Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να επιλέξεις το εφέ, το χρώμα και τις εφαρμογές για τις οποίες θα είναι ενεργό. Εγώ σε χρώμα το έχω αυτόματο για κάθε εφαρμογή. Με επιφύλαξη αυτό που λέω, αλλά αν θυμάμαι καλά, λειτουργεί μόνο σε κλειστή οθόνη.

 

 

ναι.. παράξενο.. δεν εμφανίζεται σε όλες τις εφαρμογές που έχω επιλέξει.. τι να πω..

 

 

 

FM Radio υπάρχει σε όλους τελικά?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το άλλο ερώτημα δεν ξέρω, αλλά ράδιο έχει κανονικά
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

ναι.. παράξενο.. δεν εμφανίζεται σε όλες τις εφαρμογές που έχω επιλέξει.. τι να πω..

 

 

 

FM Radio υπάρχει σε όλους τελικά?

 

Η συσκευή είναι ελληνική;

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι ελληνική;

 

 

έχεις δίκιο! γέρασα πάει.. σήμερα το έλεγξα με Samsung. Ελλάδα αγοράστηκε αλλά είναι Ιταλική! :ooch:

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν περάσει την ελληνική rom με odin, θα έχει και ραδιόφωνο?

Αυτό κατά την πρώτη εκκίνηση αν έγινε με ελληνική sim, δεν διαμόρφωσε ανάλογα το csc?

Ρωτάω, γιατί εγώ παράδειγμα, που έχω το note 10 plus, το έχω πάρει από Ελλάδα, αλλά στην πρώτη εκκίνηση έβαλα την αγγλική sim (έχω δύο, μια ελληνική, μια αγγλική) και η συσκευή μου φαίνεται σαν αγγλική και υποστηρίζει και το Samsung pay. Δεν γίνεται και αντίστοιχο και σε αυτό?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν περάσει την ελληνική rom με odin, θα έχει και ραδιόφωνο?

Αυτό κατά την πρώτη εκκίνηση αν έγινε με ελληνική sim, δεν διαμόρφωσε ανάλογα το csc?

Ρωτάω, γιατί εγώ παράδειγμα, που έχω το note 10 plus, το έχω πάρει από Ελλάδα, αλλά στην πρώτη εκκίνηση έβαλα την αγγλική sim (έχω δύο, μια ελληνική, μια αγγλική) και η συσκευή μου φαίνεται σαν αγγλική και υποστηρίζει και το Samsung pay. Δεν γίνεται και αντίστοιχο και σε αυτό?

 

 

ειλικρινά δεν ξέρω. Επειδή πέρασα από Samsung Center για άλλο λόγο μου είπαν πως ενδεχομένως να είναι κλειδωμένο το θέμα στο serial number του κινητού.. τι να πω..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κινητό με Exynos μοντέλο δεν έχει ραδιο ειτε ελληνικό ειτε αγγλικό ειτε ευρωπαϊκό.. μόνο τα μοντέλα με Snapdragon εχουν ραδιόφωνο (Αμερική).

Και δεν υποστηρίζουν εγγύηση όμως στην Ευρώπη.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κινητό με Exynos μοντέλο δεν έχει ραδιο ειτε ελληνικό ειτε αγγλικό ειτε ευρωπαϊκό.. μόνο τα μοντέλα με Snapdragon εχουν ραδιόφωνο (Αμερική).

Και δεν υποστηρίζουν εγγύηση όμως στην Ευρώπη.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

ούτε στο Samsung Center δε ξέρουν τι τους γίνεται τότε. Και φαίνεται λογικό αυτό που λες. (βέβαια δεν είναι premium μοντέλο για να ασχολούνται.. Ερχόμενος από Note 9 οθόνη ακόμα κλαίω..)

 

 

Οσοι έχετε FM Radio εδώ είστε με Snapdragon?

Edited by NiKant

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κινητό με Exynos μοντέλο δεν έχει ραδιο ειτε ελληνικό ειτε αγγλικό ειτε ευρωπαϊκό.. μόνο τα μοντέλα με Snapdragon εχουν ραδιόφωνο (Αμερική).

Και δεν υποστηρίζουν εγγύηση όμως στην Ευρώπη.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το note 10 lite έχει ράδιο και είμαι με exynos. Δεν νομίζω ότι βγαίνει και με sd το lite.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

ούτε στο Samsung Center δε ξέρουν τι τους γίνεται τότε. Και φαίνεται λογικό αυτό που λες. (βέβαια δεν είναι premium μοντέλο για να ασχολούνται.. Ερχόμενος από Note 9 οθόνη ακόμα κλαίω..)

 

 

Οσοι έχετε FM Radio εδώ είστε με Snapdragon?

 

 

λοιπόν κατάβεσα το firmware του Greek μοντέλου από sammobile και το άνοιξα. Όντως έχει ράδιο. Είναι το Hybridradio.apk που υπάρχει στην Ελληνική ROM αλλά στο δικό μου αρνείται να εγκατασταθεί. Προφανώς αναγνωρίζει το serial number. Κανονικά οποιοδήποτε apk θα έπρεπε να μπορεί να εγκατασταθεί. Πόσο μάλλον που είναι από το ίδιο firmware

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

ούτε στο Samsung Center δε ξέρουν τι τους γίνεται τότε. Και φαίνεται λογικό αυτό που λες. (βέβαια δεν είναι premium μοντέλο για να ασχολούνται.. Ερχόμενος από Note 9 οθόνη ακόμα κλαίω..)

Οσοι έχετε FM Radio εδώ είστε με Snapdragon?

Κι όμως πολλά μοντέλα με exynos έχουν ραδιόφωνο, π.χ. Α51, Note 10 lite

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως πολλά μοντέλα με exynos έχουν ραδιόφωνο, π.χ. Α51, Note 10 lite
Δεν εχω το lite εχω το plus μοντέλο.

Ναι για κάποιες σειρές Α το ξέρω οτι έχει ράδιο και με exynos αλλα στα flagships δεν έδινε ποτέ υποστήριξη για ράδιο και exynos.

Βέβαια δεν το βρίσκω και χρηστικό οταν υπάρχουν τοσα καλα προγράμματα ονλινε pay/free και πιάνεις τα 5πλασια αποτι πιάνεις με το κανονικό δέκτη.

Αλλα για το γιατί. :)

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Την εποχή του live-streaming το fm radio θεωρείται παρωχημένη τεχνολογία, κάτι όπως τηλεόραση και Netflix η kodi...Όσο ο τιμές των παρόχων παραμένουν ψηλές, το fm-ακι είναι καλοδεχούμενο...

Το note 10 lite είναι μια παρεξηγημένη υπόδιαφημισμένη υποτιμημένη αλλά εξαιρετική και vfm συσκευή, ειδικά μετά την διακοπή της σειράς note...

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ούτε θα υπάρξει αφού δεν υπάρχει το κατάλληλο hardware ...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε θα υπάρξει αφού δεν υπάρχει το κατάλληλο hardware ...

 

Είσαι σίγουρος γι αυτό? Το ρωτάω γιατί αν είναι τεχνικά αδύνατο τότε γιατί αναφέρεται?

Πάντως θεωρώ απαράδεκτο να λείπει ένα τέτοιο χαρακτηριστικό από μια επαγγελματική (έστω και lite) συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι αυτό? Το ρωτάω γιατί αν είναι τεχνικά αδύνατο τότε γιατί αναφέρεται?

Πάντως θεωρώ απαράδεκτο να λείπει ένα τέτοιο χαρακτηριστικό από μια επαγγελματική (έστω και lite) συσκευή.

Μάλλον κάνω λάθος , ας ελπίσουμε ότι κάποια στιγμή θα μπει, αν και το βλέπω πολύ δύσκολο γιατι είναι η διαφοροποιηση από τα flagships.

Πήρε κάποιος το ui 3.0?

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνω λάθος , ας ελπίσουμε ότι κάποια στιγμή θα μπει, αν και το βλέπω πολύ δύσκολο γιατι είναι η διαφοροποιηση από τα flagships.

Πήρε κάποιος το ui 3.0?

Προσωπική γνώνη αν δεν το πάρει τώρα δεν θα το πάρει ποτέ με την "νόμιμη" δικαιολογία ότι πλέον το hardware δεν το σηκώνει μιας και θα είναι μια συσκευή με έναν και καλά "γερασμένο" επεξεργαστή.

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική γνώνη αν δεν το πάρει τώρα δεν θα το πάρει ποτέ με την "νόμιμη" δικαιολογία ότι πλέον το hardware δεν το σηκώνει μιας και θα είναι μια συσκευή με έναν και καλά "γερασμένο" επεξεργαστή.

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

 

 

δικαιολογίες φυσικά αφού έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το Note9 που πήρε DeX

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

δικαιολογίες φυσικά αφού έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το Note9 που πήρε DeX

 

Το Note 9 πήρε ασύρματο dex (όπως πχ το Note 20) ή με την σχετική βάση (όπως ήταν εξ αρχής)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Note 9 πήρε ασύρματο dex (όπως πχ το Note 20) ή με την σχετική βάση (όπως ήταν εξ αρχής)?

 

 

απ'όσο ξέρω γιατί δε το έχω πλέον ήταν ασύρματο

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασα.

 

Εντυπώσεις από εσας;

Ρωτώ γιατί σαν να ρούφηξε παραπάνω μποταρία αλλά είναι νωρίς ακόμη

Link to comment
Share on other sites

για όσους κάνουν έντονη χρήση του κινητού και "ζουν επικινδύνως" :lol: (πτώσεις κλπ.) και δεν τους πειράζει λίγο πλαστικό στην οθόνη από 360 θήκες δείτε σε κανά Amazon αυτή

 

"SupCase Outdoor Case for Samsung Galaxy Note 10 Lite (6.7 Inches) 2020 Mobile Phone Bumper Case 360"

 

 

Δίνει όγκο στο κινητό και είπαμε έχει και πλαστικό μπροστά στην οθόνη αλλά το πιάνεις χωρίς να φοβάσαι.. (από κινητό γίνεται κινητάρα.. :p)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...