Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό το άχρηστο hype των 100Χ, αλλά το 10Χ είναι όντως εντυπωσιακό. Κλασική αλοιφή προσώπων αλά Samsung, τομέας που τα pixel δε παίζονται ακόμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες είναι απλά τα πράγματα, στο ultra αν δεν έχει πολύ καλύτερη αποτύπωση προσώπων μιλάμε για μεγάλο fail. Εγώ θα το συγκρίνω στα παιδιά μου με s10 και θα βγάλω συμπέρασμα αφού θα το κρατήσω και αυτό. Παρόλα αυτά θα περιμένω και update για βελτίωση. Επίσης το ζουμ είναι σίγουρα μεγάλη βελτίωση καθώς το είδα στη πράξη, πρόσωπα δεν κατάφερα να δω. Κατά τα άλλα και η Huawei έχει δώσει πολύ καλύτερα αποτελέσματα εκεί σε σχέση με s10 κλπ και προσωπικά θα σκεφτώ σοβαρά την μετάβαση μου εκεί με κάρτα μνήμης δική της όσο και αν δεν αξίζει η αγορά της. Δε γίνεται με τόσο μεγάλο αισθητήρα να μας δίνει τόση επεξεργασία στα πρόσωπα.

Τέλος για τη μπαταρία θεωρώ ότι θα φτιάξει, δεν υπάρχει περίπτωση με 5000 mah να μην δίνει κάτι παραπάνω από τα προηγούμενα. Εγώ βασικά δουλεύω fhd καθώς δεν βλέπω διαφορά με 2k, οπότε δε βρίσκω το λόγο να την έχω εκεί, αν και ούτε στη μπαταρία έχω δει διαφορά όταν έκανα δοκιμή αλλά οκ, για μένα με fhd είναι μια χαρά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είναι απλά τα πράγματα, στο ultra αν δεν έχει πολύ καλύτερη αποτύπωση προσώπων μιλάμε για μεγάλο fail. Εγώ θα το συγκρίνω στα παιδιά μου με s10 και θα βγάλω συμπέρασμα αφού θα το κρατήσω και αυτό. Παρόλα αυτά θα περιμένω και update για βελτίωση. Επίσης το ζουμ είναι σίγουρα μεγάλη βελτίωση καθώς το είδα στη πράξη, πρόσωπα δεν κατάφερα να δω. Κατά τα άλλα και η Huawei έχει δώσει πολύ καλύτερα αποτελέσματα εκεί σε σχέση με s10 κλπ και προσωπικά θα σκεφτώ σοβαρά την μετάβαση μου εκεί με κάρτα μνήμης δική της όσο και αν δεν αξίζει η αγορά της. Δε γίνεται με τόσο μεγάλο αισθητήρα να μας δίνει τόση επεξεργασία στα πρόσωπα.

Τέλος για τη μπαταρία θεωρώ ότι θα φτιάξει, δεν υπάρχει περίπτωση με 5000 mah να μην δίνει κάτι παραπάνω από τα προηγούμενα. Εγώ βασικά δουλεύω fhd καθώς δεν βλέπω διαφορά με 2k, οπότε δε βρίσκω το λόγο να την έχω εκεί, αν και ούτε στη μπαταρία έχω δει διαφορά όταν έκανα δοκιμή αλλά οκ, για μένα με fhd είναι μια χαρά.

 

Huawei? Να κανεις τι? Να πετας ταπες περιδιαβαινοντας το huawei appstore μηπως βγει συμβατη ελληνικη εφαρμογη (α, παιζει αυτη η τραπεζα, α δεν παιζει αυτη και παει λεγοντας). Με μεσοβεζικες λυσεις, δε γινεται δουλεια αν εισαι επαγγελματιας. Χωρις google services δεν πας πουθενα. Την τελειωσαν δυστυχως οι αμερικανοι τη huawei (για την ωρα, τουλαχιστον). Ασε, δε, το αστειο UI (ακομα τραγικο το EMUI σχεδιαστικα). Δυστυχως, πλην samsung, αυτη τη στιγμη το χαος. Αργοτερα βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Huawei? Να κανεις τι? Να πετας ταπες περιδιαβαινοντας το huawei appstore μηπως βγει συμβατη ελληνικη εφαρμογη (α, παιζει αυτη η τραπεζα, α δεν παιζει αυτη και παει λεγοντας). Με μεσοβεζικες λυσεις, δε γινεται δουλεια αν εισαι επαγγελματιας. Χωρις google services δεν πας πουθενα. Την τελειωσαν δυστυχως οι αμερικανοι τη huawei (για την ωρα, τουλαχιστον). Ασε, δε, το αστειο UI (ακομα τραγικο το EMUI σχεδιαστικα). Δυστυχως, πλην samsung, αυτη τη στιγμη το χαος. Αργοτερα βλεπουμε...

 

+1 και από μένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα να βγάζετε κάποιοι το 11 pro max παλαιωμένο. :lol:

 

Καταρχάς έχω δει και επεξεργαστεί όλη την S20 series. Το S20+ είναι αυτό που θα σηκώσει τον όγκο πωλήσεων.

Τα 360€ παραπάνω που κοστίζει από το Plus --> Ultra, είναι εκτός πραγματικότητας και δεν είναι της παρούσης να το αναλύσω τώρα.

Αρχικά είναι epic fail να λένε άτομα εδώ ότι θα πάρω 5G τηλέφωνο από τη στιγμή που ο όγκος ενεργών μελών του φόρουμ, αλλάζει τηλέφωνα σαν να είναι εσώρουχα. Πέρα από αυτό, είναι και βαρύ και ογκώδες και η κάμερα δεν έχει να προσφέρει καλύτερες φωτογραφίες σε daily use.

 

To S20+ όμως είναι εξαιρετικό τηλέφωνο. Ακόμη και στα 1039€ με τα ακουστικά δώρο αξίας των 169€, αξίζει και τώρα σαν προπαραγγελία.

Το selling point των νέων S20, είναι η οθόνη με τα 120Hz σε συνδυασμό με τα καταπληκτικά χρώματα των νέων OLED πάνελ, το μικρότερο punch hole και τα bezel που είναι σαν φλούδες. Είχα 2μιση μήνες το Note10+ και είχα βιώσει αυτό το εξαιρετικό screen to body ratio. Παρότι έχω 11 Pro Max εδώ και 3μιση μήνες.

 

Αυτό που μου άρεσε όμως, ήταν επίσης ότι στο UI της Samsung, μπήκαν τα gestures πλοήγησης μενού αλά iOS. Και αυτός θα ήταν για μένα σημαντικός λόγος μετάβασης ξανά σε Samsung.

 

Από την άλλη όμως, όσα review έχω δει, δεν ξέρω αν θα έχω καλύτερη κάμερα.

Στο 11 Pro max έχω μια πραγματικά πολύ υψηλών δυνατοτήτων κάμερα, με απόλυτη πιστότητα χρωμάτων και ένα καταπληκτικό night mode. Είμαι αρκετά φειδωλός λοιπόν και θα περιμένω περισσότερα τεστ.

 

Αλλά μην πετάμε εδώ μέσα βαρύγδουπες δηλώσεις του στυλ "σκουπίδι το 11 pro" ή "μόνο το Ultra αξίζει". Δηλαδή τόσα χρόνια δεν κουραστήκατε κάποιοι;

Link to comment
Share on other sites

Huawei? Να κανεις τι? Να πετας ταπες περιδιαβαινοντας το huawei appstore μηπως βγει συμβατη ελληνικη εφαρμογη (α, παιζει αυτη η τραπεζα, α δεν παιζει αυτη και παει λεγοντας). Με μεσοβεζικες λυσεις, δε γινεται δουλεια αν εισαι επαγγελματιας. Χωρις google services δεν πας πουθενα. Την τελειωσαν δυστυχως οι αμερικανοι τη huawei (για την ωρα, τουλαχιστον). Ασε, δε, το αστειο UI (ακομα τραγικο το EMUI σχεδιαστικα). Δυστυχως, πλην samsung, αυτη τη στιγμη το χαος. Αργοτερα βλεπουμε...

 

Είσαι λίγο υπερβολικός.στο κάτω κάτω τα gms πρέπει να έχουν αντίπαλο.και μην ξεχνάς το bloat της Samsung

Ο κινέζους θα βρει τον τρόπο αργά ή γρήγορα .εχω το mate 20x που κάνει παπάδες και θέλω να παρω το ultra. Γιατί θέλω 2η συσκευή,απλα δεν ανέχομαι να μου λέει ότι σε μελλοντικό update θα φτιάξει την κάμερα στο κάτω κάτω 1399 είναι πολύ χρήμα.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι τρελαινεστε μερικοι , στα 120hz δεν θα καψει δα την μιση μπαταρια θα εχει μια σχετικη καταναλωση παραπανω.

Απο την αλλη βεβαια μια και ωρα που το δουλευα να πω την αληθεια δεν καταλαβα τιποτα ως διαφορα 60 με 120.

Θεωρω οτι διαφορα θα εβλεπε καποιος εαν ειχε η συσκευη του μικρο επεξεργαστη .

Link to comment
Share on other sites

Huawei? Να κανεις τι? Να πετας ταπες περιδιαβαινοντας το huawei appstore μηπως βγει συμβατη ελληνικη εφαρμογη (α, παιζει αυτη η τραπεζα, α δεν παιζει αυτη και παει λεγοντας). Με μεσοβεζικες λυσεις, δε γινεται δουλεια αν εισαι επαγγελματιας. Χωρις google services δεν πας πουθενα. Την τελειωσαν δυστυχως οι αμερικανοι τη huawei (για την ωρα, τουλαχιστον). Ασε, δε, το αστειο UI (ακομα τραγικο το EMUI σχεδιαστικα). Δυστυχως, πλην samsung, αυτη τη στιγμη το χαος. Αργοτερα βλεπουμε...

 

Προφανώς θα πάω σε P30 pro, λες να μη με καλύψει ??

Το γράφω και πιο πάνω γιαυτό δεν ανέφερα μοντέλο εδώ. Αλλά και αν παίξει unban που ζήτησε η Google βλέπουμε και κάνα mate 30, p40 κλπ..

Δε θα άφηνα την ευχρηστία των Google services για λίγο καλύτερη κάμερα προφανώς, αλλά οκ αν η samsung δε θέλει να δώσει κάτι παραπάνω από αυτό που έδινε μέχρι τώρα, παρόλο το νέο και τρομερό hardware OK, δε θα κάτσουμε να σκάσουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διαβάζω συνέχεια reviews του Ultra που μιλάνε για μια "απλά" καλή κάμερα και για το πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία με τα 120hz.

 

Επίσημα είναι 10% αλλά αν δεν το θέλεις το απενεργοποιείς αν και όλοι οι reviewers προτείνουν τη χρήση του, από την άλλη σου δίνει 20% μπαταρία από πέρυσι. Προσωπικά στο S10+ τα έχω όλα ανοικτά και στο full για την εμπειρία χρήσης. Σε ένα ακριβό αυτοκίνητο δεν ψάχνεσαι για το πόσο καίει αλλιώς θα πήγαινες σε ποιο οικονομικές λύσεις, εξάλλου με τη γρήγορη φόρτιση που έχει σε λιγότερο από 30 λεπτά έχεις πάνω από 50% σε μπαταρία. Εγώ έχω μόνιμα ένα φορτιστή στο σπίτι και ένα στη δουλειά για κάθε περίπτωση, το ΣΚ κουβαλάω και ένα power bank και είμαι καλυμμένος :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα πάω σε P30 pro, λες να μη με καλύψει ??

Το γράφω και πιο πάνω γιαυτό δεν ανέφερα μοντέλο εδώ. Αλλά και αν παίξει unban που ζήτησε η Google βλέπουμε και κάνα mate 30, p40 κλπ..

Δε θα άφηνα την ευχρηστία των Google services για λίγο καλύτερη κάμερα προφανώς, αλλά οκ αν η samsung δε θέλει να δώσει κάτι παραπάνω από αυτό που έδινε μέχρι τώρα, παρόλο το νέο και τρομερό hardware OK, δε θα κάτσουμε να σκάσουμε.

 

Αμα καναμε απο ενα ποστ την ημερα ολοι εμεις εδω που κανουμε εκατονταδες ποστ , στο Επισημο της σαμμυ και τους κραζαμε να δεις αν ξαναβγαζαν τετοιες συσκευες.Δηλαδη οχι οτι δεν ειναι καλες να μη παραξηγηθω αλλα καθε χρονο με λιγα-λιγα πουσαρισμενα specs που στην τελικη μετα την ευχαριστηση των πρωτων ημερων ανακαλυπτεις οτι εχεις στην πραξη μια σχεδον παρομοια συσκευη με την προηγουμενη.

Μονο με ομαδικο κραξιμο συνερχονται που καθομουνα χθες σαν το χαζο μεσα στο καταστημα και τραβουσα φωτο να δω διαφορες .:p:lol:

Edit:

Οχι πειτε μου τωρα ΓΙΑΤΙ δεν εβγαλε το Flip με τα specs του S20?

Και στην τσεπουλα σου θα το εβαζες γιατι θα ειχε τελεια φορητοτητα και...ολα καλα.Αλλα η σαμμυ παιζει .....Γιατι παιζει? Γιατι μου εβγαλε το Flip με τα specs του Galaxy S10-Lite ....Τρελααα χαχαχ

Ειλικρινα ρε σαμμυ εισαι ανοητη γιατι θα ειχες κανει παταγο τωρα και θα τρεχαμε ολοι να το παιρναμε!!!

Συνδυασε Καινοτομια με specs και μη μας τα πριζεις...

Ψαχνουμε να βρουμε ολη μερα ποιο βολευει και σαχλες....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 Γερμανούς και μια Κοσμοτε στα νότια προάστια δεν δέχτηκαν να κάνουμε την διαδικασία για πληρωμή σήμερα με πόντους Εθνικής κτλ. Έχει κανείς να προτείνει κατάστημα στην Αττική?

 

Πήγα σε έναν ακόμη Γερμανό επαρχία (έτυχε να φύγω λόγω 3ημέρου) και μίλησα απευθείας με τον ιδιοκτήτη μέσω γνωστού ο οποίος επίσης αρνήθηκε να κάνει άμεσα την συναλλαγή και να δώσει την συσκευή όταν είναι διαθέσιμη.

 

Να ρωτήσω κάτι, έκανε κανείς προπαραγγελία από το Germanos.gr να μας πει αν έγινε άμεσα η χρέωση στην κάρτα? Αν το πάρω τώρα από το eshop, θα μου βάλουν τους πόντους του go4more?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είναι απλά τα πράγματα, στο ultra αν δεν έχει πολύ καλύτερη αποτύπωση προσώπων μιλάμε για μεγάλο fail. Εγώ θα το συγκρίνω στα παιδιά μου με s10 και θα βγάλω συμπέρασμα αφού θα το κρατήσω και αυτό. Παρόλα αυτά θα περιμένω και update για βελτίωση. Επίσης το ζουμ είναι σίγουρα μεγάλη βελτίωση καθώς το είδα στη πράξη, πρόσωπα δεν κατάφερα να δω. Κατά τα άλλα και η Huawei έχει δώσει πολύ καλύτερα αποτελέσματα εκεί σε σχέση με s10 κλπ και προσωπικά θα σκεφτώ σοβαρά την μετάβαση μου εκεί με κάρτα μνήμης δική της όσο και αν δεν αξίζει η αγορά της. Δε γίνεται με τόσο μεγάλο αισθητήρα να μας δίνει τόση επεξεργασία στα πρόσωπα.

Τέλος για τη μπαταρία θεωρώ ότι θα φτιάξει, δεν υπάρχει περίπτωση με 5000 mah να μην δίνει κάτι παραπάνω από τα προηγούμενα. Εγώ βασικά δουλεύω fhd καθώς δεν βλέπω διαφορά με 2k, οπότε δε βρίσκω το λόγο να την έχω εκεί, αν και ούτε στη μπαταρία έχω δει διαφορά όταν έκανα δοκιμή αλλά οκ, για μένα με fhd είναι μια χαρά.

 

Νίκο θεωρώ ότι αυτό θα διορθωθεί με μελλοντικές αναβαθμίσεις γιατί δεν πρόκειται για μία καθολική συμπεριφορά του αισθητήρα αλλά κυρίως όταν τα πρόσωπα κοιτούν την κάμερα (λέγεται όταν είναι μικρότερο των 45 μοιρών). Εκεί παρατηρούμε μία υπερθέρμανση την χρωμάτων και μαλάκωμα των χαρακτηριστικών του προσώπου. Θεωρώ ότι είναι μία επιλεκτική πολιτική της Samsung όπως και των περισσοτέρων εταιριών για ωραία πορτρέτα χωρίς να φαίνονται κάποιες ατέλειες του προσώπου. Είναι αυτό που προσπαθούν να κάνουν και οι φωτογράφοι με επεξεργασία στο Photoshop (αφαίρεση ρυτίδων, σημαδιών κ.α.), απλά της Samsung της ξέφυγε και θέλει "καλιμπράρισμα".

 

Ποιο πολύ με ανησυχεί για το αν μπορεί να βελτιώσει λογισμικά τα θεματάκια που αναφέρονται στην αυτόματη εστίαση.

 

Πάντως πρέπει να πιστώσουμε ότι το hardware αυτή τη στιγμή είναι ποιο μπροστά από το οποιοδήποτε software της οποιαδήποτε εταιρίας πόσο μάλλον από τη Σάμυ που το software δεν είναι το πεδίο της όπως σε Apple & Google. Θεωρώ ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο θα ήταν δύσκολα διαχειρίσιμο από οποιαδήποτε εταιρία ακόμα και από αυτές που ανέφερα παραπάνω. Απλά ο χρόνος θα κάνει το ultra όλο και καλύτερο :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ναι απο το S6 και μετα χορτασαμε τεχνολογια 4 χρονια dual-pixel το καταλαβαμε το νιωσαμε καλα καιρος ειναι για κατι το δυνατοτερο τι θα γινει ...:p
Link to comment
Share on other sites

Νίκο θεωρώ ότι αυτό θα διορθωθεί με μελλοντικές αναβαθμίσεις γιατί δεν πρόκειται για μία καθολική συμπεριφορά του αισθητήρα αλλά κυρίως όταν τα πρόσωπα κοιτούν την κάμερα (λέγεται όταν είναι μικρότερο των 45 μοιρών). Εκεί παρατηρούμε μία υπερθέρμανση την χρωμάτων και μαλάκωμα των χαρακτηριστικών του προσώπου. Θεωρώ ότι είναι μία επιλεκτική πολιτική της Samsung όπως και των περισσοτέρων εταιριών για ωραία πορτρέτα χωρίς να φαίνονται κάποιες ατέλειες του προσώπου. Είναι αυτό που προσπαθούν να κάνουν και οι φωτογράφοι με επεξεργασία στο Photoshop (αφαίρεση ρυτίδων, σημαδιών κ.α.), απλά της Samsung της ξέφυγε και θέλει "καλιμπράρισμα".

 

Ποιο πολύ με ανησυχεί για το αν μπορεί να βελτιώσει λογισμικά τα θεματάκια που αναφέρονται στην αυτόματη εστίαση.

 

Πάντως πρέπει να πιστώσουμε ότι το hardware αυτή τη στιγμή είναι ποιο μπροστά από το οποιοδήποτε software της οποιαδήποτε εταιρίας πόσο μάλλον από τη Σάμυ που το software δεν είναι το πεδίο της όπως σε Apple & Google. Θεωρώ ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο θα ήταν δύσκολα διαχειρίσιμο από οποιαδήποτε εταιρία ακόμα και από αυτές που ανέφερα παραπάνω. Απλά ο χρόνος θα κάνει το ultra όλο και καλύτερο :).

 

Κάποτε είχα μια πρώην που έβγαζε 50 φώτο την ώρα.. Με φιλμ ήταν σκέτη χρεωκοπία. Όταν πήρα την sx1 της canon, κορυφαία super zoom compact τότε αυτή πήρε μια απλή canon με 150 ευρώ.

Στις διακοπές βγάζαμε και με τις 2 και όταν γυρίσαμε και ρίξαμε στο pc να διαλέξουμε μου λέει: η ψηφιακή σου είναι μάπα, κοίτα πως με δείχνει. Η δική μου με δείχνει τέλεια, ούτε σημάδια, ούτε σπυρακια ούτε ρυτίδες, άψογη..

Χμμμ, νομίζω ότι με το ποστ σου αυτό έρχεσαι να τη δικαιώσεις και η αλήθεια είναι αυτή. Πολλοί προτιμούν τέτοιες φώτο, αλλά για αυτό υπάρχει η αντίστοιχη ρύθμιση που λέγεται "ομορφιά" και μπορείς να βγεις και πορσελανινη γκομενα αν θες. νομίζω μέσα στην κάμερα στο ραβδακι..

 

Βέβαια Εγώ το έχω κλειστό αλλά by default είναι στο 2 νομίζω. Μήπως όμως όσοι έκαναν το τεστ στο ultra δεν το έκλεισαν και κακώς γίνεται θέμα όλο αυτό ? Πρέπει να το τσεκάρουμε.

Κατά τα άλλα συμφωνώ, στην τελική όταν έχεις τόσο καλό hardware μόνο βελτίωση θα έρθει

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αμα καναμε απο ενα ποστ την ημερα ολοι εμεις εδω που κανουμε εκατονταδες ποστ , στο Επισημο της σαμμυ και τους κραζαμε να δεις αν ξαναβγαζαν τετοιες συσκευες.Δηλαδη οχι οτι δεν ειναι καλες να μη παραξηγηθω αλλα καθε χρονο με λιγα-λιγα πουσαρισμενα specs που στην τελικη μετα την ευχαριστηση των πρωτων ημερων ανακαλυπτεις οτι εχεις στην πραξη μια σχεδον παρομοια συσκευη με την προηγουμενη.

Μονο με ομαδικο κραξιμο συνερχονται που καθομουνα χθες σαν το χαζο μεσα στο καταστημα και τραβουσα φωτο να δω διαφορες .:p:lol:

Edit:

Οχι πειτε μου τωρα ΓΙΑΤΙ δεν εβγαλε το Flip με τα specs του S20?

Και στην τσεπουλα σου θα το εβαζες γιατι θα ειχε τελεια φορητοτητα και...ολα καλα.Αλλα η σαμμυ παιζει .....Γιατι παιζει? Γιατι μου εβγαλε το Flip με τα specs του Galaxy S10-Lite ....Τρελααα χαχαχ

Ειλικρινα ρε σαμμυ εισαι ανοητη γιατι θα ειχες κανει παταγο τωρα και θα τρεχαμε ολοι να το παιρναμε!!!

Συνδυασε Καινοτομια με specs και μη μας τα πριζεις...

Ψαχνουμε να βρουμε ολη μερα ποιο βολευει και σαχλες....

 

Γιατί η ναυαρχίδα είναι το fold. Επίσης αν τα δώσει όλα με τη μία τι θα πάρεις του χρόνου ? Φέτος θα το πάρουν όσοι θέλουν να το παίξουν χάι αλλά του χρόνου θα είναι πιο καλό σε κάμερα και θα κάνει πολλούς να θέλουν και το επόμενο. Αυτό γίνεται πάντα, μην κολλάμε σε τέτοια τώρα. Εξάλλου η τεχνολογία αυτή γενικά υπάρχει εδώ και χρόνια, αλλά δεν την έδιναν όσο έδιναν specs. Τώρα που και αυτά έπιασαν ταβάνι έδωσαν τα "διπλωτα ", ε μη θες να σου δώσουν το τέλειο διπλωτο με την πρώτη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα θεουλης ο Νικολας...Παντως εχω μια υποψια οτι θα ακολουθησουν πολιτικη Flip και οχι Fold... Ειδωμεν....Να μη γερασουμε μονο και δεν το δουμε ωρε χαχα Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αμα καναμε απο ενα ποστ την ημερα ολοι εμεις εδω που κανουμε εκατονταδες ποστ , στο Επισημο της σαμμυ και τους κραζαμε να δεις αν ξαναβγαζαν τετοιες συσκευες.Δηλαδη οχι οτι δεν ειναι καλες να μη παραξηγηθω αλλα καθε χρονο με λιγα-λιγα πουσαρισμενα specs που στην τελικη μετα την ευχαριστηση των πρωτων ημερων ανακαλυπτεις οτι εχεις στην πραξη μια σχεδον παρομοια συσκευη με την προηγουμενη.

Μονο με ομαδικο κραξιμο συνερχονται που καθομουνα χθες σαν το χαζο μεσα στο καταστημα και τραβουσα φωτο να δω διαφορες .:p:lol:

Edit:

Οχι πειτε μου τωρα ΓΙΑΤΙ δεν εβγαλε το Flip με τα specs του S20?

Και στην τσεπουλα σου θα το εβαζες γιατι θα ειχε τελεια φορητοτητα και...ολα καλα.Αλλα η σαμμυ παιζει .....Γιατι παιζει? Γιατι μου εβγαλε το Flip με τα specs του Galaxy S10-Lite ....Τρελααα χαχαχ

Ειλικρινα ρε σαμμυ εισαι ανοητη γιατι θα ειχες κανει παταγο τωρα και θα τρεχαμε ολοι να το παιρναμε!!!

Συνδυασε Καινοτομια με specs και μη μας τα πριζεις...

Ψαχνουμε να βρουμε ολη μερα ποιο βολευει και σαχλες....

 

Η απαντηση σε αυτα που λες περιεχεται στα βιβλια marketing προπτυχιακων προγραμματων.

Η σαμσουνγκ δινει ευκολα το καλυτερο πακετο σε ολα τα aspects (hardware-software) - δεν εχει κανενα λογο να κανει υπερβολες.

Στο android στερεωμα δεν εχει κανενα απολυτως αντιπαλο.

Ουτε να "σαρωσει" μπορει το μεριδιο αγορας της apple. Αυτοι που εχουν μηλα τα εχουν για συγκεκριμενους λογους και δε θα τρεξουν μαζικα να παρουν ενα android samsung, ακομα κι αν τους δωσεις τεχνολογια δεκα ετων μπροστα. Αργα και σταθερα , ομως, κλεβει μεριδιο κι απο εκεινο το στρατοπεδο...

Link to comment
Share on other sites

...Τα 360€ παραπάνω που κοστίζει από το Plus --> Ultra, είναι εκτός πραγματικότητας και δεν είναι της παρούσης να το αναλύσω τώρα...

 

Το αντικειμενικό είναι ότι με 360€ παραπάνω παίρνεις τα ακόλουθα

 

- μεγαλύτερη οθόνη από 6.7" στις 6.9"

- + 4GB μνήμη RAM

- Το σύστημα των φακών μπρος-πίσω

- + 500 mAh μπαταρία

- Fast battery charging από 25W σε 45W

 

Τώρα πόσο τα ζυγίζει ο καθένας αυτά τα επιπρόσθετα χαρακτηριστικά σε σχέση με την τιμή αυτό είναι το υποκειμενικό ;).

 

Πέρα από αυτό, είναι και βαρύ και ογκώδες και η κάμερα δεν έχει να προσφέρει καλύτερες φωτογραφίες σε daily use.

 

To iphone 11 pro max είναι ποιο βαρύ ενώ στον όγκο είναι περίπου τα ίδια και δεδομένου ότι το Iphone έχει μία μικρότερη οθόνη 6.5" και μία μικρότερη μπαταρία κάτω από 4.000mAh ενώ δεν υπάρχουν και καθόλου περισκοπικοί φακοί στο iphone. Θεωρώ ότι η Σάμυ για αυτά που δίνει έχει κάνει την καλύτερη διαχείριση χώρου και διαστάσεων. Για τις καλύτερες φωτογραφίες εδώ κάποιοι λένε ότι είναι καλύτερες μία της μιας και μία της άλλης αλλά σίγουρα η ποιότητα στο 10X ζουμ είναι αναμφισβήτητη όταν τα υπόλοιπα τηλέφωνα παστελιάζουν και μόνο όταν είσαι γονέας μπορείς να το εκτιμήσεις όταν θα θέλεις να καταγράψεις το παιδί σου σε μία γιορτή ή αθλητική δραστηριότητα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα πάω σε P30 pro, λες να μη με καλύψει ??

Το γράφω και πιο πάνω γιαυτό δεν ανέφερα μοντέλο εδώ. Αλλά και αν παίξει unban που ζήτησε η Google βλέπουμε και κάνα mate 30, p40 κλπ..

Δε θα άφηνα την ευχρηστία των Google services για λίγο καλύτερη κάμερα προφανώς, αλλά οκ αν η samsung δε θέλει να δώσει κάτι παραπάνω από αυτό που έδινε μέχρι τώρα, παρόλο το νέο και τρομερό hardware OK, δε θα κάτσουμε να σκάσουμε.

 

Οχι, δε θα σε καλυψει. Ρ30 προ θα ειναι ξεκαθαρα κατωτερο απο ενα s20/s20+

Κριμα, η χουα ειχε τρομερο potential και την εβαλαν σε παγο.

Ευτυχως, δινει ακομα τα φοβερα και τρομερα matebook x pro (εκει δεν την επηρεασε ακομα το ban) κι εχουμε σοβαρες εναλλακτικες στο laptop στερεωμα, μετα τα surface devices, φυσικα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το αντικειμενικό είναι ότι με 360€ παραπάνω παίρνεις τα ακόλουθα

 

- μεγαλύτερη οθόνη από 6.7" στις 6.9"

- + 4GB μνήμη RAM

- Το σύστημα των φακών μπρος-πίσω

- + 500 mAh μπαταρία

- Fast battery charging από 25W σε 45W

 

Τώρα πόσο τα ζυγίζει ο καθένας αυτά τα επιπρόσθετα χαρακτηριστικά σε σχέση με την τιμή αυτό είναι το υποκειμενικό ;).

 

 

 

To iphone 11 pro max είναι ποιο βαρύ ενώ στον όγκο είναι περίπου τα ίδια και δεδομένου ότι το Iphone έχει μία μικρότερη οθόνη 6.5" και μία μικρότερη μπαταρία κάτω από 4.000mAh ενώ δεν υπάρχουν και καθόλου περισκοπικοί φακοί στο iphone. Θεωρώ ότι η Σάμυ για αυτά που δίνει έχει κάνει την καλύτερη διαχείριση χώρου και διαστάσεων. Για τις καλύτερες φωτογραφίες εδώ κάποιοι λένε ότι είναι καλύτερες μία της μιας και μία της άλλης αλλά σίγουρα η ποιότητα στο 10X ζουμ είναι αναμφισβήτητη όταν τα υπόλοιπα τηλέφωνα παστελιάζουν και μόνο όταν είσαι γονέας μπορείς να το εκτιμήσεις όταν θα θέλεις να καταγράψεις το παιδί σου σε μία γιορτή ή αθλητική δραστηριότητα.

 

Τι συγκρινετε ρε παιδια? το ultra με το προ μαξ?

Ανωτερο σε 95/100 τομεις το ultra, δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης...

Τωρα που ερχονται και τα fold σε μαζικη εμπορικη διαθεση (μεσα στο 2021 εκτιμω οτι θα αγοραζουμε σοβαρο fold με 1000 ευρω), η ψαλιδα ανοιγει ακομα περισσοτερο...

Μακαρι να βρει τροπο να επιστρεψει η χουα. Δε βολευει το μονοπωλιο της σαμμυ, για πολλους και διαφορους προφανεις λογους...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο υπερβολικός.στο κάτω κάτω τα gms πρέπει να έχουν αντίπαλο.και μην ξεχνάς το bloat της Samsung

Ο κινέζους θα βρει τον τρόπο αργά ή γρήγορα .εχω το mate 20x που κάνει παπάδες και θέλω να παρω το ultra. Γιατί θέλω 2η συσκευή,απλα δεν ανέχομαι να μου λέει ότι σε μελλοντικό update θα φτιάξει την κάμερα στο κάτω κάτω 1399 είναι πολύ χρήμα.

 

Γι αυτό δεν αγοράζουμε συσκευή πρώτη μέρα. Δεν φταίει η Sammy και η κάθε Sammy. Είναι λογικό κάτι το καινούριο να έχει κουσούρια τα οποία διαπιστώνονται μετά από μαζική χρήση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Βαγγελη τωρα , πλακα κανουμε?

Βγαζει εκατονταδες mid-range συσκευες που ερχονται Ευρωπη και αλλες τοσες που δεν ερχονται και ξερεις κατι ?

Θεωρω οτι παντου γραφονται ψεματα Οι εταιριες στηριζονται στις mid-range συσκευες πουλανε αλυπητα και θεωρω επισης οτι ο αριθμος των ναυαρχιδων ειναι πολυ μικροτερος παγκοσμιως απο αυτα που αναγραφονται.Θα μπορουσε καθε χρονο να καινοτομει αλλα συνεχιζει με καθυστερημενη πολιτικη η οποια στην πραξη αγγιζει το βαφτισμα των S οχι πλεον ως ναυαρχιδες εδω και 4 χρονια αλλα ως σεκοντ εκδοσεις .Σιγα μην Θεωρουνται ναυαρχιδες οι σειρες S με την ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ εννοια απο την εποχη του S6 και μετα...Απλα δευτερες εκδοσεις βελτιωμενες ειναι....Τελος παντων...

EDIT:

Καθε χρονο παλιοτερα επαιρνα το καλυτερο της Sammy προσωπικα.

Τωρα τι να παρω?

Το s20 ultra που ειναι πολυ μεγαλο?

Το S20 το μικρο το οποιο εχει χειροτερη καμερα απο το ultra?

Το Flip που ειναι καινοτομο αλλα χειροτερο στα specs απο τα αλλα 2?

Ε δεν θα γινουμε διχασμενες προσωπικοτητες τωρα χαχαχ

Τελικα ποιο ειναι το καλυτερο?

Κανενα....

Ενω καποτε Ηταν γιατι εβγαινε ενα και ολα καλα.

Τωρα η Sammy μοιραζει το "ΚΑΛΥΤΕΡΟ" σε 4-5 συσκευες...Ταυτοχρονα δηλαδη η μια ειναι καλυτερη αλλα και χειροτερη απο την αλλη...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...