Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα πάντως δεν δουλεύει και όταν έστειλα ερώτηση για το σφάλμα που μου βγάζει μου απαντήσανε το παρακάτω.a8c02279607759f8b41b641a34325913.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχετε αλλάξει region για να το περάσετε φαντάζομαι δεν θα έρθει κάτι. Απλά θα μπει και στις υπόλοιπες χώρες που αναφέρουν.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Είχα εγκατεστημένες και τη μέτρηση πίεσης και το ηλεκτροκαρδιογράφημα χωρίς να αλλάξω region απ' ότι θυμάμαι. Κάπως με κάποιο τρόπο έδειχνε σε κάποιο βιντεάκια στο YouTube.

Και σήμερα μου ήρθε κανονικά το update αυτό το τελευταίο. Η διαφορά είναι πως μου ζήτησε να απεγκαταστησω την παλιά εφαρμογή Samsung health monitor και μετά εγκατέστησα την καινούργια που μου εμφάνισε το galaxy store.

0a54f51f3e4e1e2edd271ef29fb3a84f.jpg

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκατεστημένες και τη μέτρηση πίεσης και το ηλεκτροκαρδιογράφημα χωρίς να αλλάξω region απ' ότι θυμάμαι. Κάπως με κάποιο τρόπο έδειχνε σε κάποιο βιντεάκια στο YouTube.

Και σήμερα μου ήρθε κανονικά το update αυτό το τελευταίο. Η διαφορά είναι πως μου ζήτησε να απεγκαταστησω την παλιά εφαρμογή Samsung health monitor και μετά εγκατέστησα την καινούργια που μου εμφάνισε το galaxy store.

0a54f51f3e4e1e2edd271ef29fb3a84f.jpg

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Κι εγώ τι ίδιο έκανα. Απεγκατέστησα την εφαρμογή στο τηλέφωνο και εγκατέστησα την καινούργια από το Galaxy store (εφόσον αυτό μου υπέδειξε).

Αργότερα όμως που ήρθε και η αναβάθμιση για το ρολόι, απεγκατέστησα κι από εκεί τις εφαρμογές του ΗΚΓ και της μέτρησης πίεσης για να μην έχω τυχόν διενέξεις.

Το έκανα αυτό υποψιαζόμενος ότι δεν υπήρχε η ελληνική γλώσσα στις εφαρμογές που είχα περάσει χειροκίνητα και τώρα με την κανονική κυκλοφορία τους στην Ελλάδα (μιας και δεν δέχθηκε την επίσημη εφαρμογή του Galaxy store ως αναβάθμιση μόνο στα ελληνικά). Άρα είπα: καλό είναι να περαστούν "καθαρά" και όπως πρέπει.

Έγινε η αναβάθμιση και όλα λειτουργούν άψογα.

Αυτό προτείνω να κάνουν όσοι έχουν ήδη εγκατεστημένες τις εφαρμογές αυτές, με χειροκίνητο τρόπο πριν την επίσημη κυκλοφορία τους στην Ευρώπη.

 

Δεν βρήκα πουθενά αυτό το καινούριο που έλεγε στα στοιχεία της αναβάθμισης του ρολογιού, για την υπενθύμιση του πλυσίματος των χεριών. Ασήμαντο σχετικά, αλλά...

Edit: υπάρχει στο Galaxy store και το περνάμε προαιρετικά

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάπου τις εφαρμογές της πίεσης και του ηλεκτροκαρδιογραφηματος. Μόνο το Samsung Health Monitor μου εμφάνισε και όταν το απεγκατεστησα από το κινητό έσβησε κι απ' το ρολόι και μετά που το εγκατέστησα εμφανίστηκε και στο ρολόι.

Επίσης επειδή έτρεξα λίγο, είδα πως άλλαξαν τα εικονίδια όταν τελειώνεις το τρέξιμο που πατάς το back κουμπί. Έχει δύο κουμπιά ένα πράσινο αριστερά και ένα κόκκινο δεξιά. Πατάς το κόκκινο.

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση του samsung health.

Το health monitor όμως και όσα συζητάτε για ΗΚΓ κλπ δεν θα βλέπω κάπου.

Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Ευχαριστώ

 

ΆΚΥΡΟ. ΌΛΑ ΟΚ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχετε θέμα πριν κάνετε το update κάντε απεγκατασταση από το ρολόι το health monitor και από το κινητό! Εγώ αυτό έκανα και μετά άφησα να κάνει το update! Αφού το κάνει θα βρείτε ήδη εγκατεστημένη την εφαρμογή στο ρολόι ΗΚΓ και ΑΠ και αφού την ανοίξετε στο ρολόι θα σας βγάλει να γίνει λήψη από το κινητό!

 

Επίσης για την αυτόματη αναγνώριση πλύση χεριών πρέπει να κατεβάσετε την Hand Wash από το Galaxy store! Μόλις την κατεβάσετε υπάρχει η επιλογή αυτή κάτω κάτω!

 

Αυτό που δεν μπορώ να βρω και να καταλάβω που είναι είναι το οξυγόνο αίματος SpO2 (Blood Oxygen) που έδωσε στο προηγούμενο Update γιατί το Watch 3 δείχνει να υπάρχει widget για μέτρηση! :/

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Το active δν έχει μέτρηση οξυγόνου. Μόνο το galaxy watch 3.

 

Για να μην έχετε θέμα πριν κάνετε το update κάντε απεγκατασταση από το ρολόι το health monitor και από το κινητό! Εγώ αυτό έκανα και μετά άφησα να κάνει το update! Αφού το κάνει θα βρείτε ήδη εγκατεστημένη την εφαρμογή στο ρολόι ΗΚΓ και ΑΠ και αφού την ανοίξετε στο ρολόι θα σας βγάλει να γίνει λήψη από το κινητό!

 

Επίσης για την αυτόματη αναγνώριση πλύση χεριών πρέπει να κατεβάσετε την Hand Wash από το Galaxy store! Μόλις την κατεβάσετε υπάρχει η επιλογή αυτή κάτω κάτω!

 

Αυτό που δεν μπορώ να βρω και να καταλάβω που είναι είναι το οξυγόνο αίματος SpO2 (Blood Oxygen) που έδωσε στο προηγούμενο Update γιατί το Watch 3 δείχνει να υπάρχει widget για μέτρηση! :/

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτό
και δουλευει αψογα. Με την αναβαθμιση που ηρθε δεν δουλευε.
Αυτό δούλευε από πριν! Το θέμα είναι ότι δεν έχουν ελληνική γλώσσα αυτές οι 2 εφαρμογές αν τις περάσεις με αυτόν τον τρόπο που λες! Έτσι το είχα και εγώ πριν αλλά μου την έδινε που ήταν όλο το ρολόι στα ελληνικά και αυτές οι 2 στα αγγλικά (όχι ότι δεν ξέρω αγγλικά απλά θέλω να είναι όλο)!

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την αναβάθμιση δε δουλεύει δυστυχως, οπότε θα πρεπει να "ανεχτούμε" τα αγγλικά ακόμη.
Όλα μια χαρά δουλεύουν. Δες το ποστ μου #404 εάν έχεις περάσει ήδη την εφαρμογή παλαιότερα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Μέσω αυτού του λινκ κατάφερα να περάσω την ECG σε OnePlus 6t αφού πέρασα το shm 1.1.0.175 από εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/t/root-detection-removed-samsung-health-monitor-1-1-0-183-country-restriction-removed-11th-feb-2021.4202685/

 

Αυτό που δεν μπορώ να περάσω σαν widget είναι τη μέτρηση οξυγόνου.

 

Μέσα στο Samsung health monitor ενώ παίζει κανονικά το ECG στο blood pressure λέει ότι χρειάζεται active 2 or later.

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ και πως να περάσω και αυτό;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μέσω αυτού του λινκ κατάφερα να περάσω την ECG σε OnePlus 6t αφού πέρασα το shm 1.1.0.175 από εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/t/root-detection-removed-samsung-health-monitor-1-1-0-183-country-restriction-removed-11th-feb-2021.4202685/

 

Αυτό που δεν μπορώ να περάσω σαν widget είναι τη μέτρηση οξυγόνου.

 

Μέσα στο Samsung health monitor ενώ παίζει κανονικά το ECG στο blood pressure λέει ότι χρειάζεται active 2 or later.

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ και πως να περάσω και αυτό;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Το galaxy watch active 2 δν έχει μέτρηση οξυγόνου. Δν μπορείς να την περάσεις Γτ δν υπάρχει ο αισθητήρας να μετράει το οξυγόνο. ΜΟΝΟ το galaxy watch 3 έχει

Link to comment
Share on other sites

Το active 2 έχει ακριβώς τους ίδιους αισθητήρες με το watch 3.

Πολλοί το έχουν περάσει και με το τρόπο που αναφέρεται παραπάνω στο βίντεο.

Άμα το ψάξεις και youtube θα δεις ότι παίζει.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το to sp02 και άλλο το Vo2.το ότι έχει τους ίδιους αισθητήρες δν σημαίνει ότι λειτουργούν το ίδιο. Η Samsung στο galaxy watch 3 έχει την λειτουργία sp02.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω αυτού του λινκ κατάφερα να περάσω την ECG σε OnePlus 6t αφού πέρασα το shm 1.1.0.175 από εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/t/root-detection-removed-samsung-health-monitor-1-1-0-183-country-restriction-removed-11th-feb-2021.4202685/

 

Αυτό που δεν μπορώ να περάσω σαν widget είναι τη μέτρηση οξυγόνου.

 

Μέσα στο Samsung health monitor ενώ παίζει κανονικά το ECG στο blood pressure λέει ότι χρειάζεται active 2 or later.

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ και πως να περάσω και αυτό;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Έχει καταργηθεί η μέτρηση οξυγόνου από τη στιγμή που έβαλαν το μετρητή άγχους.

H Samsung ισχυρίστηκε ότι εάν είναι χαμηλό το άγχος είναι σε καλό επίπεδο το οξυγόνο.

Το διάβασα σε μια ανακοίνωση της - όταν ψαχνόμουν για το ίδιο - δε θυμάμαι που...

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω αναφερει για ενεργοποιηση του spo2 https://www.notebookcheck.net/Samsung-finally-enables-blood-pressure-monitoring-on-the-Galaxy-Watch-Active-2-functionality-teased-for-the-Galaxy-Watch-3-too.476891.0.html

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω αναφερει για ενεργοποιηση του spo2 https://www.notebookcheck.net/Samsung-finally-enables-blood-pressure-monitoring-on-the-Galaxy-Watch-Active-2-functionality-teased-for-the-Galaxy-Watch-3-too.476891.0.html

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Που να το ξερα ότι διάβασες άρθρο από τον Ιουνίο του 2020!!!!.και που μιλάει για την πίεση και πετάει και ένα sp02 μέσα στο άρθρο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ρολόι δν έχει αισθητήρα για να μετράει το οξυγόνο στο αίμα. Πολλοί πιστεύουν ότι έχει τους ίδιους αισθητήρες με το galaxy watch 3 επειδή σε ένα τεστ είδαν ότι ανάβει και κόκκινο φως πέρα από το πράσινο που έχει για την μέτρηση των παλμών. Και το huawei watch gt 2 σε αναβάθμιση βάλανε sp02... Αλλά αν το ψάξεις δν είναι λόγω ότι είχε αισθητήρα και τώρα τον ενεργοποίησαν. Αλλά απλά το έβαλαν με software και αλγόριθμο σε σχέση με τον αισθητήρα του οξυγόνου.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω αυτού του λινκ κατάφερα να περάσω την ECG σε OnePlus 6t αφού πέρασα το shm 1.1.0.175 από εδώ.

 

https://forum.xda-developers.com/t/root-detection-removed-samsung-health-monitor-1-1-0-183-country-restriction-removed-11th-feb-2021.4202685/

 

Αυτό που δεν μπορώ να περάσω σαν widget είναι τη μέτρηση οξυγόνου.

 

Μέσα στο Samsung health monitor ενώ παίζει κανονικά το ECG στο blood pressure λέει ότι χρειάζεται active 2 or later.

 

Ξέρει κανείς αν μπορώ και πως να περάσω και αυτό;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Εδώ είναι η συζήτηση που είχα διαβάσει και αναφέρει τη διακοπή της εφαρμογής μέτρησης οξυγόνου από τη Samsung και αντικατάσταση της με τη μέτρηση του stress:

https://forum.xda-developers.com/t/galaxy-watch-active-2-features-spo2-measure-blood-oxygen.4164157/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Μετά την αναβάθμιση δεν μου μετράει καθόλου βαθύ ύπνο με αποτέλεσμα να χαλάει τα στατιστικά. Το έχει πάθει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...