Jump to content

Realme 5 Pro


fabioso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια από τα ίδια φίλε μου.1 φορά στο 3ημερο μου το κάνει και εμενα και πραγματικά απορώ γιατί γίνεται όλο αυτό.βεβαια κατά τα άλλα το κινητό είναι πολύ ευχάριστη έκπληξη σε ολα του.η αγορά έγινε στην ουσία στα τυφλά καθώς ουτε καν είχα δει μοντέλο της εταιριας αλλά δικαιώθηκα πανηγυρικά.

 

Μωρέ ευχάριστη επιλογή, αν και λίγο χοντροκομμένο για τα γούστα μου(έρχομαι από 1+5).

 

Απλά επειδή βρίσκομαι στο pc για λόγους πτυχιακής συνεχώς και το έχω δίπλα μου, το βλέπω να ξυπνά από την αναμονή ~4 φορές τη μέρα.

Όχι τίποτα άλλο, λέω ότι με θυμήθηκε το κορίτσι στο viber, αλλά που :lol::lol::lol:

 

Μπαταρία τι νούμερα παίρνεις; Πόσες ώρες χρήση οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από μπαταρία είμαι πολύ ικανοποιημένος.Με φωτεινότητα στην μέση χρήση δεδομένων πάντα πάνω από 7 ωρες.απο φόρτιση σφαίρα εξάλλου το έχεις διαπιστώσει και εσύ.αντε να έρθει και το android 10 γιατί νομίζω πως το άργησαν λιγο.εχω κουμπώσει και μια 128αρα και έχει γίνει πολυεργαλειο:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, εχω και εγω εδώ και περίπου 3 βδομάδες το κινητό στα χέρια μου. έχω κάποιες ερωτήσεις αν μπορεί κανείς να βοηθήσει.

1) ποια Gcam περνάτε?

2) Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το ράδιο. τις πρώτες μέρες το είχα, μετά την ενημέρωση λογισμικού χάθηκε. έστειλα και στο support μήνυμα καμία απάντηση

3) υπάρχει καμία εφαρμογή για notification led?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια την συσκευη δεν την εχω απλα πηρε το ματι μου οτι εχει notification led απλα χρειαζεται ενεργοποιηση,,

https://www.youtube.com/watch?v=LJDQ-KZnO4Q

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απ' ότι μου είπαν από μια σελίδα της εταιρείας στο facebook που ασχολείται με αυτά έχει προγραμματιστεί update αλλά δεν μου είπαν το ποτε. Περιμενουμε
Link to comment
Share on other sites

Σε γνωστό sait τεχνολογίας πάντως που έριχνα μια ματιά βρήκα να πωλείται το συγκεκριμένο κινητό με android 10 και μου φανηκε περίεργο.
Link to comment
Share on other sites

Στα public το δίνει 299€ παίζει όμως με κάρτα eurobank να πάρεις επιστροφή 20%. Η τιμή βγαίνει σχεδόν ίδια με skroutz. Αξίζει η αγορά του; τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με την επιστροφή που έχεις λόγω κάρτας αν σου βγαίνει στα 240€ περίπου είναι τίμια αγορά καθως θα έχεις και την διετή εγγύηση της αντιπροσωπείας.φυσικα μιλάμε για το μοντελο με τα 8-128!!στα του κινητού τωρα ταχύτατο,δυνατή μπαταρία,αξιοπρεπέστατη κάμερα,μεγάλη ραμ και χωρητικότητα.δυνατο το πακέτο εγω έχω μείνει ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Ασχολήθηκε κάνεις με root/custom ROMs?

Υπάρχει κίνηση?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.realme.com/eu/support/software-update

 

Ο μόνος τρόπος μέχρι στιγμής για να πάμε σε android 10 είναι manually. Κατεβάζουμε το αντίστοιχο αρχείο από τον παραπάνω σύνδεσμο και τον περνάμε χειροκίνητα.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρκετές φορές μέσα στη μέρα το κινητό εκεί που είναι σε αναμονή με μαύρη οθόνη, ξαφνικά φωτίζει(όπως γίνεται όταν έχεις κάποια pop-up ειδοποιήση), χωρίς να έχω λάβει τίποτα.

Κάποια εφαρμογή το βγάζει από stand-by, αλλά δεν την έχω εντοπίσει. Κάποια ιδέα? :D:rolleyes:

 

 

Ενδιαφέρομαι για αγορά της συσκευής.Έχει λυθεί το πρόβλημα που ανέφερες;Αν ναι με ποιον τρόπο;

Όσοι κατέχετε τη συσκευή πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο σε σχέση με το note 8 pro ;

Ενδιαφέρομαι για την έκδοση των 8gb σε εύρος τιμής 200-220Ε

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος της συσκευής μόνο ικανοποιημένος μπορώ να δηλωσω.τιμια συσκευή για τα χρήματα που ζητάει,τα 8 ram δίνουν άλλον αέρα ακόμα και σε ενδεχόμενη μεταπώληση.τωρα για την σύγκριση με το xiaomi που λες η αλήθεια είναι πως στην γνωστή εφαρμογή πετυχαίνει μεγαλύτερο σκορ αλλά καμιά φορά οι αριθμοί δεν παίζουν τον πρώτο ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Καλημερα. Ξερει κανεις που μπορω να στειλω το κινητο για επισκευη?

Επεσε απο τον πρωτο οροφο και στραβωσε λιγο ,δουλευει κανονικα αλλα ξαφνικα πεφτει η μπαταρια ενω ειναι πχ 50%.

Εννοειται δεν υπαγεται σε εγγυησεις ,οποτε με ενδιαφερει να το δει καποιος και να μου πει αν αξιζει να φτιαχτει.

Σκεφτηκα και τον γερμανο αλλα δεν ξερω. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξερει κανεις που μπορω να στειλω το κινητο για επισκευη?

Επεσε απο τον πρωτο οροφο και στραβωσε λιγο ,δουλευει κανονικα αλλα ξαφνικα πεφτει η μπαταρια ενω ειναι πχ 50%.

Εννοειται δεν υπαγεται σε εγγυησεις ,οποτε με ενδιαφερει να το δει καποιος και να μου πει αν αξιζει να φτιαχτει.

Σκεφτηκα και τον γερμανο αλλα δεν ξερω. ευχαριστω

 

Απλά για να ενημερώσω κ τους υπόλοιπους αν χρειαστείτε service.

Τηλεφώνησα στην smart4all που έχει φέρει τα κινητά Ελλάδα,μου έδωσαν το τηλέφωνο της technology 2 people που έχει το service και το έστειλα. Πολύ γρήγορα με ενημέρωσαν πρόβλημα στην μπαταρία την άλλαξαν με 35 ευρώ και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Realme 5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...