Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος είναι υποχρεωμένη ή δεσμευμένη η samsung να υποστηρίζει την συσκευή 2 χρόνια Από την κυκλοφορία της.

Και μετά μόνο security patches.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν ειναι κατι προγραμματισμενο παντα ισχυει.

Επισημο Android 10 μπορει να παρει και το galaxy S6 αλλα δεν παιρνει γιατι δεν θελει η σαμμυ οχι οτι δεν το υποστηριζει το hardwere.

Η σαμμυ βγαζει 25 συσκευες το χρονο(συνολικα σειρες M-A-S-Note κτλ.) Πρεπει να πουλησει.

 

Οσο για τον 9810 ειναι ο τελευταιος επεξεργαστης που εχει απο τους 8 πυρηνες τους 4 στα 2 7.γιαυτο γραφουν καποιοι οτι μα καλα ενω ειναι παλιος δεν κολαει , σηκωνει οτι εφαρμογες βαλω κτλ.Η Gpu του επισης εχει 18 core σηκωνει ανετα οτι παιχνιδι υπαρχει.

Μετα τον 9810 η πολιτικη αλλαξε οι επεξεργαστες μειωθηκαν ελαφρως οι χρονισμοι τους κυριως για εξοικονομηση .Οπως και η gpu ανεβασαν τους χρονισμους αλλα μειωθηκαν οι core.

Αυτα που βλεπετε στο antutu δηλαδη διαφορες σε σκορ ειναι ανεβασμενες καρτες γραφικων για τα παιχνιδια

Μη τρωτε παραμυθι βλεποντας χαμηλα σκορ οτι και καλα δεν τραβαει η συσκευη...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και εγω το 6τ,πώς σου φαίνεται γενικά η αλλαγή?Δεν με πολυενδιαφέρει η κάμερα αλλά η γενικότερη εμπειρία.Δεν είμαι φάν της samsung αλλά το βρίσκω σε πολύ καλή τιμή και το σκέφτομαι
Αν δεν σε ενδιαφέρει το spen καθολου , μείνε στο 6t , και αργότερα πηγαίνεις σε άλλο κινητό.

Σε γενικές γραμμές ειμαι ευχαριστημένος. Το κινητο αξίζει, και μια χαρά γρήγορο είναι. Καμμια φορά με εχει κολλήσει όταν ειμαι στο chrome , αλλα αμελητέο. Εννοείται το 6t , επειδή είναι pure Android σίγουρα είναι καλύτερο που δεν τρέχουν πολλές εφαρμογές.

Η οθόνη πολύ καλύτερη στο samsung. Όχι δεν μετάνιωσα την αλλαγή.

Έχει και μικρότερο sar.

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά που έπαιξε το note lite στα μάτια μου χάνει από το 10 lite, αν δεν σε νοιάζει ο επεξεργαστής.

 

Περιμένω να στρώσει η μπαταρία για να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Για 4500 πάντως θα περίμενα λίγο παραπάνω.

 

Τώρα στο θέμα να κολλήσει δεν καταλαβαίνω το κόλλημα με την χρονολογία του επεξεργαστή όταν αν δεν κάνω λάθος στους mid τους ρίχνει. Εγώ με τον 835 της προηγούμενης συσκευής μου κοιτούσα στην χειρότερη να πάω σε 760....Να συγκρίνουμε με σειρά 8** λογικό είναι να χάνει από τους μεταγενέστερους.

Link to comment
Share on other sites

Μία διόρθωση μόνο όσον αφορά τη gpu του 9810.

 

Στο pro evolution soccer ύστερα από 2 λεπτά παιχνιδιού, ρίχνει τόσο πολύ τα frames, που το παιχνίδι μοιάζει να είναι σε slow motion.

Επίσης στον PPSSPP, πάλι υποφέρουν τα frames από το throttling.

Πάντως σχεδόν σε όλα σε όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Η samsumg εδώ και χρόνια αυτές τις συσκευές της της υποστηρίζει με 2 μεγάλα updates. Οποτε και το lite εκτος απροόπτου θα πάρει την 12
Link to comment
Share on other sites

It is what it is. Καλό είναι που ακούγονται όλες οι απόψεις και οι εμπειρίες. Και ο καθένας να κάνει την επιλογή του. Είναι λογικό ότι όποιος θέλει μια ολοκληρωμένη να την πληρώσει ανάλογα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετσι, εγω παντως ειμαι υπερ-ευχαριστημενος απο τη συσκευη.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε μην αυταπαταστε...στην σαμσουνγκ δεν είναι ιθαγενείς. Αν διναν μια ολοκληρωμένη συσκευή θα χαντακοναν την ναυαρχίδα. Εδώ απλώς έχουμε προσπάθεια να πιάσουν και αυτούς που θέλουν το πενάκι κυρίως Χωρίς να δώσουν δίπλα λεφτά. Πχ εμένα ουδέποτε με ενδιέφεραν οι κάμερες τελευταίας τεχνολογίας. Βγάζω περιστασιακά φωτος. Επίσης δεν παίζω παιχνίδια στο κινητό. Και πάντα Προσωπικά δεν με απωθεί το φουλ hd της οθόνης. Με χαλάει που δεν εχει dex αλλά μπορώ μα ζήσω Χωρίς αυτό αν είναι να το πληρωσω 1000ευρω! Για μένα η μπαταρία μου αρκεί αν πέσω στο κρεβάτι να έχω ενα 5% γιατί θα το φορτίσω. Δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσω την μερα μου με 40 ή 30%. Γενικώς τα θέλουμε όλα και σε καλή τιμή...μακάρι να τα είχαμε. Αλλά το μάρκετινγκ δεν δουλεύει έτσι. Αδυνατώ να πιστέψω οτι ενα κινητό χρειάζεται 12γιγα ραμ. Και φετος θα δούμε και 16 αν δεν έχουμε δει, δεν παρακολουθώ συστηματικά Τα πραγματα. Με 16 γίγα έπρεπε το dex αν μη τι άλλο να δουλεύει dual screen.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει 2-3 φορές ενώ μιλάω να τερματίζει η κλήση χωρίς να πατήσω κάποιο κουμπί. Είχε κάποιος παρόμοιο θέμα?

Μπορεί να ήταν και τυχαίο.

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και εμένα

Σποραδικά

Vodafone

 

 

Από που αγόρασες συσκευή?

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η samsumg εδώ και χρόνια αυτές τις συσκευές της της υποστηρίζει με 2 μεγάλα updates. Οποτε και το lite εκτος απροόπτου θα πάρει την 12

Σωστά!

note 3 neo παντως ειχε παρει μονο μια αναβαθμιση απο android 4 σε 5

Λάθος!

Το Note 3 Neo (ή Light) κυκλοφόρησε τον 2ο του 2014 με Android 4.3 (Jelly Bean) στην συνέχεια πήρε αναβάθμιση σε Android 4.4 (Kit Kat) -μέσα στο 2014- και τέλος αναβαθμήστικε σε Android 5.1.1 (Lollipop) -αρχές 2016- όπως προβλεπόταν εξ αρχής, (ο τρόπος αρίθμησης της Google ήταν διαφορετική παλιά -μέχρι την Kit Kat-)

Edited by NovaLacertae
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι να το πάρω για την μικρή που θέλει πενάκι. Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει και μάλιστα όταν με μια μικρή διαφορά παίρνω το s10 lite που είναι καλύτερο στα περισσότερα σημεία.

Υπάρχει καμία προσφορά (πέρα από αυτές που τελείωσαν)?

Ενδιαφέρεται κάποιος να δώσει το δικό του?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε η νυκτερινή λήψη με το update?

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βαλε εφαρμογή από το playstore

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατάει η μπαταρία? Με μέτρια ή και σκληρή χρήση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κρατάει η μπαταρία? Με μέτρια ή και σκληρή χρήση.

 

Montoya θα έλεγα 1 μέρα με δεδομενα, bt, 2 sim, 30min τηλέφωνα, 4 mail, teams, viber και ανοιχτούς συγχρονισμούς.

 

Χθες είχα σχεδόν 5 ώρες οθόνη με την παραπάνω χρήση από τις 11 μέχρι τις 20:00, browsing μέσω 4g, όπου γύρισα με μπαταρία περίπου στο 55% αν θυμάμαι καλά.

 

Στα 380€ που έχει στο skroutz είναι τίμιο.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Υπερτίμιο. Δεν έχω άποψη για κάμερα αλλά μετά το update δακτυλικό και ovwrall πλοηγηση στο κινητό γίνανε άτομα πιο γρήγορα.

Βλέποντας και το s20 ultra στα 1350 δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω.

 

Πέφτω στη 1 τα ξημερώματα και επιτέλους έχω τουλάχιστον ενα 15% μπαταρίας!

 

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξω αρχικά για μεταχειρισμένο και μετά βλέπω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για έως 370-399€

Καλό

 

Όχι παραπάνω

Αλλιώς ΟΡ7Τ/8

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...