Jump to content

Samsung Galaxy S10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μας πεις κόστος και κατάστημα;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gadgetistas Χαλάνδρι. Λίγο πάνω από τα τα είκοσι ευρω και τα δύο μαζί. Έχει σελίδα.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, Montoya κσι manwlis77 επειδή σας έχω δει στο ανάλογο topic να ασχολείστε με φώτο, για πείτε πως τα πάει; Η GCam κάθετε καλά; Έχω S10 και το σκέφτομαι για αλλαγή λόγο επεξεργαστή και μπαταρίας αλλα λόγο παιδιών κύριο κριτήριο είναι η κάμερα.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Για πείτε καμιά χρήσιμη εφαρμογή ή tip για τη συσκευή μας.

 

Προσωπικά θεωρώ χρήσιμες aodNotify για τις ειδοποιήσεις και gcam, αλλά και την αλλαγή στη λειτουργία οθόνης (έντονη+ψυχρό+R, G τέρμα αριστερά+Β τέρμα δεξιά), όπως έχουν γράψει αλλά παιδιά πιο πίσω.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για aod χρησιμοποιώ αυτό που είναι κάθετο στην δεξιά πλευρά της οθόνης. Υπάρχει τρόπος να φαίνονται οι ειδοποιήσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να του έπεσε στα χέρια να έχει ταυτόχρονα το S10 Lite με το S20 Ultra;

Υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο τηλεφώνων σε θέμα ταχύτητας και και γενικής χρήσης;

Εντάξει λογικά στην φωτογραφία θα διαφέρουν αρκετά αλλά στα υπόλοιπα στερείται πολύ;

Ποιες οι εντυπώσεις διότι ψάχνω να δώ κάποιο συγκριτικό έστω υποτυπώδες και δεν βρίσκω περισσότερο εάν υπάρχει κάποιο μέτρο σύγκρισης μεταξύ τους ή είναι τόσο μεγάλη η διαφορά τους.

Ευχαριστώ.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να του έπεσε στα χέρια να έχει ταυτόχρονα το S10 Lite με το S20 Ultra;

Υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο τηλεφώνων σε θέμα ταχύτητας και και γενικής χρήσης;

Εντάξει λογικά στην φωτογραφία θα διαφέρουν αρκετά αλλά στα υπόλοιπα στερείται πολύ;

Ποιες οι εντυπώσεις διότι ψάχνω να δώ κάποιο συγκριτικό έστω υποτυπώδες και δεν βρίσκω περισσότερο εάν υπάρχει κάποιο μέτρο σύγκρισης μεταξύ τους ή είναι τόσο μεγάλη η διαφορά τους.

Ευχαριστώ.

 

Αν δεν κάνω λάθος ο

montoya_42

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα μάγκες το πήρα εχθές στο γαματο μπλε...και πραγματικά είναι το πρώτο κινητό της σαμμυ με τέτοια μπαταρία ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ το άνοιξα με 51% στης 9 το βράδυ το έστησα με τις εφαρμογουλες μου στις 12 το έκλεισα με 25% το άνοιξα πριν 1 ωρα και εχω 24%. Ειναι όντως κινητό samsung???????????????? xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Spigen ultra hybrid, θηκάρα, το προστατεύει και του ταιριάζει πολύ, αλλά δυστυχώς μετά από 2 μήνες χρήσης έχει ήδη κιτρινίσει. Έλεγα πως θα άντεχε κανένα 6μηνο αλλά μπα...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες στα ελληνικά τις οδηγίες του sosible2 ?

 

Developer options & dpi. Που τα βρίσκω?

Ρυθμίσεις-πληροφορίες για το τηλέφωνο-πληροφορίες για το λογισμικό.

Πατάς συνεχόμενα 5 φορές εκεί που λέει Αριθμός Κατασκευής.

Πηγαίνεις πίσω στις ρυθμίσεις και θα δεις ένα νέο υπομενού Επιλογές Προγραμματιστή.

Εκεί μέσα θα βρεις και το DPI.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Spigen ultra hybrid, θηκάρα, το προστατεύει και του ταιριάζει πολύ, αλλά δυστυχώς μετά από 2 μήνες χρήσης έχει ήδη κιτρινίσει. Έλεγα πως θα άντεχε κανένα 6μηνο αλλά μπα...

 

κιτρινισε σε 2 μήνες; οντως πολυ γρηγορα

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε μια ζελατίνα όπως αυτή της πλάτης. Δε μου έμοιαζε με screen protector οπότε την αφαίρεσα αμέσως. Τρεις ζελατίνες είχε. Μια μπροστά, μια πίσω στην πλάτη και μια γύρω γύρω.

 

Λοιπόν τώρα έχω νέα καλά.

 

Επιτέλους νομίζω πως λειτουργεί το κινητό έτσι όπως ήθελα και εξωτερικά και εσωτερικά.

 

Στα εξωτερικά είναι η θήκη και το τζάμι.

 

Βρήκα τζάμι nillkin μου το τοποθέτησαν οι ίδιοι βρήκα και θήκη χονευτη όπου όλο το τηλέφωνο μπαίνει μέσα χωρίς να είναι τα πλαϊνά εκτεθειμένα, είναι και wallet για κάρτες και ταυτότητα κι έτσι και είναι καλυμμένο το τηλεφωνο πλήρως και δε χρειάζεται να κουβαλάω και πορτοφόλι.

 

Επειδή ρώτησε κάποιος παραπάνω, έτσι όπως είναι το κινητό μέσα στη θήκη το τζαμακι δεν αφήνει κενά. Φαίνεται μια οθόνη όλο χωρίς κενά.

 

Στα εσωτερικά είναι διάφορες χρήσιμες εφαρμογές και ασφαλώς να δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα.

 

Σην αρχή δε μου δούλεψε το δακτυλικό αποτύπωμα. Οπότε πήγα settings > display > touch sensitivity. Το ενεργοποίησα.

Προσπάθησα αλλά τίποτα πάλι. Μετά από τρία τέσσερα αγγίγματα μου έλεγε πως δε γίνεται. Έκανα restart, και μετά σιγά σιγά με διακοπές, όχι συνεχόμενα δηλαδή αλλά άφηνα να περάσουν τέσσερα πέντε δευτερόλεπτα το ξανά έβαζα το δάκτυλο απαλά προσεκτικά και προχωρούσε το ποσοστό από λίγο κάθε φορά. Θα έβαλα το δάκτυλο πάνω από δέκα φορές νομίζω μέχρι να φτάσει στο 100% και τελικά να μου δεχτεί το δακτυλικό αποτύπωμα. Χάρηκα γιατί είχα πιστέψει πως δε θα τα καταφέρω. Μάλλον το ίδιο έπρεπε να είχα κάνει και την πρώτη φορά. Στο πρώτο μου tempered glass που έγραψα σε προηγούμενο μήνυμα. Άδικα το έβγαλα.

 

Τώρα άλλο χρήσιμο είναι πως βρήκα στο Samsung store την εφαρμογή one hand operation + με την οποία μπορώ να κάνω πολλά από αυτά που ήθελα με ένα άγγιγμα ή σύρσιμο χωρίς να πατάω τα πλαϊνά κουμπιά. Να κλείνω την οθόνη, να βγάζω screenshot, να αυξομειωνω την ένταση του ήχου και πολλά πολλά ακόμα με εξαιρετικά γρήγορο, έξυπνο και απλό τρόπο.

 

Τέλος κατεβασα από το Google play την εφαρμογή my data manager και πλέον μπορώ να βλέπω από το notification πόσο data ξοδεύω.

 

Αυτά. Είμαστε σούπερ πλέον νομίζω.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Κατάλαβα καλά ότι το συγκεκριμένο tempered πιανει ολη την οθόνη χωρίς να αφήνει χιλιοστά της οθόνης απεξω?

Είναι αυτό εδω?

 

https://www.skroutz.gr/s/22643176/Nillkin-Amazing-H-Tempered-Glass-Galaxy-S10-Lite.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνουν μεγαλύτερα τα εικονίδια με το ποσοστό μπαταρίας και με το σήμα χωρίς να αλλάξει ο launcher

Μονο αν μεγαλώσεις τα πάντα στην οθονη. Ενεργοποίεις developer option, αλλάζεις εκει dpi. Εγω κάνω το αντίστροφο, μικραίνω τα πάντα.

Αλλα με τον ιδιο launcher δεν ξερω πως θα φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα καλά ότι το συγκεκριμένο tempered πιανει ολη την οθόνη χωρίς να αφήνει χιλιοστά της οθόνης απεξω?

Είναι αυτό εδω?

https://www.skroutz.gr/s/22643176/Nillkin-Amazing-H-Tempered-Glass-Galaxy-S10-Lite.html

Το έβαλα σήμερα.Αφήνει περίπου 1χιλ.σε κάθε πλευρά της οθόνης.Αλλά είναι πολύ καλό σαν ποιότητα και πανεύκολο στην τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα σήμερα.Αφήνει περίπου 1χιλ.σε κάθε πλευρά της οθόνης.Αλλά είναι πολύ καλό σαν ποιότητα και πανεύκολο στην τοποθέτηση.
Αυτό το 1 χιλιοστό είναι και το ζητούμενο για όσους έχουν θήκες έτσι ώστε να μη το πετάει.

Με θήκη την έχεις τη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 1 χιλιοστό είναι και το ζητούμενο για όσους έχουν θήκες έτσι ώστε να μη το πετάει.

Με θήκη την έχεις τη συσκευή;

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παράλειψή μου που δεν το έγραψα πιο πάνω.Μόλις έβαλα θήκη και συγκεκριμένα την Spigen Liquid Crystal τα κενά εξαφανίστηκαν.Πολύ καλό το γυαλί, γιατί αν ήταν μεγαλύτερο θα το ανασήκωνε η θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Παράλειψή μου που δεν το έγραψα πιο πάνω.Μόλις έβαλα θήκη και συγκεκριμένα την Spigen Liquid Crystal τα κενά εξαφανίστηκαν.Πολύ καλό το γυαλί, γιατί αν ήταν μεγαλύτερο θα το ανασήκωνε η θήκη.

 

Έτσι ακριβώς, και εγώ την ίδια θήκη έχω βάλει και είναι μια χαρά, τα κενά από το τζαμάκι ίσα που φαίνονται. Το μόνο αρνητικό ότι θα κιτρινίσει γρήγορα η θήκη αν κρίνω και από την ultra hybrid που είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μονο αν μεγαλώσεις τα πάντα στην οθονη. Ενεργοποίεις developer option, αλλάζεις εκει dpi. Εγω κάνω το αντίστροφο, μικραίνω τα πάντα.

Αλλα με τον ιδιο launcher δεν ξερω πως θα φαίνεται.

 

Βάζοντας το dpi 320 μεγαλώνουν λίγο αυτά που ζητάω αλλά τα υπόλοιπα γίνονται πολύ μεγάλα (είναι για ηλικιωμένους με προβλήματα όρασης).

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα καλά ότι το συγκεκριμένο tempered πιανει ολη την οθόνη χωρίς να αφήνει χιλιοστά της οθόνης απεξω?

Είναι αυτό εδω?

 

https://www.skroutz.gr/s/22643176/Nillkin-Amazing-H-Tempered-Glass-Galaxy-S10-Lite.html

Αν δείτε στο skourtz υπάρχουν 2 γυαλιά της Nillkin (στο ίδιο μαγαζί μάλιστα), το ένα είναι H και το άλλο Η+ με μικρή σχετικά διαφορά τιμής.

Δε μπόρεσα να βρω τη διαφορά τους παρά του ότι το ένα είναι 0.3 και το άλλο 0.2 σε πάχος.

 

Αν γνωρίζει κάποιος παραπάνω λεπτομέρειες ας τις αναφέρει.

 

Edit: To H+ διάβασα ότι είναι και anti-glair για τον ήλιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...