Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλα email στη σαμσουνγκ να τους ρωτήσω που θα βρω άλλα ακουστικά να δουλεύει το ραδιόφωνο, λέγοντας τους οτι πηρα ηδη ακουστικά σαμσουνγκ που δουλεύουν ολα πλην ραδιόφωνου fm γιατι λεει είναι ασύμβατα. Επισημαίνοντας τους οτι το κινητο είναι σίγουρα μια χαρα, δουλεύε με τα original ακουστικά το ραδιόφωνο.

Ζήταγα να μου πουν τι κωδικό ακουστικά πρέπει να παρω και αν είναι δυνατόν απο που. Μου στειλαν ενα τυποποιημένο email να παω το κινητό στο σέρβις..

Οταν αφαίρεσανε τη θύρα ακουστικών, μας τα είχαν ζαλίσει διάφοροι, σιγά το πρόβλημα παίρνεις αντάπτορα (πήρα και απο αυτον, το ίδιο πρόβλημα). Θα είχαν δίκιο αν οι εταιρείες δεν βρηκαν αφορμή πάνω σε αυτο για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις τα δικά τους. Για ενα ζευγάρι ακουστικών τωρα, που παίρνεις με 10ε να σε αναγκάσουν να πας στο σέρβις, και αν βγάλεις ακρη, να τα πάρεις κανα 70ευρω επειδή ετσι γουστάρει η σαμσουνγκ..

Κατα τα υπόλοιπα είδαμε και το σέρβις / υποστήριξη της σαμσουνγκ. Τη βαθμολογησα ενα ωραιο 0.

Εγω φταίω που εξαιτίας μου αγόρασε κόσμος και κοσμάκης σαμσουνγκ. Αυτο θα αλλάξει απο τωρα.

Κοιτάξτε μη χαλάσουν τα ακουστικά (θεμα χρόνου ειδικά αν τα χρησιμοποιεις για τρεξιμο) γιατι απ τη σαμσουνγκ πιθανό να σας πουνε να αγοράσετε καινούργιο κινητο. Κατα τα υπόλοιπα δεν υπάρχει πρόβλημα με την αφαίρεση του βύσματος...

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στη σαμσουνγκ να τους ρωτήσω που θα βρω άλλα ακουστικά να δουλεύει το ραδιόφωνο, λέγοντας τους οτι πηρα ηδη ακουστικά σαμσουνγκ που δουλεύουν ολα πλην ραδιόφωνου fm γιατι λεει είναι ασύμβατα. Επισημαίνοντας τους οτι το κινητο είναι σίγουρα μια χαρα, δουλεύε με τα original ακουστικά το ραδιόφωνο.

Ζήταγα να μου πουν τι κωδικό ακουστικά πρέπει να παρω και αν είναι δυνατόν απο που. Μου στειλαν ενα τυποποιημένο email να παω το κινητό στο σέρβις..

Οταν αφαίρεσανε τη θύρα ακουστικών, μας τα είχαν ζαλίσει διάφοροι, σιγά το πρόβλημα παίρνεις αντάπτορα (πήρα και απο αυτον, το ίδιο πρόβλημα). Θα είχαν δίκιο αν οι εταιρείες δεν βρηκαν αφορμή πάνω σε αυτο για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις τα δικά τους. Για ενα ζευγάρι ακουστικών τωρα, που παίρνεις με 10ε να σε αναγκάσουν να πας στο σέρβις, και αν βγάλεις ακρη, να τα πάρεις κανα 70ευρω επειδή ετσι γουστάρει η σαμσουνγκ..

Κατα τα υπόλοιπα είδαμε και το σέρβις / υποστήριξη της σαμσουνγκ. Τη βαθμολογησα ενα ωραιο 0.

Εγω φταίω που εξαιτίας μου αγόρασε κόσμος και κοσμάκης σαμσουνγκ. Αυτο θα αλλάξει απο τωρα.

Κοιτάξτε μη χαλάσουν τα ακουστικά (θεμα χρόνου ειδικά αν τα χρησιμοποιεις για τρεξιμο) γιατι απ τη σαμσουνγκ πιθανό να σας πουνε να αγοράσετε καινούργιο κινητο. Κατα τα υπόλοιπα δεν υπάρχει πρόβλημα με την αφαίρεση του βύσματος...

Δες αρκετά μηνύματα πίσω. Χρήστης βρήκε συμβατό αντάπτορα για καρφί και υπάρχει και με δύο εξόδους να ακούς και να φορτίζει παράλληλα. Αρκετά πίσω.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δες αρκετά μηνύματα πίσω. Χρήστης βρήκε συμβατό αντάπτορα για καρφί και υπάρχει και με δύο εξόδους να ακούς και να φορτίζει παράλληλα. Αρκετά πίσω.

Εδώ είναι: 2 έξοδοι για φόρτιση και ακουστικά συγχρόνως.

Καρφί ή type-c.....ότι σε βολεύει

 

https://www.skroutz.gr/s/19372355/Ugreen-USB-C-male-3-5mm-USB-C-female-50596.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

https://www.skroutz.gr/s/20964081/Ugreen-USB-C-male-2x-USB-C-female-60165.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Έχω πάρει το δεύτερο και με έχει βολέψει απίστευτα.

 

Αυτό που φοβάμαι εγώ, ειδικά με το τρέξιμο, είναι μην χαλάσει η θύρα φόρτισης, γιατί δεν την βλέπω πολύ σταθερή!

Δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα ή είναι ιδέα μου, αλλά την βλέπω λίγο χαλαρή, με αρκετό τζόγο.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι: 2 έξοδοι για φόρτιση και ακουστικά συγχρόνως.

Καρφί ή type-c.....ότι σε βολεύει

 

https://www.skroutz.gr/s/19372355/Ugreen-USB-C-male-3-5mm-USB-C-female-50596.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

https://www.skroutz.gr/s/20964081/Ugreen-USB-C-male-2x-USB-C-female-60165.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Έχω πάρει το δεύτερο και με έχει βολέψει απίστευτα.

 

Αυτό που φοβάμαι εγώ, ειδικά με το τρέξιμο, είναι μην χαλάσει η θύρα φόρτισης, γιατί δεν την βλέπω πολύ σταθερή!

Δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα ή είναι ιδέα μου, αλλά την βλέπω λίγο χαλαρή, με αρκετό τζόγο.

Έχεις δίκιο για τη θύρα φόρτισης. Κι εμένα δε κουμπώνει καλά κανένα καλώδιο. Δεν έχω βρει ακόμα χρόνο να πάω service m

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για τη θύρα φόρτισης. Κι εμένα δε κουμπώνει καλά κανένα καλώδιο. Δεν έχω βρει ακόμα χρόνο να πάω service m

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παραδόξως, ο αντάπτορας που έβαλα πιο πάνω, κουμπώνει τέλεια στην θύρα φόρτισης και δεν παίζει καθόλου.

Έτσι έχω βρει σαν λύση να τον χρησιμοποιώ πάντα, είτε θέλω να βάλω ακουστικά για ραδιόφωνο και να πάω για τρέξιμο ή και στο σπίτι για φόρτιση.

Εγώ έχω φέρει το τηλέφωνο από Κίνα, δεν έχει εγγύηση και καταλαβαίνετε, ότι ζημιά στη θύρα φόρτισης, θα με τσουρουφλίσει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι: 2 έξοδοι για φόρτιση και ακουστικά συγχρόνως.

Καρφί ή type-c.....ότι σε βολεύει

 

https://www.skroutz.gr/s/19372355/Ugreen-USB-C-male-3-5mm-USB-C-female-50596.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

https://www.skroutz.gr/s/20964081/Ugreen-USB-C-male-2x-USB-C-female-60165.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Έχω πάρει το δεύτερο και με έχει βολέψει απίστευτα.

 

Αυτό που φοβάμαι εγώ, ειδικά με το τρέξιμο, είναι μην χαλάσει η θύρα φόρτισης, γιατί δεν την βλέπω πολύ σταθερή!

Δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα ή είναι ιδέα μου, αλλά την βλέπω λίγο χαλαρή, με αρκετό τζόγο.

Ευχαριστώ, θα το πάρω και εγω, αν και θα προτιμούσα απλο αντάπτορα χωρίς έξτρα φόρτιση για να μη φαίνεται ολο αυτο.

Παρακολουθώ ολο το thread και το ειχα διαβάσει και αυτο αλλά δεν ειχα καταλάβει οτι ειναι 2 αντάπτορες και ο ενας ειχε το βυσμα 3.5

Είναι τεσταρισμενο αυτο οτι δουλεύει το ραδιόφωνο fm? Γιατί αντάπτορα όπως έγραψα για απλα ακουστικά 3.5 πήρα και εγω και δουλεύει για μουσική, το ραδιόφωνο δεν δουλεύει δεν το πιάνει για κεραία. Μηπως και αυτο κανει το ίδιο φοβάμαι.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι τεσταρισμενο αυτο οτι δουλεύει το ραδιόφωνο fm? Γιατί αντάπτορα όπως έγραψα για απλα ακουστικά 3.5 πήρα και εγω και δουλεύει για μουσική, το ραδιόφωνο δεν δουλεύει δεν το πιάνει για κεραία. Μηπως και αυτο κανει το ίδιο φοβάμαι.

Ευχαριστώ

Εγώ έχω πάρει τον αντάπτορα που έχει type-c υποδοχή για ακουστικά και δουλεύει το ραδιόφωνο τέλεια. Τον άλλον με την 3.5 jack δεν τον έχω δοκιμάσει, αλλά εμπιστεύομαι την Ugreen που είναι κορυφαία εταιρία στον χώρο αυτό.

Αυτός που θέλεις εσύ είναι και φθηνός. Ο δικός είχε 16 κάτι ευρώ και μου τον έδωσε το κατάστημα 13.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει τον αντάπτορα που έχει type-c υποδοχή για ακουστικά και δουλεύει το ραδιόφωνο τέλεια. Τον άλλον με την 3.5 jack δεν τον έχω δοκιμάσει, αλλά εμπιστεύομαι την Ugreen που είναι κορυφαία εταιρία στον χώρο αυτό.

Αυτός που θέλεις εσύ είναι και φθηνός. Ο δικός είχε 16 κάτι ευρώ και μου τον έδωσε το κατάστημα 13.

Ok thanks, θα τον παραγγείλω και θα ενημερώσω αν δουλεύει το ραδιόφωνο.

Πιστεύω ομως οτι δε θα δουλέψει το ραδιόφωνο. Και αυτον που πηρες εσύ, συνδέεις τα κατάλληλα ακουστικά για s10 Llite και δουλεύει το ραδιόφωνο. Αμα σου χαλάσουν τα ακουστικά, θα αγοράσεις αλλα 10 ζευγάρια type c, ακουστικά και δε θα δουλεύει με κανενα το ραδιόφωνο ουτε με τον αντάπτορα που πηρες, αυτο εξηγω παραπάνω, και γι αυτο τα εχω παρει με τη σαμσουνγκ ετσι οπως τα εχει κανει.

Anyway, σε λίγες μερες θα ξέρουμε αν εχω δικιο. (το πιθανότερο).

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

............................... Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι δηλαδή αυτά που δουλεύει το ραδιόφωνο;

 

οποιαδήποτε samsung type c;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι δηλαδή αυτά που δουλεύει το ραδιόφωνο;

 

οποιαδήποτε samsung type c;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αμα το βρεις, πεστο και σε εμενα, και στη σαμσουνγκ που δεν ξέρει αλλα σου λεει πήγαινε στο σέρβις.

Αμα διαβασες παραπανω πηρα σαμσουνγκ επίσημα ακουστικά type c, καποιο με κωδικο 100, 101 κατι τετοιο. Ασύμβατα για ραδιόφωνο. Δεν τα πιάνει για κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γκαντέμης.. Οπως έγραψα παραπάνω παρήγγειλα το μετατροπεα που είπατε που βγάζει απο type c σε type c για φόρτιση και 3.5 βυσμα για κλασσικά ακουστικά, και μου στείλανε οι μ....ες το αλλο που πήρε και ο φίλος παραπάνω που βγαζει σε 2 type c.. Αναμενόμενα δε δουλεύει αυτο με τα ακουστικά type c που εχω αγοράσει και είναι αυτα:

https://www.skroutz.gr/s/21721097/Samsung-EO-IC100-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html

Αφου προφανώς σε αυτα τα ακουστικά δεν γειώσανε το κατάλληλο pin στο usb ωστε να το βλέπει ως κεραία..

Αυτος που παρήγγειλα που βγαζει σε βυσμα 3.5 μπορεί και να δουλεύε.. Μου στείλανε το ακριβότερο, φθηνότερα αλλα μου είναι άχρηστο εντελώς..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γκαντέμης.. Οπως έγραψα παραπάνω παρήγγειλα το μετατροπεα που είπατε που βγάζει απο type c σε type c για φόρτιση και 3.5 βυσμα για κλασσικά ακουστικά, και μου στείλανε οι μ....ες το αλλο που πήρε και ο φίλος παραπάνω που βγαζει σε 2 type c.. Αναμενόμενα δε δουλεύει αυτο με τα ακουστικά type c που εχω αγοράσει και είναι αυτα:

https://www.skroutz.gr/s/21721097/Samsung-EO-IC100-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html

Αφου προφανώς σε αυτα τα ακουστικά δεν γειώσανε το κατάλληλο pin στο usb ωστε να το βλέπει ως κεραία..

Αυτος που παρήγγειλα που βγαζει σε βυσμα 3.5 μπορεί και να δουλεύε.. Μου στείλανε το ακριβότερο, φθηνότερα αλλα μου είναι άχρηστο εντελώς..

Φίλε, μεγάλη ταλαιπωρία έχεις τραβήξει με τα ακουστικά.

Και αν χαλάσουν τα ακουστικά που είχε στη συσκευασία ή τα χάσουμε βρε αδερφέ, τι ακουστικά πρέπει να πάρουμε....οεο;;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, μεγάλη ταλαιπωρία έχεις τραβήξει με τα ακουστικά.

Και αν χαλάσουν τα ακουστικά που είχε στη συσκευασία ή τα χάσουμε βρε αδερφέ, τι ακουστικά πρέπει να πάρουμε....οεο;;;

 

Μα φυσικά τα galaxy buds!! Έχει προνοήσει για εμάς η Samsung...xD Δικά μας μόνο με 100 ευρώ!!

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά τα galaxy buds!! Έχει προνοήσει για εμάς η Samsung...xD Δικά μας μόνο με 100 ευρώ!!

Μα δε θα δουλέψει το ραδιόφωνο.. Εχω και εγω Bluetooth για μουσική.

Η φάση είναι οτι το ραδιόφωνο θα το χρήσιμοποιουσα μια φορα στις 1000. Απλα σπαστηκα επειδή ειχα ραδιόφωνο μετά απο χρόνια σε κινητό. Τρεχω 10 χιλ κανα 2 φορες τη βδομάδα και αν το είχα ισως ακουγα κάποιες λιγες φορές.

Ποιο πολυ είναι οτι το θεωρώ κοροϊδία ολο αυτο. Λογω υδρωτα χαλαω 3-4 ζευγάρια ακουστικά το χρόνο καθως καταστρέφονται οταν τρέχεις τοσο. Δεν είναι δυνατόν να πηγαίνεις στο σέρβις καθε φορα και να πληρώνεις 70αρια να πάρεις τα κατάλληλα ακουστικά αν υπάρχουν και αν βρουν.

Ο άλλος πηρε xiomi 100€ και σας πληροφορώ έπαιζε το ραδιόφωνο χωρίς να βάλεις ακουστικά καν.. Και εδω η σαμσουνγκ κανει πατέντες με τσιπάκια μες το βυσμα κλπ, για να σε αναγκάζει να πάρεις τα δικα της (συγκεκριμένα δικα της γιατι και εγω δικα της πήρα + αντάπτορα δικό της).

Εναντίον της θα της βγει. Ετοιμαζόμουν να παρω μια σαμσουνγκ 65αρα tv 1500€ και ετσι γι αυτο και μονο θα παρω σονυ. Από εμενα χαμένη βγαίνει η σαμσουνγκ απο κατι τετοια και δεν είμαι ο μόνος.

Και οποίος με διαβάζει ξερει οτι μονο samsung hater δε με λες. Μη παρεξηγηθω το κινητο το θεωρώ κινηταρα γι αυτό και το πηρα κιόλας. Μακραν το ποιο value for money της σαμσουνγκ με απίστευτη μπαταρία. Η ένσταση μου είναι μόνο για το ραδιόφωνο fm. Καλύτερα να μη το εβαζε καν ετσι οπως τα εκανε.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung δεν έχει δικό της αντάπτορα σε 3.5 ; Που να επιβεβαιώνει ότι δουλεύει και ραδιόφωνο με ότι 3.5 και εάν αγοράσεις;;; Να αγοράσεις μια φορά αντάπτορα....και μετά να έχεις ότι 3,5 θες. Δεν ξέρω, ρωτάω.

 

Πάντως αυτό το "πρόβλημα" δεν υπάρχει μόνο στο Samsung. Και στο HTC U12 που είχα, τέτοια παράπονα διάβαζα (εγω δεν χρησιμοποιώ ακουστικά ποτέ οπότε δεν έχω ιδία άποψη). Από ότι θυμάμαι δεν έβγαινε καθόλου ήχος. Ήθελε αντάπτορα HTC ΜΟΝΟ.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung δεν έχει δικό της αντάπτορα σε 3.5 ; Που να επιβεβαιώνει ότι δουλεύει και ραδιόφωνο με ότι 3.5 και εάν αγοράσεις;;; Να αγοράσεις μια φορά αντάπτορα....και μετά να έχεις ότι 3,5 θες. Δεν ξέρω, ρωτάω.

 

Πάντως αυτό το "πρόβλημα" δεν υπάρχει μόνο στο Samsung. Και στο HTC U12 που είχα, τέτοια παράπονα διάβαζα (εγω δεν χρησιμοποιώ ακουστικά ποτέ οπότε δεν έχω ιδία άποψη). Από ότι θυμάμαι δεν έβγαινε καθόλου ήχος. Ήθελε αντάπτορα HTC ΜΟΝΟ.

 

from my S10 lite

 

Οχι

................

Link to comment
Share on other sites

Οχι

Δηλαδή λές ότι εάν πάρεις Samsung Type-C to 3.5mm Jack, δεν θα παίξει το ραδιόφωνο;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λές ότι εάν πάρεις Samsung Type-C to 3.5mm Jack, δεν θα παίξει το ραδιόφωνο;

Ακριβώς. Το εχω παρει το συγκεκριμένο, ΔΕΝ παιζει. Δε σύνδεσαν το κατάλληλο pin που πιανει τα ακουστικά για κεραία. Οπότε το ραδιόφωνο σου λεει οτι τα ακουστικά που συνδέσες δεν είναι συμβατά, και δεν ενεργοποίηται καν (και χωρίς κεραία θα έπιανε τους περισσότερους, όπως πιάνει αντίστοιχο xiaomi που είδα, αλλά η καλη μας σαμσουνγκ φρόντισε και γι αυτο).

Κανόνισα να στείλω πίσω τον αντάπτορα που μου στειλαν λάθος. Εάν και οταν μου στείλουν τον αλλο που έχει βυσμα για 3.5 θα ενημερώσω αν δουλεύει (δινω 10-20% πιθανότητα).

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω να ακούσω κάποιο κομμάτι μουσικής είτε από best radio μέσω chrome είτε από YouTube, ακούγεται ένας ήχος κατά το play pause,σαν ειδοποίηση μηνύματος..Έχετε καμιά ιδέα? Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Το εχω παρει το συγκεκριμένο, ΔΕΝ παιζει. Δε σύνδεσαν το κατάλληλο pin που πιανει τα ακουστικά για κεραία. Οπότε το ραδιόφωνο σου λεει οτι τα ακουστικά που συνδέσες δεν είναι συμβατά, και δεν ενεργοποίηται καν (και χωρίς κεραία θα έπιανε τους περισσότερους, όπως πιάνει αντίστοιχο xiaomi που είδα, αλλά η καλη μας σαμσουνγκ φρόντισε και γι αυτο).

Κανόνισα να στείλω πίσω τον αντάπτορα που μου στειλαν λάθος. Εάν και οταν μου στείλουν τον αλλο που έχει βυσμα για 3.5 θα ενημερώσω αν δουλεύει (δινω 10-20% πιθανότητα).

Μεγάλη μλκί@ να μην παίζει ράδιο με τον μαμά αντάποτορα! :mad:

Επίσης, συμφωνώ μαζί σου ότι είναι ελάχιστε οι πιθανότητες να δουλέψει με τον καινούριο που πήρες.

Μακάρι να δουλέψει βέβαια για να γίνει η δουλειά σου.

 

Με το service που σου είπε η Sasmung επικοινώνησες; Μήπως έχουν αυτοί κάποια λύση;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Με το service που σου είπε η Sasmung επικοινώνησες; Μήπως έχουν αυτοί κάποια λύση;

Οχι. Ισως παω κάποια στιγμή, ξερω που είναι στην περιοχή μου, είναι και φίλος σχετικά αυτος που εχει το σέρβις. Αμφιβαλω αν θα βγάλει

ακρη και αυτός.. Ίσως ρωτήσει πουθενά και του πούνε βέβαια.. Αν παω και βγαλω καμια ακρη θα σας πω. Τα original ακουστικά δεν γράφουν κάποιο κωδικό κάπου, κατι? Όπως πχ αυτα οου πήρα και ανέφερα παραπανω. Είμαι σίγουρος πάντως οτι η σαμσουνγκ θα τα πουλά πανάκριβα.

Link to comment
Share on other sites

Τα original ακουστικά δεν γράφουν κάποιο κωδικό κάπου, κατι?

Γράφει επάνω το χατρί που τα περιείχε.

Δες ΕΔΩ. Είναι τα δικά μου.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...