Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ επειδη δεν θελω να πιστευω να εχω πεσει σε δευτερη ελαττωματικη συσκευη, υπαρχει περιπτωση να ερθω να δω πως ειναι το δικο σου ? Θ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ επειδη δεν θελω να πιστευω να εχω πεσει σε δευτερη ελαττωματικη συσκευη, υπαρχει περιπτωση να ερθω να δω πως ειναι το δικο σου ? Θ

 

Δυστυχώς δεν γίνεται. Το έδωσα πριν λίγο γιατί δεν μου έκανε τελικά και με ξενέρωσε σε πολλούς τομείς για να μην έχω μεγάλη χασούρα . Το πήρα μόνο για να το δοκιμάσω αλλά σε πολλά ήταν πίσω από το νοτε 8 οπότε θα μείνω με το παλιό. Η κάμερα πάντως συγκεκριμενα, επειδή χτες βράδυ καθόμουν και τα περιεργαζομουν ταυτόχρονα στον σκοτεινό δρομο, στο βίντεο συγκεκριμένα έβλεπα και εγώ πως κάτι δεν πάει καλά. Είχε πολύ (πάλι δεν ξέρω πως να το πω) θόρυβο όλως είπες και εσύ και ένοιωθα σαν να λαγκαρει κατά κάποιο τρόπο. Ακόμα και όταν άνοιγα απλά την εφαρμογή της κάμερας χωρίς να τραβήξω κάτι το έβλεπα αυτό. Επίσης η σελφι κάμερα μου είχε πολύ πιο ξεπλυμενα χρώματα. Οι φώτο βέβαια έβγαιναν πολύ καλύτερες και μου άρεσε η διαχείριση φωτεινων πηγών (το φως δεν διαχεοταν καθόλου) αλλά με ξενέρωσαν πολλά άλλα . Οθόνη( δίπλα δίπλα το λιτε έδειχνε πολύ ξεπλυμενη χρωματικά) , κάμερα, η μη edge οθόνη(είχα ξεχάσει πως είναι άβολη στο σκρολινγκ η επίπεδη οθόνη, ειδικά με spigen θηκη) κατασκευή και ειδικά το δακτυλικο αποτύπωμα που έπιανε μια στις 5. Να σημειώσω πως είχα κάνει όλα τα update

Τι να πω, να έπεσα και εγώ σε ελαττωματικό δεν ξέρω, αλλά τελικά δεν με έπεισε σαν κινητό, αν και μόλις είχε βγει είχα πει αυτό θα είναι το επόμενο κινητό μ

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

οκ τα βαλαμε διπλα με ενα συναδελφο που εχει note 10 plus και εχει την ιδια συμπεριφορα, χαλια και τα 2 δηλαδη λολ. Κριμα το 19 τα note δεν βγηκαν με καλες καμερες, κατα τη γνωμη μου.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είτε σε ημέρα είτε βράδυ βγάζει καλύτερες φώτο από το note 8.

Στο βραδινό βίντεο δεν είναι καλύτερο οντως

Στο δακτυλικά αποτύπωμα μια χαρά είναι. Εμένα πιάνει με την μια αλλά όχι το ίδιο γρήγορα.

Η ανάλυση οθόνης δεν είναι φυσικά το ίδιο καλή αλλά προσωπικά τα χρώματα τα βρίσκω πιο φυσικά και όχι ξεπλυμενα.

Μπαταρια καλυτερη μνήμη μεγαλυτερη

Σε κάθε περίπτωση δεν μπορούμε να έχουμε τις ίδιες απαιτήσεις από ένα κινητό ναυαρχίδα και απο ένα κινητό mid range

Link to comment
Share on other sites

Στα 370€ με πενάκι και αξιοπρεπή μπαταρία και άριστη φωτογραφία νομίζω είναι VFM

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Απίθανη εφαρμογή για φωτογραφίες αλλά και για νυκτερινό βίντεο.

 

 

 

https://www.google.com/amp/s/infofull.net/news/how-to-install-google-camera-for-samsung-note-10-lite/amp/

 

 

 

Ειδικά στο νυκτερινό βίντεο πολύ καλό.

 

Καλύτερο της στοκ.

 

Φτιάξτε φάκελο Gcam στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης και αντιγράψτε μέσα το φάκελο Config.

META εγκατάσταση εφαρμογής gcam και double tap στο μαύρο κενό της εφαρμογής και load config κάποιον από τους .xml φακέλους

Enjoy

 

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την gcam. Ευχαριστω.

Ποιο απ όλα τα xml είναι καλύτερο για το κινητό μας?

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου. Ερχόμενος από συσκευή με κλασσικό αναγνώστη δαχτυλικού αποτυπώματος, στο lite είναι απλά χάλι.

 

Η σύγκριση γενικά γίνεται με το mi6 .Η οθόνη με κάλυψε πόσο μάλλον στο θέμα ήλιος. Με γυαλιά ηλίου και βλέπω πεντακάθαρα. Από την άλλη το mi6 μπορούσε να ρίχνει στο ελάχιστο την φωτεινότητα το βράδυ.

Η κάμερα φάνηκε αρκετά καλή αλλά περιμένω να κάνω δοκιμές για να καταλήξω. Η νυχτερινή πάντως σιγουρα είναι ανώτερη. Η μπαταρία για 4500 δεν μου φαίνεται αν κρίνω από των 3 ετών mi6 πάντως.

 

Στα 370 είναι πολύ καλή συσκευή και δεν είμαι μετανιωμένος. Μόνο σοβαρό μειονέκτημα το δαχτυλικό.

Link to comment
Share on other sites

Το αναμένω και εγώ το κινητό λάτρεις και κάτοχος σχεδόν όλων όσων ήρθαν Ελλάδα. Για μένα σε αυτά που θέλω με καλύπτει η συσκευή καινδεν προτίθεμαι να δώσω 1200 ή 800 για το 10+. Ελπίζω Όπως και κάθε νεο τηλ να βελτιωθεί με κάποια updates Όπως και το δακτυλικό.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για 370Ε αξιζει

Το αποτύπωμα είναι απλά κακο...

 

Περάστε και τη gcam και θα δείτε βελτίωση και στο νυκτερινό βιντεο

SPEN rules

 

Οι φωτογραφίες είναι εξαιρετικές

 

Δε δωσαμε 900Ε.....

Θα πάρει και Ανδροιδ 12.......

 

Στάλθηκε από το KOB2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι κινητήρα για 400€! Μια δυο φορές που έβγαλα πενάκι για να μαρκαρω μια πρόταση, έφαγε κολλημα το κινητό για λίγα δεύτερα. Μετά επανήλθε.

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τα updates.....

379€ το πήρα εγώ

Σε αυτά τα λεφτά και πενάκι είναι μονόδρομος

 

Στάλθηκε από το KOB2-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ποσο βγάζει στο geekbench στα δικά σας, εμένα 702 single core και 2048 multi core
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ποσο βγάζει στο geekbench στα δικά σας, εμένα 702 single core και 2048 multi core
Καλό αυτό το σκορ?

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πάμε για 6+ ώρες SOT.....

56666ec327ea3c5747904110eb7527fb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ειδες που στα έλεγα για 6 ωρες plus και δεν με πιστεύες που λέει ο λόγος.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι αριθμοί. Το κινητο στην καθημερινοτητα μου ανταποκρίνεται πλήρως Κάμερα έχει σούπερ για το πενακι μην τα ξαναλέμε.

Γενικά για τα λεφτά του τα σπάει

Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και εγώ. Λογικά αύριο θα παραλάβω. Από reviews πάντως πολλά αρνητικά σχόλια είδα σχετικά με επεξεργαστή . Πόσο δύσκολο ήταν να βάλουν τον exynos 9829 απορώ! Αλλά νομίζω δεν θα το μετανιώσω. Τώρα έχω το one plus 6t.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι έχετε να προτείνετε για screen protector και θήκη?

 

Επειδή είχα και εγω το 6τ,πώς σου φαίνεται γενικά η αλλαγή?Δεν με πολυενδιαφέρει η κάμερα αλλά η γενικότερη εμπειρία.Δεν είμαι φάν της samsung αλλά το βρίσκω σε πολύ καλή τιμή και το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Πενάκι

Και κάμερα

Στα λοιπά middle range

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια ...Οι youtubers δεν λενε καλα λογια για τον επεξεργαστη?

Ο οποιος ειναι ο μοναδικος για την ωρα απο τους octacore που οι τεσσερις core ειναι χρονισμενοι στα 2.7 .Αντε ρε απο κει...:lol:

Απλα επειδη ειναι στα 10mm και οχι στα 7mm τον βγαζουν χειροτερο.Πιασε ταυγο και κουρευτο...

Απροβληματιστος σε επιδοσεις απο την σειρα S9-Note9 .

Ο μοναδικος επεξεργαστης που η Samsung τον ξαναεβαλε σε συσκευη του 2020

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή είχα και εγω το 6τ,πώς σου φαίνεται γενικά η αλλαγή?Δεν με πολυενδιαφέρει η κάμερα αλλά η γενικότερη εμπειρία.Δεν είμαι φάν της samsung αλλά το βρίσκω σε πολύ καλή τιμή και το σκέφτομαι

 

Αυτη την στιγμη ειναι η Καλυτερη συσκευη εκει εξω στα 375ε σφραγισμενη.Ειναι μια μιξη Note 10-Note9.

Ναυαρχιδα παιρνεις με τιμη ξεφτιλα Μαλιστα αργοτερα θα αναβαθμιστει σε αντροιντ 11 και 12.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη αν και περιμένω το κινητό. Μην περιμένουμε θαύματα. Εγώ το είπα και το ξαναλέω. Στα 649 οχι. Αλλά στα 379 με πενάκι και όλα τα καλούδια του 10 σε λογισμικό με τις αναβαθμίσεις. Εμένα δεν με χαλάει τίποτα πλην του dex το οποίο το χρησιμοποιούσα όταν δουλεύω από το πατρικό μου για ώρα ανάγκης.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο 300ε εως 500ε κοστιζουν οι συσκευες μεσαιας κατηγοριας.Το Note 10 lite ειναι ναυαρχιδα στα 370+ ευρω Με ελαχιστες εως αχρειαστες για καποιους ελλειψεις των ακριβων ναυαρχιδων . Ο σκεπτομενος παιρνει αυτο χωρις δευτερη κουβεντα.Απο κει και περα ειναι θεματα γουστου. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπεί. Στην τιμή του το κινητο σκίζει στην καθημερινή εμπειρία χρήσης. Το πενακι δε το απογειώνει.

Ο επεξεργαστής του που τόσο ντόρος γίνεται προσωπικα ανταποκρίνεται μια χαρα σε ο τι του βάζω.

Τώρα οποιος τα έχει και θέλει πάει στο 10 plus.

Εγώ θα ξαναπώ μπράβο στην samsung που μας έδωσε έξτρα επιλογή.

Το κινητο θα πάρει και Android 12 ενώ το plus οχι

Link to comment
Share on other sites

φιλε κρατα μικρο καλαθι για ανροιντ 12, θα κατσει η σαμμυ να γραψει κωδικα για τη συσκευη αυτη και μονο? καμμια αλλη με τον 9810 δεν θα παει μεχρι εκει, γιατι να το κανει για αυτο? ειδικα οταν οι πωλησεις του δεν φαινεται να ειναι οι αναμενομενες. Παντως μετα την αντικατασταση που εγινε στο δικο μου, η φωτογραφικη ειναι ιδια και καλυτερη απο note 10+, μου βγαζει 7 ωρες SOT με τη δικη μου χρηση, και ρολαρει πολυ smooth.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι προγραμματισμενο απο την sammy οσες συσκευες κυκλοφορησαν με το λειτουργικο Android 10 να λαβουν αλλα δυο λειτουργικα 11 και 12 .

Ο επεξεργαστης τι σχεση εχει?

Εδω κυκλοφορυν συσκευες 6αετιας και παιρνουν custom rom με android 9.

Τα λειτουργικα δεν τα εχει η σαμμυ αλλα η google τα δινει στην σαμμυ και τα διαμορφωνει αναλογα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ειναι προγραμματισμενο απο την sammy οσες συσκευες κυκλοφορησαν με το λειτουργικο Android 10 να λαβουν αλλα δυο λειτουργικα 11 και 12 .

Ο επεξεργαστης τι σχεση εχει?

Εδω κυκλοφορυν συσκευες 6αετιας και παιρνουν custom rom με android 9.

Τα λειτουργικα δεν τα εχει η σαμμυ αλλα η google τα δινει στην σαμμυ και τα διαμορφωνει αναλογα.

 

πρεπει να κατσουν να γραψουν drivers για το soc αυτο για την εκδοση 11 & 12 , αυτο ειναι και το κυριοτερο προβλημα στις ρομ σε παλαιοτερες συσκευες , δεν εχουν οι devs καταλληλους drivers . Αν πχ, ο 9810 παρει την εκδοση 11 & 12 τοτε η αναπτυξη ρομ για το Note 9 θα ειναι ευκολοτερη και με ποιοτικοτερες ρομ, αν τα εξηγω καλα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...