κάτι τέτοιο.

 

Δεν θα τους κοψουν.

Samsung to integrate custom AMD Radeon™ graphics IP into future SoCs for mobile applications

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/6/4/18651894/amd-radeon-samsung-graphics-soc-chipset-exynos-smartphones

 

Αυτο ισως λυσει το κομματι των γραφικων που υστερουσαν ως τωρα οι exynos λογω Mali(και που θα εχει και τις οποιες επιπτωσεις σε καταναλωση),αλλα δεν θα λυσουν πχ το θεμα των modem που φορανε τα exynos μοντελα πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ποιο τίμια συσκευή που εχει βγαλει φέτος η σαμσουνγκ για μένα, είναι το s10 lite.

6.7 ίντσες, λογικότατο μέγεθος, 855 snapdragon (παίζει να είναι στα ίδια επίπεδα με τον exynos που βάζει η σαμσουνγκ στη σειρά 20), καλη κάμερα (αλλά δεν έχει ζουμ) παίρνει και Google camera, συν ραδιόφωνο, μεγάλη μπαταρία, και κάτω από 600€ που σε λίγο θα γίνει κάτω από 500. Οκ εβαλε πλαστικο πίσω μέρος για να δικαιολόγησει κάπου το lite.

Τι διαφορά θα δεις σε σχέση με τη σειρά 20, με εξαίρεση το ζουμ, για το 95%?

Και ομως για την ωρα δεν τραβάει καθόλου γιατί όλοι αγοράζουν με το μάρκετινγκ. Επειδή το ονομάσε 10 και lite..

 

Μιλαμε για

Αισθητα κατωτερη καμερα σε φωτογραφιες/video(δεν εχει καν telephoto φακο)

αισθητα κατωτερη οθονη(60hz vs 120)

μολις 6gb ram

δεν εχει στερεο ηχεια

δεν εχει αδιαβροχοποιηση

δεν υποστηριζει ασυρματη φορτιση

ειναι απο πλαστικο και οχι κανονικο γυαλι

 

Δηλαδη αν το παμε ετσι με τοσα λεφτα,πηγαινε αγορασε καλυτερα Oneplus ή σε περσινο S10+.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τους κοψουν.

Samsung to integrate custom AMD Radeon™ graphics IP into future SoCs for mobile applications

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/6/4/18651894/amd-radeon-samsung-graphics-soc-chipset-exynos-smartphones

 

Αυτο ισως λυσει το κομματι των γραφικων που υστερουσαν ως τωρα οι exynos λογω Mali(και που θα εχει και τις οποιες επιπτωσεις σε καταναλωση),αλλα δεν θα λυσουν πχ το θεμα των modem που φορανε τα exynos μοντελα πχ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μιλαμε για

Αισθητα κατωτερη καμερα σε φωτογραφιες/video(δεν εχει καν telephoto φακο)

αισθητα κατωτερη οθονη(60hz vs 120)

μολις 6gb ram

δεν εχει στερεο ηχεια

δεν εχει αδιαβροχοποιηση

δεν υποστηριζει ασυρματη φορτιση

ειναι απο πλαστικο και οχι κανονικο γυαλι

 

Δηλαδη αν το παμε ετσι με τοσα λεφτα,πηγαινε αγορασε καλυτερα Oneplus ή σε περσινο S10+.

Υπάρχει και με 8gb ram. Τα 120 hz προσωπικά δε μου καίγεται καρφί. Όπως και τη χαμηλότερη ανάλυση που τη θεωρώ πλεονέκτημα σε αυτές τις ιντσες ή για να μη μιλαμε γενικά, εγω δεν βλέπω με τα δικα μου μάτια διαφορά σε αυτές τις ιντσες. Και το νοτε 8 που έχω αυτή τη στιγμή, μια ζωή σε χαμηλότερη ανάλυση το τρέχω. Όποιος βλέπει διαφορά μαγκιά του. Για τα δικα μου μάτια γράφω. Σίγουρα κάθε προϊόν απευθύνεται σε διαφορετικο χρήστη. Πχ η αδιαβροχοποιηση, δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Ή για να το θέσω διαφορετικα δεν ειμαι διατεθειμένος να πληρωσω πολύ παραπάνω γι αυτό αν έχω επιλογή. Επίσης μόλις βγήκε η Google camera για τη συσκευή, θα μικραίνει η διαφορά και στις φώτο σε χαμηλό φωτισμό.

Ουτε η ασύρματη φόρτιση με ενδιαφέρει, ούτε 1 φορά δεν την έχω χρησιμοποιήσει στο νοτε.

Μόνο η πλάτη είναι πλαστικη, οχι το μπεζελ γύρω γύρω. Σε θήκη δε θα μπει? Γιατί να δωσω βάρος σε αυτό. Το στερεοφωνικό είναι το μόνο που θα έδινα βάση. (Με ροοτ που ίσως κάνω γίνεται, όπως το έχω ήδη και στο νοτε 8).

Και έχει και πλεονέκτηματα. Ο snapdragon κάνει καλύτερη διαχείριση ενέργειας συν τα 4500 μπαταρία γι αυτό σπάει ρεκόρ αυτονομίας (καλύτερο απ τη σειρά 20). Ακόμα και το ραδιόφωνο με ενδιαφέρει.

Το s20 είναι καλύτερο δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία, απλά δεν είμαστε όλοι διατεθειμένοι να σκάσουμε τόσα λεφτά για τα πλεονεκτήματα που έχει, αυτό λέω.

Επισης υπάρχουν ευκαιρίες. Σκοπεύα να το πάρω όταν πέσει στα 450€. Μόλις βρήκα μια ευκαιρία στα 400!! € και το παρήγγειλα.. Σφραγισμένο στο κουτί του με κάποια μείον σε θέματα εγγύησης.. Σε αυτά τα λεφτά τα μειον του δεν τα βλέπω καν..

Η ουσία είναι πως με 400€ παίρνεις αν ψάξεις κινητό πολύ κοντά σε κινητά των 1400€...

Αυτο από μονο του μοιάζει με ανέκδοτο.

Τέλος το of topic, γιατί of topic είμαστε.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και με 8gb ram. Τα 120 hz προσωπικά δε μου καίγεται καρφί. Όπως και τη χαμηλότερη ανάλυση που τη θεωρώ πλεονέκτημα σε αυτές τις ιντσες ή για να μη μιλαμε γενικά, εγω δεν βλέπω με τα δικα μου μάτια διαφορά σε αυτές τις ιντσες. Και το νοτε 8 που έχω αυτή τη στιγμή, μια ζωή σε χαμηλότερη ανάλυση το τρέχω. Όποιος βλέπει διαφορά μαγκιά του. Για τα δικα μου μάτια γράφω. Σίγουρα κάθε προϊόν απευθύνεται σε διαφορετικο χρήστη. Πχ η αδιαβροχοποιηση, δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Ή για να το θέσω διαφορετικα δεν ειμαι διατεθειμένος να πληρωσω πολύ παραπάνω γι αυτό αν έχω επιλογή. Επίσης μόλις βγήκε η Google camera για τη συσκευή, θα μικραίνει η διαφορά και στις φώτο σε χαμηλό φωτισμό.

Ουτε η ασύρματη φόρτιση με ενδιαφέρει, ούτε 1 φορά δεν την έχω χρησιμοποιήσει στο νοτε.

Μόνο η πλάτη είναι πλαστικη, οχι το μπεζελ γύρω γύρω. Σε θήκη δε θα μπει? Γιατί να δωσω βάρος σε αυτό. Το στερεοφωνικό είναι το μόνο που θα έδινα βάση. (Με ροοτ που ίσως κάνω γίνεται, όπως το έχω ήδη και στο νοτε 8).

Και έχει και πλεονέκτηματα. Ο snapdragon κάνει καλύτερη διαχείριση ενέργειας συν τα 4500 μπαταρία γι αυτό σπάει ρεκόρ αυτονομίας (καλύτερο απ τη σειρά 20). Ακόμα και το ραδιόφωνο με ενδιαφέρει.

Το s20 είναι καλύτερο δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία, απλά δεν είμαστε όλοι διατεθειμένοι να σκάσουμε τόσα λεφτά για τα πλεονεκτήματα που έχει, αυτό λέω.

Επισης υπάρχουν ευκαιρίες. Σκοπεύα να το πάρω όταν πέσει στα 450€. Μόλις βρήκα μια ευκαιρία στα 400!! € και το παρήγγειλα.. Σφραγισμένο στο κουτί του με κάποια μείον σε θέματα εγγύησης.. Σε αυτά τα λεφτά τα μειον του δεν τα βλέπω καν..

Η ουσία είναι πως με 400€ παίρνεις αν ψάξεις κινητό πολύ κοντά σε κινητά των 1400€...

Αυτο από μονο του μοιάζει με ανέκδοτο.

Τέλος το of topic, γιατί of topic είμαστε.

 

Από που αν μπορείς να γράψεις στα 400 ευρώ;

Συγγνώμη για το off topic

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το νοτε 10+ έχει 825 στο skroutz ακόμα.. Και δεν ξεκίνησε 1400 και κοντευει να κλείσει χρόνο..

 

Όπως είπα κρατάω μια επιφύλαξη λόγω εξελίξεων στα μαγαζιά σκρουτζ, και από το ίδιο το σκρουτζ και από τη νομοθεσία περί ΦΠΑ που όσο περνάει ο καιρός τους στριμωχνει. Πχ s10 plus Ιούνιο μήνα είχε 620..το ίδιο και τα παλιότερα, γρήγορη πτώση. Τώρα είπαμε μένει να δούμε, επισης μπορεί το ultra να κρατήσει αλλά τα άλλα ίσως πέσουν πιο εύκολα όπως το e.. Θα δείξει, εκτίμηση κάνω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεστε παιδιά τα πάντα θα κριθούν από την ζήτηση

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και με 8gb ram. Τα 120 hz προσωπικά δε μου καίγεται καρφί. Όπως και τη χαμηλότερη ανάλυση που τη θεωρώ πλεονέκτημα σε αυτές τις ιντσες ή για να μη μιλαμε γενικά, εγω δεν βλέπω με τα δικα μου μάτια διαφορά σε αυτές τις ιντσες. Και το νοτε 8 που έχω αυτή τη στιγμή, μια ζωή σε χαμηλότερη ανάλυση το τρέχω. Όποιος βλέπει διαφορά μαγκιά του. Για τα δικα μου μάτια γράφω. Σίγουρα κάθε προϊόν απευθύνεται σε διαφορετικο χρήστη. Πχ η αδιαβροχοποιηση, δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Ή για να το θέσω διαφορετικα δεν ειμαι διατεθειμένος να πληρωσω πολύ παραπάνω γι αυτό αν έχω επιλογή. Επίσης μόλις βγήκε η Google camera για τη συσκευή, θα μικραίνει η διαφορά και στις φώτο σε χαμηλό φωτισμό.

Ουτε η ασύρματη φόρτιση με ενδιαφέρει, ούτε 1 φορά δεν την έχω χρησιμοποιήσει στο νοτε.

Μόνο η πλάτη είναι πλαστικη, οχι το μπεζελ γύρω γύρω. Σε θήκη δε θα μπει? Γιατί να δωσω βάρος σε αυτό. Το στερεοφωνικό είναι το μόνο που θα έδινα βάση. (Με ροοτ που ίσως κάνω γίνεται, όπως το έχω ήδη και στο νοτε 8).

Και έχει και πλεονέκτηματα. Ο snapdragon κάνει καλύτερη διαχείριση ενέργειας συν τα 4500 μπαταρία γι αυτό σπάει ρεκόρ αυτονομίας (καλύτερο απ τη σειρά 20). Ακόμα και το ραδιόφωνο με ενδιαφέρει.

Το s20 είναι καλύτερο δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία, απλά δεν είμαστε όλοι διατεθειμένοι να σκάσουμε τόσα λεφτά για τα πλεονεκτήματα που έχει, αυτό λέω.

Επισης υπάρχουν ευκαιρίες. Σκοπεύα να το πάρω όταν πέσει στα 450€. Μόλις βρήκα μια ευκαιρία στα 400!! € και το παρήγγειλα.. Σφραγισμένο στο κουτί του με κάποια μείον σε θέματα εγγύησης.. Σε αυτά τα λεφτά τα μειον του δεν τα βλέπω καν..

Η ουσία είναι πως με 400€ παίρνεις αν ψάξεις κινητό πολύ κοντά σε κινητά των 1400€...

Αυτο από μονο του μοιάζει με ανέκδοτο.

Τέλος το of topic, γιατί of topic είμαστε.

 

Οπως τα περιγράφεις, το S10 lite είναι η συσκευή που σου ταιριάζει οπότε καλά έκανες και το πήρες. Για τους περισσότερους δεν είναι και γι αυτό δεν περπατάνε οι πωλήσεις.

Γούστα και ανάγκες είναι αυτές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι πως με 400€ παίρνεις αν ψάξεις κινητό πολύ κοντά σε κινητά των 1400€...

Αυτο από μονο του μοιάζει με ανέκδοτο.

 

Προφανως και δεν ισχυει στην πραξη.

Τωρα εαν εσενα δεν σε ενδιαφερει το ενα,δεν σε ενδιαφερει το αλλο,και το παραλο,δεν σημαινει οτι στην πραξη ετσι ειναι.

Και επισης εχει γραφτει εδω και ποσες σελιδες οτι εννοειται και δεν ειναι μονοδρομος για ολους το S20ultra στα 1400ευρω ή οτι δεν υπαρχουν φθηνοτερες επιλογες.

Ελεος ομως που το S10lite ειναι πολυ κοντα στο S20ultra μονο και μονο επειδη εχει μεγαλη μπαταρια και ενα snapdragon 855.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και δεν ισχυει στην πραξη.

Τωρα εαν εσενα δεν σε ενδιαφερει το ενα,δεν σε ενδιαφερει το αλλο,και το παραλο,δεν σημαινει οτι στην πραξη ετσι ειναι.

Και επισης εχει γραφτει εδω και ποσες σελιδες οτι εννοειται και δεν ειναι μονοδρομος για ολους το S20ultra στα 1400ευρω ή οτι δεν υπαρχουν φθηνοτερες επιλογες.

Ελεος ομως που το S10lite ειναι πολυ κοντα στο S20ultra μονο και μονο επειδη εχει μεγαλη μπαταρια και ενα snapdragon 855.

 

Καταρχάς σε κάμερες είναι πιο κάτω από τα s10 plus και note 10 plus αντίστοιχα. Γενικά είναι σαν μια υβριδική εκδοχή των ναυαρχίδων με μερική υποβάθμιση σε άλλους τομείς.

Παρόλα αυτά κάθε ένας παίρνει αυτό που του ταιριάζει, αν δεν σε ενδιαφέρει πχ η κάμερα τότε οκ είναι καλή αγορά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τετοια διαβαζα παλιοτερα με το Pocophone.

Σου λεγανε οτι δεν τους ενδιαφερει πχ

η ποιοτητα κατασκευης,

η καμερα(λογω gcam)

η ασυρματη φορτιση

τα παραπανω hz

και η αδιαβροχοποιηση.

Και το pocophone με snapdragon ηταν,μεγαλη μπαταρια και 1080p οθονη αλλα κοστιζε και αισθητα φθηνοτερα. Σεβαστα ολα αυτα αλλα ασχετα να τα γραφεις σε θεμα που αφορα αλλες ναυαρχιδες.

 

Προφανως το S20ultra δεν αξιζει τα λεφτα που ζηταει day one γιαυτο και οι περισσοτεροι κοιταζουν πως θα τους βγει φθηνοτερα, αλλα μην υπερβάλουμε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Από που αν μπορείς να γράψεις στα 400 ευρώ;

Συγγνώμη για το off topic

Απο αγγελία εταιρικό. Δε νομίζω να υπάρχει άλλο. Αλλά θα ρωτήσω. Αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω pm (αν υπάρχει άλλο). Αλλά πρώτα να παραλάβω ο ίδιος σε κανα 2 μερες να δω ότι όλα είναι οκ. Δεν Είχα σκοπό να το πάρω τώρα, αλλά σε αυτή την τιμή το επεσπευσα.. :lol:

 

Οπως τα λέτε είναι, όλα έχουν τα δικα τους συν και πλην. Εννοείται ότι η σειρά 20 είναι καλύτερα κινητά δεν ισχυρίστηκα το αντίθετο ποτέ. Ειδικά στην κάμερα όπου εκεί είναι φέτος το selling point. Αμα θες την κορυφή του ζουμ ειδικά, θα το πληρώσεις.. Κάπου είδα το μηχανισμό του ζοομ, και ίσως είναι η 1η φορά που πραγματικά σχεδίασε κάτι πρωτοποριακό η σαμσουνγκ. Ο μηχανισμός μόνο εύκολος δεν είναι. Απλά πρέπει να σε ενδιαφέρει πολύ αυτο για να δώσεις τόσα λεφτά.

Δεν τα χρειάζονται όλοι όλα αυτά σε αυτή την τιμή. Υπάρχουν καλά φτηνά κινητά (ακομα και στην ακριβή σαμσουνγκ).

Όλα είναι θέμα τι ανάγκες έχεις. Ας πούμε το ραδιόφωνο μου εχει λήψει πολύ τα τελευταία χρόνια, εδικα επειδή τρέχω καμία 20ρια χιλ τη βδομάδα και δε θέλω να χαλαω data και γι αυτό. Για μένα έχει μεγάλυτερη σημασία από πολλά άλλα. Για άλλους είμαι βέβαιος δεν έχει καμία σημασία..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι. Υπάρχουν πολλές λύσεις φθηνότερες ή ότι άλλο και οι ανάγκες ποικίλουν. Γι αυτό και κάποιος που ενδιαφέρεται για κάτι φθηνότερο και δεν καίγεται για ότι προσφέρει το πακέτο της παρούσας σειράς (s20) δεν θα ασχοληθεί με νήμα που αφορά τα s20.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε sammy ξεκίνα να στέλνεις τις προπαραγγελιες... Θα πεθάνουμε από τον κορονοϊο και δεν θα προλάβουμε να το χαρούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε sammy ξεκίνα να στέλνεις τις προπαραγγελιες... Θα πεθάνουμε από τον κορονοϊο και δεν θα προλάβουμε να το χαρούμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα απο κορονοιο δεν πεθαινουμε σιγουρα. Θα αριχισουν να στελονται οι προπαραγγελειες συντομα μην σου πω πως 11 'η 12 το αργοτερο θα τις εχουμε στα χερια μας τις συσκευαρες καποιοι ες εξαρτατε βεβαια και απο τα καταστηματα αυτο.

 

Καποιος απο το εξωτερικο που επιστρεφει στην πατριδα πισω στις 19/3/2020 το παρελαβε νωριτερα απο εμας τους Ελληνες και το πουλαει λογο μεγευθους:

 

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1542258-samsung-s20-plus/

 

 

Πωλειται S20 plus που αγοραστηκε 05/03/20 απο εξωτερικο.

 

Το ανοιξα και το σεταρα αλλα δυστηχως ειναι πολυ μεγαλο για εμενα.

 

Ανταλλαγη και με S20 και διαφορα.

 

Επιστρεφω Ελλαδα στις 19/03 οπου θα ειναι και διαθεσιμο.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σειρά μου και μένα να τα δω από κοντά. Και σειρά μου να μην ενθουσιαστώ. Τι midrange ήταν αυτό. Εντελώς αδιάφορη σχεδίαση με σχεδόν επίπεδη οθόνη (τρελό φάουλ!), αδιάφορα χρώματα, καμία διαφοροποίηση σε σχέση με τα διπλανά s10 lite, note 10 lite, σειρά Α, σειρά Μ! Δεν το λέω άσχημο αλλά κοστίζοντας ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ περίμενα κάτι ανώτερο σε σχεδίαση και αίσθηση. Εν τω μεταξύ ήθελα να μου αρέσει, γιατί με ενδιέφερε ως ιδέα που το "μικρό" έχει ίδιων διαστάσεων οθόνη με το s9+ αλλά με μικρότερες διαστάσεις και βάρος. Αλλά δεν αξίζει τα χρήματα. Είχα κρατήσει πριν λίγες μέρες το Mate 30 pro με ένα σχεδόν τρισδιάστατο χρώμα και την οθόνη που πάει σε όλο το πλάι και είχα πάθει αμόκ. Είδα μέσα στο ΣΚ την παρουσίαση του Find Χ2 με την εξωπλανητική κάμερα και την εντυπωσιακή πλάτη και απλά το θέλω. Πιστεύω ότι η Samsung επαναπαύθηκε με το κάζο της Huawei και έκαψε αυτή τη γενιά, σου λέει ας βγάλω ένα midrange με 1000 ευρώ, αφού αναγκαστικά θα το αγοράσουν. :(

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Σειρά μου και μένα να τα δω από κοντά. Και σειρά μου να μην ενθουσιαστώ. Τι midrange ήταν αυτό. Εντελώς αδιάφορη σχεδίαση με σχεδόν επίπεδη οθόνη (τρελό φάουλ!), αδιάφορα χρώματα, καμία διαφοροποίηση σε σχέση με τα διπλανά s10 lite, note 10 lite, σειρά Α, σειρά Μ! Δεν το λέω άσχημο αλλά κοστίζοντας ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ περίμενα κάτι ανώτερο σε σχεδίαση και αίσθηση. Εν τω μεταξύ ήθελα να μου αρέσει, γιατί με ενδιέφερε ως ιδέα που το "μικρό" έχει ίδιων διαστάσεων οθόνη με το s9+ αλλά με μικρότερες διαστάσεις και βάρος. Αλλά δεν αξίζει τα χρήματα. Είχα κρατήσει πριν λίγες μέρες το Mate 30 pro με ένα σχεδόν τρισδιάστατο χρώμα και την οθόνη που πάει σε όλο το πλάι και είχα πάθει αμόκ. Είδα μέσα στο ΣΚ την παρουσίαση του Find Χ2 με την εξωπλανητική κάμερα και την εντυπωσιακή πλάτη και απλά το θέλω. Πιστεύω ότι η Samsung επαναπαύθηκε με το κάζο της Huawei και έκαψε αυτή τη γενιά, σου λέει ας βγάλω ένα midrange με 1000 ευρώ, αφού αναγκαστικά θα το αγοράσουν. :(
Αναμονή λοιπόν να παρουσιάσουν και οι υπόλοιπες εταιρείες και βλέπουμε. Εγώ ακύρωσα προπαραγγελια s20 ultra.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σειρά μου και μένα να τα δω από κοντά. Και σειρά μου να μην ενθουσιαστώ. Τι midrange ήταν αυτό. Εντελώς αδιάφορη σχεδίαση με σχεδόν επίπεδη οθόνη (τρελό φάουλ!), αδιάφορα χρώματα, καμία διαφοροποίηση σε σχέση με τα διπλανά s10 lite, note 10 lite, σειρά Α, σειρά Μ! Δεν το λέω άσχημο αλλά κοστίζοντας ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ περίμενα κάτι ανώτερο σε σχεδίαση και αίσθηση. Εν τω μεταξύ ήθελα να μου αρέσει, γιατί με ενδιέφερε ως ιδέα που το "μικρό" έχει ίδιων διαστάσεων οθόνη με το s9+ αλλά με μικρότερες διαστάσεις και βάρος. Αλλά δεν αξίζει τα χρήματα. Είχα κρατήσει πριν λίγες μέρες το Mate 30 pro με ένα σχεδόν τρισδιάστατο χρώμα και την οθόνη που πάει σε όλο το πλάι και είχα πάθει αμόκ. Είδα μέσα στο ΣΚ την παρουσίαση του Find Χ2 με την εξωπλανητική κάμερα και την εντυπωσιακή πλάτη και απλά το θέλω. Πιστεύω ότι η Samsung επαναπαύθηκε με το κάζο της Huawei και έκαψε αυτή τη γενιά, σου λέει ας βγάλω ένα midrange με 1000 ευρώ, αφού αναγκαστικά θα το αγοράσουν. :(

 

η αληθεια ειναι οτι το oppο εχει ενδιαφερον σετ απ καμερας συνολικα...ακομα και η ultrawide δειχνει πολυ καλη. Θεωρω οτι αν εχει καλο αλγοριθμο, το hw ειναι κορθυφαιο και ισως πατησει κατω τα σ20.

Βεβαια δεν εχει καρτα μνημης που για μενα ειναι μεγαλο μειον σε χρηση media καθως το να εχω 200gb μεσα πχ ειναι για μενα μεγαλο προσον σε ενα σπασιμο οθονης να τα παρω μαζι μου και να μην πανε στο σερβις πχ μαζι με τη συσκευη.

Κατα τα αλλα μιλαμε για υπερτουμπανο. Μακαρι ο ανταγωνισμος απο τους κινεζους να φερει ακομα καλυτερα πραγματα λοιπον

Βεβαια Midrange δεν τα λες τα σ20, μια χαρα ειναι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω στη σειρά S20 εχω ξενερώσει πολύ μονο με τον Exynos. Πεφτει και αρκετό throttling (παραπάνω τελος πάντων απο το κανονικό)

Ειλικρινά θα προτιμούσα 855.

 

Και η κατασκευή τους δεν ειναι ισάξια/premium οσο πχ τα Iphone.

Αν πιάσεις και τα δύο στο χέρι, καταλαβαίνεις αμεσως πιο είναι τι.

 

Μάλλον πάω για S20 Plus και ελπίζω να πανε ολα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Για το θεο ρε παιδια τι midrange λετε τη σειρα 20 χαχαχ:p

Πολυ μακρια απο τον ανταγωνισμο σε ολα και τα κανονικα 20αρια και το ultra.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω στη σειρά S20 εχω ξενερώσει πολύ μονο με τον Exynos. Πεφτει και αρκετό throttling (παραπάνω τελος πάντων απο το κανονικό)

Ειλικρινά θα προτιμούσα 855.

 

Και η κατασκευή τους δεν ειναι ισάξια/premium οσο πχ τα Iphone.

Αν πιάσεις και τα δύο στο χέρι, καταλαβαίνεις αμεσως πιο είναι τι.

 

Μάλλον πάω για S20 Plus και ελπίζω να πανε ολα καλά.

 

Ας πουμε οτι συμφωνω στην πραξη εσυ εχεις δει προβληματα με τον exynos?

Εγω δεν ειδα ποτε σε κανενα μοντελο απο τα s6 και μετα.

Link to comment
Share on other sites

για το Οppo Find X2 Pro που αναφερετε ορισμενοι....

Πολυ δυνατα specs πραγματικα...αλλα για μας Ευρωπη χωρις εγγυηση, υποστηριξη ...μενει στην Θεωρια...οπως παντα

αφου συνεχως η oppo βγαζει συσκευες πολυ δυνατες ...αλλα μονο για να τις χαζευουμε στο youtube πρακτικα...!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω στη σειρά S20 εχω ξενερώσει πολύ μονο με τον Exynos. Πεφτει και αρκετό throttling (παραπάνω τελος πάντων απο το κανονικό)

Ειλικρινά θα προτιμούσα 855.

 

Και η κατασκευή τους δεν ειναι ισάξια/premium οσο πχ τα Iphone.

Αν πιάσεις και τα δύο στο χέρι, καταλαβαίνεις αμεσως πιο είναι τι.

 

Μάλλον πάω για S20 Plus και ελπίζω να πανε ολα καλά.

 

παντως εγω που ειχα και τα 2 s10 plus δεν ειχα δει καμια διαφορα σε επιδοσεις. βεβαια παιχνιδια δεν παιζω, αλλα δεν ξερω τι θα επρεπε να δω στην υπολοιπη χρηση για να πω οτι εχουν διαφορα. Γιαυτο και κρατησα το exynos παρολο οτι το snap ηταν 512

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για το Οppo Find X2 Pro που αναφερετε ορισμενοι....

Πολυ δυνατα specs πραγματικα...αλλα για μας Ευρωπη χωρις εγγυηση, υποστηριξη ...μενει στην Θεωρια...οπως παντα

αφου συνεχως η oppo βγαζει συσκευες πολυ δυνατες ...αλλα μονο για να τις χαζευουμε στο youtube πρακτικα...!

 

θα κυκλοφορήσει κανονικά ευρώπη όπως έγινε με το πρώτο Χ. Ήδη είναι διαθέσμο στο mediamarkt ολλανδίας και θα ακολουθήσουν και άλλες χώρες το Μάιο. Το θέμα έινια ότι είναι ότι δεν είναι πολύ διαδεδομένη και ευρέως γνωστή συσκευή. Πάντως είναι S20 ultra killer.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...