Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας δουλεύει το playstore?

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε εμένα δουλεύει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δουλεύει μια χαρά!
Εμένα έδειχνε μόνο την μπάρα αναζήτησης επάνω όλη μέρα. Πριν λίγο έστρωσε...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έδειχνε μόνο την μπάρα αναζήτησης επάνω όλη μέρα. Πριν λίγο έστρωσε...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμένα έχει πρόβλημα, γιατί; επίσης δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για νέες ενημερώσεις των εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Δέκα μήνες μετά την απόκτηση της, η συσκευή μας εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει!

Μακράν η καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ.

Έχω αφαιρέσει κάποια από τα bloatware που είχε το λειτουργικό, που δεν τα χρειαζόμουν, ενώ περιστασιακά χρησιμοποιώ και την εξοικονόμηση ενέργειας. Την απενεργοποιώ φυσικά όταν χρησιμοποιώ εφαρμογές, όπως Google Maps, παρακολούθηση άσκησης και ανέπαφες συναλλαγές.

Οι εφαρμογές ανοίγουν αστραπιαία, η λειτουργία είναι smooth, το δακτυλικό δουλεύει με τη μια (χωρίς τζαμάκι, γιατί με τζαμακι.....δεν....), ενώ έχω πάντα ανοιχτά wifi, data, gps, nfc.

Και από διάρκεια μπαταρίας, τέλεια:

Screenshot-20210512-150824-Device-care.jpg

Ενώ άλλαζα συσκευές κάθε 6 μήνες, αυτή θα την κρατήσω ένα χρόνο- σιγουρα- ακόμη!

 

Υ.Γ. Εάν έχετε βρει κάποιο τζαμάκι που σίγουρα δεν επηρεάζει το δακτυλικό, μου λέτε. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αλλάξει 2-3 τζαμακια από Κινέζο..Γενικά, με σωστή εφαρμογή και πέρασμα 2φορες ρο αποτύπωμα, δεν είχα ποτέ θέμα..Λειτουργεί ακαριαία! Κι εγώ 10 μήνες το έχω και θα το κρατήσω σίγουρα άλλο τόσο!
Link to comment
Share on other sites

Δέκα μήνες μετά την απόκτηση της, η συσκευή μας εξακολουθεί να με εντυπωσιάζει!

Μακράν η καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ.

Έχω αφαιρέσει κάποια από τα bloatware που είχε το λειτουργικό, που δεν τα χρειαζόμουν, ενώ περιστασιακά χρησιμοποιώ και την εξοικονόμηση ενέργειας. Την απενεργοποιώ φυσικά όταν χρησιμοποιώ εφαρμογές, όπως Google Maps, παρακολούθηση άσκησης και ανέπαφες συναλλαγές.

Οι εφαρμογές ανοίγουν αστραπιαία, η λειτουργία είναι smooth, το δακτυλικό δουλεύει με τη μια (χωρίς τζαμάκι, γιατί με τζαμακι.....δεν....), ενώ έχω πάντα ανοιχτά wifi, data, gps, nfc.

Και από διάρκεια μπαταρίας, τέλεια:

Screenshot-20210512-150824-Device-care.jpg

Ενώ άλλαζα συσκευές κάθε 6 μήνες, αυτή θα την κρατήσω ένα χρόνο- σιγουρα- ακόμη!

 

Υ.Γ. Εάν έχετε βρει κάποιο τζαμάκι που σίγουρα δεν επηρεάζει το δακτυλικό, μου λέτε. Ευχαριστώ!

 

To blotware τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αλλάξει 2-3 τζαμακια από Κινέζο..Γενικά, με σωστή εφαρμογή και πέρασμα 2φορες ρο αποτύπωμα, δεν είχα ποτέ θέμα..Λειτουργεί ακαριαία! Κι εγώ 10 μήνες το έχω και θα το κρατήσω σίγουρα άλλο τόσο!

Πριν από ένα μήνα, έδωσα 10 ευρώ να μου περάσουν ένα τζαμάκι, αλλά δεν κατάφερα ποτέ να περάσω δακτυλικό αποτύπωμα και σε 3-4 μέρες το πέταξα. Τα πιο τζάμπα 10 ευρώ ever.

 

To blotware τι ειναι;

Είναι διάφορες εφαρμογές και προγράμματα που έχει η Samsung στο λειτουργικό της συσκευής. Δεν τα χρησιμοποιούμε ποτέ και το μόνο που κάνουν είναι να πιάνουν χώρο και να τρέχουν στο παρασκήνιο καταναλώνοντας μπαταρία. Η αφαίρεση τους είναι ασφαλής, αλλά θέλει να είσαι εξοικειωμένος με αυτά τα πράγματα για να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Άψογο!!! 67737a34852297ad4a820b70efa1178f.jpg

 

sent from my S10 Lite

 

Ενώ το χρησιμοποιώ χρόνια το συγκεκριμένο σε όλα τα κινητά που είχα, στο S10 δεν έκατσε πολύ καλά. Μου κράτησε αέρα στις άκρες γύρω γύρω σε πολλά σημεία και παιδευτηκα πολύ για να περάσω το δαχτυλικό. Κατά τα άλλα, σε ευκρίνεια και αίσθηση στην αφή είναι άψογο!

Link to comment
Share on other sites

Στην συσκευή έχω δύο κάρτες. Η μία cosmote και η δεύτερη vodafone. Έχει κάνει αρκετό καιρό που το σήμα της cosmote είναι χάλια (μόνο μέσα στο σπίτι), ενώ στην δεύτερη sim περίπου όπως ήταν πάντα. Συμβαίνει και σε εσάς; να σκαλισω την συσκευή ή να επικοινωνήσω με την cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη Δυτικά εδώ και έναν μήνα είναι πολύ χάλια η Cosmote. Υπάρχουν σημεία που έχω δει και E (το οποίο είχα να το δω χρόνια).

Δεν πιστεύω ότι φταίει η συσκευή. Μάλλον οι αναβαθμίσεις δικτύων.

Και δεν συμβαίνει μόνο στο δικό μου. Στην δουλειά π.χ (ΒΙΠΕ Σίνδου) τον τελευταίο μήνα πέφτουν οι κλήσεις αβέρτα και στο δικό μου και σε Samsung S10+ και σε Xiaomi MAX 3 και σε άλλες συσκευές. Συν ότι αρκετές φορές μας καλούν και λέει ότι είναι κλειστό με αποτέλεσμα να έρχεται μετά SMS. Εάν δεν είχαμε το WiFi Calling θα είχαμε σοβαρότατο πρόβλημα.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το Wifi calling δουλεύει μόνο σε σύνδεση cosmote;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω Πιο καθαρά:

Έχω πρόβλημα στην cosmote sim, και στο σπίτι η σύνδεση σταθερού είναι wind. Είναι συμβατό;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω Πιο καθαρά:

Έχω πρόβλημα στην cosmote sim, και στο σπίτι η σύνδεση σταθερού είναι wind. Είναι συμβατό;

Να σου πω την αλήθεια, δεν είχα ποτέ άλλο πάροχο. Πάντα σε Cosmοte ήμουν σε σταθερά και κινητά.

Επιπρόσθετα, δεν έχω προσέξει εάν το WiFi Calling της συσκευής μου δουλεύει και σε router άλλων παρόχων για να σου απαντήσω με σιγουριά.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το Wifi calling δουλεύει μόνο σε σύνδεση cosmote;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω Πιο καθαρά:

 

Έχω πρόβλημα στην cosmote sim, και στο σπίτι η σύνδεση σταθερού είναι wind. Είναι συμβατό;

Μόνο με σύνδεση cosmote, τουλάχιστον προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το FM Rafio, εδώ και λίγες μέρες.

Δηλαδή χωρίς εμφανή λόγο, αρχίζουν να αλλάζουν οι σταθμοί από μόνοι τους και να αυξομειώνει την ένταση του ήχου. Γίνεται αλλοπρόσαλο.

Εάν αποσυνδέσω και ξανασυνδέσω τα type-c ακουστικά μπορεί να διορθωθεί για λίγο ή να μην διορθωθεί.

Εάν κάνω επανεκκίνηση, συνήθως διορθώνεται και λειτουργεί σωστά για κάποιες ώρες.

 

Έχει εμφανισθεί σε κάποιον άλλο;;;

Έχετε κάποια ιδέα που μπορεί να οφείλεται και πως αντιμετωπίζεται;;;

 

Υπόψιν ότι έχω κάνει ένα ελαφρύ debloat - με βάση κάποιον οδηγό από το XDA και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο άλλο θέμα!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το FM Rafio, εδώ και λίγες μέρες.

Δηλαδή χωρίς εμφανή λόγο, αρχίζουν να αλλάζουν οι σταθμοί από μόνοι τους και να αυξομειώνει την ένταση του ήχου. Γίνεται αλλοπρόσαλο.

Εάν αποσυνδέσω και ξανασυνδέσω τα type-c ακουστικά μπορεί να διορθωθεί για λίγο ή να μην διορθωθεί.

Εάν κάνω επανεκκίνηση, συνήθως διορθώνεται και λειτουργεί σωστά για κάποιες ώρες.

 

Έχει εμφανισθεί σε κάποιον άλλο;;;

Έχετε κάποια ιδέα που μπορεί να οφείλεται και πως αντιμετωπίζεται;;;

 

Υπόψιν ότι έχω κάνει ένα ελαφρύ debloat - με βάση κάποιον οδηγό από το XDA και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο άλλο θέμα!

 

Παρατηρήσες να κανει το ιδιο σε music player mode ?

Εννοω μήπως εχουν χαλασει τα ακουστικά κ. συμβαίνει αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσες να κανει το ιδιο σε music player mode ?

Εννοω μήπως εχουν χαλασει τα ακουστικά κ. συμβαίνει αυτο ??

Δεν έχω χρησιμοποιήσει τα ακουστικά σε music player mode. Τα χρησιμοποιώ μόνο σαν κεραία σε ακρόαση ραδιοφώνου.

Είναι όμως πιθανόν να έχουν πρόβλημα τα ακουστικά, γιατί μου κάνουν συχνές αποσυνδέσεις τελευταία, ενώ όταν τα φοράω

το ένα παρουσιάζει ένα τρίξιμο που δεν είχε μέχρι πριν λίγο καιρό.

 

Έχετε να μου συστήσετε κάποιο καλό ζευγάρι ακουστικών, που να είναι συμβατό με τη συσκευή μας και να αναγνωρίζεται σαν κεραία ραδιοφώνου;; Θέλω να τα αντικαταστήσει, αλλά δεν είμαι σίγουρος ποια ταιριάζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν απο λίγες ημέρες μου χάλασαν τα handsfree ακουστικά του S10 lite.

Αγόρασα τα γνήσια hands-free type-c της Samsung που βρηκα στο εμπόριο.

Δυστυχώς η συσκευή μου δεν τα αναγνώριζε σαν κεραία ραδιοφώνου. Μπορούσα μόνο να ακούω μουσική απο το YouTube ή μέσω browser.

Τα επέστρεψα σαν ασύμβατα και μετά απο πολύ ψάξιμο βρήκα οτι τα μοναδικά ακουστικά που ταιριάζουν στη συσκευή μας G770F είναι αυτά που υπήρχαν στην αρχική συσκευασία.

Για όποιον ενδιαφέρεται ο κωδικός είναι:

GH59-15204A για λευκό χρώμα και

GH59-15203A για το μαύρο χρώμα.

Η παραγγελία έγινε σε κάποιο κατάστημα Samsung. Τα παρέλαβα σε 3 ημέρες και το κόστος ήταν 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια τι γινετε με τις ενημερωσεις απο το play store?δεν μου ερχονται ειδοποιησεις και δεν βρισκω ποιεσ εφαρμογες θελουν ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο μέσα στο Play Store γιατί έχει αλλάξει ο τρόπος που εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις των εφαρμογών, το έχουν κάνει λίγο πιο δύσχρηστο.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ας δώσω λίγη πνοή στο νήμα..Τελευταία, όταν ανοίγω την κάμερα, νιώθω τους φακούς να κουνιούνται..Σα μικρή δόνηση...Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος; Μήπως, είναι θέμα hardware? Το κινητό είναι σε θήκη και δε μου έχει πέσει ποτέ! Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει σχέση με την εστίαση. Όταν ζουμάρει αυτόματα κάπου, τότε σταματάει.

Ναι,αλλά δεν το έκανε εξαρχής..Ίσως, κάτι άλλαξε στο λογισμικό...Τί να πω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω δεν αντεξα και πηρα τελικα το S20 FE 4G με Snapdragon, ηταν πολυ δελεαστικη η τιμη του στα 400.

Το S10 Lite θα παει στη συζυγο για δοκιμη, κι αν την βολεψει θα το κρατησει.

Αλλωστε δε νομιζω να παρω κατι καλυτερο εαν το πουλησω.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...