Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 12/5/2022 at 3:32 ΜΜ, s_wind said:

Το youtube vanced το κανει μπες εδω και κανε εγκατασταση.

--->>>   https://youtubevanced.com/

Δεν μπορώ να καταλάβω πως ανοίγει η εφαρμογή,έκανα την απαιτούμενη εγκατάσταση  αλλά δεν ανοίγει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anastasiah said:

Δεν μπορώ να καταλάβω πως ανοίγει η εφαρμογή,έκανα την απαιτούμενη εγκατάσταση  αλλά δεν ανοίγει 

Επειδη μπερδευεσαι :

Εαν εκανες κατι εγκατασταση διεγραψε τα.

Παρτα απο δω κατεβασε και κανε αποσυμπιεση  θα σου βγαλει  δυο αρχεια .

Κανε εγκατασταση πρωτα το mmm και μετα το yyy .--->>>  https://mega.nz/file/XERCiLLL#pY-vZ8emY4fIdS1t-0luFaRqU0PyvHuvMbkUj9nTrjs

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αποσυμπίεση πάω να εγκαταστήσω το πρώτο που μου είπες κ μου βγάζει αυτό 1η φώτο. Μετά πάω να εγκαταστήσω το δεύτερο και μου βγάζει μήνυμα φώτο 2 κ 3

Screenshot_20220517-230428_Package installer.jpg

Screenshot_20220517-230643_Package installer.jpg

Screenshot_20220517-230553_Package installer.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anastasiah said:

παιδια ποσο πιανει το το τηλ. μας αν το πουλησω?τον Αυγουστο κλεινει 2 χρονια.

280ευρω ανετα....Αναλογα και σε τι κατασταση ειναι βεβαια...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2022 at 11:13 ΠΜ, anastasiah said:

δεν εχει κανενα χτυπημα

Μόλις ανακάλυψα ότι έχει ένα ράγισμα κάτω αριστερά ή οθον η!! Γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει; επίσης παρατήρησα ότι σε κάποιες κλήσεις ενώ μιλάω κανονικά κλεινει η γραμμή. Μπορεί να φταίει. Η συσκευή; 

Link to comment
Share on other sites

280ευρω ανετα....Αναλογα και σε τι κατασταση ειναι βεβαια...
Το έδωσα με χίλια ζόρια 220 πριν από 5 μήνες...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, anastasiah said:

Μόλις ανακάλυψα ότι έχει ένα ράγισμα κάτω αριστερά ή οθον η!! Γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει; επίσης παρατήρησα ότι σε κάποιες κλήσεις ενώ μιλάω κανονικά κλεινει η γραμμή. Μπορεί να φταίει. Η συσκευή; 

180€ έχει η οθόνη και πάει πακέτο με αλλαγή μπαταρίας.
ΕΔΩ οι τιμές.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, pavlidisc said:

180€ έχει η οθόνη και πάει πακέτο με αλλαγή μπαταρίας.
ΕΔΩ οι τιμές.

Ευχαριστώ. Μήπως αξίζει να το πουλήσω όπως ςιναι και να πάρω άλλο της samsung mid rage? Τι ξενερα.. 

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2022 at 6:19 ΠΜ, Konstantine73 said:

Το έδωσα με χίλια ζόρια 220 πριν από 5 μήνες...

sent from my Poco F3 8/256
 

Ουτε 200 δεν πιάνει τώρα. Όποιος το δώσει 280 που γράφει παραπάνω, πρέπει να βρει μεγάλο θύμα και δεν έχουν μείνει και πολλά. Το κινητό εξακολουθεί να είναι κινηταρα πάντως και για 180-200 που θα βρεις να το δώσεις, καλύτερα να το κρατήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sosimple2 said:

Ουτε 200 δεν πιάνει τώρα. Όποιος το δώσει 280 που γράφει παραπάνω, πρέπει να βρει μεγάλο θύμα και δεν έχουν μείνει και πολλά. Το κινητό εξακολουθεί να είναι κινηταρα πάντως και για 180-200 που θα βρεις να το δώσεις, καλύτερα να το κρατήσεις. 

Αξίζει να δώσω συν 180 για μπαταρία κ οθόνη; 

Link to comment
Share on other sites

Το τί αξίζει για τον καθένα είναι σχετικό.
Την άποψή του θα εκφράσει ο καθένας που είναι υποκειμενική.

Η δική μου είναι η εξής:
Δεν θα το επισκεύαζα σε αυτήν την τιμή.
Δεν θα το πουλούσα γιατί με σπασμένη οθόνη η τιμή θα πάει στα Τάρταρα.
Θα το κρατούσα έτσι όσο πάει καθώς είναι το μοναδικό S10 που έχει σοβαρές πιθανότητες (σύμφωνα με αυτά που είχε ανακοινώσει η Samsung) να πάρει Android 13 και UI5.0. Και έπειτα 1 χρόνο ενημερώσεις ασφαλείας.
Πράγμα που σημαίνει ακόμα 2 χρόνια επίσημη υποστήριξη.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το τί αξίζει για τον καθένα είναι σχετικό.
Την άποψή του θα εκφράσει ο καθένας που είναι υποκειμενική.

Η δική μου είναι η εξής:
Δεν θα το επισκεύαζα σε αυτήν την τιμή.
Δεν θα το πουλούσα γιατί με σπασμένη οθόνη η τιμή θα πάει στα Τάρταρα.
Θα το κρατούσα έτσι όσο πάει καθώς είναι το μοναδικό S10 που έχει σοβαρές πιθανότητες (σύμφωνα με αυτά που είχε ανακοινώσει η Samsung) να πάρει Android 13 και UI5.0. Και έπειτα 1 χρόνο ενημερώσεις ασφαλείας.
Πράγμα που σημαίνει ακόμα 2 χρόνια επίσημη υποστήριξη.
Όσο το είχα η Samsung έδινε μόνο secitrty patches και την μετάβαση από το 10 στο 11 χωρίς βελτιώσεις όπως δίνει στις ναυαρχίδες....


sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anastasiah said:

Αξίζει να δώσω συν 180 για μπαταρία κ οθόνη; 

Φυσικά και όχι. Οσα θα δώσεις να το φτιάξεις θα πάρεις. Κράτα το για 2ο η χάρισε το όπως είναι, ή πουλα το πολύ φθηνά οπως είναι αν δεν το θες καθόλου. 

1 hour ago, Konstantine73 said:

Όσο το είχα η Samsung έδινε μόνο secitrty patches και την μετάβαση από το 10 στο 11 χωρίς βελτιώσεις όπως δίνει στις ναυαρχίδες....


sent from my Poco F3 8/256
 

Σιγα τι βελτίωσεις δίνει και στις ναυαρχίδες. Το Android εχει κανει limit up. Δεν υπάρχει τίποτα να βελτιωθεί. Αλλάζουν κανα εικονίδιο ή μια επιλογή στις ρυθμίσεις την πάνε 2 γραμμές παρακάτω έτσι για την αλλαγή. Πολύ συχνά πλέον καποιες αλλαγές που κάνουν μου φαίνονται χειρότερες απο οτι ήταν πριν, γιατί ακριβώς δεν βελτιώνουν τίποτα απλα αλλάζουν κατι για να πουν οτι κατι κανανε, οπότε και είναι καθαρά θεμα γούστου, σε ποιους θα αρέσει. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα ποτέ σε αναβάθμιση βελτίωση κάμερας για παράδειγμα...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης στον επίσημο αντιπρόσωπο (28,00€) οι επιδόσεις του κινητού επανήλθαν στα αρχικά στάδια. Με την ίδια χρήση και με τις ίδιες ρυθμίσεις με πριν (και με την εφαρμογή της Winbank στον "Ασφαλή Φάκελο" γιατί αλλιώς πίνει τα άντερά της) έχω κερδίσει περίπου μια ημέρα. Φόρτιζα κάθε 1,5 μέρα και τώρα φορτίζω κάθε 2,5 (20%-90%).

Για 28,00€, πιστεύω άξιζε η αλλαγή η οποία θα παρατείνει την ζωή του κινητού.

4 ώρες οθόνη σε 3,5 μέρες (23:30 - 6:30 σε Airplane mode)
ΦΩΤΟ : https://ibb.co/HNzCfmY

Όποιος έχει ασχοληθεί με τα "περί μπαταροεπιδόσεων" στο Android, μπορεί εύκολα να καταλάβει τί νούμερο οθόνης θα πάρει εάν καταφέρει να αδειάσει την μπαταρία του κινητού σε 1 ημέρα. 😎

Δεν έχω social βέβαια που γενικά κάνουν ζημία, αλλά τί να κάνουμε, και οι αντι-social έχουμε δικαιώματα. 😇

 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, pavlidisc said:

Μετά την αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης στον επίσημο αντιπρόσωπο (28,00€) οι επιδόσεις του κινητού επανήλθαν στα αρχικά στάδια. Με την ίδια χρήση και με τις ίδιες ρυθμίσεις με πριν (και με την εφαρμογή της Winbank στον "Ασφαλή Φάκελο" γιατί αλλιώς πίνει τα άντερά της) έχω κερδίσει περίπου μια ημέρα. Φόρτιζα κάθε 1,5 μέρα και τώρα φορτίζω κάθε 2,5 (20%-90%).

Για 28,00€, πιστεύω άξιζε η αλλαγή η οποία θα παρατείνει την ζωή του κινητού.

4 ώρες οθόνη σε 3,5 μέρες (23:30 - 6:30 σε Airplane mode)
ΦΩΤΟ : https://ibb.co/HNzCfmY

Όποιος έχει ασχοληθεί με τα "περί μπαταροεπιδόσεων" στο Android, μπορεί εύκολα να καταλάβει τί νούμερο οθόνης θα πάρει εάν καταφέρει να αδειάσει την μπαταρία του κινητού σε 1 ημέρα. 😎

Δεν έχω social βέβαια που γενικά κάνουν ζημία, αλλά τί να κάνουμε, και οι αντι-social έχουμε δικαιώματα. 😇

 

Πως βάζεις την win Bank σε ασφαλή φάκελο; 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, anastasiah said:

Πως βάζεις την win Bank σε ασφαλή φάκελο; 

Πληροφορίες για τον Ασφαλή Φάκελο ΕΔΩ.

Όσον αφορά την εφαρμογή Δουλεύουν κανονικά τα Push για Winbank Pay αλλά ΔΕΝ μπορείς να πληρώσεις με το κινητό (δεν σε αφήνει να ρυθμίσεις το NFC...προφανώς λόγω περιορισμών του Ασφαλούς Φακέλου).

Ας ελπίσουμε ότι σε κάποια φάση οι Πειραιώς θα μπει το Gpay όπως μπήκε στο Apple Pay εδώ και καιρό, οπότε δεν θα είναι αναγκαία η άθλια εφαρμογή της WinBank για πληρωμή.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pavlidisc said:

Πληροφορίες για τον Ασφαλή Φάκελο ΕΔΩ.

Όσον αφορά την εφαρμογή Δουλεύουν κανονικά τα Push για Winbank Pay αλλά ΔΕΝ μπορείς να πληρώσεις με το κινητό (δεν σε αφήνει να ρυθμίσεις το NFC...προφανώς λόγω περιορισμών του Ασφαλούς Φακέλου).

Ας ελπίσουμε ότι σε κάποια φάση οι Πειραιώς θα μπει το Gpay όπως μπήκε στο Apple Pay εδώ και καιρό, οπότε δεν θα είναι αναγκαία η άθλια εφαρμογή της WinBank για πληρωμή.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pavlidisc said:

Πληροφορίες για τον Ασφαλή Φάκελο ΕΔΩ.

Όσον αφορά την εφαρμογή Δουλεύουν κανονικά τα Push για Winbank Pay αλλά ΔΕΝ μπορείς να πληρώσεις με το κινητό (δεν σε αφήνει να ρυθμίσεις το NFC...προφανώς λόγω περιορισμών του Ασφαλούς Φακέλου).

Ας ελπίσουμε ότι σε κάποια φάση οι Πειραιώς θα μπει το Gpay όπως μπήκε στο Apple Pay εδώ και καιρό, οπότε δεν θα είναι αναγκαία η άθλια εφαρμογή της WinBank για πληρωμή.

Δεν πληρωνω μεσω NFC ουτως η αλλως. απλα σε τι χρησιμευει   να εχω την εφαρμογη σε ασφαλη φακελο?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, anastasiah said:

Δεν πληρωνω μεσω NFC ουτως η αλλως. απλα σε τι χρησιμευει   να εχω την εφαρμογη σε ασφαλη φακελο?

Είναι κακογραμμένη εφαρμογή και προκαλεί ΤΕΡΑΣΤΙΟ drain στην μπαταρία, ειδικά εάν έχεις ενεργή την πληρωμή με NFC.
Ένα χρόνο περιμένω μπας και την φτιάξουν αλλά κάθε φορά που αναβαθμίζει γίνεται χειρότερη αντί για καλύτερη.
Με την τελευταία αναβάθμιση είχε φτάσει η κατανάλωση στο 76%. Έβλεπα κάτι νούμερα π.χ 3 λεπτά προσκήνιο, 18 ώρες παρασκήνιο.
Με το που την έριξα στον "Ασφαλή Φάκελο" πήγε στο 0,6% και προσκήνιο - παρασκήνιο έχουν ίσους χρόνους.
Είναι γενικό το κακό με την συγκεκριμένη εφαρμογή. Δεν είναι ότι κάνει κάτι κακό η Samsung ή εγώ. 

Βάζοντάς την στον "Ασφαλή Φάκελο", όταν κλείνει ο φάκελος, κλείνει εντελώς και ότι υπάρχει μέσα του.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pavlidisc said:

Είναι κακογραμμένη εφαρμογή και προκαλεί ΤΕΡΑΣΤΙΟ drain στην μπαταρία, ειδικά εάν έχεις ενεργή την πληρωμή με NFC.
Ένα χρόνο περιμένω μπας και την φτιάξουν αλλά κάθε φορά που αναβαθμίζει γίνεται χειρότερη αντί για καλύτερη.
Με την τελευταία αναβάθμιση είχε φτάσει η κατανάλωση στο 76%. Έβλεπα κάτι νούμερα π.χ 3 λεπτά προσκήνιο, 18 ώρες παρασκήνιο.
Με το που την έριξα στον "Ασφαλή Φάκελο" πήγε στο 0,6% και προσκήνιο - παρασκήνιο έχουν ίσους χρόνους.
Είναι γενικό το κακό με την συγκεκριμένη εφαρμογή. Δεν είναι ότι κάνει κάτι κακό η Samsung ή εγώ. 

Βάζοντάς την στον "Ασφαλή Φάκελο", όταν κλείνει ο φάκελος, κλείνει εντελώς και ότι υπάρχει μέσα του.

Αρα μπορω να ριξω μεσα και οποια αλλη εφαρμογη μου τρωει μπαταρια ε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, anastasiah said:

Αρα μπορω να ριξω μεσα και οποια αλλη εφαρμογη μου τρωει μπαταρια ε?

Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω κάτι άλλο μέσα γιατί δεν είχα ποτέ θέμα με τόσο τεράστιο drain όσο αυτό την Winbank.
Δοκίμασε. Τί να σου πώ....
Πάντως να ξέρεις ότι η εφαρμογή που θα ρίξεις εκεί μέσα ίσως να μην λειτουργεί όπως πρέπει καθώς κόβονται οι περισσότερες προσβάσεις.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, pavlidisc said:

Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω κάτι άλλο μέσα γιατί δεν είχα ποτέ θέμα με τόσο τεράστιο drain όσο αυτό την Winbank.
Δοκίμασε. Τί να σου πώ....
Πάντως να ξέρεις ότι η εφαρμογή που θα ρίξεις εκεί μέσα ίσως να μην λειτουργεί όπως πρέπει καθώς κόβονται οι περισσότερες προσβάσεις.

πως την βγαζω απο τον ασφαλη φακελο??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...