Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εδώ το ίδιο!

My S20 FE 5G is Awesome

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για όποιον δεν χρησιμοποιεί τις fitness δυνατότητες του ρολογιού.

Το ρολόι το χρησιμοποιώ μόνο για ειδοποιήσεις και για ομιλία (όταν το απαιτήσουν οι συνθήκες).
Δεν το χρησιμοποιώ για γυμναστική ούτε με ενδιαφέρουν οι μετρήσεις πίεσης, βημάτων κλπ.
Με βάση την δική μου χρήση (χωρίς καταμέτρηση παλμών) η μπαταρία του κρατούσε 2-2,5 μέρες.

Αποφάσισα να απενεργοποιήσω ότι δεν χρησιμοποιώ.
Από το κινητό απεγκατέστησα τις εφαρμογές Samsung Health και Samsung Health monitoring.
Δυστυχώς οι παραπάνω εφαρμογές δεν μπορούν να απεγκατασταθούν από το ρολόι. Αυτό που έκανα για να τις "βγάλω εκτός" ήταν να κόψω τα δικαιώματα από τους αισθητήρες (Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Δικαιώματα).

Το αποτέλεσμα είναι να φορτίζω κάθε 4-4,5 ημέρες (ανάλογα με την συχνότητα των ειδοποιήσεων).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα 

Νέος κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου το αγόρασα μεταχειρισμένο και διαπίστωσα ότι το ηχείο του  στις κλήσεις μέσο κινητού είναι χάλια....ακούς αλλά τρίζει πολύ,ειδικά στο τέρμα. 

Γνωρίζει κάποιος αν είναι έτσι η έχει πρόβλημα το δικο μου?

Edited by tolisxlv
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, tolisxlv said:

Καλησπέρα 

Νέος κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου το αγόρασα μεταχειρισμένο και διαπίστωσα ότι το ηχείο του  στις κλήσεις μέσο κινητού είναι χάλια....ακούς αλλά τρίζει πολύ,ειδικά στο τέρμα. 

Γνωρίζει κάποιος αν είναι έτσι η έχει πρόβλημα το δικο μου?

Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει τέτοια δυσλειτουργία.
Η συνομιλία είναι πεντακάθαρη (μάλιστα θεωρείτε από τις καλύτερες...αν όχι η καλύτερη που κυκλοφορεί σε Android-ρολόι) και για εμένα και για τον συνομιλητή ο οποίος δεν παίρνει χαμπάρι εάν μιλάς από το κινητό ή από το ρολόι.

Μήπως το έβρεξες και δημιουργεί παραμορφώσεις επειδή δεν έχει στεγνώσει ακόμα;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα, απο χθες και εγώ κάτοχος του alu σε αντικατάσταση του s3 frontier, μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ αλλά παρόλο που η οθόνη είναι πιο μεγάλη απο το s3 φαίνεται στο χέρι πολύ πιο μικρό.. αλλα πιο ενδιαφέρον ;).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ermenegildo said:

Καλημέρα, απο χθες και εγώ κάτοχος του alu σε αντικατάσταση του s3 frontier, μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ αλλά παρόλο που η οθόνη είναι πιο μεγάλη απο το s3 φαίνεται στο χέρι πολύ πιο μικρό.. αλλα πιο ενδιαφέρον ;).

Είναι πολύ κομψό.
Τόσο κομψό, που σε σχέση με τα περισσότερα άλλα που κυκλοφορούν, μοιάζει μικρό.
Ειδικά το Alu είναι και πανάλαφρο.
Εγώ έχω το inox και όταν δοκίμασα alu, είδα διαφορά αισθητή. Το alu ξεχνάς ότι το φοράς. 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pavlidisc said:

Είναι πολύ κομψό.
Τόσο κομψό, που σε σχέση με τα περισσότερα άλλα που κυκλοφορούν, μοιάζει μικρό.
Ειδικά το Alu είναι και πανάλαφρο.
Εγώ έχω το inox και όταν δοκίμασα alu, είδα διαφορά αισθητή. Το alu ξεχνάς ότι το φοράς. 

ισχυει οτι το ξεχνας.. ναι ειναι πολυ ομορφο και του πηρα ενα καφε σαν δερματινο λουρακι της spigen και ειναι κουκλι

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2021 at 4:25 ΜΜ, panosfx said:

Μαζί σου μπερδεύτηκα κι εγώ και νόμιζα πως ρωταγες για το οξυγόνο αίματος.

Το οξυγόνο το έχουμε μεσα στο health κατω απο το stress

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε το πιστοποιητικό εμβολιασμού στο ρολόι; Αν ναι με ποια εφαρμογή;

Τι γνώμη έχετε για την εφαρμογή Passholder; Την έχετε αγοράσει;

Είναι δωρεάν αλλά μόνο για ένα qr Code στο ρολόι!

Ουσιαστικά κατεβάζει μια εφαρμογή στο κινητό σου και συγχρονίζεις στο ρολοι τα qr code (πιστοποιητικό εμβολιασμού)! Απλά από ότι παρατήρησα αφήνει μόνο ένα να φαίνεται στο ρολόι αν δεν πληρώσεις! Μπορείς να βάλεις και κάρτες από σούπερ μάρκετ και γενικά σε ότι μαζεύεις πόντους, απλά για να εμφανίζονται όλες μάλλον θέλει το premium!

Το καλό επίσης είναι ότι όταν επιλέγεις το qr code ανοίγει τέρμα η φωτεινότητα!

Εσείς χρησιμοποιείται κάποια άλλη εφαρμογή; 

Αν και από όσο έψαξα μόνο αυτή υπάρχει!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Έχετε το πιστοποιητικό εμβολιασμού στο ρολόι; Αν ναι με ποια εφαρμογή;
Τι γνώμη έχετε για την εφαρμογή Passholder; Την έχετε αγοράσει;
Είναι δωρεάν αλλά μόνο για ένα qr Code στο ρολόι!
Ουσιαστικά κατεβάζει μια εφαρμογή στο κινητό σου και συγχρονίζεις στο ρολοι τα qr code (πιστοποιητικό εμβολιασμού)! Απλά από ότι παρατήρησα αφήνει μόνο ένα να φαίνεται στο ρολόι αν δεν πληρώσεις! Μπορείς να βάλεις και κάρτες από σούπερ μάρκετ και γενικά σε ότι μαζεύεις πόντους, απλά για να εμφανίζονται όλες μάλλον θέλει το premium!
Το καλό επίσης είναι ότι όταν επιλέγεις το qr code ανοίγει τέρμα η φωτεινότητα!
Εσείς χρησιμοποιείται κάποια άλλη εφαρμογή; 
Αν και από όσο έψαξα μόνο αυτή υπάρχει!
Εγώ το έχω σαν φωτογραφία.
Παίζει κανονικά.

Στάλθηκε από το POCO F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2022 at 4:48 ΜΜ, Da_rudakos said:

Εγώ το έχω σαν φωτογραφία.
Παίζει κανονικά.

Στάλθηκε από το POCO F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγώ έτσι το είχα αλλά κάποιες φορές σβήνει η οθόνη η πρέπει να ανεβάσεις φωτεινότητα!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με ποια εφαρμογή με ποιο τρόπο μπορώ να βάλω το ρολοι να χτυπάει να κάνει μία δόνηση κάθε 30 λεπτά όταν είμαστε παράδειγμα στο γραφείο;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους,
Κάτοχος του Galaxy Watch 46mm εδώ και χρόνια και πολύ ευχαριστημένος γενικά.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν αξίζει σήμερα η αγορά του Active 2 (μεταχειρισμένο σκέφτομαι να πάρω), για δεύτερο και κυρίως για αθλητική χρήση και για τα έξτρα χαρακτηριστικά του (μέτρηση πίεσης και καρδιογράφημα), του λείπει βέβαια η μέτρηση οξυγόνου σε σχέση με το Watch 4.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2022 at 5:21 ΜΜ, agriniopk said:

Με ποια εφαρμογή με ποιο τρόπο μπορώ να βάλω το ρολοι να χτυπάει να κάνει μία δόνηση κάθε 30 λεπτά όταν είμαστε παράδειγμα στο γραφείο;

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Γιατί δεν βάζεις το κινητό να το κάνει αυτό? 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, alex61 said:

Γιατί δεν βάζεις το κινητό να το κάνει αυτό? 

Γιατί το ρολόι το έχω πάντα επάνω μου και είναι ποιο διακριτικό από το να ακούγετε κινητό

υπάρχει κάποια εφαρμογή ?

13 ώρες πριν, Stavros_P said:

Καλησπέρα σε όλους,
Κάτοχος του Galaxy Watch 46mm εδώ και χρόνια και πολύ ευχαριστημένος γενικά.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν αξίζει σήμερα η αγορά του Active 2 (μεταχειρισμένο σκέφτομαι να πάρω), για δεύτερο και κυρίως για αθλητική χρήση και για τα έξτρα χαρακτηριστικά του (μέτρηση πίεσης και καρδιογράφημα), του λείπει βέβαια η μέτρηση οξυγόνου σε σχέση με το Watch 4.


Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το αν αξίζει εξαρτάτε απο την τιμή. Κάνει αυτά που λές. Βέβαια έχει μειονεκτήματα που το βασικότερο για εμένα είναι η μπαταρία. αλλά αν το θες για αθλητικά νομίζω είναι μια χαρά. Το έχω και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στις μετρήσεις.

Αν επομένως το κόστος είναι λογικό για την παλαιότητά του ναι μπορείς να το πάρεις... και θα κάνει αυτό που θες

 

Link to comment
Share on other sites

Το αν αξίζει εξαρτάτε απο την τιμή. Κάνει αυτά που λές. Βέβαια έχει μειονεκτήματα που το βασικότερο για εμένα είναι η μπαταρία. αλλά αν το θες για αθλητικά νομίζω είναι μια χαρά. Το έχω και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στις μετρήσεις.
Αν επομένως το κόστος είναι λογικό για την παλαιότητά του ναι μπορείς να το πάρεις... και θα κάνει αυτό που θες
 
Ποιά θεωρείται καλή τιμή αγοράς για την συγκεκριμένη συσκευή;
Διαπιστώνω ότι στις αγγελίες παίζουν από 100€ έως 80€ συνήθως χωρίς εγγύηση που το θεωρώ μειονέκτημα.
Για την μπαταρία λίγο ως πολύ τα νέα ρολόγια της Samsung τα ίδια χάλια είναι με την διάρκεια τους όταν τα χρησιμοποιείς πλήρως να είναι κοντά στις 24 ώρες χρήση. Όποτε είμαι ρεαλιστής και δεν περιμένω κάτι περισσότερο από το active 2.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο 50 ευρώ είναι καλή τιμή.
Πιο πάνω δεν θα το επέλεγα


Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω το active2 και μεχρι τωρα ειχα samsung συσκευη και πηγαινε καλα... αλλαξα σε xiaomi (ξερω μλκια και εγω το μετανιωσα) και εχει τρελο battery drain οπως και δεν μπορώ να βάλω το app για το ecg.... καμια ιδέα, προταση?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους, με την τελευταία αναβάθμιση πήραμε και το Google Assistant.
Μισή χαρά βέβαια γιατί δεν υποστηρίζει πλήρως την Ελληνική γλώσσα, ναι μεν την αναγνωρίζει, αλλά απαντάει στα Αγγλικά και γράφει Greeklish...
Ελπίζουμε σε μελλοντική αναβάθμιση πλήρη υποστήριξη.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2022 at 11:22 ΠΜ, Stavros_P said:

Καλημέρα σε όλους, με την τελευταία αναβάθμιση πήραμε και το Google Assistant.

Καλησπέρα.

Με την αναβάθμιση...ποιανού; 
Πήρε το Active 2 νέα αναβάθμιση;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ενημέρωση η εφαρμογή Samsung Wearable και εμφανίζεται πλέον σαν διαθέσιμη εφαρμογή στο Galaxy Store για εγκατάσταση στο ρολόι μας, ενώ πριν δεν υπήρχε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πήρε αναβάθμιση το εργαλείο σήμερα.
😎

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...