Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα. Αγορασμένο από eglobal στα 333€ σε μπλε, έκδοση 8/128gb με ευρωπαϊκό φορτιστή μέσα, ακουστικά, θήκη και φορεμενη ζελατίνα. Το κινητό είναι από Σαουδική Αραβία χωρίς εγγύηση από Samsung hellas αλλά καινούργιο σφραγισμένο πλήρως και στην μισή τιμή. Προερχόμενος από oneplus 6 μόνο θετικά έχω να πω. Τα δύο που μου έκαναν ευχάριστη έκπληξη είναι η οθόνη του και η μπαταρία. Σε ταχύτητα στα ίδια επίπεδα το νιώθω. Στην τιμή που το πείρα δεν υπήρχε ανταγωνισμός. Το τελευταίο Samsung που είχα, το 2012 ένα s advance παρατημένο στο συρτάρι. Είχα πει δεν θα ξαναπάρω Samsung αλλά εδώ λύγισα :lol: :lol:

Τέτοια χαρακτηριστικά με τέτοια τιμή δεν υπάρχει. Ρίσκο μεν αλλά βγήκε σε καλό :)

Volte στην cosmote έπαιξε αμέσως και όχι με πατέντες που ήθελε το oneplus. Ευχάριστη έκπληξη (αν τελικά υλοποιηθεί) η υποστήριξη λογισμικού 3χρονων από την Samsung. Θήκη nikklin από aliexpress είναι στον δρόμο για Ελλάδα

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

436 ευρωπαϊκό στο σκρουτζ....μεγια σου αλλά προσωπικά δεν θα έκανα αυτό που έκανες εσύ....

 

sent from S10 Lite

 

Δεν νομίζω ότι είναι διαφορετικό τηλέφωνο. Ίδια συσκευή μόνο τα αυτοκόλλητα αλλάζουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι διαφορετικό τηλέφωνο. Ίδια συσκευή μόνο τα αυτοκόλλητα αλλάζουν ;)

Δεν υπάρχουν σωστά και λάθος σε αυτα, είναι θέμα χαρακτήρα. Εγω το ειχα παρει 400€ μιας βδομάδας οταν βγηκε, σχεδον και εκανε 700-750 χωρίς εγγύηση και χωρίς ακουστικά. Δεν το μετάνιωσα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι διαφορετικό τηλέφωνο. Ίδια συσκευή μόνο τα αυτοκόλλητα αλλάζουν ;)

 

Και εγω απο εκει που πηρες πηρα απο το eglobal. Ικανοποιημενος μεχρι στιγμης,

Δεν μπορω ομως να ενεργοποιησω το wificall με την καμια... εκανα τις ρυθμισεις εστειλα το sms τιποτα. Θελει να εισαι μεσα σε wifi cosmote? Και αυτο το εκανα παλι τα ιδια, τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αγοράζετε συσκευές χωρίς εγγύηση....τα λεφτά που δίνετε δεν τα λυπάστε....

 

sent from S10 Lite

Δινει εγγυηση το eglobal, και 3 μηνες dispute το paypal, αρκετοι εχουν σωθει απο αυτο. Μετα το τριμηνο κατα 90% εισαι οκ ολα τοτε βγαινουν. Αλλα δεν θελω να παει εκει η συζητηση ψαχνομαι για το wificall και πως το εφτιαξε ο φιλος που εχει ολοιδιο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Αγορασμένο από eglobal στα 333€ σε μπλε, έκδοση 8/128gb με ευρωπαϊκό φορτιστή μέσα, ακουστικά, θήκη και φορεμενη ζελατίνα. Το κινητό είναι από Σαουδική Αραβία χωρίς εγγύηση από Samsung hellas αλλά καινούργιο σφραγισμένο πλήρως και στην μισή τιμή. Προερχόμενος από oneplus 6 μόνο θετικά έχω να πω. Τα δύο που μου έκαναν ευχάριστη έκπληξη είναι η οθόνη του και η μπαταρία. Σε ταχύτητα στα ίδια επίπεδα το νιώθω. Στην τιμή που το πείρα δεν υπήρχε ανταγωνισμός. Το τελευταίο Samsung που είχα, το 2012 ένα s advance παρατημένο στο συρτάρι. Είχα πει δεν θα ξαναπάρω Samsung αλλά εδώ λύγισα :lol: :lol:

Τέτοια χαρακτηριστικά με τέτοια τιμή δεν υπάρχει. Ρίσκο μεν αλλά βγήκε σε καλό :)

Volte στην cosmote έπαιξε αμέσως και όχι με πατέντες που ήθελε το oneplus. Ευχάριστη έκπληξη (αν τελικά υλοποιηθεί) η υποστήριξη λογισμικού 3χρονων από την Samsung. Θήκη nikklin από aliexpress είναι στον δρόμο για Ελλάδα

 

Ο καθένας κάνει αυτό που θεωρεί καλύτερο.

Απλα κάνεις "εγγυημένο" λάθος όταν γράφεις "στη μισή τιμή". Το λέω ώστε να γνωρίζουν και οι επόμενοι πιθανοί αγοραστές.

Τέλος, "το ρίσκο που βγήκε σε καλό" θα μπορείς να το πεις στο τέλος της διετίας.

Με υγεία να το χαρείς. Πολύ τίμια συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για ενα παραξενο λογο δεν ενεργοποιουταν! Οσα sms και να εστελνα. Πηρα τηλεφωνο την υποστηριξη της cosmote και το ενεργοποιησαν αυτοι. Εχω volte στην S10 lite απο Αραβια :lol:

 

Αραγε αν πεις ψεμματα για την συσκευη που εχεις, στο ενεργοποιουν αυτοι παλι τοσο ευκολα; Πχ να πω οτι εχω το xiaomi mi 9 που ειναι συμβατη αντι για την mi 9 lite που θελω να το ενεργοποιησω και εκει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήταν ρίσκο που αν είναι να το πάρεις πρέπει να πάρεις και τα κατάλληλα μέτρα. Πληρώνεις με PayPal πάντα και όταν έρθει unboxing video από το 0 μέχρι να bootαρει το κινητό και να του βάλεις την sim και να δεις ότι δουλεύουν όλα ρολόι. Αν σου βγάλει πρόβλημα το κινητό θα στο βγάλει στην αρχή. (2-3 μήνες) Μετά ότι και να σου πάθει θα του το έχεις κάνει εσύ με κάποια κακή χρήση. Σε εταιρίες όπως η Samsung, oneplus, huawei κτλ οι αστοχίες και τα προβληματικά μοντέλα είναι ελάχιστα λόγο ποιοτικού ελέγχου. Δεν παίρνεις ulefone. Προσωπική μου άποψη προτιμώ 100€-150€ στην τσέπη και ας μην έχω εγγύηση και όταν πάθει κάτι να βάλω αυτά τα 100€-150€ και να πάω σε άλλο νεότερο μοντέλο. Επίσης και στο skroutz παραεισαγωγης είναι με ότι μπορεί να συμβαίνει αυτό όταν χρειαστείς εγγύηση. Γι αυτό ευχαριστηθειτε τις συσκευές σας... Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήταν ρίσκο που αν είναι να το πάρεις πρέπει να πάρεις και τα κατάλληλα μέτρα. Πληρώνεις με PayPal πάντα και όταν έρθει unboxing video από το 0 μέχρι να bootαρει το κινητό και να του βάλεις την sim και να δεις ότι δουλεύουν όλα ρολόι. Αν σου βγάλει πρόβλημα το κινητό θα στο βγάλει στην αρχή. (2-3 μήνες) Μετά ότι και να σου πάθει θα του το έχεις κάνει εσύ με κάποια κακή χρήση. Σε εταιρίες όπως η Samsung, oneplus, huawei κτλ οι αστοχίες και τα προβληματικά μοντέλα είναι ελάχιστα λόγο ποιοτικού ελέγχου. Δεν παίρνεις ulefone. Προσωπική μου άποψη προτιμώ 100€-150€ στην τσέπη και ας μην έχω εγγύηση και όταν πάθει κάτι να βάλω αυτά τα 100€-150€ και να πάω σε άλλο νεότερο μοντέλο. Επίσης και στο skroutz παραεισαγωγης είναι με ότι μπορεί να συμβαίνει αυτό όταν χρειαστείς εγγύηση. Γι αυτό ευχαριστηθειτε τις συσκευές σας...

 

Πρώτα απ' όλα να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους για να μην παραπληροφορουμε άθελα τους υπόλοιπους. Τα Samsung στο σκρουτζ έχουν κανονική εγγύηση. Την χρειάστηκα ο ίδιος (και πολλοί άλλοι εδώ). Αν μου πεις για xiaomi θα συμφωνήσω (και ίσως όχι σε όλα). Όμως στα Samsung υπάρχει κανονικά διετής εγγύηση από την άψογη ελληνική αντιπροσωπεία.

Οι αστοχίες υλικού δεν είναι λίγες. Ειδικά οι οθόνες είναι πιθανό να βγάλουν θέματα μετά τον περίπου 1,5 χρόνο (ποικίλει ανάλογα με την χρήση). Ο ίδιος εχα κανένα πιξελ στο note 8 στους 18 μήνες. Μαζί με την οθόνη μου άλλαξαν δωρεάν και την μπαταρία. Πολλοί εδώ μέσα αντιμετώπισαν θέμα με burn in (νομίζω πως είναι κουσούρι των amoled). Με λίγο ψάξιμο θα δεις αρκετές αναφορές (όχι βέβαια σε καινούριες συσκευές μιας και το φαινόμενο αυτό βγαίνει αρκετά αργότερα).

Σαφώς κι έκανες τις επιλογές σου (βασικά νομίζοντας πως το πήρες στη μισή τιμή) αλλά από εκεί και πέρα πρέπει να αναφερθούν όλες οι παράμετροι ώστε να γνωρίζουν οι επόμενοι αγοραστές.

Όσο για ευκαιρίες, εγώ το αγόρασα 390€ σε προσφορά του eShop και με τιμολόγιο, όταν στο σκρουτζ ήταν πάρα πολύ ψηλότερα. Γενικά υπάρχουν ευκαιρίες και δεν χρειάζεται να χάνουμε την απίστευτη εγγύηση της Samsung για 60€.

Γνωμη μου πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντε και μας καλύπτει απ έξω αγορά με εγγύηση, ξέρετε πόσο χρόνο χρειάζεται για να ολοκληρωθεί η διαδικασία; στην καλύτερη τρεις μήνες, αν έχετε γερό στομάχι αξίζει να δοκιμάσετε, όπως είπαμε, μη σου τύχει
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους για να μην παραπληροφορουμε άθελα τους υπόλοιπους. Τα Samsung στο σκρουτζ έχουν κανονική εγγύηση. Την χρειάστηκα ο ίδιος (και πολλοί άλλοι εδώ). Αν μου πεις για xiaomi θα συμφωνήσω (και ίσως όχι σε όλα). Όμως στα Samsung υπάρχει κανονικά διετής εγγύηση από την άψογη ελληνική αντιπροσωπεία.

Οι αστοχίες υλικού δεν είναι λίγες. Ειδικά οι οθόνες είναι πιθανό να βγάλουν θέματα μετά τον περίπου 1,5 χρόνο (ποικίλει ανάλογα με την χρήση). Ο ίδιος εχα κανένα πιξελ στο note 8 στους 18 μήνες. Μαζί με την οθόνη μου άλλαξαν δωρεάν και την μπαταρία. Πολλοί εδώ μέσα αντιμετώπισαν θέμα με burn in (νομίζω πως είναι κουσούρι των amoled). Με λίγο ψάξιμο θα δεις αρκετές αναφορές (όχι βέβαια σε καινούριες συσκευές μιας και το φαινόμενο αυτό βγαίνει αρκετά αργότερα).

Σαφώς κι έκανες τις επιλογές σου (βασικά νομίζοντας πως το πήρες στη μισή τιμή) αλλά από εκεί και πέρα πρέπει να αναφερθούν όλες οι παράμετροι ώστε να γνωρίζουν οι επόμενοι αγοραστές.

Όσο για ευκαιρίες, εγώ το αγόρασα 390€ σε προσφορά του eShop και με τιμολόγιο, όταν στο σκρουτζ ήταν πάρα πολύ ψηλότερα. Γενικά υπάρχουν ευκαιρίες και δεν χρειάζεται να χάνουμε την απίστευτη εγγύηση της Samsung για 60€.

Γνωμη μου πάντα.

 

Δεν έχουν όλα τα καταστήματα του skroutz ελληνική εγγύηση 2 χρόνια εσύ λοιπόν παραπληροφορεις. Κάποια είναι πάρα εισαγωγής και δεν τα καλύβουν από την ελληνική αντιπροσωπεία. Πρέπει λοιπόν να το ψάξεις αρκετά τα καταστήματα πρώτου πας για αγορά από το σκρουτζ.

Για τις αστοχίες και τα προβλήματα που μπορει να προκύψουν αναφέρω με τα χρήματα που μου έμειναν αν το έπαιρνα από σκρουτζ όταν πάθει κάτι (burn in - 1.5 χρόνο όπως λες) δεν αξίζει να το φτιάξω θα πάω σε άλλο κινητό κατευθείαν καινούργιο. Ούτε επισκευές ούτε τίποτα. Με τον κορεσμό που υπάρχει στην αγορά των κινητών κάθε χρόνο (καινούργια μοντέλα) η αξία πέφτει ραγδαία και στα μεταχειρισμένα και παντού. Ποια εγγύηση samsung μου λες? Τις ξέρουμε τις υπέροχες εγγυήσεις των Ελλήνων αντιπροσώπων. Όσο για το τιμολόγιο δεν είμαστε όλοι ελεύθεροι επαγγελματίες για να μπορούμε να έχουμε επιστροφή φπα. Για εσένα είναι 60€ διαφορά για μένα 150€.Κλείνω εδώ λέγοντας ότι οποίος κάνει αγορές από έξω ξέρει τα ρίσκα και πράττει ανάλογα. Δεν είναι ανάγκη να μας πείσετε για το αντίστροφο. Όποιος αγοράζει από έξω ξέρει-ρισκαρει και δέχεται το αποτέλεσμα οποίο και αν είναι αυτό. Όπως και να έχει το κινητό δεν υπάρχει πλέον στο eglobal.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλα τα καταστήματα του skroutz ελληνική εγγύηση 2 χρόνια εσύ λοιπόν παραπληροφορεις. Κάποια είναι πάρα εισαγωγής και δεν τα καλύβουν από την ελληνική αντιπροσωπεία. Πρέπει λοιπόν να το ψάξεις αρκετά τα καταστήματα πρώτου πας για αγορά από το σκρουτζ.

Για τις αστοχίες και τα προβλήματα που μπορει να προκύψουν αναφέρω με τα χρήματα που μου έμειναν αν το έπαιρνα από σκρουτζ όταν πάθει κάτι (burn in - 1.5 χρόνο όπως λες) δεν αξίζει να το φτιάξω θα πάω σε άλλο κινητό κατευθείαν καινούργιο. Ούτε επισκευές ούτε τίποτα. Με τον κορεσμό που υπάρχει στην αγορά των κινητών κάθε χρόνο (καινούργια μοντέλα) η αξία πέφτει ραγδαία και στα μεταχειρισμένα και παντού. Ποια εγγύηση samsung μου λες? Τις ξέρουμε τις υπέροχες εγγυήσεις των Ελλήνων αντιπροσώπων. Όσο για το τιμολόγιο δεν είμαστε όλοι ελεύθεροι επαγγελματίες για να μπορούμε να έχουμε επιστροφή φπα. Για εσένα είναι 60€ διαφορά για μένα 150€.Κλείνω εδώ λέγοντας ότι οποίος κάνει αγορές από έξω ξέρει τα ρίσκα και πράττει ανάλογα. Δεν είναι ανάγκη να μας πείσετε για το αντίστροφο. Όποιος αγοράζει από έξω ξέρει-ρισκαρει και δέχεται το αποτέλεσμα οποίο και αν είναι αυτό. Όπως και να έχει το κινητό δεν υπάρχει πλέον στο eglobal.

 

Τα έχεις μπλέξει αρκετά φίλε μου.

Το αγόρασες 333 όπως είπες και στο bestprice.gr ξεκινάει 397€. Για σένα λοιπόν, που δεν έχεις τιμολόγιο, η διαφορά είναι 60€.

Προτίμησες να γλιτώσεις 60€ ενώ είσαι large και προτιμάς να πετάξεις την συσκευή σου στον 1,5 χρόνο πάρα να σου την επισκευάζουν ΔΩΡΕΑΝ και με πιθανότατα αλλαγή μπαταρίας (επίσης ΔΩΡΕΑΝ). Κάπου δεν κολλάνε αυτά αλλά οκ.

Τώρα, όσον αφορά την εγγύηση Samsung (όχι των άλλων) στην Ελλάδα, μπορείς να κάνεις μια βόλτα από τα νήματα των συσκευών Samsung να πέσεις από τα σύννεφα.

Για το σκρουτζ, οι συσκευές που δεν είναι EU είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα και ο λόγος είναι πως τα καταστήματα δεν γλιτώνουν χρήματα σε αντίθεση πχ με τα κινέζικα όπου το κόστος είναι σημαντικό.

Στο πρώτο σου ποστ τα έγραψες όλα, ότι ρισκάρεις για να το πάρεις στην μισή τιμή. Τώρα που είδες πως το κέρδος σου είναι 60€ συνεχίζεις να επιμένεις και μάλιστα γίνεσαι και επιθετικός. Δεν πειράζει. Απλά στην επόμενη αγορά ψάξε λίγο καλύτερα Ελλάδα, τουλάχιστον για συσκευές Samsung.

Υ. Γ. Ίσως να άξιζε το ρίσκο να πάρεις συσκευή χωρίς εγγύηση αν οι συσκευές στην Ελλάδα είχαν exynos αλλά στην περίπτωση του s10 lite δεν υπάρχει ούτε αυτό οπότε άκυρο το τεράστιο ρίσκο.

Σου εύχομαι να το χαρείς γιατί η συσκευή είναι υπέροχη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και ΟΛΑ τα ευρωπαϊκά Samsung έχουν 2ετή εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας. Από όπου και εάν τα αγοράσεις.

Εάν στραβώσει κάτι, το πας κατευθείαν στο επίσημο service χωρίς να χρειάζεται να παρέμβει το κατάστημα που το αγόρασες.

Έχουν το 1 hour service, έχουν στοκ ανταλλακτικά χωρίς να σε καθυστερούν με αναμονές, επισκευάζουν χωρίς να σου ζαλίζουν τον έρωτα, τις περισσότερες φορές επισκευάζουν και πρόσθετα πράγματα (π.χ θύρα φόρτισης USB) εάν κρίνουν ότι πρέπει.

Ειδικά όταν μιλάμε για Samsung, η εγγύηση αξίζει πραγματικά. Το service τους είναι πολύ μπροστά σε σχέση με ότι άλλο υπάρχει στην Ελλάδα.

 

Προσωπικά μου έχουν επισκευάσει χωρίς κόστος και αξεσουάρ Samsung που ΔΕΝ ήταν Ευρωπαϊκό. Μου επισήμαναν ότι ήμουν τυχερός γιατί το Ευρωπαϊκό ανταλλακτικό και το Αμερικάνικό ήταν ίδια (δεν ισχύει πάντα αυτό). Υπάρχει διάθεση για εξυπηρέτηση δηλαδή. Θέλουν να βοηθήσουν. Αντίθετα με αρκετές άλλες αντιπροσωπίες οι οποίες ψάχνουν αφορμές για να σε πετάξουν εκτός εγγύησης.

 

Κλείνοντας : το service της Samsung είναι ένας βασικότατος λόγος να επιλέξεις συσκευή τους. Σε κάνει να αισθάνεσαι ασφαλής. Είναι ένα τρομερό ατού έναντι πολλών άλλων εταιρειών το οποίο πρέπει να έχεις κατά νού όταν αγοράζεις Samsung ή όταν τρέχεις να πείς ότι το S10 lite ή το Α71 ή το Α51 είναι ακριβότερα από ένα Xiaomi ή ένα Sony ή ένα Pixel η ό,τι άλλο.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

otαν ειχα το s9 πριν το δωσω ειχα κανει back up τα παντα στο samsung cloud.οταν αγορασα το s10 lite προσπαθησα να επαναφερω το περιεχομενο του s9 στο νεο κινητο αλλα δεν μου βγαζει επιλογη επαναφορα απο s9.γνωριζει καποιος τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις μπλέξει αρκετά φίλε μου.

Το αγόρασες 333 όπως είπες και στο bestprice.gr ξεκινάει 397€. Για σένα λοιπόν, που δεν έχεις τιμολόγιο, η διαφορά είναι 60€.

Προτίμησες να γλιτώσεις 60€ ενώ είσαι large και προτιμάς να πετάξεις την συσκευή σου στον 1,5 χρόνο πάρα να σου την επισκευάζουν ΔΩΡΕΑΝ και με πιθανότατα αλλαγή μπαταρίας (επίσης ΔΩΡΕΑΝ). Κάπου δεν κολλάνε αυτά αλλά οκ.

Τώρα, όσον αφορά την εγγύηση Samsung (όχι των άλλων) στην Ελλάδα, μπορείς να κάνεις μια βόλτα από τα νήματα των συσκευών Samsung να πέσεις από τα σύννεφα.

Για το σκρουτζ, οι συσκευές που δεν είναι EU είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα και ο λόγος είναι πως τα καταστήματα δεν γλιτώνουν χρήματα σε αντίθεση πχ με τα κινέζικα όπου το κόστος είναι σημαντικό.

Στο πρώτο σου ποστ τα έγραψες όλα, ότι ρισκάρεις για να το πάρεις στην μισή τιμή. Τώρα που είδες πως το κέρδος σου είναι 60€ συνεχίζεις να επιμένεις και μάλιστα γίνεσαι και επιθετικός. Δεν πειράζει. Απλά στην επόμενη αγορά ψάξε λίγο καλύτερα Ελλάδα, τουλάχιστον για συσκευές Samsung.

Υ. Γ. Ίσως να άξιζε το ρίσκο να πάρεις συσκευή χωρίς εγγύηση αν οι συσκευές στην Ελλάδα είχαν exynos αλλά στην περίπτωση του s10 lite δεν υπάρχει ούτε αυτό οπότε άκυρο το τεράστιο ρίσκο.

Σου εύχομαι να το χαρείς γιατί η συσκευή είναι υπέροχη.

 

Εσύ τα έχεις μπλέξει αρκετά και δεν μπορώ να καταλάβω το κόμπλεξ που βγάζεις πάνω σε αυτό το θέμα. Ξανακοιτα τιμές bestprice. Τα 397€ που λες είναι για το 6/128 το οποίο και δεν εισάγετε επίσημα στην χώρα μας από την Samsung hellas. Τις συσκευές τις αλλάζω ούτως ή αλλιώς στο 1 με 1.5 χρόνο και όπως γράφω δεν με νοιάζει η εγγύηση. Δεν με νοιάζει να αγοράσω από την αγορά της Ελλάδας. Δεν θέλω ρε φίλε πως το λένε. Εσύ τι πρόβλημα τραβάς? Γράφω ότι ήξερα από την αρχή τις επιλογές μου και δεν το μετανιώνω. Στην τιμή που το πείρα μπορούσα να πάω σε poco f2 pro. Αν ήταν να κοιτάξω για τα ευρωπαϊκά 8/128 του σκρουτζ στα ~450€ θα πήγαινα σε oneplus 8 που είναι σαφώς καλύτερο και με 1 χρόνο ευρωπαϊκή εγγύηση αν θες που καίγεσαι τόσο για την εγγύηση. Προσωπικά δεν με ένοιαζε ποτέ η εγγύηση. Ψάχνω να βρω την ποιο vfm συσκευή για τα λεφτά που πωλείται και όταν την βαρεθώ την αλλάζω. O κάθε ένας με τις επιλογές του.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τα έχεις μπλέξει αρκετά και δεν μπορώ να καταλάβω το κόμπλεξ που βγάζεις πάνω σε αυτό το θέμα. Ξανακοιτα τιμές bestprice. Τα 397€ που λες είναι για το 6/128 το οποίο και δεν εισάγετε επίσημα στην χώρα μας από την Samsung hellas. Τις συσκευές τις αλλάζω ούτως ή αλλιώς στο 1 με 1.5 χρόνο και όπως γράφω δεν με νοιάζει η εγγύηση. Δεν με νοιάζει να αγοράσω από την αγορά της Ελλάδας. Δεν θέλω ρε φίλε πως το λένε. Εσύ τι πρόβλημα τραβάς? Γράφω ότι ήξερα από την αρχή τις επιλογές μου και δεν το μετανιώνω. Στην τιμή που το πείρα μπορούσα να πάω σε poco f2 pro. Αν ήταν να κοιτάξω για τα ευρωπαϊκά 8/128 του σκρουτζ στα ~450€ θα πήγαινα σε oneplus 8 που είναι σαφώς καλύτερο και με 1 χρόνο ευρωπαϊκή εγγύηση αν θες που καίγεσαι τόσο για την εγγύηση. Προσωπικά δεν με ένοιαζε ποτέ η εγγύηση. Ψάχνω να βρω την ποιο vfm συσκευή για τα λεφτά που πωλείται και όταν την βαρεθώ την αλλάζω. O κάθε ένας με τις επιλογές του.

 

Το έγραψα γιατί μπέρδεψες τον κόσμο πως το πήρες στην μισή τιμή. Τι πρόβλημα να έχω με τις επιλογές σου?

Κατά τα άλλα, ρίξε και μια ματιά στο σχόλιο του φίλου πιο πάνω για το service της Samsung στην Ελλάδα το οποίο μηδενισες και δεν ξέρω γιατί.

397 το 8/128:

https://www.bestprice.gr/item/2155919264/samsung-galaxy-s10-lite-8gb-128gb-dual.html

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι του λυμπιστηκες του μήλου? Την μικρή του μπαταρία? Την μικρή οθόνη? Το τεράστιο νοτς? Τα μόνο 64GB? Την έλλειψη του fm radio? Να συνεχίσω?

 

sent from S10 Lite

 

Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει. Άλλο όμως αυτό και άλλο η χολή. Πχ σε καμία περίπτωση δεν είναι μικρή η μπαταρία του 11. Η αυτονομία είναι (λίγο) μικρότερη από το s10 lite αλλά (πολύ) καλύτερη από τη σειρά S20 και Note20. Έπειτα, από πότε είναι μικρή μια εξάιντση οθόνη; Το πρώτο Note είχε 5,3 ίνστες και αποκαλούνταν phablet. Υπάρχουμε και κάποιοι, δυστυχώς για εμάς, που θέλουμε φυσιολογικά κινητά, που μπορείς να κρατάς στο χέρι σου κι όχι υπερπαντόφλες. Ακόμη και για το νοτς έχω να σχολιάσω, προσωπικά μου είναι πιο εύπεπτο από την τρυπάρα καταμεσής της οθόνης. Δεν κράζω με όλα αυτά, απλά λέω ότι δεν είναι γκρεμός και πίσω ρέμα. Διαφορετικές συσκευές, διαφορετικά κόστη, αλλά έχουν και οι δύο τα υπέρ και τα κατά τους, δεν είναι η μια μονόδρομος :rolleyes: :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει. Άλλο όμως αυτό και άλλο η χολή. Πχ σε καμία περίπτωση δεν είναι μικρή η μπαταρία του 11. Η αυτονομία είναι (λίγο) μικρότερη από το s10 lite αλλά (πολύ) καλύτερη από τη σειρά S20 και Note20. Έπειτα, από πότε είναι μικρή μια εξάιντση οθόνη; Το πρώτο Note είχε 5,3 ίνστες και αποκαλούνταν phablet. Υπάρχουμε και κάποιοι, δυστυχώς για εμάς, που θέλουμε φυσιολογικά κινητά, που μπορείς να κρατάς στο χέρι σου κι όχι υπερπαντόφλες. Ακόμη και για το νοτς έχω να σχολιάσω, προσωπικά μου είναι πιο εύπεπτο από την τρυπάρα καταμεσής της οθόνης. Δεν κράζω με όλα αυτά, απλά λέω ότι δεν είναι γκρεμός και πίσω ρέμα. Διαφορετικές συσκευές, διαφορετικά κόστη, αλλά έχουν και οι δύο τα υπέρ και τα κατά τους, δεν είναι η μια μονόδρομος :rolleyes: :happy:

 

Το πρώτο note βγήκε πριν 10 χρόνια περίπου. Τότε που είχα το Nokia N8 με τις 3,5". Εννοείτε πως για την εποχή του ήταν τέρας. Υπολόγισε όμως τα bezels της εποχής. Εδώ το iPhone 7 plus με τις 5,5" ήταν τέρας μπροστά σε 6ιντσες android συσκευές.

Κάπως έτσι για την εποχή μας οι 6 ίντσες είναι μάλλον λίγες αλλά εννοείται πως υπάρχει αγοραστικό κοινό που τις θέλει και βολεύεται. Έχω γνωστό που δεν αλλάζει το iPhone 5 γιατί λατρεύει το μέγεθος. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος. Υπάρχει μόνο ότι βολεύει τον καθένα. Απλά κάνουμε μια γενίκευση όπου η εποχή μας έχει τον μέσο όρο πάνω από τις 6".

Την μπαταρία του 11 δεν την ξέρω αλλά το 11 pro max είναι τέλεια. Τα 64gb μη επεκτάσιμη είναι θέμα. Η σύζυγος με το 64αρι xs max ξεμείνει μόνιμα.

Κατά τα άλλα, στο νήμα του s10 lite είναι λογικό να είναι μονόδρομος αυτή η επιλογή συσκευής μιας κι αν κάποιος θεωρούσε κάποια άλλη καλύτερη τότε θα έπαιρνε εκείνη..... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω πως από κάποια ηλικία και πάνω θες οπωσδήποτε παραπάνω από 6". Εγώ η επόμενη συσκευή που θα παρω σίγουρα Θα είναι μεγάλη. Στις 5,7" πλέον βγάζω τα μάτια μου αν θελήσω να διαβάσω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η συσκευή δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Με ενδιαφέρει πολύ αυτό το κινητό γιατί θέλω να ξεφύγω από το miui (το 12 δεν με τρέλανε) αλλά με προβληματίζει πολύ η απουσία θύρας ακουστικών. Εσείς που ακούτε ενσύρματα μουσική, έχετε προσέξει διάφορα/αλλοίωση στον ήχο όταν χρησιμοποιείται τον ανταπτορα από 3.5 σε usb-c?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Με ενδιαφέρει πολύ αυτό το κινητό γιατί θέλω να ξεφύγω από το miui (το 12 δεν με τρέλανε) αλλά με προβληματίζει πολύ η απουσία θύρας ακουστικών. Εσείς που ακούτε ενσύρματα μουσική, έχετε προσέξει διάφορα/αλλοίωση στον ήχο όταν χρησιμοποιείται τον ανταπτορα από 3.5 σε usb-c?

Πριν ασχοληθείς με αντάπτορα απο 3.5 σε type-c, σκέψου ότι όση ώρα θα χρειάζεται να το φορτίζεις, δεν θα έχεις τη δυνατότητα να ακούς μουσική ή γενικά ραδιόφωνο.

Οπότε θα σου προτείνω να πάρεις αντάπτορα που θα σου επιτρέπει συγχρόνως να φορτίζεις και να συνδέεις ακουστικά, είτε 3.5 juck ή type-c.

H ugreen είναι κορυφή σε τέτοιους ποιοτικούς αντάπτορες.

Εγώ έχω αυτόν https://www.skroutz.gr/s/20964081/Ugreen-USB-C-male-2x-USB-C-female-60165.html και είμαι full ευχαριστημένος.

Εσύ μπορείς να δεις και κάτι τέτοιο https://www.kooqie.com/el/ugreen-50596

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...