Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνδεθείτε με το pc και κάντε την διαδικασία
Πρέπει να πάρουμε καλώδιο καινούργιο ομως, από usb-c σε usb για να το κάνουμε αυτό....

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάρουμε καλώδιο καινούργιο ομως, από usb-c σε usb για να το κάνουμε αυτό....

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η' καινούργιο laptop με θύρα usb-c...Το δικό μου έχει

Link to comment
Share on other sites

Αφου το καλωδιο του φορτιστη κανει,δεν κανει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφου το καλωδιο του φορτιστη κανει,δεν κανει?

 

α οχι θυμηθηκα οτι χρησιμοποιω ανταπτορα:)

Link to comment
Share on other sites

Αφου το καλωδιο του φορτιστη κανει,δεν κανει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

α οχι θυμηθηκα οτι χρησιμοποιω ανταπτορα:)

Κάντε το την ώρα που φορτίζετε το τηλέφωνο όσοι δεν έχετε καλώδιο να το συνδέσετε με pc

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Κάντε το την ώρα που φορτίζετε το τηλέφωνο όσοι δεν έχετε καλώδιο να το συνδέσετε με pc

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το έχω δοκιμάσει εγώ και δεν έπιασε. Φορτίζοντας, επανεκκίνηση, και volume up + power button. Δεν έγινε τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το έχω δοκιμάσει εγώ και δεν έπιασε. Φορτίζοντας, επανεκκίνηση, και volume up + power button. Δεν έγινε τίποτα.

 

Τελικά δουλεύει όταν το συνδέεις με τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε το την ώρα που φορτίζετε το τηλέφωνο όσοι δεν έχετε καλώδιο να το συνδέσετε με pc

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κλείνουμε και πατάμε vol up μαζι με κεντρικό κουμπί για πόση ώρα; στιγμιαία; η μέχρι να ανοίξει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω δοκιμάσει εγώ και δεν έπιασε. Φορτίζοντας, επανεκκίνηση, και volume up + power button. Δεν έγινε τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τελικά δουλεύει όταν το συνδέεις με τον υπολογιστή.

Το ίδιο είναι. Και στον υπολογιστή φορτίζει όταν το συνδέεις. Απλά δεν πετυχαίνει ο συνδιασμος με την πρώτη. Και με τον παλιό τρόπο που δεν χρειαζόταν το καλώδιο για να είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο είτε σε υπολογιστή είτε στην πρίζα πάλι δεν έπιανε με την πρώτη.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το κλείνουμε και πατάμε vol up μαζι με κεντρικό κουμπί για πόση ώρα; στιγμιαία; η μέχρι να ανοίξει το κινητό;

 

Εγώ τα κράτησα πατημένα μέχρι που με έβαλε στο μενού του recovery.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλοι έχουμε αυτό το χαλαρό κούμπωμα στο βύσμα με το άθλιο καλώδιο της samsung .. Έβαλα ποιοτικό καλώδιο baseus και δεν κουνιέται ούτε χιλιοστό. Επίσης κάπου διάβασα ότι η samsung καταργεί το android 11 one ui 3.0 στην σειρά S10 ... Λέτε να φάμε κανένα άκυρο και να γυρίσουμε σε παλιά έκδοση? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα κράτησα πατημένα μέχρι που με έβαλε στο μενού του recovery.

 

Δεν εχω καταλάβει...την διαδικασία την κάνουμε με κλειστό τηλ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι τουλάχιστον αστείο... Που το διάβασες και που ξανακουστηκε να πάρει πίσω αναβάθμιση μια εταιρεία σε συσκευή της και ιδίως όταν είναι απροβληματιστη. Η συσκευή μας θα φτάσει μέχρι και την 13 έκδοση

 

sent from my S10 Lite

Αυτό που είδα εγώ πάντως είναι ότι δεν βρίσκεται στη λίστα για one ui 3.1 ενώ το note10 lite ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι τουλάχιστον αστείο... Που το διάβασες και που ξανακουστηκε να πάρει πίσω αναβάθμιση μια εταιρεία σε συσκευή της και ιδίως όταν είναι απροβληματιστη. Η συσκευή μας θα φτάσει μέχρι και την 13 έκδοση

 

sent from my S10 Lite

 

https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/samsung-galaxy-s10-series-android-11-one-ui-3-0-update-roll-back-bugs-report-2356340

Διαβασε εδω

https://www.gsmarena.com/samsung_rolls_back_android_11_one_ui_30_update_for_galaxy_s10-news-47336.php

Το οτι λειτουργει σε σενα σωστα το update και σε αλλους 10 εδω μεσα δεν σημαινει οτι ειναι 100% stable

*Πριν λιγο μου ηρθε και το security patch 1/21

Edited by Samaroth
Link to comment
Share on other sites

https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/samsung-galaxy-s10-series-android-11-one-ui-3-0-update-roll-back-bugs-report-2356340

Διαβασε εδω

https://www.gsmarena.com/samsung_rolls_back_android_11_one_ui_30_update_for_galaxy_s10-news-47336.php

Το οτι λειτουργει σε σενα σωστα το update και σε αλλους 10 εδω μεσα δεν σημαινει οτι ειναι 100% stable

*Πριν λιγο μου ηρθε και το security patch 1/21

 

 

Όντως ισχύει, γιατί πριν λίγο πάτησα χειροκίνητα δεν υπάρχει η ενημέρωση πλέον! Έχω S10+

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλοι έχουμε αυτό το χαλαρό κούμπωμα στο βύσμα με το άθλιο καλώδιο της samsung .. Έβαλα ποιοτικό καλώδιο baseus και δεν κουνιέται ούτε χιλιοστό. Επίσης κάπου διάβασα ότι η samsung καταργεί το android 11 one ui 3.0 στην σειρά S10 ... Λέτε να φάμε κανένα άκυρο και να γυρίσουμε σε παλιά έκδοση? :lol:

Το χαλαρό κούμπωμα το έχω και εγώ, όπως και πολλοί άλλοι που ξέρω.

Έχω παρατηρήσει και σε συσκευές άλλων εταιρειών που έχουν type-c θύρα φόρτισης, να είναι χαλαρή και να παίζει αρκετά πάνω-κάτω και δεξιά αριστερά. Οι κατασκευαστές λένε ότι είναι θέμα κατασκευής της type-c θύρας, που είναι διαφορετική από αυτή της micro usb θύρας.

Νομίζω ότι είναι θέμα θύρας και όχι καλωδίου φόρτισης και κακού κουμπώματος. Μου κάνει εντύπωση ότι με διαφορετικό καλώδιο δεν υπάρχει "τζόγος" της θύρας, όπως λές.

Και με τα ακουστικά τι γίνεται; Δεν παρατηρείς χαλαρότητα όταν κουμπώνεις τα ακουστικά; Ή υπάρχει χαλαρότητα με τα ακουστικά της Samsung και αν βρούμε άλλα ακουστικά θα σταματήσει να υπάρχει. Μου φαίνεται πολύ περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλάβει...την διαδικασία την κάνουμε με κλειστό τηλ;

 

Κάνεις απενεργοποιηση να κλείσει, δεν ξέρω αν δουλεύει και με επανεκκίνηση, πατάς να ανοίξει και αμέσως μετά κρατάς πατημένα power + volume up μέχρι να σε βάλει στο recovery.

Link to comment
Share on other sites

Τρέξτε Κωτσόβολο.

Γνήσιες Samsung θήκες μόλις με 1€.....!!!

Τις πήρα όλες...... :lol:

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/filters/f/f11890/Samsung-Galaxy-S10-Lite

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τρέξτε Κωτσόβολο.

Γνήσιες Samsung θήκες μόλις με 1€.....!!!

Τις πήρα όλες...... :lol:

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/filters/f/f11890/Samsung-Galaxy-S10-Lite

Καλημέρα.

Μας έφτιαξες πολύ άσχημα μιλάμε!!!!

Δυστυχώς Θεσσαλονίκη μόνο η S view Wallet υπάρχει. Χτύπησα μια. 2η δεν είχε... :)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μας έφτιαξες πολύ άσχημα μιλάμε!!!!

Δυστυχώς Θεσσαλονίκη μόνο η S view Wallet υπάρχει. Χτύπησα μια. :)

 

Στείλε φίλο σου σε άλλη πόλη να τις πάρει και όταν βρεθείτε τις παίρνεις....

Μέλος στο note 10 lite ανέφερε την προσφορά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ψώνισα και εγώ, μπλε και μαύρη!

Ευχαριστώ τον montoya!

Μας έβαλες σε έξοδα πάλι....lol...και σε ταξίδι....Νέα Ερυθραία η μία και Ν. Ηράκλειο η άλλη...lol.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να τις πάρετε όλες. Ακόμη κι αν δεν την χρησιμοποιήσετε θα παίξει στην μεταπώληση της συσκευής.....

Αν και είναι μεγάλο το κόστος..... :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση από τις θήκες (μπλε και μαύρη).

Πανέμορφες, εφαρμόζουν τέλεια.....ΑΛΛΑ μαζεύουν σκόνη, τρίχες και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε. Σαν να τα ρουφάνε. Και καθαρίζονται δύσκολα. Για την τιμή τους, μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Το χαλαρό κούμπωμα το έχω και εγώ, όπως και πολλοί άλλοι που ξέρω.

Έχω παρατηρήσει και σε συσκευές άλλων εταιρειών που έχουν type-c θύρα φόρτισης, να είναι χαλαρή και να παίζει αρκετά πάνω-κάτω και δεξιά αριστερά. Οι κατασκευαστές λένε ότι είναι θέμα κατασκευής της type-c θύρας, που είναι διαφορετική από αυτή της micro usb θύρας.

Νομίζω ότι είναι θέμα θύρας και όχι καλωδίου φόρτισης και κακού κουμπώματος. Μου κάνει εντύπωση ότι με διαφορετικό καλώδιο δεν υπάρχει "τζόγος" της θύρας, όπως λές.

Και με τα ακουστικά τι γίνεται; Δεν παρατηρείς χαλαρότητα όταν κουμπώνεις τα ακουστικά; Ή υπάρχει χαλαρότητα με τα ακουστικά της Samsung και αν βρούμε άλλα ακουστικά θα σταματήσει να υπάρχει. Μου φαίνεται πολύ περίεργο.

 

Και με τα ακουστικά παίζει λίγο. Το θέμα είναι ότι ποιοτικά καλώδια από ugreen, baseus και ένα της huawei που βάζω καταλαβαίνεις αμέσως την διαφορά στο κούμπωμα..

 

Όσο για τις θήκες προχθές το είχα δει και νόμιζα είναι λάθος τιμή.. Πήρα μια λευκή και μαύρη σιλικόνης και μια μαύρη S wallet

Edited by Samaroth
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ μια μπλε σιλικόνης και μια S-view μαύρη αλλά τελικά με ενημέρωσαν ότι βγήκαν εκτός διαθεσιμότητας. Σατανάδες ποτέ προλάβατε να τις εξαντλήσετε; χαχαχα Ευτυχώς κρατήθηκε η τιμή της προσφοράς μιας και είχα κάνει παραγγελία και θα μου τις στείλουν δωρεάν με κούριερ όταν παραλάβουν!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...