Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ti μαγαζι ειναι αυτο?εγω το πηρα απο kaizer 2 χρονια εγγυηση...το πηρες πιο φθηνα απο εκει?

Το αγόρασα σε μια προσφορά που έβγαλε τον Ιούλιο στα 330 ευρώ. Εξαιρετική τιμή για τέτοια συσκευή και θα ήταν αμαρτία να το αφήσω.

Μία που την είδα την προσφορά και αμέσως αγορά. Ούτε καν δεύτερη σκέψη δεν χρειάστηκα.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σε μια προσφορά που έβγαλε τον Ιούλιο στα 330 ευρώ. Εξαιρετική τιμή για τέτοια συσκευή και θα ήταν αμαρτία να το αφήσω.

 

αλλα χωρις εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

αλλα χωρις εγγυηση?

Ουσιαστικά χωρίς εγγύηση.

Θεωρητικά μπορώ να το στείλω, αν κάτι παρουσιαστεί, αλλά είναι μεγάλη διαδικασία. Τρέχα-γύρευε δηλαδή.

Εσύ μάλλον το πλήρωσες παραπάνω, αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως μπράβο σου, που παρακολουθείς το forum.

Θα βρεις πολλά χρήσιμα πράγματα και εδώ και στο γειτονικό φόρουμ.

Και προσφορές και θέματα τηλεφωνίας, πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά χωρίς εγγύηση.

Θεωρητικά μπορώ να το στείλω, αν κάτι παρουσιαστεί, αλλά είναι μεγάλη διαδικασία. Τρέχα-γύρευε δηλαδή.

Εσύ μάλλον το πλήρωσες παραπάνω, αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως μπράβο σου, που παρακολουθείς το forum.

Θα βρεις πολλά χρήσιμα πράγματα και εδώ και στο γειτονικό φόρουμ.

Και προσφορές και θέματα τηλεφωνίας, πολλά.

 

480...Παρακολουθω συνηθως μονο τα νηματα που αφορουν το εκαστοτε κινητο που εχω. βασικα ειμαι gadgetou:D,κινητα ,smartwach,tablets κοκ

Link to comment
Share on other sites

480...Παρακολουθω συνηθως μονο τα νηματα που αφορουν το εκαστοτε κινητο που εχω. βασικα ειμαι gadgetou:D,κινητα ,smartwach,tablets κοκ

Και εγώ το ίδιο γκατζετάκιας είμαι. Βασικά όλοι εδώ μέσα το ίδιο είμαστε:):)

Τελευταίο μου απόκτημα είναι το honor band 6, το οποίο σε συνδυασμό με το S10 lite και το ραδιόφωνο του μια χαρά με βολεύει στο περπάτημα.

Ρίξε μια ματιά και στο νήμα:

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462374

Πρόκειται για voip κινητή τηλεφωνία, πολύ φθηνή, χωρίς συμβόλαια και δεσμεύσεις. Μια απλή κάρτα θέλει και voila!!!

Αν σε ενδιαφέρει βέβαια και το κλείνω, γιατί είμαι off topic:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο γκατζετάκιας είμαι. Βασικά όλοι εδώ μέσα το ίδιο είμαστε:):)

Τελευταίο μου απόκτημα είναι το honor band 6, το οποίο σε συνδυασμό με το S10 lite και το ραδιόφωνο του μια χαρά με βολεύει στο περπάτημα.

Ρίξε μια ματιά και στο νήμα:

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462374

Πρόκειται για voip κινητή τηλεφωνία, πολύ φθηνή, χωρίς συμβόλαια και δεσμεύσεις. Μια απλή κάρτα θέλει και voila!!!

Αν σε ενδιαφέρει βέβαια και το κλείνω, γιατί είμαι off topic:)

 

πρεπει να αλλαξω νουμερο?κινητη τηλ.ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Έδω και 2 -3 εβδομάδες το κινητό σταματαει να αναγνωρίζει ξαφνικά την κάρτα SIM. Χρειάζεται να κάνω επανεκκίνηση για να επανέλθει. Μπορει να το κάνει και 3 φορες τη μέρα. Ή για κάποιες μέρες να μην το κάνει καθόλου. Έχει κανείς άλλος το ίδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έδω και 2 -3 εβδομάδες το κινητό σταματαει να αναγνωρίζει ξαφνικά την κάρτα SIM. Χρειάζεται να κάνω επανεκκίνηση για να επανέλθει. Μπορει να το κάνει και 3 φορες τη μέρα. Ή για κάποιες μέρες να μην το κάνει καθόλου. Έχει κανείς άλλος το ίδιο προβλημα;

Δοκίμασες να τη βάλεις στο άλλο sim slot?

Σε προηγούμενη συσκευή αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα και με αλλαγή sim card λύθηκε.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να τη βάλεις στο άλλο sim slot?

Σε προηγούμενη συσκευή αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα και με αλλαγή sim card λύθηκε.

 

Θα το δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το πολυ σωστο, να την βάλεις σε αλλο slot, ισως να αλλαξεις sim, με μια νεότερη, ή αν οφείλεται στο οτι δεν πατάει καλά, κολα κάτι πχ μονωτική ταινία, να παχύνει η sim ωστε να παταει καλύτερα. Μη το παρακάνεις ωστε να βγαίνει όμως. Το είχα κανει στο νοτε 8 και ειχε φτιάξει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από ότι βλέπω το κινητό μας δεν υποστηρίζει samsung pay, μήπως ξέρει κανείς κανέναν άλλον τρόπο που να συνδυάζεται με το samsung galaxy watch για να πληρώνουμε με το ρολόι και όχι με το τηλέφωνο.

Με το τηλέφωνο πληρώνω κανονικά με NFC για το ρολόι θέλω να βρω λύση.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μια παλαιότερη συζήτηση που κάναμε για την γρήγορη πτώση της μπαταρίας από 100%-85%, παρατήρησα το εξής :

Η μπαταρία φορτίζει πολύ γρήγορα από 85-95-98%. Είναι δυσανάλογη η ταχύτητα σε σχέση με όλη την υπόλοιπη φόρτιση.

Σχεδόν πάντα φορτίζω μέχρι 85%. Σπάνια πάω 95-100%, οπότε δεν το είχα παρατήσει. Τις τελευταίες φορές που έτυχε να ανέβω στο 100%, είδα ότι από 85%-95% πάει με 1000 (που λένε).

 

Απλή διαπίστωσα. Τίποτα παραπάνω. Η οποία όμως μπορεί να εξηγεί την απότομη πτώση 100%-85%.

 

Για "αργή" φόρτιση μιλάω. Δεν έχω φορτίσει σχεδόν ποτέ με ταχεία. 2-3 φορές την χρειάστηκα όλες κι όλες.

 

from my S10 lite

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να σου πω κάτι σίγουρα. Δε το έχω ψάξει το θέμα της μπαταρίας του κινητού γιατί κρατά πολύ οπότε δε κοιτάω λεπτομέρεις.

Πάντως με μια απλή εικόνα, νομίζω είσαι οκ. Δηλαδή έχεις να το φορτίσεις 14 ώρες και έχεις συνολικά ανοιχτή οθόνη πέντε ώρες και έχεις ακόμα πάνω από το ένα τέταρτο της μπαταρίας. Σου γράφει πως συνολικά διαρκεί η μπαταρία κάπου 21 ώρες. Το ίδιο και σε μένα γράφει πάνω κάτω.

Κάποιες φορές εξαρτάται και από τις εφαρμογές που χρησιμοποιούμε. Παλιότερα χρησιμοποιούσα tiktok και τελείωνε η μπαταρία γρήγορα. Δε το είχα ξαναδεί αυτό στο s10 lite.

Επίσης έχει να κάνει και με το πόσο χρόνο το έχεις. Όσο να ναι, με την καθημερινή φόρτιση, σιγά σιγά μειώνεται η μπαταρία. Εγώ το έχω από πέρυσι την άνοιξη οπότε πιστεύω είναι λογικό να έχει μειωθεί κάπως η διάρκεια της μπαταρίας. Προς το παρόν όμως δεν έχω προσέξει κάτι. Με καλύπτει στη χρήση που του κάνω όπως και την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

σασ κραταει πανω απο μερα?το εχω απο τελη Αυγουστου,τις πιο πολλεσ φορεσ κραταει μια μερα. σε σασ δυο? επισης η ταχεια φορτιση καταστρεφει την μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 3.1 . Δίνει κάμποσες μικρές αλλαγές στην λίστα ενημέρωσης. Δεν έψαξα να διαπιστώσω κάτι.
Έχει βγει; εμένα δεν βγάζει ακόμα τίποτα...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει; εμένα δεν βγάζει ακόμα τίποτα...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε Ελληνικά όχι ακόμα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@anastasiah

Με ελαφριά χρήση, 70/30 - WiFi/4G, μία κάρτα SIM Cosmote, όχι παιχνίδια, όχι social, φορτίζω από 15%-85% κάθε 2-2,5 μέρες.

:rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις.ξήλωσα το tic roc και είδα μεγάλη διαφορά προς το καλυτερο:):)
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει; εμένα δεν βγάζει ακόμα τίποτα...

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήρθε η 3.1 και στο Ελλάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...