Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει περασμένη μαμά ζελατίνα out of the box;
Όχι....

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν οι συσκευές που πουλά ο Γερμανός έχουν custom rom ή την original της Samsung;
........... Edited by siberiantiger
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν οι συσκευές που πουλά ο Γερμανός έχουν custom rom ή την original της Samsung;

 

Φανταζομαι εννοείς branded κι οχι custom.

Το S7 Edge που ειχα παρει απο εκει ειναι με Cosmote ROM.

Τωρα αν κι αυτο εχει τετοια δεν ξέρω, και δεν με πειραζει κιόλας.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σε προσφορά από eglobalcentral στα 334€ βγαίνει με κουπόνι και 30 μέρες να έρθει από Κίνα χωρίς τελωνείο. Νομίζω αξίζει full σε αυτήν την τιμή. Είναι το μοντέλο G770F με τα ευρωπαϊκά δίκτυα, b20 κτλ. Τι λέτε οι κάτοχοι αξίζει?

Screenshot-20200712-083505-01.jpg

 

Ειναι δυνατον να δωσεις τοσα για το μοντελο με 6 ραμ και απο κινα , ενω υπαρχει στο γερμανο στα 429 με τα 8 ραμ και εγγυηση 2 χρονων?

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει περασμένη μαμά ζελατίνα out of the box;

 

Σε βιντεο που ειδα υπαρχει απο το εργοστασιο ζελατινα με κενο στο δαχτυλικο αποτυπωμα

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι εννοείς branded κι οχι custom.

Το S7 Edge που ειχα παρει απο εκει ειναι με Cosmote ROM.

Τωρα αν κι αυτο εχει τετοια δεν ξέρω, και δεν με πειραζει κιόλας.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τώρα την έχω κάνει την παραγγελία, οπότε...:)

Με τις ενημερώσεις και τις αναβαθμίσεις πώς τα πήγαινε; Σου έρχονταν κανονικά, καθυστερούσαν σημαντικά ή κάποιες δεν έρχονταν καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τώρα την έχω κάνει την παραγγελία, οπότε...:)

Με τις ενημερώσεις και τις αναβαθμίσεις πώς τα πήγαινε; Σου έρχονταν κανονικά, καθυστερούσαν σημαντικά ή κάποιες δεν έρχονταν καθόλου;

 

Κανονικά επαιρνε αναβαθμίσεις, αν οχι αμεσως ίσως λιγο πιο μετα.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Κρατήθηκα για το note 10 lite του Γερμανού πριν λίγες μέρες... Πήρα το psmart 2019 για την γυναίκα μου με την προσφορά στα 129... Εξαιρετικό τηλ για την τιμή του... Έβγαλε μάλιστα φωτο με την λειτουργία "νύχτα" και χλωμιασα εγώ με το ταπεινό s8..!!! Οπότε δεν άντεξα και το χτύπησα του Γερμανού το s10!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το tempered. Αμα ρυθμίσετε τα παντα σωστα (διαβάστε παραπανω έχουν ξαναγραφτεί) μια χαρά είναι το δαχτυλικό.

Το κινητο είναι κινηταρα με εξαιρεση την υποστήριξη xda root κλπ για όποιον ενδιαφέρεται γι αυτα, όπου εχει μηδενική υποστήριξη σχεδόν.

 

 

Έκανα την παραγγελία χθες αλλά βρήκα στα ίδια λεφτά σε Μτχ σε άριστη κατάσταση και εγγύηση το p30 pro 8/256 και το σκέφτομαι...

 

Εσας ποια η γνώμη σας ανάμεσα στα δυο? Είναι πολύ υποδεέστερο σε φωτογραφίες και βίντεο? Στις νυχτερινές εχω διαβάσει ότι είναι χάλια ακόμα και με gcam

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία χθες αλλά βρήκα στα ίδια λεφτά σε Μτχ σε άριστη κατάσταση και εγγύηση το p30 pro 8/256 και το σκέφτομαι...

 

Εσας ποια η γνώμη σας ανάμεσα στα δυο? Είναι πολύ υποδεέστερο σε φωτογραφίες και βίντεο? Στις νυχτερινές εχω διαβάσει ότι είναι χάλια ακόμα και με gcam

 

Καποιος με p30 pro να απαντήσει σε αυτο. Θεωρητικά το p30 είναι ανωτέρο. Κυρίως σε καμερα. Λογικά θα εχει χειρότερη αυτονομία το p30, αλλα καλη και αυτο. Θεμα γούστου καθαρά, τα ζυγίζεις τι προτιμάς και αποφάσιζεις. Η gcam (μέχρι τώρα δεν ξέρουμε στο μέλλον) είναι σαν να μη υπάρχει γιατι δεν βγαζει καλύτερες φωτο απο την original καμερα. Εμενα δε μου φαίνονται καθόλου χάλια οι νυχτερινές του s10 lite, αλλα δεν είμαι ειδικός στις κάμερες ουτε φωτογράφος. Σε σύγκριση με άλλα κινητά είναι αρκετα καλη σε ελαφρύ φωτισμό. Σε σχεδόν σκοτάδι δεν δοκίμασα γιατί δε μου χρειάζεται. Το p30 φημίζεται για την καμερα του αρα λογικά αν δίνεις βαση σε αυτο πας εκει. Προσωπικά αν μπορούσα να αλλαξω κατι στην κάμερα θα ηταν η προσθήκη ζουμ 2-3x, και οχι καλύτερη νυχτερινή, αλλά γούστα ειναι αυτα, κάποιος αλλος μπορεί να πει το αναποδο.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω προστατευτικο αυτοκολητο αντι για θηκη για να μην χαλαει η ομορφια του κινητου. υπαρχει κατι?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι πρέπει να κάνουμε σχετικά με προστασία οθόνης;

Θα παραλάβω το τηλ μάλλον αύριο.. Το σεταρω πρώτα καταχωρώντας τα δακτυλικά και μετά βάζω μεμβράνη ή τζάμι;;;

Ή το αντίθετο;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι πρέπει να κάνουμε σχετικά με προστασία οθόνης;

Θα παραλάβω το τηλ μάλλον αύριο.. Το σεταρω πρώτα καταχωρώντας τα δακτυλικά και μετά βάζω μεμβράνη ή τζάμι;;;

Ή το αντίθετο;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το αντίθετο φυσικά!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω προστατευτικο αυτοκολητο αντι για θηκη για να μην χαλαει η ομορφια του κινητου. υπαρχει κατι?

 

Στα mediamarkt τοποθετούν μεμβράνη της zagg που κόβεται σε ειδικό μηχάνημα βάση λογισμικού ανάλογα με το μοντέλο του κινητού. Μάλιστα μπορείς να ζητήσεις να στο κόψουν και λίγο μικρότερο, να μην πιάνει μέχρι άκρη τέρμα, έτσι ώστε αν θες να βάλεις θήκη να μην σου "πετάξει" τη μεμβράνη. Αυτό μπορεί να γίνει και για το μπροστά αλλά και για το πίσω μέρος της συσκευής, τουλάχιστον για συσκευές που είναι μπρος πίσω γυαλί. Τώρα εδώ δεν ξέρω αν θα παίζει και για πίσω. Η όλη εγκατάσταση θα "δείξει" στις δύο μέρες περίπου γιατί στην αρχή έχει κάτι στάμπες ή φυσαλίδες που χάνονται μετά. Η αίσθηση στην αφή βέβαια δεν συγκρίνεται με το γυαλί ούτε και η όψη αλλά χαίρεσαι στο έπακρο τη συσκευή σου. Το κόστος είναι περίπου 20 ευρώ για την κάθε μεμβράνη και έχει εγγύηση 6 μηνών. Ότι συμβεί σε αυτό το διάστημα σου βάζουν άλλη δωρεάν. Δεν είναι σαν άλλες μεμβράνες. Είναι ένα υλικό σαν ένα εξαιρετικά λεπτό gel. Σε "μικροτραυματισμούς" αυτόθεραπεύεται. Εγώ έχω άλλη συσκευή και έχω αλλάξει δύο. Τώρα είμαι χωρίς και ότι γίνει. Καλό είναι αλλά σαν το τηλέφωνο γυμνό δεν έχει.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα ειμαι επαρχεια και εψαχνα κατι που να μπορω να το βαλω μονος μου

 

ισως αφου δεν υπαρχει μια πολυ λεπτη διαφανη θήκη σιλικονης? η κατι τετοιο? https://www.skroutz.gr/s/23542314/360-Full-Cover-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Galaxy-S10-Lite.html

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο φυσικά!
Πρώτα δηλ το τζάμι και μετά όλα τα άλλα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου συγκριτικό για την καμερα αναμεσα σε αυτο και στο p30 pro?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι πρέπει να κάνουμε σχετικά με προστασία οθόνης;

Θα παραλάβω το τηλ μάλλον αύριο.. Το σεταρω πρώτα καταχωρώντας τα δακτυλικά και μετά βάζω μεμβράνη ή τζάμι;;;

Ή το αντίθετο;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ προτείνω την σειρά που έγραψες. Σκέψου να περάσεις το τζαμακι και μετά να διαπιστώσεις ότι κάτι πάει στραβά με την συσκευή (πχ καμμένο πιξελ).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω προστατευτικο αυτοκολητο αντι για θηκη για να μην χαλαει η ομορφια του κινητου. υπαρχει κατι?

Αμερική υπάρχει αν παραγγείλεις μεσω ίντερνετ, καπου ειχα δει. Εγω πάντως έφτιαξα μόνος μου. Ειχα vinyl carbon αυτοκόλλητο (εχω βάλει και στο αμαξι) οπότε πείρα ενα κομμάτι και εβαλα στο πισω καπακι του κινητού. Αν προσέξεις λιγο με το νύχι βρίσκεις που είναι η ενωση με το γυρω μπεζελ και το κόβεις εκει. Επίσης εχω και προστατευτικο στην κάμερα οπότε είναι προστατευμενο απο γρατζουνιές οταν το αφήσεις σε τραπέζι. Επίσης μπαίνει και θηκη οποτε θες, εχω μια διαφανή. Να το αποτέλεσμα : (εχω βαλει carbon που γυαλίζει εντονα οπότε δεν το δείχνει καλα η καμερα του νοτε 8 με το οποίο βγαζω φωτο).

https://imgur.com/gallery/jGMeH5H

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή των θεμάτων, γιατί όλα μου εμφανίζονται με μαύρο background στον dialer και γενικότερα δεν βλέπω τις εικόνες που έχουν στην προεπισκοπηση;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καπου συγκριτικό για την καμερα αναμεσα σε αυτο και στο p30 pro?

 

Στο you tube θα βρεις 3-4 video reviews από τα οποία το ένα είναι ελληνικό διάρκειας 12 λεπτών. Λέει αρκετές λεπτομέρειες και θεωρητικά και πρακτικά, τονίζει (αυτό που θες εσύ να ακούσεις) ότι το p30 pro έχει στηθεί από αρχής με δυνατό σημείο την κάμερα. Είναι γυρισμένο πριν από 4 μήνες και τα συγκρίνει έχοντας την ίδια τιμή (τότε κοντά στα 700€)

Ακόμη μπορείς να διαβάσεις στο dxomark ότι το p30 pro είχε το 2019 σχεδόν την υψηλότερη βαθμολογία (από όλα τα κινητά). Το Samsung Galaxy s 10 lite δεν το βαθμολόγησε, αλλά το s10 plus που είναι με καλύτερη κάμερα και λογισμικό κάμερας από το 10 lite είναι στο ίδιο με το p30 pro.

Επίσης το gsmarena.com έχει ξεχωριστά review και για τις δύο συσκευές με πολύ ανάλυση.

Αν διαβάσεις το νήμα από την αρχή θα σου λυθούν πολλές απορίες, όπως και σε άλλους που ρωτάνε το τελευταίο δυήμερο. Έχουν ξαναγραφεί τα + και τα - της συσκευής από πολλούς. Δύο με τρεις σελίδες πίσω αν πας υπάρχει video που τα "λέει όλα" για το s10 lite.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα δηλ το τζάμι και μετά όλα τα άλλα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ προτείνω την σειρά που έγραψες. Σκέψου να περάσεις το τζαμακι και μετά να διαπιστώσεις ότι κάτι πάει στραβά με την συσκευή (πχ καμμένο πιξελ).

Ο φίλος ρωτάει πως καταχωρείται σωστά το δακτ. απτύπωμα. Εννοείται ότι πρώτα θα τσεκάρει τη συσκευή, την οθόνη κλπ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αμερική υπάρχει αν παραγγείλεις μεσω ίντερνετ, καπου ειχα δει.

 

πως λέγονται για να το ψαξω?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...