Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε μόλις σε πορτογαλικό!2465b0c5afe2bcad2866f5d57d94279a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Πλέον αν βάλετε με loadside το BP και ECG δουλεύουν πένα! Και αφήστε την Samsung να περιμένει ποτέ θα πάρει έγκριση και μαζι με αυτήν και οι υπόλοιποι!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Πλέον αν βάλετε με loadside το BP και ECG δουλεύουν πένα! Και αφήστε την Samsung να περιμένει ποτέ θα πάρει έγκριση και μαζι με αυτήν και οι υπόλοιποι!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή; Με τον τρόπο που δείχνει το βίντεο πριν;

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αν βάλετε με loadside το BP και ECG δουλεύουν πένα! Και αφήστε την Samsung να περιμένει ποτέ θα πάρει έγκριση και μαζι με αυτήν και οι υπόλοιποι!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε περισσότερες πληροφορίες ...

ούτε εγώ κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου δουλεύει...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Με αυτό δεν παίζει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ούτε αυτό δούλεψε που έχω πορτογαλικό...

Τώρα τι να σας πω δοκιμάστε το αν θέλετε.

 

Δεν έχω όμως samsung τηλ σε OnePlus δοκίμαζα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ούτε αυτό δούλεψε που έχω πορτογαλικό...

Τώρα τι να σας πω δοκιμάστε το αν θέλετε.

 

Δεν έχω όμως samsung τηλ σε OnePlus δοκίμαζα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Το λέει ξεκάθαρα ότι είναι για Samsung

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνει μέτρηση οξυγόνου;; το έχετε βρει;

Στο health δείχνει ότι έχει πάρει 2 μετρήσεις, αλλά στο ρολόι δε βλέπω ούτε widget, ούτε τίποτα!!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνει μέτρηση οξυγόνου;; το έχετε βρει;

Στο health δείχνει ότι έχει πάρει 2 μετρήσεις, αλλά στο ρολόι δε βλέπω ούτε widget, ούτε τίποτα!!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

ούτε και σε εμένα έχει για το οξυγόνο μόνο στο κινητό.επισης του έκανα επαναφορά από την αρχή και πάλι όταν μου μου στέλνουν φωτο από viber η messenger δεν φενονται. έχει βρει κανένας λύση για αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας στο app μουσική.. έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ή πάει για restore?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνει μέτρηση οξυγόνου;; το έχετε βρει;

Στο health δείχνει ότι έχει πάρει 2 μετρήσεις, αλλά στο ρολόι δε βλέπω ούτε widget, ούτε τίποτα!!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ούτε εγώ το έχω βρει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Με τον τρόπο που δείχνει το βίντεο πριν;
Ναι!
Δώσε περισσότερες πληροφορίες ...

ούτε εγώ κατάλαβα...

 

Ουσιαστικά εγώ κατέβασα το tizen studio στο pc αλλά υπάρχει και τρόπος που γίνεται από το κινητό τον οποίο δεν έχω δοκιμάσει αλλά είναι πιο γρήγορος!

 

1) Ενεργοποίησα στο ρολόι επιλογές προγραμματιστή και debugging (όπως δείχνουν τα βίντεο)

2) Έκανα μια επανεκκίνηση στο ρολόι (Δεν το λεει αλλά χρειάζεται)

3) Έβαλα το ρολόι σε λειτουργία πτήσης αφου ανοιξε απο την επανεκκίνηση και μετά άνοιξα Wifi για να συνδεθεί στο ίδιο δίκτυο που είναι ο υπολογιστής

4) Κατέβασα τα αρχεία που έχει το βίντεο παραπάνω ("BP and ECG" , "SDBstarterKidv1" και την εφαρμογή του κινητού) από το Google drive

 

Από δω και κάτω χρησιμοποίησα αυτό το βίντεο από το 0:46

 

5) Άνοιξα το tizen studio και πατησα εκει που λεει "No target"->"Launch remote device manager" και έκανα scan για να βρει το ρολόι

6) Όταν το βρει και πατήσουμε το ON στο connect και θα μας εμφανίσει στο ρολόι να κάνουμε αποδοχή (δεν έκανα καν το add device που λέει 2:04 στο tizen studio)

7) Κάνουμε extract όλα τα αρχεία που κατεβάσαμε από το 1ο βίντεο

8) παίρνουμε το αρχείο tpk που έχει ο φάκελος BP and ECG "23.tpk" και το πάμε μέσα στο sdb_2.2.60_windows-64-> data -> tools (αν έχετε 64bit Windows αλλιώς στο 32bit αν έχετε σύστημα x86)

9) ανοίγετε το ansicon.exe και πατάτε

"sdb install 23.tpk"

 

Και περιμένετε να το περάσει!

Κάντε εγκατάσταση και το apk στο κινητό και θα δουλεύει πένα!

Ό τρόπος αυτός είναι μέσω loadside και δεν επηρεάζει καμία εγγύηση!

Είναι πιο εύκολο από ότι το παρουσιάζω δεν είναι κάτι δύσκολο!

 

Καλές μετρήσεις αλλά μην περιμένετε να είναι ακριβείας απλά ενδεικτικές θα τις έλεγα εγώ!

Ότι απορία έχετε στείλτε μου!

 

Δεν φέρω ευθύνη αν κάτι πάει στραβά με τον τρόπο που κάνετε εσείς εγκατάσταση!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη95 η εφαρμογή στο κινητό σου ζητάει να έχεις κάποιο κλείδωμα στο τηλέφωνο;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη95 η εφαρμογή στο κινητό σου ζητάει να έχεις κάποιο κλείδωμα στο τηλέφωνο;
Όχι... Αλλά έχω κλείδωμα στο κινητό δεν ξέρω τι γίνεται αν δεν έχεις! Πιθανώς να ζητάει!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Αλλά έχω κλείδωμα στο κινητό δεν ξέρω τι γίνεται αν δεν έχεις! Πιθανώς να ζητάει!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις δεν ζητάει, αν όμως το βγάλεις, μόλις ανοίξεις το Samsung health monitor σου επιβάλει να έχεις κλείδωμα αλλιώς δεν ανοίγει,ξανά κλείνει και δυστυχώς αυτό είναι ένας λόγος να μου είναι άχρηστο και μένα όλο το σύστημα αφού ΔΕ ΘΈΛΩ ΚΛΕΊΔΩΜΑ!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ούτε και σε εμένα έχει για το οξυγόνο μόνο στο κινητό.επισης του έκανα επαναφορά από την αρχή και πάλι όταν μου μου στέλνουν φωτο από viber η messenger δεν φενονται. έχει βρει κανένας λύση για αυτά?

 

Στο Viber δεν βλέπω καν το κείμενο! Μου γράφει ότι ο τάδε έστειλε ένα μήνυμα κειμένου

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δεν ζητάει, αν όμως το βγάλεις, μόλις ανοίξεις το Samsung health monitor σου επιβάλει να έχεις κλείδωμα αλλιώς δεν ανοίγει,ξανά κλείνει και δυστυχώς αυτό είναι ένας λόγος να μου είναι άχρηστο και μένα όλο το σύστημα αφού ΔΕ ΘΈΛΩ ΚΛΕΊΔΩΜΑ!
Ακριβώς τα ίδια κι εγώ. Αν χτύπα ξύλο ποτέ το χρειαστώ πραγματικά για λόγους υγείας ίσως το καταπιώ.Για την ώρα άντε γεια!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ. Αν χτύπα ξύλο ποτέ το χρειαστώ πραγματικά για λόγους υγείας ίσως το καταπιώ.Για την ώρα άντε γεια!

 

Αμα φτάσεις να το εχεις ανάγκη για λόγους υγείας πραγματικά δεν θα κάτσεις να ασχοληθείς με ρολόγια για αυτή τη δουλειά αλλά με κάτι πιο επαγγελματικό... δεν παίζουν με τέτοια θέματα... τώρα απλά το 99% παίζει με την λειτουργία που κάνει καρδιογραφημα και μετράει πίεση.. δεν το κοιτάω στα σοβαρά γιατί η αξιοπιστία είναι αμφιλεγόμενη τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Αμα φτάσεις να το εχεις ανάγκη για λόγους υγείας πραγματικά δεν θα κάτσεις να ασχοληθείς με ρολόγια για αυτή τη δουλειά αλλά με κάτι πιο επαγγελματικό... δεν παίζουν με τέτοια θέματα... τώρα απλά το 99% παίζει με την λειτουργία που κάνει καρδιογραφημα και μετράει πίεση.. δεν το κοιτάω στα σοβαρά γιατί η αξιοπιστία είναι αμφιλεγόμενη τουλάχιστον.

 

Εγώ χρειάστηκα το καρδιογραφημα το καλοκαίρι στις δηλώσεις καθώς από τους πολλούς καφέδες και άγχος και ξενύχτι έφτασα ένα πρωί να έχω 150 παλμους στο ρελαντί.. Μέχρι να ανοίξει ο γιατρός είχα συνέλθει γιατί με έπιασε 8 παρά στο γραφείο.. Αν έκανα και 2 μετρήσεις με ρολόι ίσως έβγαζε ένα καλύτερο συμπέρασμα..

Δεν είναι ανάγκη να φτάσεις του θανατα για να το δουλέψεις ούτε και να το έχεις παιχνίδι.. Είναι χρήσιμο και σε τέτοιες στιγμές, ολίγον έκτακτες ή απροσμενες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι!http://www.youtube.com/watch?v=-YZbI7DmRCU

 

Ουσιαστικά εγώ κατέβασα το tizen studio στο pc αλλά υπάρχει και τρόπος που γίνεται από το κινητό τον οποίο δεν έχω δοκιμάσει αλλά είναι πιο γρήγορος!

 

1) Ενεργοποίησα στο ρολόι επιλογές προγραμματιστή και debugging (όπως δείχνουν τα βίντεο)

2) Έκανα μια επανεκκίνηση στο ρολόι (Δεν το λεει αλλά χρειάζεται)

3) Έβαλα το ρολόι σε λειτουργία πτήσης αφου ανοιξε απο την επανεκκίνηση και μετά άνοιξα Wifi για να συνδεθεί στο ίδιο δίκτυο που είναι ο υπολογιστής

4) Κατέβασα τα αρχεία που έχει το βίντεο παραπάνω ("BP and ECG" , "SDBstarterKidv1" και την εφαρμογή του κινητού) από το Google drive

 

Από δω και κάτω χρησιμοποίησα αυτό το βίντεο από το 0:46

 

5) Άνοιξα το tizen studio και πατησα εκει που λεει "No target"->"Launch remote device manager" και έκανα scan για να βρει το ρολόι

6) Όταν το βρει και πατήσουμε το ON στο connect και θα μας εμφανίσει στο ρολόι να κάνουμε αποδοχή (δεν έκανα καν το add device που λέει 2:04 στο tizen studio)

7) Κάνουμε extract όλα τα αρχεία που κατεβάσαμε από το 1ο βίντεο

8) παίρνουμε το αρχείο tpk που έχει ο φάκελος BP and ECG "23.tpk" και το πάμε μέσα στο sdb_2.2.60_windows-64-> data -> tools (αν έχετε 64bit Windows αλλιώς στο 32bit αν έχετε σύστημα x86)

9) ανοίγετε το ansicon.exe και πατάτε

"sdb install 23.tpk"

 

Και περιμένετε να το περάσει!

Κάντε εγκατάσταση και το apk στο κινητό και θα δουλεύει πένα!

Ό τρόπος αυτός είναι μέσω loadside και δεν επηρεάζει καμία εγγύηση!

Είναι πιο εύκολο από ότι το παρουσιάζω δεν είναι κάτι δύσκολο!

 

Καλές μετρήσεις αλλά μην περιμένετε να είναι ακριβείας απλά ενδεικτικές θα τις έλεγα εγώ!

Ότι απορία έχετε στείλτε μου!

 

Δεν φέρω ευθύνη αν κάτι πάει στραβά με τον τρόπο που κάνετε εσείς εγκατάσταση!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστούμε για τις αναλυτικές οδηγίες αλλά ούτε εγώ με tizen 5.5 τα κατάφερα αν και παλαιότερα επριν την αναβάθμιση είχα εγκαταστήσει το bp monitor

edit: Το κατάφερα από εδώ χωρίς pc σε 3 λεπτά

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα από εδώ χωρίς pc σε 3 λεπτά

 

Μολις τα ενεργοποιησα κι εγω συμφωνα με το βιντεο εγκαθιστωντας τα 2 apk.

Δουλευει μια χαρα!

 

p.s. εχω Αγγλικη ρομ (για το samsung pay) και το τελευταιο tizen 5.5.0.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...