Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πηραν και μενα απο Πλαισιο. 13 να παω να παραλαβω ... τι να πω. Αν ισχυει απλα μπραβο τους.

 

όντως, αν ισχύει απλά μπράβο τους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθε χρονο με καθε προπαραγγελεια της αγαπημενης μας σειρας S εχουμε τα ιδια τι 13 του μηνα τι 16 του μηνα φετος οποτε παραλαβετε ρε παιδια χαλαρα τι θα κερδισετε αν το εχετε απο τις 13/3/2020 η απο τις 16/3/2020 ; Παλι το ιδιο τηλεφωνο θα παρετε και θα σας μεινει και η χαρα αυτη η ανεξηγητη χαρα που περνετε νεα συσκευη. Εδω ο Βλαχακης απο το techblog και ο Δημητρης απο το techmaniac και ο Κωστας απο το in2mobile.gr τα εχουν νωριτερα απο εσας :lol: και κανουν δοκιμες για εσας. Οποτε υπομονη μην πνιγεστε σε ενα ποτιριιιιιιιιιι νεροοοοο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Με 1400ευρω αρχικη τιμη θελω να πιστευω οτι οι περισσοτεροι τον πρωτο καιρο ισως ειναι με αγορα για τιμολογιο,κοινως αμφιβαλλω να υπαρχει μεγαλη ζητηση οπως περυσι με το S10+.

 

Επισης σε αντιθεση με τα Iphone,οι περισσοτεροι πιστευω γνωριζουμε λιγο πολυ ποσο γρηγορα πεφτει η τιμη τους.Κοινως φετος δεν νομιζω να ειναι πολλοι οι θαραλεοι στην Ελλαδα και εαν βγει out of stock το S20ultra θα ειναι πιθανως λογω χαμηλου stock/διαθεσιμοτητας απο Samsung Hellas.

 

Μια παρατηρηση για οσους αγορασουν day one τα νεα κινητα. Να κατεβασετε να τσεκαρετε τι panel φοραει η συσκευη σας. Περυσι τα day one S10 ειχαν panel και απο Samsung και απο BOE για να καλυψει η εταιρεια την ζητηση,κοινως περαν απο τα τσιπακια,επαιζε λοταρια στις οθονες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω ο Βλαχακης απο το techblog και ο Δημητρης απο το techmaniac και ο Κωστας απο το in2mobile.gr τα εχουν νωριτερα απο εσας :lol: και κανουν δοκιμες για εσας. Οποτε υπομονη μην πνιγεστε σε ενα ποτιριιιιιιιιιι νεροοοοο.

 

Τις σοβαρες δοκιμες τις βλεπουμε απο μεγαλα site,ειδικα στις διαφορετικες εκδοσεις μεταξυ snap και exynos.

 

Δεν ειναι τυχαιο πχ για ποιο λογο περυσι αναφερθηκε τοσο πολυ το Anandtech για το review του στα S10.

 

Βρες μου εσυ οχι μονο Ελληνικα youtuber αλλα ακομα και συμφορουμιτη σε καποιο Ελληνικο forum που να καθησει να κανει ποτε τετοια αναλυτικα review. Καλα δεν μιλαω για κατι unboxholics που ειναι κυριολεκτικα η εννοια του review/ξεπετας.

https://www.anandtech.com/show/14072/the-samsung-galaxy-s10plus-review/17

Link to comment
Share on other sites

Καθε χρονο με καθε προπαραγγελεια της αγαπημενης μας σειρας S εχουμε τα ιδια τι 13 του μηνα τι 16 του μηνα φετος οποτε παραλαβετε ρε παιδια χαλαρα τι θα κερδισετε αν το εχετε απο τις 13/3/2020 η απο τις 16/3/2020 ; Παλι το ιδιο τηλεφωνο θα παρετε και θα σας μεινει και η χαρα αυτη η ανεξηγητη χαρα που περνετε νεα συσκευη. Εδω ο Βλαχακης απο το techblog και ο Δημητρης απο το techmaniac και ο Κωστας απο το in2mobile.gr τα εχουν νωριτερα απο εσας :lol: και κανουν δοκιμες για εσας. Οποτε υπομονη μην πνιγεστε σε ενα ποτιριιιιιιιιιι νεροοοοο.

τα δίκια είναι μαζί σου, αλλά, βάλε στο μυαλό σου εικόνα, Δευτέρα σπάς το κινητό, μένεις με μια βλακεία 6 ετών..... μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα, άλλη συσκευή δεν λέει να αγοράσω, οπότε ναι μετράω τις μέρες σαν φυλακισμένος

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν και μενα απο Πλαισιο. 13 να παω να παραλαβω ... τι να πω. Αν ισχυει απλα μπραβο τους.

Πότε έκανες την προπαραγγελια και σε ειδοποίησαν? Εγώ 16 Φεβρουαρίου και δεν έχω νέα τους

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όμως. Με πετσοκοψε πωπω :lol:

 

Δες το από τη θετική πλευρά όπως είπε και ο φίλος παραπάνω. Έχεις τη χαρά της αναμονής, εγώ χωρίς υπερβολή αισθάνομαι σαν παιδί που θα πάρει το δώρο του από το Άγιο Βασίλη, ίσως γιατί είναι το μόνο αποκλειστικό δώρο που κάνω στον εαυτό μου κάθε χρόνο. Τα υπόλοιπα είναι για όλους τους άλλους, ας το χαρούμε και ας κρατήσει περισσότερο :D.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δες το από τη θετική πλευρά όπως είπε και ο φίλος παραπάνω. Έχεις τη χαρά της αναμονής, εγώ χωρίς υπερβολή αισθάνομαι σαν παιδί που θα πάρει το δώρο του από το Άγιο Βασίλη, ίσως γιατί είναι το μόνο αποκλειστικό δώρο που κάνω στον εαυτό μου κάθε χρόνο. Τα υπόλοιπα είναι για όλους τους άλλους, ας το χαρούμε και ας κρατήσει περισσότερο :D.

 

Αδερφός...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πάντως βρε παιδιά είδακάτι φωτο που τραβηξε και ανέβασε ενα παλικάρι σε μια ομάδα του φουμπου s 20 ultra με iphone 11 pro και ειλικρινά μου κόπηκε η χαρά!!!!! out of the box είναι πολύ πίσω σε νυχτερινή φώτο..... ισως κάποια αναβάθμιση να το ανεβάσει κάπως
Link to comment
Share on other sites

Οταν έκανα προπαραγγελια στο πλαίσιο 2 κινητά s20+ ημουν τα πρώτα...ολα τα αλλα ηταν s20 ultra(κοντα στς 8 προπαραγγελιες τοτε) και εμενα με πήραν για παραλαβή στς 13 Μαρτίου

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

πάντως βρε παιδιά είδακάτι φωτο που τραβηξε και ανέβασε ενα παλικάρι σε μια ομάδα του φουμπου s 20 ultra με iphone 11 pro και ειλικρινά μου κόπηκε η χαρά!!!!! out of the box είναι πολύ πίσω σε νυχτερινή φώτο..... ισως κάποια αναβάθμιση να το ανεβάσει κάπως

 

 

 

Ο οποίος όμως δεν ανεβάζει τις φώτο στο Flickr...για να δούμε αναλυτικά τι και πως....

 

Επίσης τρέχει 2η καπάκι αναβαθμιση

 

https://www.sammobile.com/news/samsung-2nd-galaxy-s20-firmware-update-improves-camera-gestures/

 

Που σημαίνει ότι μέχρι να ξεκινήσει επίσημα η διάθεση του τηλεφώνου...το soft της κάμερας δεν είναι αυτό που βλέπουμε δεξιά αριστερά...τωρα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Οταν έκανα προπαραγγελια στο πλαίσιο 2 κινητά s20+ ημουν τα πρώτα...ολα τα αλλα ηταν s20 ultra(κοντα στς 8 προπαραγγελιες τοτε) και εμενα με πήραν για παραλαβή στς 13 Μαρτίου

 

Λογικα ειναι τα νουμερα παντως,για Ελληνικα δεδομενα παντα.

 

Καθε χρονια στην Ελλαδα τα ακριβοτερα μοντελα ειναι αυτα που εχουν την μεγαλυτερη ζητηση απο τους λιγους που εχουν το μικροβιο του να δοκιμασουν την νεα ναυαρχιδα.

Και σε Iphone αν δεις περυσι(και στα Note10 φυσικα),τα ακριβοτερα μοντελα ηταν sold out στην Ελλαδα,ενω το φθηνοτερο υπηρχε σε αποθεμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πάντως βρε παιδιά είδακάτι φωτο που τραβηξε και ανέβασε ενα παλικάρι σε μια ομάδα του φουμπου s 20 ultra με iphone 11 pro και ειλικρινά μου κόπηκε η χαρά!!!!! out of the box είναι πολύ πίσω σε νυχτερινή φώτο..... ισως κάποια αναβάθμιση να το ανεβάσει κάπως

 

Οπως και περυσι με το s10+,θα υπαρχουν φανταζομαι μεχρι τον Απριλιο/Μαιο καποια updates για την καμερα. Υπομονη σε αυτο το κομματι.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

πάντως βρε παιδιά είδακάτι φωτο που τραβηξε και ανέβασε ενα παλικάρι σε μια ομάδα του φουμπου s 20 ultra με iphone 11 pro και ειλικρινά μου κόπηκε η χαρά!!!!! out of the box είναι πολύ πίσω σε νυχτερινή φώτο..... ισως κάποια αναβάθμιση να το ανεβάσει κάπως

 

Καλά το ότι κάνουν Σύγκριση καμερων στο fb απλά με ξεπερνάει.. Σίγουρα μπορείς να δεις ποια είναι πιο φωτεινή ας πούμε αλλά γενικά το θεωρώ αστείο.. Παρόλα αυτά αν ακόμα και τώρα χάνει σε κάμερα από το iPhone που το μέγεθος αισθητήρα έχει μεγάλη διαφορά τότε λυπάμαι αλλά δείχνει ότι απλά δε θέλει ή δε μπορεί να πάει παραπέρα.. Θα αρχίσω να σκέφτομαι μετάβαση σε μήλο δηλαδή παρόλο τις τρομερές ελλείψεις..

 

Κατά τα άλλα εγώ έχω ρίξει παραγγελία από το ίδιο βράδυ της παρουσίασης στο πλαίσιο αλλά καμία ειδοποίηση μέχρι τώρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλά το ότι κάνουν Σύγκριση καμερων στο fb απλά με ξεπερνάει.. Σίγουρα μπορείς να δεις ποια είναι πιο φωτεινή ας πούμε αλλά γενικά το θεωρώ αστείο.. Παρόλα αυτά αν ακόμα και τώρα χάνει σε κάμερα από το iPhone που το μέγεθος αισθητήρα έχει μεγάλη διαφορά τότε λυπάμαι αλλά δείχνει ότι απλά δε θέλει ή δε μπορεί να πάει παραπέρα.. Θα αρχίσω να σκέφτομαι μετάβαση σε μήλο δηλαδή παρόλο τις τρομερές ελλείψεις..

 

 

 

Κατά τα άλλα εγώ έχω ρίξει παραγγελία από το ίδιο βράδυ της παρουσίασης στο πλαίσιο αλλά καμία ειδοποίηση μέχρι τώρα

 

 

 

Οι εν λόγω φώτο...a51a709f80aa170407ae0cf30c27d524.jpg37e33ed019325d9ef1972e903fac5dbf.jpg

 

1η iPhone pro max 2η Ultra (ετσι αναφέρει)

 

Χωρίς να ξέρουμε τπτ για τις συνθήκες φωτισμου (διαφορετικός φωτισμός) ,για το Mode της καθε κάμερας,για iso κλπ

 

Στο Flickr δεν τις ανεβάζει....γιατί έτσι....

 

 

Είναι καλύτερη του iPhone... γιατί είναι...χαχαχα

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατέβηκε να πάρει το s20 και άναψε τα φώτα στη βεράντα;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Μήπως ξέρει κανεις, που μπορούμε να βρούμε τους κωδικούς τον μοντέλων του S20+5G; Με νοιάζει η αγορά του απο Καναδά και θα ήθελα να τσεκάρω αν το unlocked απο καναδά είναι το ίδιο με το αμερικανικό. Το θέμα μου είναι οτι το άτομο που θα μου το αγοράσει δεν ειναι εξοικειωμένο με την τεχνολογία και φοβάμαι να μην γίνει καμιά πατάτα και βρεθώ με κανενα verizon κινητό που θα είναι "κουτσό" στην Ελλάδα.

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία απο αγορά απο καναδά, αν με ενημερώσει αν μπορει

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι εν λόγω φώτο...a51a709f80aa170407ae0cf30c27d524.jpg37e33ed019325d9ef1972e903fac5dbf.jpg

 

1η iPhone pro max 2η Ultra (ετσι αναφέρει)

 

Χωρίς να ξέρουμε τπτ για τις συνθήκες φωτισμου (διαφορετικός φωτισμός) ,για το Mode της καθε κάμερας,για iso κλπ

 

Στο Flickr δεν τις ανεβάζει....γιατί έτσι....

 

 

Είναι καλύτερη του iPhone... γιατί είναι...χαχαχα

 

Είμαι σίγουρος ότι η πρώτη είναι με night mode και η 2 με κανονική λήψη

Link to comment
Share on other sites

Οι εν λόγω φώτο...a51a709f80aa170407ae0cf30c27d524.jpg37e33ed019325d9ef1972e903fac5dbf.jpg

 

1η iPhone pro max 2η Ultra (ετσι αναφέρει)

 

Χωρίς να ξέρουμε τπτ για τις συνθήκες φωτισμου (διαφορετικός φωτισμός) ,για το Mode της καθε κάμερας,για iso κλπ

 

Στο Flickr δεν τις ανεβάζει....γιατί έτσι....

 

 

Είναι καλύτερη του iPhone... γιατί είναι...χαχαχα

 

τις εχω δει αλλα με το γκρουπ δεν ασχολουμαι σε τετοια θεματα, δεν εχει λογικη και νοημα να αναλυσεις φωτο του FB. ας εδιναν λινκ σε flickr. κατα τα αλλα για μενα μετραει η λεπτομερεια και οχι μονο το ποσο φωτεινη θα βγει, εχουμε δει πολλες φορες να βγαινουν περισσοτερο φωτεινες απο την πραγματικοτητα, τι να το κανεις αυτο αν χανεις ολη τη λεπτομερεια ας πουμε?

οποτε απλα δεν ασχολουμαστε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κατέβηκε να πάρει το s20 και άναψε τα φώτα στη βεράντα;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χωρίς να αποδεικνύει πρακτικά τπτ με αποδείξεις αφού δεν ανεβάζει στο flickr τις φώτο... Κράζει το τηλέφωνο... Έτσι...

 

Και από κάτω φυσικά μερικοί πατατακηδες ζητωκραυγαζουν...

για την Άθλια Samsung που και φέτος δεν κατάφερε να βγάλει κάμερα της προκοπής....

 

Αστείοι.. Πραγματικά!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος λάβει κλήση από κοτσοβολο για να παραλάβει, ας ενημερώσει και μας να δούμε τι γίνεται

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι η πρώτη είναι με night mode και η 2 με κανονική λήψη

 

Έτσι για την ιστορία και χωρίς να έχει νόημα θα συμφωνήσω και εγώ, προφανώς δεν τις ανεβάζει στο flickr για να μη δεις τους χρόνους κλείστρου. Το S20 μπορείς να το κατηγορήσεις ότι αυτή τη στιγμή έχει θεματάκια εστίασης (που θεωρώ ότι θα διορθωθούν στις επόμενες αναβαθμίσεις) αλλά δεν μπορείς με τίποτα να το κατηγορήσεις για υποέκθεση. Ο αισθητήρας που έχει δεν θα μπορούσαμε ούτε να τον φανταστούμε πριν κάποια χρόνια.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην exynos έκδοση του s20/s20+ χρησιμοποιούν αντί για τον IMX 555, έναν ISOCELL S5K2LD7bf4dec00e7eb57bf2236565bf7f452f.jpg

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...