Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, s_wind said:

Τι φωτο ειναι αυτη θες να μου δειξεις ποσο ανεβηκε η βενζινη χαχαχα ο κορεσμος την ημερα κανει πιο εντυπωσιακες τις φωτο .

😅 Δες κ αυτήν. Άρα ειναι οκ τώρα ε; 

20220327_205436.jpg

21 minutes ago, s_wind said:

Ανεβασε μια φωτο απο τα ποσοστα της μπαταριας σου να δω τι στησιμο εκανες...

Μέχρι 85%πληρης φόρτιση 

Screenshot_20220327-211149_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, anastasiah said:

😅 Δες κ αυτήν. Άρα ειναι οκ τώρα ε; 

20220327_205436.jpg

 

Ακριβως πισω απο το φουγαρο παιρνεις τον δρομο ολο δεξια και ευθεια μετα απο 3-4 τετραγωνα να πας να φας καλαμακι χοιρινο στον Ελβις αλλο πραμα λεμε φοβερα !

Καλη η φωτο οκ 😁

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, s_wind said:

Ακριβως πισω απο το φουγαρο παιρνεις τον δρομο ολο δεξια και ευθεια μετα απο 3-4 τετραγωνα να πας να φας καλαμακι χοιρινο στον Ελβις αλλο πραμα λεμε φοβερα !

Καλη η φωτο οκ 😁

😅😅 Έχω και δίπλα από το σπίτι μου στο Παγκράτι! 

Just now, anastasiah said:

😅😅 Έχω και δίπλα από το σπίτι μου στο Παγκράτι! Την είδες την φώτο με την μπαταρία πιο πάνω; 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, anastasiah said:

😅😅 Έχω και δίπλα από το σπίτι μου στο Παγκράτι! 

 

Ναι μετριο στησιμο οκ καποια  στιγμη  που θα σου ερθει ορεξη να κανεις  ενα hard reset  στειλε πμ δυο μερες νωριτερα να σου πω τι να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, s_wind said:

Ναι μετριο στησιμο οκ καποια  στιγμη  που θα σου ερθει ορεξη να κανεις  ενα hard reset  στειλε πμ δυο μερες νωριτερα να σου πω τι να κανεις.

Τι και να το ξανά στήσω από την αρχή;;; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήγα στην Microtech (επίσημο service Θεσσαλονίκη) για αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης.
28€.
Με την πρώτη φόρτιση που έκανα έχω σε 1,5 μέρα 7,5 ώρες οθόνη και 25% υπόλοιπο μπαταρίας.
Επειδή η επίδοση αυτή περιλαμβάνει στήσιμο κινητού από την αρχή δεν της δίνω και πολύ σημασία.
Νομίζω όμως ότι είναι μια καλή πρώτη εικόνα.

Θα ενημερώσω και αργότερα όταν θα έχω χρόνο από πραγματική δική μου χρήση, με τις δικές μου ρυθμίσεις, για να συγκρίνω με το πριν. 

Όταν το πήρα καινούριο και αφού το έφερα στα μέτρα μου, θυμάμαι ότι είχα 6 ώρες οθόνη σε 3 μέρες (23:00-6:00 airplane). Πράγμα που σημαίνει ότι σε μια μέρα 5-100% θα ξεπερνούσα πανηγυρικά το 10ωρο και θα απειλούσα έντονα το 12ωρο.
Για να δούμε τί θα δούμε...

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Arachtos said:

Σου έκαναν και αλλαγή οθόνης για το green tint;

Χεχε...σε περίμενα να ρωτήσεις 😁

Το S10lite το δικό μου έχει απειροελάχιστο green tint.
Μαζί με το S10lite πήγα και ένα A71 του οποίου το green tint κάνει ΜΠΑΜ από 150 χλμ (μόνο στο 7-8% της φωτεινότητας).

Αιτήθηκα αλλαγή οθόνης και για τα 2.
Δεν έγινε σε κανένα.
Άντε...να πεις ότι στο S10lite δεν φαινόταν, αλλά στο Α71 είναι οφθαλμοφανές.

Δεν ήμουν εκεί την ώρα του service για να το δείξω στον τεχνικό. Του το εξήγησα τηλεφωνικώς όταν με πήρε να με ρωτήσει.
Μου λέει "το καταγραφικό δεν βγάζει πρόβλημα".
Του εξήγησα ότι επειδή το πρόβλημα είναι οπτικό, λογικό να μην το βγάζει σφάλμα.
Δεν θεώρησαν ότι έπρεπε να την αλλάξουν, δεν την άλλαξαν σε καμία από τις 2 συσκευές.
Δεν ήθελα να ασχοληθώ παραπάνω, οπότε δεν έδωσα συνέχεια και αποδέχτηκα την ετυμηγορία. Πολύ πιθανόν εάν επέμενα να κατάφερνα αλλαγή, αλλά δεν θεώρησα ότι άξιζε να χαλάσω το στομάχι μου.

Y.Γ
υπόψιν ότι το green tint είναι πολύ πιο έντονο όταν ενεργοποιήσεις την "Προστασία για ξεκούραστα μάτια". Αυτή διπλασιάζει την ζημιά (μόνο σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα, επαναλαμβάνω).

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pavlidisc said:

Χεχε...σε περίμενα να ρωτήσεις 😁

Το S10lite το δικό μου έχει απειροελάχιστο green tint.
Μαζί με το S10lite πήγα και ένα A71 του οποίου το green tint κάνει ΜΠΑΜ από 150 χλμ (μόνο στο 7-8% της φωτεινότητας).

Αιτήθηκα αλλαγή οθόνης και για τα 2.
Δεν έγινε σε κανένα.
Άντε...να πεις ότι στο S10lite δεν φαινόταν, αλλά στο Α71 είναι οφθαλμοφανές.

Δεν ήμουν εκεί την ώρα του service για να το δείξω στον τεχνικό. Του το εξήγησα τηλεφωνικώς όταν με πήρε να με ρωτήσει.
Μου λέει "το καταγραφικό δεν βγάζει πρόβλημα".
Του εξήγησα ότι επειδή το πρόβλημα είναι οπτικό, λογικό να μην το βγάζει σφάλμα.
Δεν θεώρησαν ότι έπρεπε να την αλλάξουν, δεν την άλλαξαν σε καμία από τις 2 συσκευές.
Δεν ήθελα να ασχοληθώ παραπάνω, οπότε δεν έδωσα συνέχεια και αποδέχτηκα την ετυμηγορία. Πολύ πιθανόν εάν επέμενα να κατάφερνα αλλαγή, αλλά δεν θεώρησα ότι άξιζε να χαλάσω το στομάχι μου.

Y.Γ
υπόψιν ότι το green tint είναι πολύ πιο έντονο όταν ενεργοποιήσεις την "Προστασία για ξεκούραστα μάτια". Αυτή διπλασιάζει την ζημιά (μόνο σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα, επαναλαμβάνω).

Η αλήθεια είναι πως το green tint είναι το μόνο παράπονο που έχω από το S10 lite και μου έχει μείνει απωθημένο καθώς ένα λόγος που επέλεξα Samsung είναι για τις οθόνες της αλλά τέλος πάντων, δεν του δίνω πλέον σημασία 🙂

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, anastasiah said:

Που φαίνεται αυτό βρε παιδιά; 

Όταν έχεις χαμηλή φωτεινότητα γύρω στο 5% σε ορισμένα σημεία η οθόνη δείχνει να πρασινίζει. Ιδίως σε γκρι background. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Arachtos said:

Η αλήθεια είναι πως το green tint είναι το μόνο παράπονο που έχω από το S10 lite και μου έχει μείνει απωθημένο καθώς ένα λόγος που επέλεξα Samsung είναι για τις οθόνες της αλλά τέλος πάντων, δεν του δίνω πλέον σημασία 🙂

Και εγώ μια από τα ίδια.
Άσε που για να το δεις, οκ....θέλει προσπάθεια.
Πρέπει να είσαι σε γκρι-προς-μαύρο φόντο και 5-6-7% φωτεινότητα. Μόνο με αυτόν τον συνδυασμό το βλέπεις.
Κάποιος που δεν χρησιμοποιεί black theme ή κάποιος που έχει την φωτεινότητα στο χειροκίνητο, δεν θα το δει ποτέ.

Όσο για τις οθόνες Samsung, η οθόνη του S10lite έχει 150€ ενώ του S10+ έχει 300€.
Προφανώς μιλάμε για διαφορετικές τεχνολογίες οθόνης.
Και έτσι είναι δηλαδή...άλλη ποιότητα απεικόνισης το S10+ ή το Note 10+. Βασικά, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το S10lite.

Γενικά όμως, είναι τόσο απροβλημάτιστη συσκευή, που το έκανα χαλαρά γαργάρα το green tint (που εμφανίζεται κάτω από ορισμένες προϋποθέσεις).
Και το ίδιο ισχύει και για το Α71.
Δουλεύουν ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ. 😎   

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις έσκασε η 4.1 σε unbranded 😎

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω κάτι βίντεο στην  memory αλλά όταν τα επιλέγω για μεταφορά δεν μου βγάζει την επιλογή ¨σε μεταφορα sd":

γνωρίζει κάποιος πως ?

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, anastasiah said:

Θέλω να μεταφέρω κάτι βίντεο στην  memory αλλά όταν τα επιλέγω για μεταφορά δεν μου βγάζει την επιλογή ¨σε μεταφορα sd":

γνωρίζει κάποιος πως ?

Μπές και κάντο από την εφαρμογή "Τα Αρχεία μου".

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pavlidisc said:

Μπές και κάντο από την εφαρμογή "Τα Αρχεία μου".

Απο εκει μπαινω αλλα η μονη επιλογη που μου βγαζει ειναι η μεταφορα σε ασφαλη φακελο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anastasiah said:

Απο εκει μπαινω αλλα η μονη επιλογη που μου βγαζει ειναι η μεταφορα σε ασφαλη φακελο

Με το που θα επιλέξεις το αρχείο, κάτω αριστερά (πρώτο-πρώτο) στην οθόνη εμφανίζεται ένα κουμπί που γράφει "Μετακίνηση".
Με αυτό θα κάνεις την δουλειά σου.

Η "Μετακίνηση σε ασφαλή φάκελο" εμφανίζεται εάν πιέσεις τις τρείς τελείες δεξιά.
Εσύ κοίτα αριστερά κάτω...άσε το δεξιά κάτω 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

υπηρχε μια εφαρμογη την οποια εχω ξεχασει ποια ειναι που επαιζε το youtube και που ταυτοχρονα μπορουσες να κανεις ταυτοχρονα και αλλα πραγματα στο κινητο σου χωρις να κλεινει.εχει καποιοσ υποψη του?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, anastasiah said:

υπηρχε μια εφαρμογη την οποια εχω ξεχασει ποια ειναι που επαιζε το youtube και που ταυτοχρονα μπορουσες να κανεις ταυτοχρονα και αλλα πραγματα στο κινητο σου χωρις να κλεινει.εχει καποιοσ υποψη του?

Youtube,με την λειτουργια που θες και χωρις διαφημισεις....

https://www.puretuber.com/

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, nikaki71 said:

Youtube,με την λειτουργια που θες και χωρις διαφημισεις....

https://www.puretuber.com/

Δεν συνεχίζει να παιζει όταν πχ πάω να δω κάτι άλλο στο κινητό μου. Κλείνει 

1 minute ago, anastasiah said:

Δεν συνεχίζει να παιζει όταν πχ πάω να δω κάτι άλλο στο κινητό μου. Κλείνει 

Το έφτιαξα. Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, nikaki71 said:

Youtube,με την λειτουργια που θες και χωρις διαφημισεις....

https://www.puretuber.com/

Το YouTube vanced είναι καλύτερο για οσο καιρό ακομα θα δουλεύει γιατί σταμάτησε την εξέλιξη. Το puretube τωρα που το δοκίμασα, και διαφήμιση μου έβγαλε, και δεν εχω βγάλει ακρη πως να παίζει ήχο στο background.. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2022 at 10:47 ΠΜ, anastasiah said:

υπηρχε μια εφαρμογη την οποια εχω ξεχασει ποια ειναι που επαιζε το youtube και που ταυτοχρονα μπορουσες να κανεις ταυτοχρονα και αλλα πραγματα στο κινητο σου χωρις να κλεινει.εχει καποιοσ υποψη του?

Το youtube vanced το κανει μπες εδω και κανε εγκατασταση.

--->>>   https://youtubevanced.com/

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 3:32 ΜΜ, s_wind said:

Το youtube vanced το κανει μπες εδω και κανε εγκατασταση.

--->>>   https://youtubevanced.com/

Απλα όπως είπα και παραπάνω, δε θα εξελιχθεί αλλο πλεον, δε θα ακολουθει τα update και τις νέες λειτουργίες του youtube καθώς μετά απο πιέσεις τις google αναγκάστηκε να διακόψει την εξέλιξη. Για οσο ακομα θα δουλεύει είναι το καλύτερο όμως. Στη συνέχεια κατα πάσα πιθανότητα θα το βελτιώνουν διάφοροι χακερς με ενεπισημες εκδόσεις που δε θα βρίσκεις τόσο εύκολα πλεον.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...