Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγκριτικό τεστ ανάμεσα στα 60 και 120 στην μπαταρία

https://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-S20-Ultra-120Hz-vs-60Hz-Battery-Life-Drain-Test-Comparison_id122465

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Ωχ τι θα πούνε τώρα αυτοί που κράζουν όμως;:p

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα στο focus....σε σχέση με s10

 

 

https://youtu.be/6jtOEs59zbY

 

Μετά το 7:40....

 

Επισης και εδώ εμφανές το πρόβλημα στο S 20 ultra....

 

στο 2:18'

 

 

 

Update επειγόντως.....!!!

 

455ac59d763133ed69ab488097e7b2c2.jpg

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

203269df8235143bdac4ccd40fa80746.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Το screenshot του MKBHD αφορά την έκδοση με τον Snapdragon 865. Για τον 990 ακόμα περιμένουμε.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τι θα πούνε τώρα αυτοί που κράζουν όμως;:p

 

ο,τι ελεγαν και πριν, οτι ο ταδε youtuber που τα εκανε συγκριση εβγαλε καλυτερο τον snap..αρα αυτο ισχυει.

 

Μη χολοσκατε φορουμιτες .

Μην αυτο-βαφτιζετε το ανεβασμα των specs ως 'καινοτομια'.

Οι εταιριες το εχουν παρει χαμπαρει οτι ο κοσμος εχει εθιστει με αυτο το βαφτισμα και πουλανε ψιλο-τρελα με σκοπο το κερδος .

Τρανο παραδειγμα:

Το Galaxy Z Flip.

Αυτο Ναι ειναι Καινοτομο , αναδιπλουμενο ευκαμπτο γυαλι . Γινεται μεγεθος πακετο απο τσιγαρα.

Και τωρα τι γινεται ?

Στο πουλω ακριβοτερο απο το Ultra (Παλιας Καινοτομιας-Φλατ).

Μεχρι Εδω Λες Οκ.

Πας κοιτας τα δεδομενα του και τι Βλεπεις?:p

Tεχνολογια 2019 με περσινο επεξεργαστη και ολα τα αλλα (Περσινα).

Συμπερασμα:

Εδω ερχεται τωρα το διλημμα:

Να παρω το Καινουργιο S20 ultra με τα πιο ανεβασμενα specs ?

Να παρω το Καινουργιο Z Flip Ωραιο καινοτομο Φουλ Θα διπλωνει και θα ακους το Κλατς-κλουτς...αλλα παλιο μαλλον Περσινο τεχνολογικα ....

Οχι δεν υπαρχει διλημμα ειναι η καλη μελετη του Market να σε κανει να πιστευεις οτι μαλλον χμμ ε...Πρεπει να παρεις και τα δυο :lol:Γιατι...Εαν δεν τα παρεις εισαι πισω... ειτε στο Ενα ειτε στο Αλλο...

Πραγματικη Λυση:

Βγαλτα Ολα σε Ενα και Κοψε την Τρελα δεν Πληρωνω μεχρι να συνελθεις και ναρθεις στα Ισα σου:p

 

Galaxy Z Flip ---->>>

Galaxy Z Flip vs Moto RAZR 2020 ---->>>

 

ειναι απλο, παιρνεις το fold 2 οταν βγει.. αυτο ειναι η ναυαρχιδα των foldable. το filp ειναι mid Μαλλον...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω αν όντως η ποιότητα δεν είναι καλή αλλά το ζουμ είναι τουλάχιστον εντυπωσιακό

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαφως το πορτοφολι του ο καθενας το κανονιζει μονος του ..... και αν θελει να πληρωσει καπελο ενα midrange κινητο και αχρηστο 5G (σε ολη την ευρωπη -μην το ξεχναμε) για...λεπτομέρειες

δικαιωμα του....

 

Το S20 πάντως δεν είναι midrange ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το S20 πάντως δεν είναι midrange ;).

 

αξια ενος midrange η διαφορα των 300€...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην οι συσκευες S20 δεν ειναι 3 αλλα 6 .

3 4G. s20-s20+-s20 ultra

3 5G. s20-s20+-s20 ultra

Οι διαφορες στα μοντεμ δεν τα κατατασσουν σε midrange.Πρεπει να εχουν χαμηλοτερη ταχυτητα επεξεργαστη κτλ.

Ακομα και τα καινουργια S10 lite και Note 10 lite ειναι ναυαρχιδες γιατι φορανε επεξεργαστες σειρας S.

Μπορει τα απλα S σε σχεση με το ultra να εχουν καποιες περικοπες αλλα κατα 80-90% ειναι στο συνολο τους ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ακουστει αν θα ερθει η εκδοση 512 του ultra?

Στα καταστηματα δεν γνωριζουν.

Εχθες μονο που ημουν στο πλαισιο μου ειπαν με 100% σιγουρια πως μονο η 128 θα ερθει επισημα και δεν προκειται να φερουν την 512.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ακουστει αν θα ερθει η εκδοση 512 του ultra?

Στα καταστηματα δεν γνωριζουν.

Εχθες μονο που ημουν στο πλαισιο μου ειπαν με 100% σιγουρια πως μονο η 128 θα ερθει επισημα και δεν προκειται να φερουν την 512.

 

100% σίγουρο δεν είναι ούτε για το ότι δε θα έρθει, ούτε για πιθανή επίσημη άφιξη.

Προσωπικά κοιτάω μόνο για την 512 έκδοση από εξωτερικό....

Link to comment
Share on other sites

εχει δει καποιος live το cosmic black ?

 

το μαυρο μπεζελ γυρω ειναι σαν γκρι σκουρο μεταλλο (οπως το iphone 11 pro) ή ολόμαυρο γυαλιστερο?

γιατι απο τα unboxing στο youtube δεν μπορω να βγαλω ακρη....

 

χρωματα γενικα τι προτιματε?

 

μαυρο ή γκρι?

 

 

 

2020-02-24-200024.jpg

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

100% σίγουρο δεν είναι ούτε για το ότι δε θα έρθει, ούτε για πιθανή επίσημη άφιξη.

Προσωπικά κοιτάω μόνο για την 512 έκδοση από εξωτερικό....

 

ΔΕ θα έρθει, τουλάχιστον σε πρώτη φάση, το 512. Εγώ το παρήγγειλα από Amazon.de.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

εχει δει καποιος live το cosmic black ?

 

το μαυρο μπεζελ γυρω ειναι σαν γκρι σκουρο μεταλλο (οπως το iphone 11 pro) ή ολόμαυρο γυαλιστερο?

γιατι απο τα unboxing στο youtube δεν μπορω να βγαλω ακρη....

 

χρωματα γενικα τι προτιματε?

 

μαυρο ή γκρι?

 

 

 

2020-02-24-200024.jpg

 

Το είδα αλλά δε θυμάμαι να σου πω, ξενέρωσα έτσι και αλλιώς με τα χρώματα.. Πόσο glossy αντέξω πια. Από s8 και έπειτα τα χρήματα είναι τραγικά όπως και η αίσθηση. Ίσως πλέον φταίει η ασύρματη φόρτιση αλλά το σασί των σ6 και σ7 καθώς και πλάτη ματ όμορφη δεν έχουμε δει και απλά συμβιβαζομαι με την ιδέα ότι εφόσον μπαίνει σε θηκη δεν έχουν και πολύ νόημα όλα αυτά. Πχ v40 φοβερή πλάτη!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αλλά δε θυμάμαι να σου πω, ξενέρωσα έτσι και αλλιώς με τα χρώματα.. Πόσο glossy αντέξω πια. Από s8 και έπειτα τα χρήματα είναι τραγικά όπως και η αίσθηση. Ίσως πλέον φταίει η ασύρματη φόρτιση αλλά το σασί των σ6 και σ7 καθώς και πλάτη ματ όμορφη δεν έχουμε δει και απλά συμβιβαζομαι με την ιδέα ότι εφόσον μπαίνει σε θηκη δεν έχουν και πολύ νόημα όλα αυτά. Πχ v40 φοβερή πλάτη!

 

αυτο που νομιζω θα ηταν ομορφο θα ηταν ο συνδυασμός ...παγωμενο γυαλι οπως oneplus ,iphone pro και μπεζελ ματ μαυρο μεταλλο οπως το απλο iphone...

 

τι χρωμα το παραγγειλες τελικα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ θα έρθει, τουλάχιστον σε πρώτη φάση, το 512. Εγώ το παρήγγειλα από Amazon.de.

 

Σωστά Κώστα. Θα έρθει αργότερα και μόνο αν πάει φοβερά και τρομερά το 128 και θελήσουν να διαθέσουν μερικές αδιαθετες συσκευές 512 από εξωτερικό...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω Note 10 plus και για δεύτερο ενα S10 plus...

Οταν εχω στα χέρια μου το S10 Plus θελω να δώσω το Note 10 plus μιας και το s10 Plus είναι πολύ πιο βολικό για καθημερινή χρήση σε θέμα βάρος-μέγεθος ενω ελάχιστες διάφορες (εως μηδαμινές) βλέπω σε ταχύτητα, ηχο, ληψη σήματος, οθόνη (& μέγεθος οθόνης που στην πράξη υο Note είναι αρκετά πιο ψηλό και ελάχιστα πιο πλατύ) ... Μετα παίρνω το Note και νιώθω την στιβαρότητα του, οπως και την χρηστικότητα του s-pen... Απο θέμα κάμερας για εμένα που εδω και 11 μήνες τραβάω τα μπεμπακια μου ξεκάθαρος νικητής το Note 10 plus στο αυτόματο ιδιαίτερα εντός σπιτιού με καλό φωτισμό φωτογραφιών με κίνηση.

Και εκεί που λέω θελω ακόμα καλύτερη κάμερα και περιμένω μια συσκευή το πολύ μέχρι το μέγεθος του Note 10 plus (και ισως με μικρότερο βάρος) με πάει υποχρεωτικά σε ακόμα μεγαλύτερη συσκευή και βάρος...και τρώω το ξενερωμα...

Ισως να είναι η πρώτη ναυαρχίδα της Samsung που θα την δω μόνο εκθεσιακη...

Εν αναμονή από μένα για την έλευση του Note **

Συγνώμη για το off topic αλλα παρέθεσα τις σκέψεις μου...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω Note 10 plus και για δεύτερο ενα S10 plus...

Οταν εχω στα χέρια μου το S10 Plus θελω να δώσω το Note 10 plus μιας και το s10 Plus είναι πολύ πιο βολικό για καθημερινή χρήση σε θέμα βάρος-μέγεθος ενω ελάχιστες διάφορες (εως μηδαμινές) βλέπω σε ταχύτητα, ηχο, ληψη σήματος, οθόνη (& μέγεθος οθόνης που στην πράξη υο Note είναι αρκετά πιο ψηλό και ελάχιστα πιο πλατύ) ... Μετα παίρνω το Note και νιώθω την στιβαρότητα του, οπως και την χρηστικότητα του s-pen... Απο θέμα κάμερας για εμένα που εδω και 11 μήνες τραβάω τα μπεμπακια μου ξεκάθαρος νικητής το Note 10 plus στο αυτόματο ιδιαίτερα εντός σπιτιού με καλό φωτισμό φωτογραφιών με κίνηση.

Και εκεί που λέω θελω ακόμα καλύτερη κάμερα και περιμένω μια συσκευή το πολύ μέχρι το μέγεθος του Note 10 plus (και ισως με μικρότερο βάρος) με πάει υποχρεωτικά σε ακόμα μεγαλύτερη συσκευή και βάρος...και τρώω το ξενερωμα...

Ισως να είναι η πρώτη ναυαρχίδα της Samsung που θα την δω μόνο εκθεσιακη...

Εν αναμονή από μένα για την έλευση του Note **

Συγνώμη για το off topic αλλα παρέθεσα τις σκέψεις μου...

 

Συμφωνώ ότι σε πάει σε μεγαλύτερο αλλά και τα μικρά σ20 έχουν θεωρητικά τουλάχιστον καλύτερες κάμερες. Έστω στον βασικό φακό ο αισθητήρας είναι αρκετά πιο μεγάλος και θεωρώ ότι θα κάνει τη διαφορά για αυτό που θέλουμε..εγώ πήρα ultra αλλά αν δω καλά δείγματα από το μικρό πάω στο μικρό..γιατί απλά το plus για μένα είναι περιττό αφού μόνο όγκο θα με φορτώσει.. Επιτέλους δηλαδή έδωσε αξιόλογο μικρό έστω και αν δεν είναι ισάξιο του πολύ μεγάλου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σωστά Κώστα. Θα έρθει αργότερα και μόνο αν πάει φοβερά και τρομερά το 128 και θελήσουν να διαθέσουν μερικές αδιαθετες συσκευές 512 από εξωτερικό...
Περίπου αυτο μου εδωσαν να καταλαβω και εμενα.

Ωστόσο, μου ειπαν οτι γενικα υπαρχει σε ολη την ευρωπη έλλειψη στα 512/16. Αρα ακομα πιο χλωμό να ερθει Ελλάδα. Ειδικα αν φτασει το καλοκαίρι που θα αναμένεται το note οποτε δεν θα υπαρχει καν νοημα να το φερουν πλεον.

Αψυχολογητα πραγματα απο τη στιγμη που στο s10 αν θυμαμαι καλα ειχε κ εκδοση με 1ΤΒ και την εφερναν....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν θα έρθουν και οι αντίστοιχες 4G εκδόσεις των κινητών;

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν θα έρθουν και οι αντίστοιχες 4G εκδόσεις των κινητών;

 

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη

Οι 4g σίγουρα θα έρθουν...εγω τ s20+ π παρήγγειλα ειναι 4g...T ultra ειναι 5g ετσι κι αλλιώς

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...