Jump to content

Samsung Galaxy Watch Active2


Prime
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή αρχή στο thread, κάτοχος κι εγώ της stainless steel version.

 

 

Υπάρχει κάποιο update για το EKG feature που έχουν ανακοινώσει;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μεταφερω εδω την ερωτηση λοιπον.Αξιζει η ατσαλινη εκδοχη το κατοσταρικο?ποια ειναι η γνωμη σας?
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο update για το EKG feature που έχουν ανακοινώσει;

 

Η Samsung περιμένει έγκριση από τον FDA για να το δώσει στις ΗΠΑ. 1st quarter είχαν πει. Άρα μέχρι τέλος Μαρτίου αναμένεται στις ΗΠΑ.

Μετά λογικά θα υπάρχει ενημέρωση για το πότε θα το πάρει η Ευρώπη. Δεν νομίζω να αργήσει πολύ να πάρει "CE" πιστοποίηση μετά την έγκριση του FDA.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δοκιμασει καποια μεμβρανη η τζαμακι που να ειναι καλο?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ και εδώ. Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο, αλλά μπορεί να δεις κάτι που να σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχω κλείσει αύριο να δώσω το galaxy watch και να πάρω το sport 2.. Πήρα μαύρο ματ καθώς δεν είμαι σίγουρος για το ασημί αν και το ματ τα σπάει.

Οσο αφορά τη διαφορά από το watch, λέτε να αξίζει ή θα φάμε φόλα με τη μπαταρία ?

Η χρήση που κάνω είναι κυρίως για κλήσεις όταν είμαι σε μηχανάκι ή στο ποδήλατο επάνω όπου βολεύει να μην βγάζω κινητό.. Όμως είδα ότι δεν έχει καμία σπουδαία αναβάθμιση και μάλιστα μικρότερη μπαταρία.

Σε θέμα ταχύτητας η παραπάνω ραμ ίσως βοηθήσει λίγο. Επίσης δε δίνει φορτιστή και θεωρω ότι η μικρή του μπαταρία μπορεί να πέσει εύκολα αν βάλουμε φορτιστή κινητού.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα ταχύτητας η παραπάνω ραμ ίσως βοηθήσει λίγο.

 

Ίδια RAM έχουν το Watch και το Watch Active2 στις ίδιες εκδόσεις. 768MB η Bluetooth version και 1.5GB η LTE version.

Εκτός αν συγκρίνεις Galaxy Watch Bluetooth με Galaxy Watch Active2 LTE.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια RAM έχουν το Watch και το Watch Active2 στις ίδιες εκδόσεις. 768MB η Bluetooth version και 1.5GB η LTE version.

Εκτός αν συγκρίνεις Galaxy Watch Bluetooth με Galaxy Watch Active2 LTE.

 

Έβλεπα να το δίνει μόνο με 1.5 το active 2.. Μάλλον κάτι λάθος είδα. Πάντως τελικά μόνο ο αισθητήρας αλλάζει και το σχέδιο.. Φοβάμαι ότι θα μετανιωσω.

Χρώμα τι λέτε ? Ασημί ματ ή μαύρο μάτ? Το γυαλιστερό δε μου κάθεται καλά, είχα το classic κάποτε αλλά δεν...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα να το δίνει μόνο με 1.5 το active 2.. Μάλλον κάτι λάθος είδα. Πάντως τελικά μόνο ο αισθητήρας αλλάζει και το σχέδιο.. Φοβάμαι ότι θα μετανιωσω.

Χρώμα τι λέτε ? Ασημί ματ ή μαύρο μάτ? Το γυαλιστερό δε μου κάθεται καλά, είχα το classic κάποτε αλλά δεν...

 

Το είδα από κοντά το Active2 και το φόρεσα στον καρπό μου. Εμφανώς μικρότερο από Watch 46mm και μικρό για τον καρπό μου. Αν το έπαιρνα, θα το έπαιρνα στην 44mm Aluminum μαύρη ματ έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά το Active2 και το φόρεσα στον καρπό μου. Εμφανώς μικρότερο από Watch 46mm και μικρό για τον καρπό μου. Αν το έπαιρνα, θα το έπαιρνα στην 44mm Aluminum μαύρη ματ έκδοση.

 

αυτο πηρα. σαν οθονη ειναι πιο μεγαλο ελαχιστα, απλα πιο μαζεμενο συνολικα. να πω την αληθεια μαρεσουν και τα 2 αλλα το active μου φαινεται πιο μοντερνο. το αλλο μαρεσε πολυ αν ηταν ολο μαυρο αλλα εκει πας στο μικρο που δεν αξιζει πιστευω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυτο πηρα. σαν οθονη ειναι πιο μεγαλο ελαχιστα, απλα πιο μαζεμενο συνολικα. να πω την αληθεια μαρεσουν και τα 2 αλλα το active μου φαινεται πιο μοντερνο. το αλλο μαρεσε πολυ αν ηταν ολο μαυρο αλλα εκει πας στο μικρο που δεν αξιζει πιστευω.

 

Και στο δικο μου καρπο μικρο μου φανηκε και γι αυτο κολλησα και δεν το πηρα παρολο που ειχα ψηθει.Το ηθελα λιγο πιο μεγαλο και μεγαλυτερη οθονη.Θα περιμενω μεχρι τη παρουσιαση του s20 μηπως σκασει και κανενα ρολοι αλλιως θα περιμενω μηπως βγει καμια προσφορα.Τα λεφτα αυτα που κοστιζει τωρα δεν τα δινω αν δε με ικανοποιει πληρως.

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου καρπο μικρο μου φανηκε και γι αυτο κολλησα και δεν το πηρα παρολο που ειχα ψηθει.Το ηθελα λιγο πιο μεγαλο και μεγαλυτερη οθονη.Θα περιμενω μεχρι τη παρουσιαση του s20 μηπως σκασει και κανενα ρολοι αλλιως θα περιμενω μηπως βγει καμια προσφορα.Τα λεφτα αυτα που κοστιζει τωρα δεν τα δινω αν δε με ικανοποιει πληρως.

 

Μου ήρθε το Σαββάτο και το πήγα και 4 ώρες ποδήλατο. Οκ το ρολόι τα σπάει. Είναι πιο μικρό αλλά πολύ πιο ωραίο, όμορφη οθόνη, σου δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ πιο μοντέρνο και η οθόνη μοιάζει πολύ καλύτερη, δεν ξέρω αν είναι ίδια και λόγω κατασκευής μοιάζει καλύτερη αλλά έχω εντυπωσιαστει. Επίσης το μέγεθος είναι ιδανικό καθώς λόγω βάρους δεν κουράζει αλλά και λόγω μεγέθους στην αθληση είναι άνετο.. Ειδικά στις πολλές ώρες σφιχτο μετράει. Για μένα πολύ καλή αναβάθμιση αν και ακριβή ( από galaxy watch)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του.

Ρολογαρα, εύκολα το πιο όμορφο smartwatch της αγοράς hands down...

 

συμφωνω απολυτα.

ασχετο, το ηλεκτροκαρδιογραφημα θα το παρουμε και εμεις ή μονο οσοι εχουν LTE?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα.

ασχετο, το ηλεκτροκαρδιογραφημα θα το παρουμε και εμεις ή μονο οσοι εχουν LTE?

 

Ναι θα το παρουμε. Μεσα στο μηνα Αμερικη και εκτιμω μεσα στο Μαρτη Ευρωπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
καλησπέρα έχει δοκιμάσει κανένας αυτή τη θήκη? https://www.skroutz.gr/s/21093007/Spigen-Liquid-Air-Samsung-Galaxy-Watch-Active-2-44mm.html
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς λειτουργήσει το ρολόι με esim cosmote και πως είναι αυτή η λειτουργία στην Ελλάδα; Το δικό μου είναι αγορασμένο από Ιταλία και όταν πας να ρυθμίσεις την esim μου γράφει ότι το ρολόι δεν υποστιρίζει το δίκτυο της cosmote. Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να γίνει κατί για αυτό γιατί με τη samsung και την cosmote που μίλησα μου φάνηκαν λίγο άσχετοι με το θέμα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του.

 

Ρολογαρα, εύκολα το πιο όμορφο smartwatch της αγοράς hands down...

Μπαταρία Βαγγέλη? Να βάλω τα κλάματα? Lol

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω ένα ζήτημα. Δεν μου εμφανίζει πλέον επιλογές για να στείλω μήνυμα όταν με καλεί κάποιος και θέλω να απορρίψω την κλήση. Τα λεγόμενα quick messages. Δεν μου βγάζει πλέον ούτε επιλογές, ούτε να τα δημιουργήσω κάπως. Πριν κάποια updates όλα ήταν κανονικά. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό; Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαταρία Βαγγέλη? Να βάλω τα κλάματα? Lol

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Μπαταρία περίπου 3 μέρες. Είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία Βαγγέλη? Να βάλω τα κλάματα? Lol

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

 

Καθε δευτερο βραδυ φορτιση, αν θελεις να κανεις tracking καθε μερα μια ωρα ασκηση και να βλεπεις φουλ ειδοποιησεις.

Λεγε γιωργο. Παρελαβες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα έχει δοκιμάσει κανένας αυτή τη θήκη? https://www.skroutz.gr/s/21093007/Spigen-Liquid-Air-Samsung-Galaxy-Watch-Active-2-44mm.html

 

Ναι, αυτη φοραω μονιμα. Εξαιρετικη, καθεται γαντι στο ρολογακι και μαζι με μια ζελατινα σου προσφερει ασφαλεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω ένα ζήτημα. Δεν μου εμφανίζει πλέον επιλογές για να στείλω μήνυμα όταν με καλεί κάποιος και θέλω να απορρίψω την κλήση. Τα λεγόμενα quick messages. Δεν μου βγάζει πλέον ούτε επιλογές, ούτε να τα δημιουργήσω κάπως. Πριν κάποια updates όλα ήταν κανονικά. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον αυτό; Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπαταρία περίπου 3 μέρες. Είναι καλή.

Μπααα... Ούτε 36 ώρες δεν μου κρατάει.

Έχω απενεργοποιήσει location και aod αλλά και πάλι τρέχω να φορτίσω.

Καθε δευτερο βραδυ φορτιση, αν θελεις να κανεις tracking καθε μερα μια ωρα ασκηση και να βλεπεις φουλ ειδοποιησεις.

Λεγε γιωργο. Παρελαβες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι, αυτη φοραω μονιμα. Εξαιρετικη, καθεται γαντι στο ρολογακι και μαζι με μια ζελατινα σου προσφερει ασφαλεια...

Ναι ήρθε προχθές. Όμορφο και full smartphone σε σχέση με το GT2 που έχω.

Δεν ξέρω τελικά εαν θα το κρατήσω - μόνο και μόνο λόγο μπαταρίας.

Θα το παρακολουθήσω καμία εβδομάδα και θα δω.

 

Χθες, φόρτιση 100% από της 11 το πρωί, περπάτημα 7 Χλμ το απόγευμα και φουλ ειδοποιήσεις (σε καποιες εφαρμογές), ύπνο με DND από 10πμ-8μμ και σήμερα στις 11πμ ειχα 43%...

Ίσως να θέλει να στρώσει και η μπαταρία... Αλλά για να πω και τα δικά μου πάλι... Το ρολόι τρέχει exynos lol... Δράμα λέμε η κατάσταση! Λολ

 

Sent from my SM-T865 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπααα... Ούτε 36 ώρες δεν μου κρατάει.

 

Ίσως το να μην έχεις ενεργοποιημένες όλες τις ειδοποιήσεις να σου προσθέσει κάποιες ώρες στη μπαταρία. Εγώ έχω τα πιο σημαντικά. Αυτά που πραγματικά θέλω να βλέπω οπωσδήποτε στο ρολόι.

 

Μπορεί να δει κάποιος αν έχει το ίδιο πρόβλημα με μένα με τα quick responses στις κλησεις ;

Link to comment
Share on other sites

Μπααα... Ούτε 36 ώρες δεν μου κρατάει.

 

 

 

Ίσως το να μην έχεις ενεργοποιημένες όλες τις ειδοποιήσεις να σου προσθέσει κάποιες ώρες στη μπαταρία. Εγώ έχω τα πιο σημαντικά. Αυτά που πραγματικά θέλω να βλέπω οπωσδήποτε στο ρολόι.

 

 

 

Μπορεί να δει κάποιος αν έχει το ίδιο πρόβλημα με μένα με τα quick responses στις κλησεις ;

Δεν έχω τις ειδοποιήσεις σε όλες της εφαρμογες, μόνο σε μερικές. Θα δούμε στην πορεία... Έχω ακόμα 26 μέρες να αποφασίσω!

 

Sent from my SM-G9860 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...