Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν μου το χαλάς. Το έπιασα στα χέρια μου και είναι σούπερ. Προερχόμενος από note 9 και Α70.

Κατανοώ βέβαια πως άλλοι δεν βολεύονται αλλά ευτυχώς γι αυτούς υπάρχουν λύσεις (ίσως με κάποιες "εκπτώσεις")

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Edit:

Για το θεμα καμερα δεν βλεπω διαφορες με το απλο s9 που εχω στην κατοχη μου.Δεν τραβηξα εξωτερικες φωτο δεν παιζει κανενα ρολο αλλωστε μια και οι καμερες δειχνουν την ποιοτητα σε εσωτερικο χωρο.Εξω ειναι ολες καλες.Τραβηξα με S9-s10lite-s20-s20 ultra ολα ιδια εκτος του υλτρα στα 108mp οταν εφερνες το θεμα πιο κοντα ηταν πιο καθαρη αλλα η αλοιφη-αλοιφη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά δεν μου το χαλάς. Το έπιασα στα χέρια μου και είναι σούπερ. Προερχόμενος από note 9 και Α70.

Κατανοώ βέβαια πως άλλοι δεν βολεύονται αλλά ευτυχώς γι αυτούς υπάρχουν λύσεις (ίσως με κάποιες "εκπτώσεις")

 

Ειναι μεγαλο το ultra , το κακο ειναι οτι ειναι παχυ ειναι μονο για καποιον-α που θα παρει αποφαση να κουβαλα τοσο μεγαλη συσκευη.Βασικα θεωρω οτι η σαμμυ εκανε λαθος στο παχος και οκ οχι τοσο στο οτι ειναι μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

To πάχος είναι ίδιο με αυτό του note 9....

Εισαι συνηθισμενος εσυ:p

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, θεωρώ πως μεγάλη πλειοψηφία των αγοραστών του Ultra θα πέρασαν από το Note 9 οπότε είναι στα κυβικά τους. Και σκέψου ότι στο Ultra έχουν "στριμώξει" 5000 μπαταρία και όχι 4000 του 9

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, θεωρώ πως μεγάλη πλειοψηφία των αγοραστών του Ultra θα πέρασαν από το Note 9 οπότε είναι στα κυβικά τους. Και σκέψου ότι στο Ultra έχουν "στριμώξει" 5000 μπαταρία και όχι 4000 του 9

 

Εχεις δικιο με την εννοια οτι στριμωχνει περισσοτερα specs και hardware.

Συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ αλλά έρχομαι από mate 20x όποτε φοβάμαι....ότι...είναι....μικρό.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ αλλά έρχομαι από mate 20x όποτε φοβάμαι....ότι...είναι....μικρό.

 

Ειναι πολυ καλη συσκευη το ultra τα εχεις ολα δεν εχεις αναγκη ουτε θα λειπει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ αλλά έρχομαι από mate 20x όποτε φοβάμαι....ότι...είναι....μικρό.

 

Μπορείς να πάρεις μια θήκη με μεγάλο όγκο και να το φέρεις σε.......φυσιολογικά επίπεδα..... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Edit:

Για το θεμα καμερα δεν βλεπω διαφορες με το απλο s9 που εχω στην κατοχη μου.Δεν τραβηξα εξωτερικες φωτο δεν παιζει κανενα ρολο αλλωστε μια και οι καμερες δειχνουν την ποιοτητα σε εσωτερικο χωρο.Εξω ειναι ολες καλες.Τραβηξα με S9-s10lite-s20-s20 ultra ολα ιδια εκτος του υλτρα στα 108mp οταν εφερνες το θεμα πιο κοντα ηταν πιο καθαρη αλλα η αλοιφη-αλοιφη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ειναι μεγαλο το ultra , το κακο ειναι οτι ειναι παχυ ειναι μονο για καποιον-α που θα παρει αποφαση να κουβαλα τοσο μεγαλη συσκευη.Βασικα θεωρω οτι η σαμμυ εκανε λαθος στο παχος και οκ οχι τοσο στο οτι ειναι μεγαλο.

 

Αν συνεχίσει την αλοιφή απλά πάμε για P30 pro και τέλος, μη σου πω p40 pro τώρα που θα παίξει unban..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις μια θήκη με μεγάλο όγκο και να το φέρεις σε.......φυσιολογικά επίπεδα..... :lol:

 

Μ‘ αρέσεις :lol:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει την αλοιφή απλά πάμε για P30 pro και τέλος, μη σου πω p40 pro τώρα που θα παίξει unban..

Νικο ειναι ενα κλικ χμμμ να σου πω ...το περιγραμμα του σωματος γενικα απο τα μαλλια ,προσωπο δειχνει λιγο πιο ζωντανο σαν να το εστιαζει καπως καλυτερα στον εσωτερικο χωρο του καταστηματος που τραβουσα.Οκ.μιλω για το απλο S20 και τραβουσα ακριβως τις ιδιες με s9.

Στο ultra ομως την ακουγες καλα στα 108mb .Τραβηξα τα ραφια με τις θηκες και στο ζουμ μετα στην συλλογη μου εφερνε τα γραμματα καθαρα οταν στο s9 εβγαινε η θολουρα.

Ολες οι συσκευες ηταν βεβαια σε retail mode(διαφημιστικο προγραμμα συσκευης)

Εφαγα καμια μιαμιση ωρα συνολικα να τα κοιταξω ολα χεχε

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μα συγκρίνεις τα 120 με τα άλλα 2 που δεν έχουν 120, το βρίσκεις λογικό ? Χωρίς τα 120 πιστεύω ότι η μπαταρία θα σκοτώνει, και με κλειστό 5g να μην κάνει αναζήτηση δικτύου θα πάμε σε 3 ημέρες χρήσης..

 

Το βρίσκω λογικό ναι, όταν το κοστολογεί 1399 ευρώ. Και εσύ το συγκρίνεις λέγοντας χωρίς τα 120 θα σκοτώνει.

Το κλειστό 5g δεν είναι ρεαλιστικό σενάριο χρήσης.

Εγώ πιστεύω η μπαταρία με τον Exynos και 60hz θα είναι στα επίπεδα του note

Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω λογικό ναι, όταν το κοστολογεί 1399 ευρώ. Και εσύ το συγκρίνεις λέγοντας χωρίς τα 120 θα σκοτώνει.

Το κλειστό 5g δεν είναι ρεαλιστικό σενάριο χρήσης.

Εγώ πιστεύω η μπαταρία με τον Exynos και 60hz θα είναι στα επίπεδα του note

 

Στα 60hz έχει +20% οπότε μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Επίσης σκέψου πως ναι μεν το Ultra έχει μεγαλύτερη μπαταρία αλλά έχει και μεγαλύτερη οθόνη οπότε μεγαλύτερες απαιτήσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι καει καργα ειναι μεγαλη η οθονη οποτε γινεται αντισταθμιση καταναλωσης σε σχεση με τα παραπανω Mah.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ισοζύγιο είναι και πάλι θετικό υπέρ του Ultra.

Πχ η οθόνη του Ultra είναι 0,1" μεγαλύτερη μεγαλύτερη του note 10+ ενώ η μπαταρία 700mAh άρα όσο κι αν χάνει από αυτό το 0,1 τα περισσότερα 700mAh σίγουρα δίνουν μεγαλύτερη αυτονομία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδες που σας το χαλαω αλλα το ultra ειναι μεγαλο και παχυ.Δεν ειναι συσκευη για τσεπη...

 

Δεν μας το χαλας καθολου, γουστα ειναι αυτα, εξαλλου εγω τοσα χρονια με τα plus τηλεφωνα ειμαι εξοικειωμενος και το ultra δε μου κανει καμια διαφορα... και σε τσεπη μπαινει οταν παιρνω τον πιτσιρικα αγκαλια και με τη Fuji X-T3 με φακο 50-140 f/2.8 παραμασχαλα

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω λογικό ναι, όταν το κοστολογεί 1399 ευρώ. Και εσύ το συγκρίνεις λέγοντας χωρίς τα 120 θα σκοτώνει.

Το κλειστό 5g δεν είναι ρεαλιστικό σενάριο χρήσης.

Εγώ πιστεύω η μπαταρία με τον Exynos και 60hz θα είναι στα επίπεδα του note

 

Ρε φιλαράκι, κανείς αχταρμα την τιμή με μια σύγκριση που δεν έχει λογική. Η οθόνη των παλιών είναι στα 60... Πως θες να συγκρίνεις αυτονομία με τα 120 του νέου ? Επειδή απλά κάνει 1400 ? Ε και? Κάνει 1400 γιαυτό σου δίνει 120 όχι για να βγάζει 3 ημέρες χρήσης με 10 φορές καλύτερα specs.. Να μιλάμε λίγο λογικά...όσο για το κλειστό 5g δεν καταλαβαίνω τι εννοείς,εγώ όταν το πάρω θα το βάζω σε 2g/3g/4g ρύθμιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νικο ειναι ενα κλικ χμμμ να σου πω ...το περιγραμμα του σωματος γενικα απο τα μαλλια ,προσωπο δειχνει λιγο πιο ζωντανο σαν να το εστιαζει καπως καλυτερα στον εσωτερικο χωρο του καταστηματος που τραβουσα.Οκ.μιλω για το απλο S20 και τραβουσα ακριβως τις ιδιες με s9.

Στο ultra ομως την ακουγες καλα στα 108mb .Τραβηξα τα ραφια με τις θηκες και στο ζουμ μετα στην συλλογη μου εφερνε τα γραμματα καθαρα οταν στο s9 εβγαινε η θολουρα.

Ολες οι συσκευες ηταν βεβαια σε retail mode(διαφημιστικο προγραμμα συσκευης)

Εφαγα καμια μιαμιση ωρα συνολικα να τα κοιταξω ολα χεχε

 

Το ultra το είδα και εγώ και σε crop σε λήψεις στα 108 ήταν πολύ καλό, καμία σχέση και με note 10 που ειχα μαζί. Όμως το θέμα είναι να έχει καλές λήψεις και στα 12mp..μην θέλουμε 50mb για μια φώτο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα και εγώ τις συσκευές από κοντά,όπως τα περίμενα τα πράγματα....

 

Το Ultra είναι Αυτό που είναι σε διαστάσεις....και την διαφορά του Πάχους την αισθάνεσαι όταν πιάνεις το S20+ και S20....

 

To μικρό εχει Μέγεθος Αλφαδι...εξαιρετικες διαστάσεις...και όταν το πιάνεις το νιώθεις προέκταση του χεριού σου....

 

Οι Οθόνες πάντως είναι και Φέτος Καθηλωτικες πραγματικά....και τα 120hz δίνουν το παραπάνω σε βουτυριλα.....

 

 

Και παραδιπλα είδα το Fold....

 

Μόλις το περιεγαστεις λίγο, καταλαβαίνεις πόσο Φτωχά θα είναι τα σημερινά smartphones σε λίγο καιρό....

Ξεχνάς οτιδήποτε συμβατικό κυκλοφορεί σήμερα....

 

Άλλη μπάλα πραγματικά....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μια διορθωση μιας και αναφερθηκε πιο πισω η αυτονομια.

 

Οπως φαινεται ολα τα review που ανεβαινουν αυτη την στιγμη η αναλυση στην οποια ειναι τα 120hz δεν ειναι 1440p που ειναι η μεγιστη του κινητου,αλλα 1080p.

Το Iphone 11 pro max που αναφερθηκε πιο πισω,εχει μεγαλυτερη αναλυση οθονης απο το galaxy σε 120hz.Βεβαια εχει μικροτερη οθονη,αλλα εχει και αισθητα μικροτερη μπαταρια.

Για την ακριβεια το Galaxy σε 120hz εχει αναλυση 2400x1080.

Το Iphone 11 pro max εχει αναλυση 2688x1242.

 

Εαν αργοτερα βγει update για 1440p 120hz,η μπαταρια θα φυγει νερο και μαλλον για αυτο το λογο η Samsung δεν ειχε απο την αρχη αυτη την επιλογη.

 

Εντομεταξυ στο GSmarena που εκανε συγκριτικα και σε 1440p 60hz,τα νουμερα παλι δεν ειναι εντυπωσιακα για 5000 μπαταρια οπως λενε οι ιδιοι.

 

Τελος αναφερει το gsmarena στα Benchmarks(exynos εχουν)

 

The thing is though, the Ultra is quick to throttle even after just one benchmark run and subsequent runs bring those results to less impressive values. It heats up substantially under load too.

Κοινως ιδια σκηνικά με S10+ περυσι.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διαβάζω συνέχεια reviews του Ultra που μιλάνε για μια "απλά" καλή κάμερα και για το πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία με τα 120hz.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...