Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε ξαναγραψει οτι η διαδικασια τσεκαρισματος πολλες φορες ειναι πλασματικη αναλογα την κυψελη κινητης  το καλυτερο ειναι απο το μενου της συσκευης οσο μικροτερο dBm τοσο καλυτερο.

 

spacer.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε τίποτα για την αναβάθμιση. Σήμερα ήρθε σε μένα. Android 12. Έχει κάποια εξωτερική διαφορά η αναβάθμιση; δημιουργεί τίποτα θέματα;

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 2:17 ΠΜ, s_wind said:

Κάποιο οδηγό να εφαρμόσουμε για καλύτερη αυτονομία εσύ που γνωρίζεις;;; 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δύο καλοδεχούμενες προσθήκες στο UI4 παρέα με Android12:
- AOD με δυνατότητα ενεργοποίησης ΜΟΝΟ όταν υπάρχει ειδοποίηση.
- Φόρτιση μέχρι 85% για προστασία μπαταρίας, εφόσον το επιθυμούμε.

Δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με τις νέες αφίξεις. Ότι πέφτει μπροστά μου...
Έκανα αναβάθμιση χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και όλα προς το παρόν δείχνουν να δουλεύουν απροβλημάτιστα.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται η καταναλωση της μπαταρίας; είναι normal? Το θέμα ειναι ακόμα και όταν δεν παίζω παιχνίδια τέτοια ώρα σ αυτό περίπου το ποσοστό έχει πέσει. 

Screenshot_20220121-214051_Device care.jpg

Screenshot_20220121-214106_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2022 at 2:47 ΜΜ, pavlidisc said:

Δύο καλοδεχούμενες προσθήκες στο UI4 παρέα με Android12:
- AOD με δυνατότητα ενεργοποίησης ΜΟΝΟ όταν υπάρχει ειδοποίηση.
- Φόρτιση μέχρι 85% για προστασία μπαταρίας, εφόσον το επιθυμούμε.

Δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με τις νέες αφίξεις. Ότι πέφτει μπροστά μου...
Έκανα αναβάθμιση χωρίς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και όλα προς το παρόν δείχνουν να δουλεύουν απροβλημάτιστα.

Από που ρυθμίζουμε την ειδοποίηση να ανάβει AOD? 

Link to comment
Share on other sites

Από που ρυθμίζουμε την ειδοποίηση να ανάβει AOD? 
Ρυθμίσεις - Κλείδωμα οθόνης - Always On Display.

from my S10lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2022 at 8:32 ΠΜ, pavlidisc said:

Ρυθμίσεις - Κλείδωμα οθόνης - Always On Display.

from my S10lite
 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
7 minutes ago, ONLY4G said:

Καινούργιο;; πόσο έχει πλέον;;

494 ευρω 5g μπλε,το δικο μας ποσο να πιανει?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, anastasiah said:

494 ευρω 5g μπλε,το δικο μας ποσο να πιανει?

300 ευρώ το έδωσα το Σεπτέμβριο που μας πέρασε και ήταν σε κατάσταση βιτρίνας ( 6/128 ). Δεν ξέρω αν μπορείς να πάρεις αυτή τη τιμή τώρα.

Το θέμα είναι ότι δύσκολα με μπορείς να αντικαταστήσεις αυτή τη συσκευή με κάτι ανάλογο, σε λογική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
10 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Τα ακουστικά, έχουν πολύ θέμα...Όποτε θέλουν συνδέονται!

Και τα δικά μου κάποιες φορές. 

Η θύρα φταίει; 

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2022 at 10:56 ΜΜ, anastasiah said:

Και τα δικά μου κάποιες φορές. 

Η θύρα φταίει; 

Θα τσεκάρω με τα ακουστικά του brother και θα ενημερώσω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Υπάρχει τρόπος να τραβάς βίντεο ταυτόχρονα και με εμπρός και με πίσω κάμερα;
Υποτίθεται ότι σε κάποια μοντέλα δόθηκε αυτή η δυνατότητα. Και νομίζω κάποια σειράς 10 το έχουν.
Στο δικό μας έχετε βρει κάτι;
Με μαμά λογισμικό μιλάω.

from my S10lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
28 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Το κινητό το έδωσα, με πόνο καρδιάς..Ευχαριστώ για την φιλοξενία..Καλή συνέχεια! 

Αν επιτρέπεται σε ποιο πήγες; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Το κινητό το έδωσα, με πόνο καρδιάς..Ευχαριστώ για την φιλοξενία..Καλή συνέχεια! 

Βίοι παράλληλοι μου φαίνεται. Και εγώ το έδωσα αρχές Σεπτεμβρίου με βαριά καρδιά, αλλά μπόρεσα και πήρα 300 ευρώ.

Την ίδια μέρα είχα βρει το Redmi note 10 pro, μεταχειρισμένο 10 ημερών αγορασμένο από Κωτσόβολο, άριστο με 2 χρόνια εγγύηση infoquest. Έδωσα γιαυτό 200 ευρώ.

Τελικά το deal δεν ήταν καθόλου άσχημο και το RN 10 Pro το έχω καταευχαριστηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε κάνα 3μηνο κλείνω 2ετια.
Θα το πάω για αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης (29€) με αίτημα να αλλάξουν και οθόνη λόγω μικρού green tint (εαν δεχτούν να αλλάξουν οθόνη τότε η μπαταρία πάει πακέτο οπότε δεν θα πληρώσω ούτε τα 29€) και θα το κρατήσω άλλα 2 χρόνια.
Απόλυτα ικανοποιημένος από την συσκευή, από το One UI αλλά και από την Samsung η οποία το υποστηρίζει πλήρως. Υποστηρίζεται επίσης και από την Cosmote με WiFi Calling και VoLTE πράγμα που το κάνει να δουλεύει εντελώς απροβλημάτιστα σε όλες τις συνθήκες.
Ήρθε με Android 10 οπότε, σύμφωνα με τα όσα έχει πει η Samsung, θα πάρει και 13.
Μονο το 5G θα με κάνει να το αλλάξω, αλλά αυτό για να γίνει must εντός Ελλάδος, έχουμε δρόμο ακόμα. :-)


from my S10lite



iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pavlidisc said:

Εγώ σε κάνα 3μηνο κλείνω 2ετια.
Θα το πάω για αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης (29€) με αίτημα να αλλάξουν και οθόνη λόγω μικρού green tint (εαν δεχτούν να αλλάξουν οθόνη τότε η μπαταρία πάει πακέτο οπότε δεν θα πληρώσω ούτε τα 29€) και θα το κρατήσω άλλα 2 χρόνια.
Απόλυτα ικανοποιημένος από την συσκευή, από το One UI αλλά και από την Samsung η οποία το υποστηρίζει πλήρως. Υποστηρίζεται επίσης και από την Cosmote με WiFi Calling και VoLTE πράγμα που το κάνει να δουλεύει εντελώς απροβλημάτιστα σε όλες τις συνθήκες.
Ήρθε με Android 10 οπότε, σύμφωνα με τα όσα έχει πει η Samsung, θα πάρει και 13.
Μονο το 5G θα με κάνει να το αλλάξω, αλλά αυτό για να γίνει must εντός Ελλάδος, έχουμε δρόμο ακόμα. 🙂


from my S10lite


 

Πολύ σωστή προσέγγιση. Μακάρι να σου βγει.

Είναι η πιο ισορροπημένη συσκευή που είχα ποτέ. Χαρακτηριστικά ναυαρχίδας και τιμή midrange ( όσοι το είχαμε αγοράσει τότε από την προσφορά ). Το μόνο σπαστικό που με κούρασε και δεν το έχω καταλάβει ακόμη, είναι η λειτουργία του fm radio. Έπαιζε το ραδιόφωνο, μόνο με ένα συγκεκριμένο τύπο ακουστικών. Όλα τα άλλα - ακόμη και Samsung usb-c - δεν τα αναγνώριζε σαν κεραία ραδιοφώνου. Όταν χάλασαν τα μαμά ακουστικά ταλαιπωρήθηκα πολύ να βρω τα ίδια. 

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pavlidisc said:

Εγώ σε κάνα 3μηνο κλείνω 2ετια.
Θα το πάω για αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης (29€) με αίτημα να αλλάξουν και οθόνη λόγω μικρού green tint (εαν δεχτούν να αλλάξουν οθόνη τότε η μπαταρία πάει πακέτο οπότε δεν θα πληρώσω ούτε τα 29€) και θα το κρατήσω άλλα 2 χρόνια.
Απόλυτα ικανοποιημένος από την συσκευή, από το One UI αλλά και από την Samsung η οποία το υποστηρίζει πλήρως. Υποστηρίζεται επίσης και από την Cosmote με WiFi Calling και VoLTE πράγμα που το κάνει να δουλεύει εντελώς απροβλημάτιστα σε όλες τις συνθήκες.
Ήρθε με Android 10 οπότε, σύμφωνα με τα όσα έχει πει η Samsung, θα πάρει και 13.
Μονο το 5G θα με κάνει να το αλλάξω, αλλά αυτό για να γίνει must εντός Ελλάδος, έχουμε δρόμο ακόμα. :-)


from my S10lite


 

Εντός διετίας η αλλαγή μπαταρίας κοστίζει 29 ευρώ; που; στην smartec? 

Link to comment
Share on other sites

Εντός διετίας η αλλαγή μπαταρίας κοστίζει 29 ευρώ; που; στην smartec? 
Θεσσαλονίκη.
Microtech.
Μου είπαν ότι εντός εγγύησης δεν πληρώνεις την εργασία. Πληρώνεις μόνο το ανταλλακτικό το οποίο έχει 29€.

from my S10lite


iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites



Πολύ σωστή προσέγγιση. Μακάρι να σου βγει.
Είναι η πιο ισορροπημένη συσκευή που είχα ποτέ. Χαρακτηριστικά ναυαρχίδας και τιμή midrange ( όσοι το είχαμε αγοράσει τότε από την προσφορά ). Το μόνο σπαστικό που με κούρασε και δεν το έχω καταλάβει ακόμη, είναι η λειτουργία του fm radio. Έπαιζε το ραδιόφωνο, μόνο με ένα συγκεκριμένο τύπο ακουστικών. Όλα τα άλλα - ακόμη και Samsung usb-c - δεν τα αναγνώριζε σαν κεραία ραδιοφώνου. Όταν χάλασαν τα μαμά ακουστικά ταλαιπωρήθηκα πολύ να βρω τα ίδια. 


Το είχα πάρει κοντά στα 400€ από την προσφορά του Γερμανού.
Ακουστικά δεν χρησιμοποιώ. Στο κουτί είναι ακόμα. Θυμάμαι τότε που ψαχνόσουν και δεν έβγαζες άκρη. Είναι όντως πολύ κακό που δεν ήταν συμβατή η συσκευή με άλλα type c ακουστικά.
Θα ήθελα ασύρματη φόρτιση και ποιοτικότερο ήχο στο ηχείο (ή στα ηχεία... μακάρι να είχε 2). Μόνο αυτά μου λείπουν. Αλλά δεν είναι αμάν και ντε για μένα.

from my S10lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...