Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή g-keyboard pro από galaxy store;

2.99€ κοστίζει και με ενδιαφέρει κυρίως η φωνητική πληκτρολόγηση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή g-keyboard pro από galaxy store;

2.99€ κοστίζει και με ενδιαφέρει κυρίως η φωνητική πληκτρολόγηση.

Ναι αξίζει με τα +και τα - της φωνητικής του gboard.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την εφαρμογή g-keyboard pro από galaxy store;

2.99€ κοστίζει και με ενδιαφέρει κυρίως η φωνητική πληκτρολόγηση.

 

Κι εγω το εχω και βολευει πολυ σε απαντηση στα sms, messenger.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι όντως δείχνει να κάνει αυτό ακριβώς που ήθελα να κάνει απροβληματιστα!

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη που αναφέρετε δουλευει σε όλες τις chating εφαρμογες;

Αν οχι, σε ποιες δουλευει;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο είναι που έχει και φωνητική πληκτρολόγηση,όπως το gboard.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του GT1 και θέλω να προχωρήσω σε ένα κανονικό smartwatch. Kαλή η αυτονομία αλλά η Ηuawei το έχει πάει στο άλλο άκρο περιορίζοντας πολύ τις δυνατότητες. Είναι όλα basic. Δεν μπορείς να βάλεις δικά σου widgets, watchfaces κτλ. Για αυτό σκέφτομαι την μετάβαση σε πραγματικό smartwatch. Την Samsung την είχα αφήσει στο Gear S3 το οποίο έδωσα στο 6μηνο γιατί δεν άντεχα τότε την σχεδόν καθημερινή φόρτιση. Τι λέτε να τολμήσω το βήμα για το GA2? Από αυτονομία πως τα πάει? Βγάζει 3ημερο?

 

ΥΓ. να σημειώσω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το GT1. Αξιόπιστο, πανέμορφο και άνετο για το μέγεθος του. Διαβάζω όλο προβλήματα στα νήματα του Galaxy Watch & Gear S3 και λίγο αποθαρρύνομαι γιατί δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα εδώ και 15 μήνες που το χω. Ούτε η μπαταρία του που κρατάει 11-12 μέρες.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

3ημερο βγάζει αλλά όχι άνετα.Χωρις AOD και χωρίς σύνθετα watchfaces και χωρίς όλα ενεργοποιημένα,θα το δεις το 3ημερο.

Όμως πραγματικο smartwatch είναι μόνο το Apple watch.

Υπομονή μέχρι να αξιωθεί κι η Samsung να βγάλει ένα πραγματικό smartwatch.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του GT1 και θέλω να προχωρήσω σε ένα κανονικό smartwatch. Kαλή η αυτονομία αλλά η Ηuawei το έχει πάει στο άλλο άκρο περιορίζοντας πολύ τις δυνατότητες. Είναι όλα basic. Δεν μπορείς να βάλεις δικά σου widgets, watchfaces κτλ. Για αυτό σκέφτομαι την μετάβαση σε πραγματικό smartwatch. Την Samsung την είχα αφήσει στο Gear S3 το οποίο έδωσα στο 6μηνο γιατί δεν άντεχα τότε την σχεδόν καθημερινή φόρτιση. Τι λέτε να τολμήσω το βήμα για το GA2? Από αυτονομία πως τα πάει? Βγάζει 3ημερο?

 

ΥΓ. να σημειώσω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το GT1. Αξιόπιστο, πανέμορφο και άνετο για το μέγεθος του. Διαβάζω όλο προβλήματα στα νήματα του Galaxy Watch & Gear S3 και λίγο αποθαρρύνομαι γιατί δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα εδώ και 15 μήνες που το χω. Ούτε η μπαταρία του που κρατάει 11-12 μέρες.

 

Ίδια μπαταρία με το S3 να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος του huawei gt active και σκέφτομαι να πάω στο Samsung active 2.

Στο gt έχει μόνο διάφορες μετρήσεις γυμναστικής και ειδοποιήσεις. Θα ήθελα να πάρω ένα smartwatch που να μπορώ να απαντάω στις κλήσεις μέσω τηλεφώνου και στα μηνύματα από messenger, viber, whatsapp κλπ. Μπορεί να τα κάνει αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί αν και νομίζω για τα μηνύματα ή τις κλήσεις πρέπει να έχεις Samsung κινητό.

Μπορεί να κάνω και λάθος όμως,ας δούμε αν απαντήσει άλλος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς να κάνει ανέπαφη πληρωμη με κάποιο τροπο;ισως με κάποια revolut η Samsung pay?
Εγώ και οφείλω να ομολογήσω ότι μου έχει λύσει τα χέρια στα καθημερινά microtransactions. Το έχω κάνει αγγλικό και στο Samsung Pay έχω περάσει την CURVE που έχω βάλει την eurobank μου. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν περνάει σε Pos της εθνικής.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω αγγλικο το active watch 2 για να μπορεσω να ενεργοποιησω τις ανεπαφες πληρωμες, θα χαθει η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω αγγλικο το active watch 2 για να μπορεσω να ενεργοποιησω τις ανεπαφες πληρωμες, θα χαθει η εγγυηση?
Οχι

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και οφείλω να ομολογήσω ότι μου έχει λύσει τα χέρια στα καθημερινά microtransactions. Το έχω κάνει αγγλικό και στο Samsung Pay έχω περάσει την CURVE που έχω βάλει την eurobank μου. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν περνάει σε Pos της εθνικής.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Βρήκες κάπου κάποιο οδηγό;αν εχεις κανενα λινκ μπορείς να υο γράψεις εδω;Curve εχω ήδη βασικα γιαυτο το ρωτάω αν θέλει κάποια άλλη ρύθμιση και σε εκείνη.

Edited by stergios_ath
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έχω το gear s3 αξίζει να πάρω το active 2 από μετρήσεις είναι πιο αξιόπιστο?

υπάρχει κάποιος που να έκανε την μετάβαση από το s3 να μου πει εντυπώσεις?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το gear s3 αξίζει να πάρω το active 2 από μετρήσεις είναι πιο αξιόπιστο?

υπάρχει κάποιος που να έκανε την μετάβαση από το s3 να μου πει εντυπώσεις?

 

ειναι πολυ πιο ακριβες και βασικα δε σταματαει να μετραει οταν περασει ωρα που να κανιες γυμναστικη οπως εκανε καμια φορα το παλιο. Γενικα αξιζει θεωρω η μεταβαση αν και τωρα θα βγει και νεο ρολοι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ πιο ακριβες και βασικα δε σταματαει να μετραει οταν περασει ωρα που να κανιες γυμναστικη οπως εκανε καμια φορα το παλιο. Γενικα αξιζει θεωρω η μεταβαση αν και τωρα θα βγει και νεο ρολοι.

 

Τσεκαρε το σε hands on video "γειτονικου" site.

Το νέο galaxy watch 3 είναι ο,τι πιο ασχημο, μετα το μετριοτατο -οπτικα- galaxy watch 46 και φυσικα δεν εχει καμια σχεση οπτικα με το "κόσμημα" active 2.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι θέμα γούστου!! Εμένα το active2 μου φαίνεται ένα ψεύτικο αλουμινένιο ρολόι, ενώ το νέο galaxy, όπως και το παλιό, πολύ ωραία κανονικά ρολόγια. Και κανείς δε θα με πείσει για το αντίθετο γιατί έτσι φαίνεται στα μάτια τα δικά μου. Το μόνο πρόβλημα του νέου θα είναι να έχει τη μπαταρία του active 2....!! Αν έχει του παλιού galaxy θα είναι πάρα πολύ καλή επιλογή!!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς η Sammy δεν αναβαθμίζεται στα ρολόγια της. Θα έχει μικρότερη μπαταρία από το 46αρι τωρινό watch με τον ίδιο επεξεργαστή που παραμένει κάποια χρόνια στην αγορά.

Αν κι αυξήθηκε λίγο η ram, από τα hands on videos φαίνεται ότι και το καινούριο ρολόι λαγκάρει πολύ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι θέμα γούστου!! Εμένα το active2 μου φαίνεται ένα ψεύτικο αλουμινένιο ρολόι, ενώ το νέο galaxy, όπως και το παλιό, πολύ ωραία κανονικά ρολόγια. Και κανείς δε θα με πείσει για το αντίθετο γιατί έτσι φαίνεται στα μάτια τα δικά μου. Το μόνο πρόβλημα του νέου θα είναι να έχει τη μπαταρία του active 2....!! Αν έχει του παλιού galaxy θα είναι πάρα πολύ καλή επιλογή!!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις δίκιο η active σειρά ρολογιών είναι για μικρό καρπό και ότι πρέπει για γυναίκες.

Ίσως αμα το μεγαλώσουν σε μέγεθος να φαίνεται πιο αντρικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο η active σειρά ρολογιών είναι για μικρό καρπό και ότι πρέπει για γυναίκες.

Ίσως αμα το μεγαλώσουν σε μέγεθος να φαίνεται πιο αντρικό.

 

To 44αρι active 2 ειναι μια χαρα αντρικο ρολοι.. Η μοδα με τα τεραστια ρολογια αλλωστε εχει περασει..

Το αλουμινιο οντως δεν δινει την premium αισθηση του galaxy watch αλλα η ανεση του να το φορας σε αποζημιωνει με το παραπανω!

Ασε που με την μετρηση της πιεσης και το samsung pay το εχω καταευχαριστηθει.. Αν επιτελους δοθει και το ECG θα ειναι σουπερ. Κι ας το φορτιζω μερα παρα μερα..

 

Πρωην κατοχος του galaxy watch και νυν active 2.. Το καινουριο δεν μου αρεσει φυσικα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι θέμα γούστου!! Εμένα το active2 μου φαίνεται ένα ψεύτικο αλουμινένιο ρολόι, ενώ το νέο galaxy, όπως και το παλιό, πολύ ωραία κανονικά ρολόγια. Και κανείς δε θα με πείσει για το αντίθετο γιατί έτσι φαίνεται στα μάτια τα δικά μου. Το μόνο πρόβλημα του νέου θα είναι να έχει τη μπαταρία του active 2....!! Αν έχει του παλιού galaxy θα είναι πάρα πολύ καλή επιλογή!!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιος σου ειπε ότι προσπαθω να σε πεισω για κατι? Αυτό είναι δικη μου αποψη καθαρα, και προφανως είναι θεμα γουστου.

Το watch active 2 stainless steel 44mm είναι η επιτομη του clean elegant look στα δικα μου ματια. Αλλοι αρέσκονται στο μπογο βαρυφορτωμενο οπτικα watch 46mm και καλα κανουν… Για τις μπαταριες απομενει να δουμε, δυστυχως εγω βλεπω τρελη στασιμοτητα στο θεμα smartwatch. Η apple τους κανει χοντρη πλακα με το apple watch, ετη φωτος μπροστα σε όλα τα tizen, wear os ρολογια...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε ότι προσπαθω να σε πεισω για κατι? Αυτό είναι δικη μου αποψη καθαρα, και προφανως είναι θεμα γουστου.

Το watch active 2 stainless steel 44mm είναι η επιτομη του clean elegant look στα δικα μου ματια. Αλλοι αρέσκονται στο μπογο βαρυφορτωμενο οπτικα watch 46mm και καλα κανουν… Για τις μπαταριες απομενει να δουμε, δυστυχως εγω βλεπω τρελη στασιμοτητα στο θεμα smartwatch. Η apple τους κανει χοντρη πλακα με το apple watch, ετη φωτος μπροστα σε όλα τα από τα tizen, wear os...

Συμφωνώ μαζί σου Βαγγέλη.

Αντί για να βγάλει ρολόι να χτυπήσει την Apple ,πάει και βγάζει πάλι με tizen.Αν είναι δυνατόν...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...