Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα τα παραπάνω προβλήματα εμφανίστηκαν μετά από την τελευταία ενημέρωση. Αυτήν έχει ημερομηνία 01 Μαρτίου. Πολύ πιθανόν με την ενημέρωση Απριλίου να διορθωθούν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω προβλήματα εμφανίστηκαν μετά από την τελευταία ενημέρωση. Αυτήν έχει ημερομηνία 01 Μαρτίου. Πολύ πιθανόν με την ενημέρωση Απριλίου να διορθωθούν όλα.

 

Όντως...Αυτές οι άκυρες αναβαθμίσεις,όλο προβλήματα δημιουργούν...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα.

ΚΑΝΕΝΑ απολύτως.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε wipe cache partition?

Κρατάς πατημένα ταυτόχρονα τα power button & volume up & αμέσως το συνδέεις στο PC

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένα ταυτόχρονα τα power button & volume up & αμέσως το συνδέεις στο PC

 

Το βρήκα..Απλά, μερικοί έλεγαν ότι γίνεται και με τα ακουστικά..Αλλά, τελικά, μόνο με σύνδεση στο pc

Link to comment
Share on other sites

Με την έκδοση Μαρτίου ... Στην κάμερα είχε ένα Mode "παρελθ.χρονου",όπου έβγαζες την φώτο σαν φώτο και μπορούσες με slide ή πριν ή μετά να διορθώσεις το bokeh εφέ. Με την έκδοση Απριλίου στο ίδιο mode εφυγε το κουμπί φωτογραφίας και έγινε κουμπί βίντεο... Τι είναι τούτο;;;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως μπορώ να έχω μόνο στην sim2 μόνιμα 4G και τα δεδομένα ανοιχτά ακόμα και όταν είναι συνδεδεμένο σε wifi? Το ρυθμίζω αλλά μετά από κάποια στιγμή γυρνάει σε 2G και απ ενεργοποιεί τα δεδομενα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Με την έκδοση Μαρτίου ... Στην κάμερα είχε ένα Mode "παρελθ.χρονου",όπου έβγαζες την φώτο σαν φώτο και μπορούσες με slide ή πριν ή μετά να διορθώσεις το bokeh εφέ. Με την έκδοση Απριλίου στο ίδιο mode εφυγε το κουμπί φωτογραφίας και έγινε κουμπί βίντεο... Τι είναι τούτο;;;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήταν σίγουρα στο σημείο που λες;

Το "Παρελ. Χρόνου" είναι για time lapse video.

Αυτό με το θόλωμα που λες το κάνει το "πορτρέτο". Εκεί έχει διάφορα κόλπα στα οποία μπορείς να αλλάξεις την ένταση του bokeh.

Δεν ασχολούμαι και πολύ με την κάμερα. Τώρα που το ανέφερες ψάχτηκα λίγο.

 

from my S10 lite

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Πως μπορώ να έχω μόνο στην sim2 μόνιμα 4G και τα δεδομένα ανοιχτά ακόμα και όταν είναι συνδεδεμένο σε wifi? Το ρυθμίζω αλλά μετά από κάποια στιγμή γυρνάει σε 2G και απ ενεργοποιεί τα δεδομενα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τί ακριβώς προσπαθείς να κάνεις;

Ποιος ο σκοπός αυτού που ζητάς δηλαδή;

Μήπως παίζει ρόλο στις ρυθμίσεις του WiFi η αυτόματη αλλαγή σε δεδομένα κινητής (όταν το WiFi δεν είναι καλό);

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ήταν σίγουρα στο σημείο που λες;

Το "Παρελ. Χρόνου" είναι για time lapse video.

Αυτό με το θόλωμα που λες το κάνει το "πορτρέτο". Εκεί έχει διάφορα κόλπα στα οποία μπορείς να αλλάξεις την ένταση του bokeh.

Δεν ασχολούμαι και πολύ με την κάμερα. Τώρα που το ανέφερες ψάχτηκα λίγο.

 

from my S10 lite

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τί ακριβώς προσπαθείς να κάνεις;

Ποιος ο σκοπός αυτού που ζητάς δηλαδή;

Μήπως παίζει ρόλο στις ρυθμίσεις του WiFi η αυτόματη αλλαγή σε δεδομένα κινητής (όταν το WiFi δεν είναι καλό);

 

from my S10 lite

Θέλω όταν συνδέεται το τηλέφωνο με το multimedia του αυτοκινήτου να έχω ίντερνετ παίρνοντας δεδομένα από την sim2 χωρίς να χρειάζεται να τα ενεργοποιώ κάθε φορά η να πρέπει να βάζω την κάρτα κάθε φορά χειροκίνητα σε 4g

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Θέλω όταν συνδέεται το τηλέφωνο με το multimedia του αυτοκινήτου να έχω ίντερνετ παίρνοντας δεδομένα από την sim2 χωρίς να χρειάζεται να τα ενεργοποιώ κάθε φορά η να πρέπει να βάζω την κάρτα κάθε φορά χειροκίνητα σε 4g

Καταρχάς καλημέρα.

 

Στα υπόλοιπα:

Μισό...

Την κάρτα αυτήν (Sim 2) που την έχεις ρυθμισμένη την ώρα που η συσκευή σου συνδέεται με το multimedia;

Έχεις κλειστά τα δεδομένα της, και θες να ανοίξουν μόνα τους;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Οχι την έχω ρυθμισμένη να είναι μόνιμα σε 4g και με ανοιχτά τα δεδομένα αλλά γυρνάει από μόνο του σε 2g και κλείνει τα δεδομένα πριν καν συνδεθώ με το αυτοκίνητο. Υπάρχει περίπτωση όταν δέχομαι κλήσεις στην άλλη sim η οποία είναι μόνιμα σε 2g και χωρίς δεδομένα, να γυρνάει και η sim2 σε 2g?

 

Edit: τελικά έφταιγε η ρουτίνα που είχα μόλις συνδέεται σε wifi να γυρνάει σε 2g και να απενεργοποιεί τα δεδομενα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Edit: τελικά έφταιγε η ρουτίνα που είχα μόλις συνδέεται σε wifi να γυρνάει σε 2g και να απενεργοποιεί τα δεδομενα

Αυτό αυτό αυτό...!

Προς τα εκεί προσπαθούσα να "σε πάω". Σε στημένη ρουτίνα που κάνει την ζημιά.

Όλα καλά λοιπόν. :)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση για την αρχική οθόνη Samsung ONE UI. Έχει, πλέον, επιλογή να ρυθμίσεις το πλέγμα φακέλων. Αυτήν την ρύθμιση την είχε δώσει η Samsung σε μοντέλα όπως το Α51 και Α71 αρκετά νωρίτερα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα χθες ότι κατά την διάρκεια της κλήσης αναβοσβήνει πάνω δεξιά ένα κυκλάκι. Το κάνει μόνο όταν παίρνω τηλέφωνο, πρόβλημα λογισμικού ή της οθόνης; Το έχει παρατήρηση κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα χθες ότι κατά την διάρκεια της κλήσης αναβοσβήνει πάνω δεξιά ένα κυκλάκι. Το κάνει μόνο όταν παίρνω τηλέφωνο, πρόβλημα λογισμικού ή της οθόνης; Το έχει παρατήρηση κάποιος;

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Είναι ο Proximity Sensor.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι σαν τον αισθητήρα εγγυτητας που είχαν παλιά. Αν βάλεις το δάχτυλο στο κυκλακι η οθόνη σβήνει. Είναι για όταν έχεις κλήση και το τηλέφωνο στο αυτι να σβήνει η οθόνη

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη, μια ερώτηση από περιέργεια... Το χρησιμοποιεί κάποιος χωρίς θήκη; χωρίς την θηκη έχει άλλη αίσθηση.. Η είναι επίφοβο;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη, μια ερώτηση από περιέργεια... Το χρησιμοποιεί κάποιος χωρίς θήκη; χωρίς την θηκη έχει άλλη αίσθηση.. Η είναι επίφοβο;

Χρόνια πολλά! Αληθώς Ανέστη!

Εάν γιορτάζεις τις καλύτερες ευχές μου, από καρδιάς!

 

Στο ερώτημα σου λοιπόν. Εγώ ποτέ των ποτών.

Έχει ωραία αίσθηση, δεν αντιλέγω, αλλά είναι πολύ επίφοβο. Και η αντικατάσταση σπασμένη πλάτης ή ακόμη χειρότερα σπασμένης οθόνης κοστίζει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Αληθώς Ανέστη!

Εάν γιορτάζεις τις καλύτερες ευχές μου, από καρδιάς!

 

Στο ερώτημα σου λοιπόν. Εγώ ποτέ των ποτών.

Έχει ωραία αίσθηση, δεν αντιλέγω, αλλά είναι πολύ επίφοβο. Και η αντικατάσταση σπασμένη πλάτης ή ακόμη χειρότερα σπασμένης οθόνης κοστίζει πολύ!

 

Σ ευχαριστώ για τις ευχές, ναι γιορτάζω.. Ας ξαναβάλω την θηκη λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ένα πρόβλημα με τη φόρτιση, τελευταία όταν το φορτίζω το βγάζω από τη θήκη του και μετά κάποιες φορές, μόνο για μέσα στο σπίτι βέβαια, το αφήνω έτσι χωρίς θήκη. Είναι άλλη αίσθηση χωρίς τη θήκη του. Πολύ όμορφο το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...