Jump to content

Στοπ στις εκτελέσεις ομοφυλόφιλων στο Ιράν!


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο παιδιά ηλικίας 16 και 18 χρόνων εκτελέστηκαν πριν λίγες μέρες στο Ιράν λόγω του ότι ήταν ομοφυλόφιλοι.

Στις 19 Ιουλίου συνελλήφθησαν να αγκαλιάζονται δημοσίως και την ίδια μέρα τους σκότωσαν.

 

Υπογράψτε τη διαμαρτυρία που έχει ανοιχτεί στο petition on-line από ομοφυλοφιλικές οργανώσεις, οργανώσεις ανθρωπίνων δικαιωμάτων, τον κάτοχο του Νόμπελ Ειρήνης Shirin Ebadi (δεν τον ξέρω :O ) και την ιρανική αντιπολίτευση, με αιτήματα τα εξής:

 

-Our governments to sharply judge the execution of these gay teenagers;

(να ασκηθεί σκληρή κριτική από τις κυβερνήσεις των δυτικών χωρών για αυτήν την βαρβαρότητα)

-Our governments to not send back to Iran asylum-seekers upon basis of their homosexuality;

(να μη στέλνονται πίσω στο Ιράν όσοι ζητούν άσυλο λόγω του ότι είναι ομοφυλόφιλοι)

-Our goverments to reprimand Iran with economical and political sanctions;

(να επιβληθούν οικονομικές και πολιτικές κυρώσεις στο Ιράν)

-Europe to suspend the negations on a associative treaty with Iran.

(η Ευρώπη να αναστείλει τις διαπραγματεύσεις -φαντάζομαι θέλανε να πούνε negotiations και όχι negations- για συνεργασία με το Ιράν)

 

 

Επίσης προτείνω να το στείλετε και με e-mail σε όλους τους γνωστούς σας.

Θα είναι μια καλή αλλαγή από τα επαναλαμβανόμενα ανέκδοτα που στέλνουμε ο ένας στον άλλον (όσοι το κάνουμε τέλος πάντων)...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαν δεν ντρέπονται!!! Το είδα κατά λάθος στις ειδήσεις όπως έκανα zapping και είδα 2 πιτσιρικάδες στη κρεμάλα, έτοιμους να τους στείλουν στον άλλον κόσμο. Δεν άκουσα τον λόγο.

 

Κατόπιν, κατάλαβα. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΤΡΟΠΗ. Να στερούν τη ζωή σε κάποιον για έναν τέτοιο λόγο. :mad: Αίσχος. Ούτε κλέψανε, ούτε σκοτώσαν. Αλλά τι να πείς :cry:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο ειναι πολυ μλκ. Πρεπει ο ανθρωπος να ζειση, για το οτι ειναι ομυφιλοφιλος δεν φταιει αυτος. Αλλα απο την αλλη μας εχουν καβαλεισει... Δεν ξερω αν πρεπει να ψηφισω.. :O
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο ειναι πολυ μλκ. Πρεπει ο ανθρωπος να ζειση, για το οτι ειναι ομυφιλοφιλος δεν φταιει αυτος. Αλλα απο την αλλη μας εχουν καβαλεισει... Δεν ξερω αν πρεπει να ψηφισω..

 

Koitaxe epidi oi omofilofoiloi auxithikan dramatika dn simainei oti prepei na tous katharizoume ligous ligous. Oxi (Prepei na tous valoume olous se ena fourno k na tous kanoume sapounia):devil: (VEEEEEEEERRRRRYYYY BLACK HUMOR) :devil: :innocent: :cry: :shock:

Kala nte min varate:scared: :kill: :vava: :rocket:

 

Pera apo auta to thewrw entelws apanthrwpo na ektelounte autoi oi anthrwpoi sto katw katw dn ftene autoi k kaneis dn mporei na tous stereisei to dikaioma zwis me to etsi thelw:mad:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Για ένα πράγμα συμπαθώ τους ομοφυλόφιλους…είναι πρώτοι στα kinky stuff :love: :whip: και δεν αξίζει γενικά κανένας άνθρωπος να θανατώνεται για τις επιλογές του στη ζωή, ήμαρτον!!!
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν πηδηξαν καποιον (ομοφυλοφιλο η μη) με το ζορι, δεν θα επρεπε να κατηγορουνται για τιποτα. σουβλισμα θελουν αυτοι που τους κρεμασαν. :p

τζαμπα κοπος παντως το petition, σιγα μην επηρεαστουν οι φανατισμενοι μουσουλμανοι αγριανθρωποι απο κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

An einai na ka8arisoun kapoious,as ka8arisoun osous kanoun kako aneksartita me ti einai,na doume posoi 8a meinoun :p
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Auto pou telika den mporw na katalabw einai...Giati 8a prepei na eimaste h sodoma kai gomora h to anti8eto akro?Giati apo oti blepw auto ginete (h paei na ginei) H anaptygmenes xwres to pane pros to ena akro kai h pio synthritites an 8elete apo fobo mhn ginoun san tis alles to pane pros to allo akro,Giati pote kanenas den koitaei thn mesh lysh?Eimaste telika toso paliokosmos wste an mas afhsoun eleu8erous ta dialioume ola h alliws prepei na eimaste me ton bourdoula? :wacko:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το καταδικάζω αλλά ποιός είμαι εγώ που θα κρίνω τον πολιτισμό την θρησκεία και τους νόμους ενός άλλου κράτους.

Φαντάζομαι ότι η εκτέλεσή τους επιβάλεται νομικά.Αν συμβαίνει αυτό δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε petitions για να αλλάξουν τους νόμους τους.Αν ο λαός του Ιράν διαφωνεί είναι στο χέρι του να αλλάξει την κατάσταση.

Μήπως πρέπει να τους βομβαρδίσουμε; :D

ΆΚΥΡΟ
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το καταδικάζω αλλά ποιός είμαι εγώ που θα κρίνω τον πολιτισμό την θρησκεία και τους νόμους ενός άλλου κράτους.

Φαντάζομαι ότι η εκτέλεσή τους επιβάλεται νομικά.Αν συμβαίνει αυτό δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε petitions για να αλλάξουν τους νόμους τους.Αν ο λαός του Ιράν διαφωνεί είναι στο χέρι του να αλλάξει την κατάσταση.

Μήπως πρέπει να τους βομβαρδίσουμε; :D

 

Τι νομοι και θρησκειες, μιλαμε για αξιες πανανθρωπινες, οπως τον σεβασμο της ζωης.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το καταδικάζω αλλά ποιός είμαι εγώ που θα κρίνω τον πολιτισμό την θρησκεία και τους νόμους ενός άλλου κράτους.

Φαντάζομαι ότι η εκτέλεσή τους επιβάλεται νομικά.Αν συμβαίνει αυτό δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε petitions για να αλλάξουν τους νόμους τους.Αν ο λαός του Ιράν διαφωνεί είναι στο χέρι του να αλλάξει την κατάσταση.

Μήπως πρέπει να τους βομβαρδίσουμε; :D

 

Έχεις κάποιο δίκιο αλλά σκέψου την απανθρωπιά που περιβάλει τέτοιου ίδους πράξεις..Το καταδικάζω και εγώ.

 

Να τους βομβαρδίσουμε?Χμμμ..Λετ μι κολ Μπουσ ον δα φοουν..Χι ουιλ λαηκ ιτ :p

Link to comment
Share on other sites

πανανθρωπινη αξια δεν ειναι να μην παρεμβαινουμε στα εσωτερικα αλλης χωρας?

θα τους πιεσουμε να αλλαξουν τους ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ νομους ?

Δεν μου ακουγονται και πολυ δημοκρατικα αυτα ...

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ναι πρεπει να ασκηθουν πιεσεις -μεσω διπλωματικης οδου για να μην παρεξηγηθω δεν λεω nuke them- για να σταματησουν αυτα, οπως εγινε και για τις δια λιθοβολισμου δημοσιες εκτελεσεις στην Νιγηρια...Η απλα μπορουμε να εθελοτυφλουμε.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

πανανθρωπινη αξια δεν ειναι να μην παρεμβαινουμε στα εσωτερικα αλλης χωρας?

θα τους πιεσουμε να αλλαξουν τους ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ νομους ?

Δεν μου ακουγονται και πολυ δημοκρατικα αυτα ...

 

Συγγνώμη, αλλά μου φαίνεται ότι έχουμε ξεφύγει λίγο. Η Διακήρυξη των Δικαιωμάτων του Ανθρώπου λέει, μεταξύ άλλων:

ΑΡΘΡΟ 1

'Ολοι οι άνθρωποι γεννιούνται ελεύθεροι και ίσοι στην αξιοπρέπεια και τα δικαιώματα.

 

ΑΡΘΡΟ 3

Κάθε άτομο έχει δικαίωμα στη ζωή, την ελευθερία και την προσωπική του ασφάλεια.

 

Τώρα που βλέπετε ότι είναι δημοκρατικό και ανθρώπινο το να εκτελούν ανθρώπους για τη σεξουαλικότητά τους δεν μπορώ να το καταλάβω. Με την ίδια λογική, ήταν αντιδημοκρατική συμπεριφορά

η άσκηση πιέσεων από άλλες χώρες στην ελληνική κυβέρνηση την περίοδο της δικτατορίας, όπως ήταν αντιδημοκρατική και απάνθρωπη θα ήταν η επέμβαση στα εσωτερικά της Ρουάντα όταν σφάζονταν 1.000.000 άνθρωποι στον εμφύλιο.

 

Ή, πιο ατομικά, αν προχωράει κάποιος στο δρόμο και του την πέσουν 5 τύποι που θέλουν να τον πλακώσουν επειδή δεν τους αρέσουν το ντύσιμό του, θα είναι αντιδημοκρατικό να τους εμποδίσει κάποιος να τον πλακώσουν;

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

kala etsi kai isxye aytos o nomos stin ellada den tha eixame pia celebrities! :p
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτα πράγματα, στον δήθεν πολιτισμένο κόσμο μας του "τώρα". Σαν καουμπόικο έργο μου ακούστηκε η είδηση.

Θα υπέγραφα κι εγώ , αλλά πολύ φοβάμαι οτί η κίνηση αυτή θα πέσει θύμα εκμετάλευσης των ομοφυλοφιλικών οργανόσεων για προώθηση των ζητημάτων τους και δεν θα χρησιμοποιηθεί όπως πρέπει , δηλαδή για τον σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα πέρα από φυλετικές, σεξιστικές και θρησκευτικές διακρίσεις.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κόψους τις @#$%^ εκεί στο Ιράν γιατί δεν τους βλέπω καλά με τόσες αφορμές που δίνουν...
Link to comment
Share on other sites

πανανθρωπινη αξια δεν ειναι να μην παρεμβαινουμε στα εσωτερικα αλλης χωρας?

θα τους πιεσουμε να αλλαξουν τους ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ νομους ?

Δεν μου ακουγονται και πολυ δημοκρατικα αυτα ...

Και ποιος σου ειπε οτι προκειται για νομο?Ουτε το Κορανι λεει κατι τετοιο...απλα ορισμενοι φανατικοι εκαναν ο,τι γουσταραν και,δεδομενου οτι ειμαστε στο ιραν,κανεις δεν τολμησε να κανει τιποτα,φοβουμενος πως θα εχει την ιδια καταληξη... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οι ομοφυλοφιλοι με αφηνουν παγερα αδιαφορο αλλα το συγκεκριμενο γεγονος ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ :mad: :mad: :mad:Κατι τετοια με κανουν να ντρεπομαι που ειμαι ανθρωπος!!!
Link to comment
Share on other sites

Egw den mphka ston kopo na tis dw de mou xreiazonte..Edw kserw atoma pou to lene kia gelane fantasou,telos pantwn..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εκτελεστηκαν τα παιδια αλλα καποια στιγμη θα ''εκτελεστουν'' και αυτοι που το καναν απο Καποιον που βλεπει ολον τον κοσμο απο καπου εκει ψηλα...
Link to comment
Share on other sites

 

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/images/smilies/typotuxsmilies/078.gif

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/images/smilies/typotuxsmilies/078.gif

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/images/smilies/typotuxsmilies/078.gif

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/images/smilies/typotuxsmilies/078.gif

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/images/smilies/typotuxsmilies/078.gif

gays sucks...alla oxi kai etsi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...