Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητό φοράει εργοστασιακή ζελατίνα όπως τα υπόλοιπα s10;:)
Επειδή κάποιος/κάποιοι έχουν πει πως ναι, δε θα είμαι απόλυτος, αλλά το στο δικό μου Ελληνικό, όχι, δε φορούσε εργοστασιακή ζελατίνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάνει περικοπές φαίνεται η Sammy! Δεν βάζει akg ακουστικά, ούτε ζελατίνα... Ταχυφορτιστη τουλάχιστον;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου είχε ζελατίνα.

Ταχυφοστιστή 25watt εντός συσκευασίας. Τον 45w τον αγοράζεις έξτρα εαν θέλεις.

 

Όσοι λένε ότι είχαν ζελατίνα, είχαν μάλλον αυτήν με την τρύπα στην θέση του fingerprint. Αλλα ήταν πολύ χοντρή και εχανε πολύ σε αίσθηση. Σε ποιότητα ίδια με αυτήν που φοράει στην πλάτη. Ήταν για ξήλωμα κατευθείαν δηλαδή. Δεν ήταν λειτουργική.

 

from my S10 lite

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου είχε ζελατίνα.

Ταχυφοστιστή 25watt εντός συσκευασίας. Τον 45w τον αγοράζεις έξτρα εαν θέλεις.

 

Όσοι λένε ότι είχαν ζελατίνα, είχαν μάλλον αυτήν με την τρύπα στην θέση του fingerprint. Αλλα ήταν πολύ χοντρή και εχανε πολύ σε αίσθηση. Σε ποιότητα ίδια με αυτήν που φοράει στην πλάτη. Ήταν για ξήλωμα κατευθείαν δηλαδή. Δεν ήταν λειτουργική.

 

from my S10 lite

 

Ακριβώς,έτσιείναι...Εγώ την κράτησα υποχρεωτικά, μέχρι να έρθει το tempered glass!

Link to comment
Share on other sites

Το αποτύπωμα ειναι όντως μια χαρα. Με εντελώς μαπα tempered και πιάνει όπως βλέπετε στο βιντεο (τωρα πιάνει καλύτερα ακομα με αλλο tempered. Σε όποιον δεν πιάνει ετσι κατι δεν κανει καλα. Διαβάστε και την περιγραφή εκει που γραφω για τις ρυθμίσεις για αποτύπωμα.

https://youtu.be/VGiItteDcfw

 

Και για αυτον που γράφει παραπανω, για 12αωρα δε θυμάμαι αλλα 10ωρα εχω βγαλει (κανω και debloating αν και το συγκεκριμένο κινητό δεν το χρειάζεται).

Συγνώμη αλλά το θέμα είναι να ενεργοποιείται και να ξεκλειδώνει με μια κίνηση, όχι να ενεργοποιείς την οθόνη και απλά να ξεκλειδώνεις με το δακτυλικό.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το θέμα είναι να ενεργοποιείται και να ξεκλειδώνει με μια κίνηση, όχι να ενεργοποιείς την οθόνη και απλά να ξεκλειδώνεις με το δακτυλικό.

Την οθόνη την αναβω για να βλέπω που θα πατήσω με το δάχτυλο γιατι στα τύφλα κατα 90% θα πατήσεις αλλού για αλλού. Τοτε κανενα δαχτυλικό αποτύπωμα δε δουλεύει σε κανένα κινητο. Μονο αν πάρεις αυτα που βγαίνουν στο μέλλον με μεγαλύτερο σενσορα.

Link to comment
Share on other sites

Από post 372

 

"- Μια SIM Cosmote

- 60/40 - 4G/WIFI

- Κάκιστο σήμα (Παραθεριστική περιοχή Χαλκιδικής με άθλιο σήμα που πίνει την μπαταρία στο Standby)

- Πρώτη φόρτιση

- Φωτεινότητα στο αυτόματο

- GPS, Bluetooth (συνδεδεμένο με ρολόι), Data τα πάντα όλα ανοιχτά.

 

...έχω βαρέσει 6 ώρες SOT (100%-5%) σε...3 μέρες!!!!! "

 

Για του λόγου το αληθές:

Στο παρακάτω link οι χρόνοι οθόνης από 17_07 έως 20_07.

https://www.dropbox.com/sh/b16v2n8bkdnmumx/AABakCdMLGxNfoFm0H_nwEWLa?dl=0

 

Σχεδόν 6,5 ώρες οθόνη σε 3 ημέρες, με την πρώτη φόρτιση. :cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη αλλά το θέμα είναι να ενεργοποιείται και να ξεκλειδώνει με μια κίνηση, όχι να ενεργοποιείς την οθόνη και απλά να ξεκλειδώνεις με το δακτυλικό.

Σε όλες τις συσκευές που έχουν in display fingerprint, έτσι δουλεύει.

Τα δαχτυλικά που ήταν στην πλάτη, ήταν always on οπότε μόλις τα ακουμπούσες το κινητό ξεκλείδωνε.

Στα in display, δεν ισχύει αυτό. Πρέπει να ενεργοποιήσεις την οθόνη πρώτα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

[

Σε όλες τις συσκευές που έχουν in display fingerprint, έτσι δουλεύει.

Τα δαχτυλικά που ήταν στην πλάτη, ήταν always on οπότε μόλις τα ακουμπούσες το κινητό ξεκλείδωνε.

Στα in display, δεν ισχύει αυτό. Πρέπει να ενεργοποιήσεις την οθόνη πρώτα.

 

Αυτό δεν το γνώριζα. Είμαι κοντά στην αλλαγή και ψάχνομαι. Νόμιζα ότι το ίδιο γίνεται και με το δακτυλικό στην οθόνη. Ποιο το όφελος τότε; εκεί που έκανες μια κίνηση τώρα χρειάζονται δύο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από post 372

 

"- Μια SIM Cosmote

- 60/40 - 4G/WIFI

- Κάκιστο σήμα (Παραθεριστική περιοχή Χαλκιδικής με άθλιο σήμα που πίνει την μπαταρία στο Standby)

- Πρώτη φόρτιση

- Φωτεινότητα στο αυτόματο

- GPS, Bluetooth (συνδεδεμένο με ρολόι), Data τα πάντα όλα ανοιχτά.

 

...έχω βαρέσει 6 ώρες SOT (100%-5%) σε...3 μέρες!!!!! "

 

Για του λόγου το αληθές:

Στο παρακάτω link οι χρόνοι οθόνης από 17_07 έως 20_07.

https://www.dropbox.com/sh/b16v2n8bkdnmumx/AABakCdMLGxNfoFm0H_nwEWLa?dl=0

 

Σχεδόν 6,5 ώρες οθόνη σε 3 ημέρες, με την πρώτη φόρτιση. :cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε όλες τις συσκευές που έχουν in display fingerprint, έτσι δουλεύει.

Τα δαχτυλικά που ήταν στην πλάτη, ήταν always on οπότε μόλις τα ακουμπούσες το κινητό ξεκλείδωνε.

Στα in display, δεν ισχύει αυτό. Πρέπει να ενεργοποιήσεις την οθόνη πρώτα.

Ωραίο το θηρίο Χρήστο, πως βγάζεις άκρη με τα στατιστικά τα έχουν κάνει ότι να ναι εκεί στη Samsung

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνώριζα. Είμαι κοντά στην αλλαγή και ψάχνομαι. Νόμιζα ότι το ίδιο γίνεται και με το δακτυλικό στην οθόνη. Ποιο το όφελος τότε; εκεί που έκανες μια κίνηση τώρα χρειάζονται δύο;

Και με κλειστή την οθόνη δουλεύει, ανοίγει το κινητο αν βαλεις το δάχτυλο στη σωστή θεση. Το θεμα ειναι οτι αυτη η σωστή θεση είναι ενα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης και είναι δύσκολο να το πετύχεις στα τύφλα. Μπορείς βέβαια να βάλεις το always on display να δείχνει πάντα το δαχτυλικό νομίζω ωστε να βλέπεις με κλειστή οθονη που να πατήσεις. Ποιος είπε ότι το δαχτυλικό στην οθονη ειναι ποιο αποτέλεσματικο απ τον κλασικό σενσορα? Δεν είναι, έχει τα δικά του μειονέκτηματα ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ.

Πάντως θέμα συνήθειας ειναι. Εγω παταω στα τυφλα να ανοιξει η οθονη και μετα βαζω το δάχτυλο, δε με ενοχλεί.

Οποίον τον ενοχλεί αυτο, είναι γενικό το φαινόμενο στο in screen scanner, λιγο πολυ με ολα τα κινητα ισχύει. Ίσως κάποια να εχουν καλύτερο σενσορα και σίγουρα καποια χειρότερο. Σε γενικές γραμμές ειναι καλος ο σενσορας του s10 lite. Με άριστα το 10 θα του εβαζα ενα 8.οταν πχ στο Α70 θα έβαζα 4. Μπορεί η σειρά 20 να ειναι καλύτερη (δεν δοκίμασα).

Τεράστιο ρολο παίζει η σωστη ρύθμιση πάντως. Βάλτε 3 φορές το ιδιο δάχτυλο σε διαφορετικά σενάρια. Πχ εγω που τρεχω 10 χιλ το ρύθμισα μια φορά με υδρωμενα δάχτυλα αμέσως μετα το τρεξιμο (τις αλλες 2 φορες το ιδιο δάχτυλο σε κανονικές συνθήκες).

Αυτα ισχύουν για καθε κινητο. Και αν αλλαξει κατι πχ αλλαγη tempered ξανα ρύθμιση και τα 3 δάχτυλα.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το θηρίο Χρήστο, πως βγάζεις άκρη με τα στατιστικά τα έχουν κάνει ότι να ναι εκεί στη Samsung

Πραγματικά Βαγγέλη!

Ποιοί πανεπιστήμονες το σκέφτηκαν αυτό, δεν μπορώ να καταλάβω.

Μηδέν λογική. Ψάχνω μια λογική εξήγηση, αλλά δεν....

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα, αλλα το έχω να εμφανίζει την περιοχή στο always on ενω δεν έχω περάσει κανένα γυαλί επάνω.

 

Για τον Chrome και τα κολλήματα του κάντε το εξής:

Πατήστε στην μπάρα διευθύνσεων chrome://flags θα ανοίξει μια σελίδα και πάνω στην αναζήτηση γράψτε video και κάντε disabled τα hardware-accelerated video decode και hardware-accelerated video encode

Πατήστε μετά κάτω δεξιά να γίνει restart του browser

 

Το δοκίμασα αλλά συνεχίζει να κολλάει κι έχει γίνει εκνευριστικό!!

Ήδη σκεφτομαι να βάλω κανένα Firefox ή Opera.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά Βαγγέλη!

 

Ποιοί πανεπιστήμονες το σκέφτηκαν αυτό, δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Μηδέν λογική. Ψάχνω μια λογική εξήγηση, αλλά δεν....

Μοιάζει με αντιγραφή από ios αν δεν κάνω λάθος, ίσως το ios να είναι πιο κοντά στα στατιστικά του Android παρά το one ui

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα, αλλα το έχω να εμφανίζει την περιοχή στο always on ενω δεν έχω περάσει κανένα γυαλί επάνω.

 

 

 

Το δοκίμασα αλλά συνεχίζει να κολλάει κι έχει γίνει εκνευριστικό!!

Ήδη σκεφτομαι να βάλω κανένα Firefox ή Opera.

 

Opera που τον είχα δοκιμάσει είχε μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, Firefox ήταν αργός.

Αφού έχεις Samsung συσκευή γιατί δεν δουλεύεις τον Samsung browser;

Ο beta ειδικά είναι ταχύτατος και με πολύ καλή αυτονομία.

Παντός αυτό με τα flags στην συσκευή μου δούλεψε αλλά θέλω dark Mode.

Κάπου διάβασα ότι ο Chrome 79 δεν έχει το θέμα αυτό αλλά θα πρέπει να τον κατεβάσεις από αλλού όπως το apk mirror.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον Opera και δεν έχει κατανάλωση.

Μια πολύ κ ας λη λύση είναι ο Edge ο οποίος είναι πολύ γρήγορος και αξίζει μια δοκιμή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν και χρησιμοποιώ σαν κύριο browser τον beta της Samsung ο Chrome σε εμένα τουλάχιστον δουλεύει μια χαρα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η λειτουργία live view της κάμερας; Ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν και χρησιμοποιώ σαν κύριο browser τον beta της Samsung ο Chrome σε εμένα τουλάχιστον δουλεύει μια χαρα

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είναι updated σε latest version o chrome 84.0.4147.89 version???

Link to comment
Share on other sites

Chrome version : 83.0.4103.106

Κανένα πρόβλημα. Δεν έχω παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία μέχρι στιγμής.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Chrome version : 83.0.4103.106

Κανένα πρόβλημα. Δεν έχω παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία μέχρι στιγμής.

 

με αυτην ουτε εγω ειχα, με αυτη που γραφω εχω θεμα....

Link to comment
Share on other sites

είναι updated σε latest version o chrome 84.0.4147.89 version???
Την έκδοση που λέει ο φίλος πιο πάνω έχω

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία σας πώς πάει??

Εμένα το χάνει ένα 10% στις οκτώ ώρες του ύπνου είτε κλείσω τα πάντα είτε τα αφήσω όλα ανοιχτά

Χρόνους οθόνης εχει καλούς αλλά η κατανάλωση μάλλον είναι στάνταρ δεν αλλάζει βέβαια έρχομαι και από Iphone και ίσως για αυτό δεν καταλαβαίνω και την αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Aπο security updates πως πάει?Επειδή η samsung δεν εχει και το καλύτερο όνομα όσον αφορά την υποστήριξη συσκεύων της,γνωρίζετε σε βάθος χρόνου μέχρι πότε θα παίρνει updates?Είτε καινούργια έκδοση λογισμικού,είτε ασφάλειας?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία σας πώς πάει??

Εμένα το χάνει ένα 10% στις οκτώ ώρες του ύπνου είτε κλείσω τα πάντα είτε τα αφήσω όλα ανοιχτά

Χρόνους οθόνης εχει καλούς αλλά η κατανάλωση μάλλον είναι στάνταρ δεν αλλάζει βέβαια έρχομαι και από Iphone και ίσως για αυτό δεν καταλαβαίνω και την αλλαγή

 

Εμένα δεν χάνει καθόλου κατά τη διάρκεια της νύχτας, κάτι άλλο σου καταναλώνει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν χάνει καθόλου κατά τη διάρκεια της νύχτας, κάτι άλλο σου καταναλώνει μπαταρία.

Τι καθόλου? Ούτε 2-3%???

Το δουλεύεις δικαρτο?? Τι έχεις ανοικτό τη νύχτα??

 

Εγώ δοκίμασα και τη σχετικη ρουτίνα bixby αλλά είχα ακριβώς την ίδια κατανάλωση.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...