Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει θέμα στεγανοποίησης του ρολογιού σε περίπτωση που γίνει αντικατάσταση οθόνης και πλακέτας από εξουσιοδοτημένο κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα , υπάρχει κάποιος οδηγός για να εγκαταστήσω στο ρολόι μετά τις νέες αναβαθμίσεις , ECG και BP σε μη - samsung κινητό.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάλιο...πολύ αργά, παρά ποτέ. :rolleyes:

 

Το παρήγγειλα σήμερα.

Stainless Steel 44mm black.

Μέχρι εχθές κυνηγούσα το αλουμίνιο αλλά σήμερα που μπήκα να παραγγείλω είδα το SS αρκετά κοντά σε τιμή με το Alu, οπότε προτίμησα το SS.

Στην δύση της καριέρας του το Active 2, αλλά είναι το μοναδικό που μου αρέσει εμφανισιακά (έχω 3+ χρόνια Amazfit Pace). Γούστα είναι αυτά.

Θα το λειτουργήσω παρέα με S10 lite οπότε θα είναι μια καλή αναβάθμιση σε σχέση με το τί είχα μέχρι σήμερα.

 

Για να δούμε τί θα δούμε.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κάλιο...πολύ αργά, παρά ποτέ. :rolleyes:

 

Το παρήγγειλα σήμερα.

Stainless Steel 44mm black.

Μέχρι εχθές κυνηγούσα το αλουμίνιο αλλά σήμερα που μπήκα να παραγγείλω είδα το SS αρκετά κοντά σε τιμή με το Alu, οπότε προτίμησα το SS.

Στην δύση της καριέρας του το Active 2, αλλά είναι το μοναδικό που μου αρέσει εμφανισιακά (έχω 3+ χρόνια Amazfit Pace). Γούστα είναι αυτά.

Θα το λειτουργήσω παρέα με S10 lite οπότε θα είναι μια καλή αναβάθμιση σε σχέση με το τί είχα μέχρι σήμερα.

 

Για να δούμε τί θα δούμε.

 

Όλα εξαρτώνται από την χρήση που του κάνεις... άμα είναι μόνο για βήματα άσκηση θα είναι άχρηστη η αναβάθμιση...

Τώρα άμα το θες για κλήσεις watch faces ομορφιά και κάποιες εφαρμογές και να υπαγορεύεις απαντήσεις σε μνμ τότε ναι θα το ευχαριστηθείς ... όπως και όλα τα watch της Samsung.

Και κάτι ακόμα που θέλω να προσθέσω...τα watches δεν είναι κινητά για να έχουν καριέρα και την δύση τους ... άμα βρεις αυτό που σου κάνει το κρατάς και είσαι μια χαρά δεν θα αρχίσει να λαγκαρει κλπ με τα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Όλα εξαρτώνται από την χρήση που του κάνεις... άμα είναι μόνο για βήματα άσκηση θα είναι άχρηστη η αναβάθμιση...

Τώρα άμα το θες για κλήσεις watch faces ομορφιά και κάποιες εφαρμογές και να υπαγορεύεις απαντήσεις σε μνμ τότε ναι θα το ευχαριστηθείς ... όπως και όλα τα watch της Samsung.

Για ασκήσεις δεν το χρησιμοποιώ ποτέ. Γενικά είμαι της γυμναστικής (μέτριας έντασης), αλλά πότέ δεν με ενδιέφερε ποσες θερμίδες έκαψα ή πόσα βήματα έκανα ή πόσους ορόφους ανέβηκα. Το μόνο που παρακολουθώ (μέσω ζώνης) είναι οι καρδιακοί παλμοί γιατί δεν θέλω να αναβαίνω πάνω απο 150-160. Άρα τον τομέα fitness, εγώ δεν τον χρησιμοποιώ. Στο Pace 3 χρόνια, μόνο 1-2 φορές τα χρησιμοποίησα για να δω εάν δουλεύουν.

 

Το χρησιμοποιώ μόνο για ειδοποιήσεις. Το πρόσθετο που θα ήθελα σε σχέση με το Amazfit Pace, είναι να απαντάω σε κλήση από το ρολόι και να μπορώ να απαντήσω σε κάποιο σύντομο μύνημα. Και τα δύο αυτά είναι πολύ "SOS" στην καθημερινότητά μου και από ότι είδα τα κάνει το Active 2. Υπήρχαν και λύσεις τύπου Huawei GT2 ή Amazfit GTS2, κατά πολύ φθηνότερα, αλλά προτίμησα το Active επειδή έχω Samsung κινητό και επείδή διάβασα σε διάφορες κρητικές ότι η συνομιλία κατά την κλήση είναι ανώτερη σε σχέση με τα άλλα 2.

 

Και κάτι ακόμα που θέλω να προσθέσω...τα watches δεν είναι κινητά για να έχουν καριέρα και την δύση τους ... άμα βρεις αυτό που σου κάνει το κρατάς και είσαι μια χαρά δεν θα αρχίσει να λαγκαρει κλπ με τα χρόνια.

Συμφωνώ, και αυτός είναι και ο λόγος που προχώρησα στην αγορά ακόμα και τώρα που θεωρητικά είναι αργά για το μοντέλο αυτό.

Είναι το μοναδικό στην αγορά που μου αρέσει σχεδιαστικά, είναι Samsung (καλύτερη συνεργασία με Samsung συσκευές), κάνει αυτά που θέλω...ε...οκ...προς το παρόν δεν ζητάω κάτι άλλο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχω στο ρολόι φωνητική πληκτρολόγιση στα Ελληνικά;

Προς το παρόν στις επιλογές πληκτρολογίου βλέπω μόνο της Samsung (στο κινητό χρησιμοποιώ Microsoft keyboard πρώην SwiftKey).

 

Επίσης: Υπάρχει κάποιος ουσιαστικός λόγος που το ρολόι θα πρέπει έχει ενεργό το wifi και συνδεδεμένο στο router (στο ίδιο που είναι συνδεδεμένο και το ρολόι);

Εάν το έχω απενεργοποιημένο, χάνω κάτι;

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχω στο ρολόι φωνητική πληκτρολόγιση στα Ελληνικά;

Προς το παρόν στις επιλογές πληκτρολογίου βλέπω μόνο της Samsung (στο κινητό χρησιμοποιώ Microsoft keyboard πρώην SwiftKey).

 

Επίσης: Υπάρχει κάποιος ουσιαστικός λόγος που το ρολόι θα πρέπει έχει ενεργό το wifi και συνδεδεμένο στο router (στο ίδιο που είναι συνδεδεμένο και το ρολόι);

Εάν το έχω απενεργοποιημένο, χάνω κάτι;

 

Κερδίζεις σε αυτονομία. Απλά αν είσαι στο wifi αν το bt δεν πιάνει παίρνει τις ειδοποιήσεις από το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αφού έχεις samsung κινητό, θα το ευχαριστηθείς

Μου το έκανε δωράκι η κοπέλα μου. :happy:

Τι χάνω που δεν έχω samsung κινητό;

 

Παίζει να κάνω καμία πατέντα με samsung pay και revolut card;

Δεν άνοιξα καν το samsung pay να δω τι παίζει..:ninja:

Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτησουλες προς τους κατοχους...

 

Πλεον υποστηριζει κανονικα επίσημα μετρηση αρτηριακης πιεσης και ηλεκτροκαρδιογραφηματος?

 

Χωρις αναγκη για hack με αλλο apk κλπ?

 

Μπαταρια ποσο κραταει?

 

Το αλουμινιο bezel ειναι γενικα ευαίσθητο?

 

Εχω ενα Gear S3 (σκυλι) και σκεφτομαι να παρω το active 2 για την γυναικα....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτησουλες προς τους κατοχους...

 

Πλεον υποστηριζει κανονικα επίσημα μετρηση αρτηριακης πιεσης και ηλεκτροκαρδιογραφηματος?

 

Χωρις αναγκη για hack με αλλο apk κλπ?

 

Μπαταρια ποσο κραταει?

 

Το αλουμινιο bezel ειναι γενικα ευαίσθητο?

 

Εχω ενα Gear S3 (σκυλι) και σκεφτομαι να παρω το active 2 για την γυναικα....

 

Πλεον υποστηριζει κανονικα επίσημα μετρηση αρτηριακης πιεσης και ηλεκτροκαρδιογραφηματος?

 

Χωρις αναγκη για hack με αλλο apk κλπ? ΝΑΙ

 

Μπαταρια ποσο κραταει? 2 ΜΕΡΕΣ

 

Το αλουμινιο bezel ειναι γενικα ευαίσθητο? ΝΑΙ, η λύση είναι ένα ringie bezel, που και το ομορφαίνει και το προστατευει

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλεον υποστηριζει κανονικα επίσημα μετρηση αρτηριακης πιεσης και ηλεκτροκαρδιογραφηματος?

 

Χωρις αναγκη για hack με αλλο apk κλπ? ΝΑΙ

 

Μπαταρια ποσο κραταει? 2 ΜΕΡΕΣ

 

Το αλουμινιο bezel ειναι γενικα ευαίσθητο? ΝΑΙ, η λύση είναι ένα ringie bezel, που και το ομορφαίνει και το προστατευει

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Σε ευχαριστω για την απαντηση!!

 

Μηπως εχεις καποιο link για την θηκη?

 

Edit

 

Μηπως εννοεις αυτο?

 

https://www.skroutz.gr/s/22694484/Ringke-Bezel-Ring-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Watch-Active-2-44mm.html?from=sku_color_variations

 

Απο τι υλικο ειναι?

 

Οκ ειδα οτι ειναι απο ατσαλι....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τον αισθητηρα για μετρηση SPO2 οξυγονου τον εχουν ενεργοποιησει?

 

Γιατι απ την αναζητηση που εκανα δεν μπορω να βρω τι εχει γινει τελικά.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τον αισθητηρα για μετρηση SPO2 οξυγονου τον εχουν ενεργοποιησει?

 

Γιατι απ την αναζητηση που εκανα δεν μπορω να βρω τι εχει γινει τελικά.....

 

Οχι φιλε μου,τπτ ακομη!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τον αισθητηρα για μετρηση SPO2 οξυγονου τον εχουν ενεργοποιησει?

 

Γιατι απ την αναζητηση που εκανα δεν μπορω να βρω τι εχει γινει τελικά.....

 

Έχω την εντύπωση ότι αφορά το νέο watch 4 μόνο, που έχει νέο αισθητήρα - απ'ότι έχω διαβάσει που υποστηρίζει περισσότερες λειτουργίες.

Εξ ού και λόγος της νέας αναβάθμισης του wearable με νέα εμφάνιση κ.α. μετά την παρουσίαση του νέου watch 4.

Όπως φυσικά και η αναβάθμιση του Samsung health με την ένδειξη του οξυγόνου του αίματος, για αρχή στην ώρα ύπνου.

Δεν είναι σίγουρος όμως εάν μπορεί να υποστηρίξει και το δικό μας Active 2 αυτή τη λειτουργία.

Ελπίζω τουλάχιστον να συμβεί με το επόμενο update του λογισμικού.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αφορά το νέο watch 4 μόνο, που έχει νέο αισθητήρα - απ'ότι έχω διαβάσει που υποστηρίζει περισσότερες λειτουργίες.

 

Εξ ού και λόγος της νέας αναβάθμισης του wearable με νέα εμφάνιση κ.α. μετά την παρουσίαση του νέου watch 4.

 

Όπως φυσικά και η αναβάθμιση του Samsung health με την ένδειξη του οξυγόνου του αίματος, για αρχή στην ώρα ύπνου.

 

Δεν είναι σίγουρος όμως εάν μπορεί να υποστηρίξει και το δικό μας Active 2 αυτή τη λειτουργία.

 

Ελπίζω τουλάχιστον να συμβεί με το επόμενο update του λογισμικού.

αν δεν κανω λαθος το watch 3 μετραει οξυγονο και στις αναφορες που βρηκα το hardware ειναι ιδιο ....

 

απο οτι διαβασα δεν εχει ενεργοποιηθεί ο αισθητηρας....

 

να ειναι σωστο ???

 

Στάλθηκε από το SM-T870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση!!

 

Μηπως εχεις καποιο link για την θηκη?

 

Edit

 

Μηπως εννοεις αυτο?

 

https://www.skroutz.gr/s/22694484/Ringke-Bezel-Ring-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Watch-Active-2-44mm.html?from=sku_color_variations

 

Απο τι υλικο ειναι?

 

Οκ ειδα οτι ειναι απο ατσαλι....

Sorry για την καθυστέρηση αλλά διακοπές γαρ. Ναι αυτό εννοώ. Έχω ξεγνοιασει από τον φόβο του χτυπήματος και το ευχεριστιεμαι πλεον. Πέρα από του οτι κάθεται αισθητικά άρτια (προσωπικά μου αρέσει πολύ περισσότερο έτσι το ρολοι) βοηθάει να χρησιμοποιείς την ψηφιακή στεφανη καθώς είναι σαν οδηγός.

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την συνομιλία η οποία είναι πραγματικά σε πάρα πολύ καλό επίπεδο (ακούω πεντακάθαρα και οι "απέναντι" μου λένε ότι δεν καταλαβαίνουν πότε μιλάω από το κινητό και πότε από το ρολόι) θα αναφέρω 3 πραγματάκια που με διευκολύνουν πολύ.

1) Όταν έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι, με το που σηκώνω το κινητό όρθιο (έχω ενεργή την ενεργοποίηση με σήκωμα) κατευθείαν ανοίγει η εφαρμογή που είχε την ειδοποίηση.
2) Το ρολόι δεν στέλνει ειδοποιήσεις όταν δεν το φοράω ( Yes!!!!! )
3) Όσο φοράω το ρολόι, στο κινητό δεν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις (ξανά Yes!!!!)

Όλες οι παραπάνω δυνατότητες ενεργοποιούνται ή απενεργοποιούνται (το λέω για αυτούς που δεν έχουν το ρολόι).

Κάποια πράγματα ρε φίλε...so simple ρε γαμώτο! Ούτε Apple να ήταν...😋

 

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, pavlidisc said:

Εκτός από την συνομιλία η οποία είναι πραγματικά σε πάρα πολύ καλό επίπεδο (ακούω πεντακάθαρα και οι "απέναντι" μου λένε ότι δεν καταλαβαίνουν πότε μιλάω από το κινητό και πότε από το ρολόι) θα αναφέρω 3 πραγματάκια που με διευκολύνουν πολύ.

1) Όταν έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι, με το που σηκώνω το κινητό όρθιο (έχω ενεργή την ενεργοποίηση με σήκωμα) κατευθείαν ανοίγει η εφαρμογή που είχε την ειδοποίηση.
2) Το ρολόι δεν στέλνει ειδοποιήσεις όταν δεν το φοράω ( Yes!!!!! )
3) Όσο φοράω το ρολόι, στο κινητό δεν χτυπάνε οι ειδοποιήσεις (ξανά Yes!!!!)

Όλες οι παραπάνω δυνατότητες ενεργοποιούνται ή απενεργοποιούνται (το λέω για αυτούς που δεν έχουν το ρολόι).

Κάποια πράγματα ρε φίλε...so simple ρε γαμώτο! Ούτε Apple να ήταν...😋

 

αυτα δεν ισχυουν σε ολα τα ρολογια? (το 1ο ειναι σχετικο βεβαια)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikos_Mpl said:

αυτα δεν ισχυουν σε ολα τα ρολογια? (το 1ο ειναι σχετικο βεβαια)

Α! Δεν ξέρω να απαντήσω σε αυτό.
Το προηγούμενο ρολόι μου ήταν ένα Amazfit Pace. Το είχα 3 χρόνια και αποφάσισα να το αλλάξω. Δούλευε σαν band. Δεν είχε smart-δυνατότητες.
Κάποια πράγματα που έλεγα ότι θα ήθελα (όσο είχα το Pace) τα βρήκα στο Active 2 (πριν το πάρω δεν ήξερα ότι είχε τέτοιες δυνατότητες. Μόνο την ομιλία είχα κατά νου).

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Απομακρυσμένη σύνδεση:

Έχοντας το wifi του ρολογιού στο auto, μόλις η σύνδεση bluetooth μεταξύ ρολογιού και κινητού χαθεί (άφησες το κινητό στο σπίτι και βγήκες έξω φορώντας το ρολόι), ανοίγει το wifi του ρολογιού. Εάν το μέρος που θα πας έχει wifi το ρολόι θα συνδεθεί αυτόματα (εφόσον γνωρίζει τον κωδικό). Με τον τρόπο αυτό, ρολόι και κινητό είναι και πάλι συνδεδεμένα μέσω samsung account.

Εάν λοιπόν αφήσεις το κινητό στο σπίτι, αλλά φοράς το ρολόι και αυτό είναι συνδεδεμένο σε κάποιο wifi, τότε δέχεσαι τις ειδοποιήσεις του κινητού κανονικά στις οποίες μπορείς να απαντήσεις. Δοκιμασμένο σε Telegram και Viber (μόνο αυτά δοκίμασα προς το παρόν). Δυστυχώς, δεν δέχεσαι κλήσεις (ούτε καν ειδοποίηση ότι είχες κλήση) και φυσικά δεν μπορείς να κάνεις κλήση.

Υ.Γ1 Με την μετάβαση από Amazfit Pace σε Active 2 αισθάνομαι ότι ανακάλυψα τον τροχό.
Υ.Γ2 Το λουράκι που υπάρχει μέσα στο πακέτο του Stainless Steel θα μπορούσε να είναι ποιοτικότερο. Δεν με ενθουσίασε.

 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος (έστω με εφαρμογή 3ου) να βλέπω στο ρολόι το ποσοστό μπαταρίας του κινητού, όταν το κινητό φορτίζει;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2021 at 11:42 ΠΜ, pavlidisc said:

Απομακρυσμένη σύνδεση:

Έχοντας το wifi του ρολογιού στο auto, μόλις η σύνδεση bluetooth μεταξύ ρολογιού και κινητού χαθεί (άφησες το κινητό στο σπίτι και βγήκες έξω φορώντας το ρολόι), ανοίγει το wifi του ρολογιού. Εάν το μέρος που θα πας έχει wifi το ρολόι θα συνδεθεί αυτόματα (εφόσον γνωρίζει τον κωδικό). Με τον τρόπο αυτό, ρολόι και κινητό είναι και πάλι συνδεδεμένα μέσω samsung account.

Εάν λοιπόν αφήσεις το κινητό στο σπίτι, αλλά φοράς το ρολόι και αυτό είναι συνδεδεμένο σε κάποιο wifi, τότε δέχεσαι τις ειδοποιήσεις του κινητού κανονικά στις οποίες μπορείς να απαντήσεις. Δοκιμασμένο σε Telegram και Viber (μόνο αυτά δοκίμασα προς το παρόν). Δυστυχώς, δεν δέχεσαι κλήσεις (ούτε καν ειδοποίηση ότι είχες κλήση) και φυσικά δεν μπορείς να κάνεις κλήση.

Υ.Γ1 Με την μετάβαση από Amazfit Pace σε Active 2 αισθάνομαι ότι ανακάλυψα τον τροχό.
Υ.Γ2 Το λουράκι που υπάρχει μέσα στο πακέτο του Stainless Steel θα μπορούσε να είναι ποιοτικότερο. Δεν με ενθουσίασε.

 

Αυτό με τo WiFi και το κινητό στο σπίτι είναι μεγάλο πλεονέκτημα, δεν το ήξερα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λέτε δηλαδή, τελικά κάποτε, να δούμε ΚΑΙ Blood Pressure στο Active 2;
ECG and BP monitoring are coming to Galaxy watches in more markets - SamMobile

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω...Λογικά θα ασχοληθεί με το 4 τώρα η Samsung κι εμείς ότι πήραμε πήραμε.

Εγώ περιμένω να δω πως θα τα πάει με το wear os κι αν θα μπουν εφαρμογές στο store της google κι άμα είναι θα το χτυπήσω το 44αρι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...