Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 10Χ είναι οπτικό το ζουμ οπότε δεν πρέπει να χάσει. Από και πάνω είναι ψηφιακό οπότε εννοείται πως χαλάει το πράγμα....

 

Κανένα δεν έχει 10χ οπτικό. Το Ultra έχει οπτικό 4χ και τα άλλα δύο hybrid optic 3x (=crop).

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο 10Χ είναι οπτικό το ζουμ οπότε δεν πρέπει να χάσει. Από και πάνω είναι ψηφιακό οπότε εννοείται πως χαλάει το πράγμα....

 

Σωστά, το X10 είναι οπτικό οπότε μηδενική απώλεια, στο x20 είναι υβριδικό οπότε μικρή απώλεια και από εκεί και πάνω το ζουμ είναι ψηφιακό οπότε να'χαμε να λέγαμε ;)

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα και εγώ στον Κωτσόβολο βουλιαγμένης , πανέμορφη οθόνη , μαγευτική , ταχύτητα πολύ βελτιωμένη σε σχέση με το s10 plus που είχα , αλλά δίπλα στο 11 pro max μου υστερεί δυστυχώς.. για άλλη μια χρόνια θα μείνω iOS
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα και εγώ στον Κωτσόβολο βουλιαγμένης , πανέμορφη οθόνη , μαγευτική , ταχύτητα πολύ βελτιωμένη σε σχέση με το s10 plus που είχα , αλλά δίπλα στο 11 pro max μου υστερεί δυστυχώς.. για άλλη μια χρόνια θα μείνω iOS

 

που υστερει?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα και εγώ στον Κωτσόβολο βουλιαγμένης , πανέμορφη οθόνη , μαγευτική , ταχύτητα πολύ βελτιωμένη σε σχέση με το s10 plus που είχα , αλλά δίπλα στο 11 pro max μου υστερεί δυστυχώς.. για άλλη μια χρόνια θα μείνω iOS

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να βγάλει σοβαρό κανάλι στο YouTube συγκρίση και όχι ο κάθε τυχαίος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

που υστερει?

Σε κάμερα , στην απόδοση τον χρωμάτων σε σχέση με την πραγματικότητα είναι ψεύτικα σε συγκρίσει με το iPhone που είναι αληθινά , και selfie κάμερα δεν το ακουμπάει καν , το ζουμ επίσης μέχρι το 10χ είναι τέλειο πέρα από εκεί Είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα κι εγώ σήμερα στο Public της Τσιμισκή.

S20 και S20+ ελάχιστες διαφορές με τα S10 και S10+. Τουλάχιστον εκ πρώτης όψεως.

Αυτό που κοιτούσαν όλοι ήταν το Ultra το οποίο στα δικά μου χέρια ήταν αρκετά μεγάλο και βαρύ. Επίσης μου φάνηκε αρκετά παχύ. Η οθόνη του φοβερή.

Το Ultra πραγματικά είναι τέρας το οποίο όμως πρέπει να το χειρίζεσαι με δύο χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ από Κωτσόβολο και το ζαχάρωσα.

Πολύ καλή κάμερα (το 100Χ είναι απλά διαφημιστικό τρικ) τέλειο μέγεθος (και 1-2 ιντσες παραπάνω δεν θα με χαλούσαν).

Σε αναμονή λοιπόν......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ από Κωτσόβολο και το ζαχάρωσα.

 

Πολύ καλή κάμερα (το 100Χ είναι απλά διαφημιστικό τρικ) τέλειο μέγεθος (και 1-2 ιντσες παραπάνω δεν θα με χαλούσαν).

 

Σε αναμονή λοιπόν......

 

 

 

Μπασκετμπολιστας?:blink:

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ από Κωτσόβολο και το ζαχάρωσα.

Πολύ καλή κάμερα (το 100Χ είναι απλά διαφημιστικό τρικ) τέλειο μέγεθος (και 1-2 ιντσες παραπάνω δεν θα με χαλούσαν).

Σε αναμονή λοιπόν......

 

Για το ζουμ έχω να πω ότι όταν κάνεις ζουμ φαίνεται χάλια αλλά μετά την λήψη η φώτο φτιάχνει πολύ λόγω επεξεργασίας μάλλον. Όταν μες τα media markt έβγαλα καθαρή λήψη φαντάζομαι έξω σε τοπίο ότι σίγουρα θα κάνει δουλειά.

Προφανώς κακή δουλειά αλλά όχι ότι δεν το δουλεύεις.. Γενικά το κινητό είναι υπέρ πλήρες, αρκεί να μην μείνει στα χαρτιά πλήρες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εαν στο S20ultra του εδιναν πληρη υποστηριξη με Spen και του αλλαζαν το ονομα σε note11 ή S20 Note(κοινως να επαιρνε επιτελους την θεση του note),πιστευω θα ηταν πιο ξεκαθαρα τα πραγματα και θα το βλεπαν με αλλο μάτι το κινητο οι περισσοτεροι και στις διαστασεις του,και στα specs και στην τιμη(και το αλλο ιδανικο να μην ειχε Exynos για μας στην Ευρωπη).
Link to comment
Share on other sites

Μπασκετμπολιστας?:blink:

 

Ναι αλλά ερασιτέχνης.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το ζουμ έχω να πω ότι όταν κάνεις ζουμ φαίνεται χάλια αλλά μετά την λήψη η φώτο φτιάχνει πολύ λόγω επεξεργασίας μάλλον. Όταν μες τα media markt έβγαλα καθαρή λήψη φαντάζομαι έξω σε τοπίο ότι σίγουρα θα κάνει δουλειά.

Προφανώς κακή δουλειά αλλά όχι ότι δεν το δουλεύεις.. Γενικά το κινητό είναι υπέρ πλήρες, αρκεί να μην μείνει στα χαρτιά πλήρες..

 

Στο κατάστημα που πήγα το είχαν στην πόρτα εισόδου οπότε έβγαλα την πλατεία απέναντι. Στο 100Χ χάλασε αλλά ήταν βιαστική φώτο χωρίς πολλά πολλά. Γενικά όμως δείχνει να τα σπάει αν και πρέπει να δούμε τις φωτογραφίες σε μεγάλη οθονη(pc, tv κλπ)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ερασιτέχνης.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο κατάστημα που πήγα το είχαν στην πόρτα εισόδου οπότε έβγαλα την πλατεία απέναντι. Στο 100Χ χάλασε αλλά ήταν βιαστική φώτο χωρίς πολλά πολλά. Γενικά όμως δείχνει να τα σπάει αν και πρέπει να δούμε τις φωτογραφίες σε μεγάλη οθονη(pc, tv κλπ)

 

Εγώ μέσα το δοκίμασα. Προφανώς δεν ήταν ποιοτική φώτο στο 100x αλλά ήταν αξιοποιησιμη. Αυτό λέω. Στο 10 έως 30 ήταν καλές. Επομένως υπάρχει ελπίδα. Θεωρώ ότι το 10x είναι αρκετό για την πλειοψηφία.

Αυτό που περιμένω να δω είναι στις indoor πχ με κακό φωτισμό να μην κάνει αλοιφή τα πρόσωπα.. Εκεί, με το mate 20 pro είχα άριστα αποτελέσματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως το 10Χ είναι αρκετό. Μέχρι τώρα "παλευαμε" με το 2Χ (στα Samsung).....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

... τέλειο μέγεθος (και 1-2 ιντσες παραπάνω δεν θα με χαλούσαν)...

 

+1.

Είμαι και εγώ αυτής της κατηγορίας :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3.Στο μάτι δεν παρατηρείς κάποια διαφορά μεταξύ 60Hz και 120Hz

 

Το είδα κι εγώ σήμερα και δείχνει αρκετά ολοκληρωμένη λύση. Προσωπικά με κέρδισε το μέγεθος του S20.. επίσης βέβαια να αναφέρω πως κάτι παραπάνω από αισθητή η διαφορά στο μάτι μεταξύ των 2 ρυθμίσεων!

 

Μήπως πέτυχες συσκευή σε 4K ρύθμιση άρα και 60Hz;

Από μόνη της η συγκεκριμένη ρύθμιση είναι και λόγος αγοράς αν αποδειχθεί πως αντέχει η μπαταρία.

 

Sent from my S10

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ένα vs μεταξυ S20 ultra & S20+

 

 

Έχει πολλά vs ο τύπος...

 

Βλέπω το S20+ ότι τα πάει πολύ καλά (κάποιες φώτο, video δειχνει οριακά καλύτερο από ultra) αν εξαιρεσεις το zoom που είναι κα το λογικό....

 

Προσωπικά έχω δει αρκετά video και βλέπω ότι η οικονομική διαφορά με το S20+ (+300) δεν αποτυπώνεται απόλυτα σε τέτοιο βαθμό στην πραξη....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ένα vs μεταξυ S20 ultra & S20+

 

 

Έχει πολλά vs ο τύπος...

 

Βλέπω το S20+ ότι τα πάει πολύ καλά (κάποιες φώτο, video δειχνει οριακά καλύτερο από ultra) αν εξαιρεσεις το zoom που είναι κα το λογικό....

 

Προσωπικά έχω δει αρκετά video και βλέπω ότι η οικονομική διαφορά με το S20+ (+300) δεν αποτυπώνεται απόλυτα σε τέτοιο βαθμό στην πραξη....

 

Ο κύριος αισθητήρας των μικρών σ20 είναι και αυτός μεγάλος τελικά, οπότε δε θα δούμε μεγάλες διαφορές. Προσωπικά αν δω ότι και τα μικρά σ20 βγάζουν καλές μες το σπίτι, λόγω μεγάλου αισθητήρα, ίσως κάνω τραμπα το ultra που είναι τέρας

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει να αναφέρεται πουθενά, το s20 θα έχει μεμβράνη στην οθόνη,οπως το s10 ή θα ψάχνουμε να βρούμε;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει να αναφέρεται πουθενά, το s20 θα έχει μεμβράνη στην οθόνη,οπως το s10 ή θα ψάχνουμε να βρούμε;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα εχει κανονικα οπως το S10/S10+

https://www.androidcentral.com/does-galaxy-s20-come-built-screen-protector

 

στα εως τωρα unboxing φαινεται οτι θα εχει και tpu θηκη...(τρελο upgrade:lol:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

θα εχει κανονικα οπως το S10/S10+

https://www.androidcentral.com/does-galaxy-s20-come-built-screen-protector

 

στα εως τωρα unboxing φαινεται οτι θα εχει και tpu θηκη...(τρελο upgrade:lol:)

 

Όντως ? Και έλεγα να πάρω τη γνήσια που κάνει κάνα 20αρικο.. Θα περιμένω να δω αν και θα μου τη δώσει να μην έχει και να φοβάμαι να το βγάλω έξω, είναι και τούβλο, αν σου γλιστρησει δεν αργεί το κακό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά βίντεο φαίνεται να έχει θήκη μέσα, σε άλλα όχι. Λογικά δεν θα έχει. Εγώ θα πάρω την clear view σίγουρα και μπορεί και μια διάφανη.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά βίντεο φαίνεται να έχει θήκη μέσα, σε άλλα όχι. Λογικά δεν θα έχει. Εγώ θα πάρω την clear view σίγουρα και μπορεί και μια διάφανη.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τι ξανά είδα μια στα γρήγορα στα πρώτα unboxing από Ασία είχαν θήκη... Σε ένα δύο από Αμερική δεν ειχαν....

 

Με....

Χωρίς.....

 

Από Ευρώπη δεν έχω εικόνα..

 

Και γιατί αυτή η διαφοροποίηση..

τελικά... Κόστος μηδαμινό... Για πανάκριβες συσκευές......

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Από τι ξανά είδα μια στα γρήγορα στα πρώτα unboxing από Ασία είχαν θήκη... Σε ένα δύο από Αμερική δεν ειχαν....

 

Με....

Χωρίς.....

 

Από Ευρώπη δεν έχω εικόνα..

 

Και γιατί αυτή η διαφοροποίηση..

τελικά... Κόστος μηδαμινό... Για πανάκριβες συσκευές......

 

Γιατι βλεπεις να εχει μεσα η συσκευη(οπως και το note10)usb dongle για τα ακουστικα?Και αυτο μηδαμινο κοστος εχει οταν μιλαμε για 1400ευρω κινητo.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...