Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite

ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που την είχες πάρει την συσκευή?

Την αγόρασα τον Ιούλιο, από μία προσφορά που είχε βάλει το κινέζικο eGlobal Central, στα 330 ευρώ και μου ήρθε τον Αύγουστο.

................................

Αυτα.. Good luck :)

Το έγραψα που το έγραψα το σεντόνι θα το βάλω και στο κανάλι μου στο βίντεο για το S10 lite για ποιο εύκολη εύρεση αν το ψάχνει κάνεις και θα το ενημέρωσω στο μέλλον.

Edit; περισσότερα link αν δεν τα βρίσκεις κοιτα τα σχόλια εδω που τα συμπλήρωσα :

https://youtu.be/VGiItteDcfw

Ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές οδηγίες. Θα το προσπαθήσω.

Κατέβασε το SamFirm στο pc για ταχύτατο κατέβασμα ρομ. :)

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Το κατέβασα, αλλά δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί.

Το κατέβασα, αλλά δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί.

Εδώ είσαι φίλε μου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474491

Εδώ είσαι φίλε μου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474491

Ευχαριστώ παιδιά! Την έκανα την αναβάθμιση μέσω odin και όλα πήγαν μια χαρά.

Τώρα είμαι με την G770FXXU3CTH4, με security 1 Σεπτεμβρίου και One Ui 2.5. Είναι η τελευταία. Σωστά;

Το μόνο που μου κάνει εντύπωση, είναι εκεί που αναφέρει: Εκδ. λογισμ. παροχ. υπηρ. PHE/EUR, PHE/AFG.....ενώ πρώτα είχε μόνο AFG.

Tο PHE είναι Ισπανία.

Ελπίζω τώρα να έρχονται τα updates στην ώρα τους, όπως και σε σας.

Και Ξαφνικά.... χάθηκε το Samsung pass... Πουθενά το εικονίδιο... ουτε στο συρτάρι εφαρμογών ούτε στην αναζήτηση... Αν πάω ευθμισεις>εφαρμογές φαίνεται και μπορώ να το ανοίξω από κει, αλλά γιατί να χαθεί;; οεο;;

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και Ξαφνικά.... χάθηκε το Samsung pass... Πουθενά το εικονίδιο... ουτε στο συρτάρι εφαρμογών ούτε στην αναζήτηση... Αν πάω ευθμισεις>εφαρμογές φαίνεται και μπορώ να το ανοίξω από κει, αλλά γιατί να χαθεί;; οεο;;

Μπορείς να το προσθέσεις από τις ρυθμίσεις να φαίνεται.9830f816aa94a62a1d3b08a3426de5d9.jpg

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Και σε μένα το ιδιο

Μπορείς να το προσθέσεις από τις ρυθμίσεις να φαίνεται.9830f816aa94a62a1d3b08a3426de5d9.jpg

Το έκανα αλλά τίποτα..

Το έκανα αλλά τίποτα..

Εμένα εμφανίστηκε. Θενξ φίλε elthis.

Το έψαξες στο συρτάρι των εφαρμογών; Γιατί δεν εμφανίζεται κατευθείαν στην αρχική σου, πρέπει να το εντοπίσεις.

Όταν με το καλό μας έρθει το one ui 3.0 είδα μόλις ότι στο battery usage θα επιστρέψουν τα πράγματα στα "since last full charge" στατιστικά αντί για την ολίγον... ανώμαλη μέτρηση από τις 12 π.μ. που είχε η σάμμυ εδώ και καιρό. Επιτέλους να σταματήσω να προσθέτω 1.50+1.37+1.22+++++. :P

Επιτέλους να σταματήσω να προσθέτω 1.50+1.37+1.22+++++. :P

Χεχε...σωστός.

Η Apple το ξεκίνησε (κάπως έτσι το έχει από iOS 13 και μετά αν δεν κάνω λάθος). Και εκεί πρέπει να πάρεις κομπιουτεράκι για να βγάλεις χρήση από τελευταία φόρτιση.

Γιατί;

Έλα ντε...:blink:

Καλημέρα μέχρι να βγει η αναβάθμιση ίσως βοηθήσει το παρακάτω για την καταγραφή της κατανάλωσης

https://www.xda-developers.com/galaxy-labs-suite-samsung-apps-manage-files-optimize-performance-battery-life/

Καλημέρα μέχρι να βγει η αναβάθμιση ίσως βοηθήσει το παρακάτω για την καταγραφή της κατανάλωσης

https://www.xda-developers.com/galaxy-labs-suite-samsung-apps-manage-files-optimize-performance-battery-life/

Το πέρασα αλλά πως ανοίγει η εφαρμογή?

sent from S10 Lite

Πρωτα τα εγκαταστήσεις το Galaxy Labs και μετα οποίο προγραμμα θες....

Θα μπαινεις στην εφαρμογη Galaxy Labs κ απο κει μέσα σε μια απο τις 4 εφαρμογες....

Αν το κανεις ετσι, δεν ανοιγουν οι εφαρμογές (τουλάχιστον ετσι διάβασα σε φορουμ...)

Edited by HSP

Πρωτα τα εγκαταστήσεις το Galaxy Labs και μετα οποίο προγραμμα θες....

Θα μπαινεις στην εφαρμογη Galaxy Labs κ απο κει μέσα σε μια απο τις 4 εφαρμογες....

Αν το κανεις ετσι, δεν ανοιγουν οι εφαρμογές (τουλάχιστον ετσι διάβασα σε φορουμ...)

Ευχαριστώ

sent from S10 Lite

Σύστημα Android και Google Chrome δεν κάνουν update με την καμία!

Στο S10 light εχθές το πρωί έκανε.

Το απόγευμα στο Α71 ΔΕΝ έκανε. Με την καμία που λές και εσύ (τα ίδια 2 που αναφέρεις).

Δοκίμασε να κάνεις clear cache το PlayStore. Θα το δοκιμάσω και εγώ στο Α71 το απόγευμα που θα πάω σπίτι.

Εκανα clear cache...τίποτα πάλι!
Κατέβασε τα από εδώ και εγκατέστησε τα χειροκίνητα: https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=Google+Chrome

Follow me on XDA

Έστειλα email στη σαμσουνγκ να τους ρωτήσω που θα βρω άλλα ακουστικά να δουλεύει το ραδιόφωνο, λέγοντας τους οτι πηρα ηδη ακουστικά σαμσουνγκ που δουλεύουν ολα πλην ραδιόφωνου fm γιατι λεει είναι ασύμβατα. Επισημαίνοντας τους οτι το κινητο είναι σίγουρα μια χαρα, δουλεύε με τα original ακουστικά το ραδιόφωνο.

Ζήταγα να μου πουν τι κωδικό ακουστικά πρέπει να παρω και αν είναι δυνατόν απο που. Μου στειλαν ενα τυποποιημένο email να παω το κινητό στο σέρβις..

Οταν αφαίρεσανε τη θύρα ακουστικών, μας τα είχαν ζαλίσει διάφοροι, σιγά το πρόβλημα παίρνεις αντάπτορα (πήρα και απο αυτον, το ίδιο πρόβλημα). Θα είχαν δίκιο αν οι εταιρείες δεν βρηκαν αφορμή πάνω σε αυτο για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις τα δικά τους. Για ενα ζευγάρι ακουστικών τωρα, που παίρνεις με 10ε να σε αναγκάσουν να πας στο σέρβις, και αν βγάλεις ακρη, να τα πάρεις κανα 70ευρω επειδή ετσι γουστάρει η σαμσουνγκ..

Κατα τα υπόλοιπα είδαμε και το σέρβις / υποστήριξη της σαμσουνγκ. Τη βαθμολογησα ενα ωραιο 0.

Εγω φταίω που εξαιτίας μου αγόρασε κόσμος και κοσμάκης σαμσουνγκ. Αυτο θα αλλάξει απο τωρα.

Κοιτάξτε μη χαλάσουν τα ακουστικά (θεμα χρόνου ειδικά αν τα χρησιμοποιεις για τρεξιμο) γιατι απ τη σαμσουνγκ πιθανό να σας πουνε να αγοράσετε καινούργιο κινητο. Κατα τα υπόλοιπα δεν υπάρχει πρόβλημα με την αφαίρεση του βύσματος...

Edited by sosimple2

Έστειλα email στη σαμσουνγκ να τους ρωτήσω που θα βρω άλλα ακουστικά να δουλεύει το ραδιόφωνο, λέγοντας τους οτι πηρα ηδη ακουστικά σαμσουνγκ που δουλεύουν ολα πλην ραδιόφωνου fm γιατι λεει είναι ασύμβατα. Επισημαίνοντας τους οτι το κινητο είναι σίγουρα μια χαρα, δουλεύε με τα original ακουστικά το ραδιόφωνο.

Ζήταγα να μου πουν τι κωδικό ακουστικά πρέπει να παρω και αν είναι δυνατόν απο που. Μου στειλαν ενα τυποποιημένο email να παω το κινητό στο σέρβις..

Οταν αφαίρεσανε τη θύρα ακουστικών, μας τα είχαν ζαλίσει διάφοροι, σιγά το πρόβλημα παίρνεις αντάπτορα (πήρα και απο αυτον, το ίδιο πρόβλημα). Θα είχαν δίκιο αν οι εταιρείες δεν βρηκαν αφορμή πάνω σε αυτο για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις τα δικά τους. Για ενα ζευγάρι ακουστικών τωρα, που παίρνεις με 10ε να σε αναγκάσουν να πας στο σέρβις, και αν βγάλεις ακρη, να τα πάρεις κανα 70ευρω επειδή ετσι γουστάρει η σαμσουνγκ..

Κατα τα υπόλοιπα είδαμε και το σέρβις / υποστήριξη της σαμσουνγκ. Τη βαθμολογησα ενα ωραιο 0.

Εγω φταίω που εξαιτίας μου αγόρασε κόσμος και κοσμάκης σαμσουνγκ. Αυτο θα αλλάξει απο τωρα.

Κοιτάξτε μη χαλάσουν τα ακουστικά (θεμα χρόνου ειδικά αν τα χρησιμοποιεις για τρεξιμο) γιατι απ τη σαμσουνγκ πιθανό να σας πουνε να αγοράσετε καινούργιο κινητο. Κατα τα υπόλοιπα δεν υπάρχει πρόβλημα με την αφαίρεση του βύσματος...

Δες αρκετά μηνύματα πίσω. Χρήστης βρήκε συμβατό αντάπτορα για καρφί και υπάρχει και με δύο εξόδους να ακούς και να φορτίζει παράλληλα. Αρκετά πίσω.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

Δες αρκετά μηνύματα πίσω. Χρήστης βρήκε συμβατό αντάπτορα για καρφί και υπάρχει και με δύο εξόδους να ακούς και να φορτίζει παράλληλα. Αρκετά πίσω.

Εδώ είναι: 2 έξοδοι για φόρτιση και ακουστικά συγχρόνως.

Καρφί ή type-c.....ότι σε βολεύει

https://www.skroutz.gr/s/19372355/Ugreen-USB-C-male-3-5mm-USB-C-female-50596.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

https://www.skroutz.gr/s/20964081/Ugreen-USB-C-male-2x-USB-C-female-60165.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Έχω πάρει το δεύτερο και με έχει βολέψει απίστευτα.

Αυτό που φοβάμαι εγώ, ειδικά με το τρέξιμο, είναι μην χαλάσει η θύρα φόρτισης, γιατί δεν την βλέπω πολύ σταθερή!

Δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα ή είναι ιδέα μου, αλλά την βλέπω λίγο χαλαρή, με αρκετό τζόγο.

Edited by Green_Dragon

Εδώ είναι: 2 έξοδοι για φόρτιση και ακουστικά συγχρόνως.

Καρφί ή type-c.....ότι σε βολεύει

https://www.skroutz.gr/s/19372355/Ugreen-USB-C-male-3-5mm-USB-C-female-50596.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

https://www.skroutz.gr/s/20964081/Ugreen-USB-C-male-2x-USB-C-female-60165.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Έχω πάρει το δεύτερο και με έχει βολέψει απίστευτα.

Αυτό που φοβάμαι εγώ, ειδικά με το τρέξιμο, είναι μην χαλάσει η θύρα φόρτισης, γιατί δεν την βλέπω πολύ σταθερή!

Δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα ή είναι ιδέα μου, αλλά την βλέπω λίγο χαλαρή, με αρκετό τζόγο.

Έχεις δίκιο για τη θύρα φόρτισης. Κι εμένα δε κουμπώνει καλά κανένα καλώδιο. Δεν έχω βρει ακόμα χρόνο να πάω service m

Follow me on XDA

Έχεις δίκιο για τη θύρα φόρτισης. Κι εμένα δε κουμπώνει καλά κανένα καλώδιο. Δεν έχω βρει ακόμα χρόνο να πάω service m

Παραδόξως, ο αντάπτορας που έβαλα πιο πάνω, κουμπώνει τέλεια στην θύρα φόρτισης και δεν παίζει καθόλου.

Έτσι έχω βρει σαν λύση να τον χρησιμοποιώ πάντα, είτε θέλω να βάλω ακουστικά για ραδιόφωνο και να πάω για τρέξιμο ή και στο σπίτι για φόρτιση.

Εγώ έχω φέρει το τηλέφωνο από Κίνα, δεν έχει εγγύηση και καταλαβαίνετε, ότι ζημιά στη θύρα φόρτισης, θα με τσουρουφλίσει.

• The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite