Jump to content

Σύγκριση συμβολαίων κινητής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, Gv2008 said:

Και μακάρι να φύγουν κι άλλοι όσο έχουν τις τιμές αυτές και δεν παρέχουν τις υπηρεσίες που θα έπρεπε 

Η αλήθεια είναι πως είναι πανακριβοι σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Και επειδή είμαι πάντα αντικειμενικος τα λέω όπως είναι.

Εχω συμβολαιο χρονια τωρα στην Πρασινη αλλα παντα τα λεω οπως ειναι.

Συμφωνώ. Έπρεπε να ταρακούνηθουν. 

Κλείνει η ψαλίδα σιγά σιγά. 

Ο  Καταναλωτής πλέον έχει 3 επιλογές σχεδόν στα ίδια επίπεδα.

Βέβαια ανάλογα και τη περιοχή του καθένα.

Όλα είναι σχετικά.

Κάπου παίζει καλύτερα η. Η μία ή η άλλη.

Κάπου καμμια ,Κάπου όλες.

Όλα παίζουν.απλα ο ανταγωνισμός κάνει σημαντικές βελτιώσεις που θα επρεπε να είχαν γίνει χρόνια πριν όμως και πλέον υπάρχουν εναλλακτικές και όχι μόνο το πράσινο δίκτυο.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nickchris36 said:

Η αλήθεια είναι πως είναι πανακριβοι σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Και επειδή είμαι πάντα αντικειμενικος τα λέω όπως είναι.

Εχω συμβολαιο χρονια τωρα στην Πρασινη αλλα παντα τα λεω οπως ειναι.

Συμφωνώ. Έπρεπε να ταρακούνηθουν. 

Κλείνει η ψαλίδα σιγά σιγά. 

Ο  Καταναλωτής πλέον έχει 3 επιλογές σχεδόν στα ίδια επίπεδα.

Βέβαια ανάλογα και τη περιοχή του καθένα.

Όλα είναι σχετικά.

Κάπου παίζει καλύτερα η. Η μία ή η άλλη.

Κάπου καμμια ,Κάπου όλες.

Όλα παίζουν.απλα ο ανταγωνισμός κάνει σημαντικές βελτιώσεις που θα επρεπε να είχαν γίνει χρόνια πριν όμως και πλέον υπάρχουν εναλλακτικές και όχι μόνο το πράσινο δίκτυο.

Εγώ πάντα είχα σε εκτίμηση την πράσινη. Με τις πολιτικές της με διώχνει. Αν δεν έχει 4G τουλάχιστον η μαύρη/ πρώην μπλε αναγκαστικά θα κάνω φορητότητα και θα περιμένω αντιπροσφορα από την πράσινη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gv2008 said:

Εγώ πάντα είχα σε εκτίμηση την πράσινη. Με τις πολιτικές της με διώχνει. Αν δεν έχει 4G τουλάχιστον η μαύρη/ πρώην μπλε αναγκαστικά θα κάνω φορητότητα και θα περιμένω αντιπροσφορα από την πράσινη 

Όλες τα ίδια είναι λεφτά θέλουν.

Δεν αντιλέγω είναι το πρώτο δίκτυο στη Χώρα ναι,αλλά αυτό δε σημαίνει πως έχει άριστη συμπεριφορά σε όλη την Ελλάδα.

Εσύ θα κοιτάξεις τι σε εξυπηρετεί στις περιοχές που ζεις και κινείσαι και αναλόγως θα πράξεις.

Δεν έχει να κάνει με εταιρεία.

Αν σε καλύπτει κάτι καλύτερα από τις 3 σε σχέση ποιότητας παροχής υπηρεσιών και τιμής,πας εκεί.

Και εγώ έκανα συμβόλαιο στη νόβα με την ελπίδα να δω κάποια βελτίωση στη περιοχή μου γιατί είμαι με μπαντ 20 που κάνω δουλειά δεν έχω παράπονο,αλλά έχω και κοσμοτε που έχει αστάθεια γενικά στη περιοχή μου ειδικά σε κλειστούς χώρους.

Τώρα στο άμεσο μέλλον αν με εξυπηρετεί καλύτερα μια από τις δύο θα κόψω το ένα συμβολαιο.

Και έχω και το cu να παίζω μπαλίτσα. 🤣🥳

Καταντήσαμε να έχουμε 3 κάρτες.. 🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nickchris36 said:

Όλες τα ίδια είναι λεφτά θέλουν.

Δεν αντιλέγω είναι το πρώτο δίκτυο στη Χώρα ναι,αλλά αυτό δε σημαίνει πως έχει άριστη συμπεριφορά σε όλη την Ελλάδα.

Εσύ θα κοιτάξεις τι σε εξυπηρετεί στις περιοχές που ζεις και κινείσαι και αναλόγως θα πράξεις.

Δεν έχει να κάνει με εταιρεία.

Αν σε καλύπτει κάτι καλύτερα από τις 3 σε σχέση ποιότητας παροχής υπηρεσιών και τιμής,πας εκεί.

Και εγώ έκανα συμβόλαιο στη νόβα με την ελπίδα να δω κάποια βελτίωση στη περιοχή μου γιατί είμαι με μπαντ 20 που κάνω δουλειά δεν έχω παράπονο,αλλά έχω και κοσμοτε που έχει αστάθεια γενικά στη περιοχή μου ειδικά σε κλειστούς χώρους.

Τώρα στο άμεσο μέλλον αν με εξυπηρετεί καλύτερα μια από τις δύο θα κόψω το ένα συμβολαιο.

Και έχω και το cu να παίζω μπαλίτσα. 🤣🥳

Καταντήσαμε να έχουμε 3 κάρτες.. 🤣

Πιστεύω πως οι "συνεργάτιδες" αργά ή γρήγορα θα αναβαθμίσουν. Εγώ θα περιμένω το Πάσχα να δω τι παίζει με κάλυψη στο χωριό και θα κινηθώ αναλόγως 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gv2008 said:

Πιστεύω πως οι "συνεργάτιδες" αργά ή γρήγορα θα αναβαθμίσουν. Εγώ θα περιμένω το Πάσχα να δω τι παίζει με κάλυψη στο χωριό και θα κινηθώ αναλόγως 

Έτσι!!!🙂🙂🙂

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Nickchris36 said:

Όλες τα ίδια είναι λεφτά θέλουν.

Δεν αντιλέγω είναι το πρώτο δίκτυο στη Χώρα ναι,αλλά αυτό δε σημαίνει πως έχει άριστη συμπεριφορά σε όλη την Ελλάδα.

Εσύ θα κοιτάξεις τι σε εξυπηρετεί στις περιοχές που ζεις και κινείσαι και αναλόγως θα πράξεις.

Δεν έχει να κάνει με εταιρεία.

Αν σε καλύπτει κάτι καλύτερα από τις 3 σε σχέση ποιότητας παροχής υπηρεσιών και τιμής,πας εκεί.

Και εγώ έκανα συμβόλαιο στη νόβα με την ελπίδα να δω κάποια βελτίωση στη περιοχή μου γιατί είμαι με μπαντ 20 που κάνω δουλειά δεν έχω παράπονο,αλλά έχω και κοσμοτε που έχει αστάθεια γενικά στη περιοχή μου ειδικά σε κλειστούς χώρους.

Τώρα στο άμεσο μέλλον αν με εξυπηρετεί καλύτερα μια από τις δύο θα κόψω το ένα συμβολαιο.

Και έχω και το cu να παίζω μπαλίτσα. 🤣🥳

Καταντήσαμε να έχουμε 3 κάρτες.. 🤣

Φίλε μου πρώτο δίκτυο στο speedtest είναι της ookla δεν το κάνει και αυτομάτως το πρώτο δίκτυο σε όλα τα επίπεδα. Τουλάχιστον την Cosmote την έχω ταΐσει με το κουτάλι πια δεν είναι τόσο τραγική η διαφορά παντού όπως ήταν πριν κανένα χρόνο. Το τελευταίο εξάμηνο επτάμηνο έχουν γίνει πολύ μεγάλα βήματα  από τον ανταγωνισμό σε επίπεδο δικτύου. 

Σε καθαρά επίπεδο συμβολαίων με βάση τις τυπικές τιμές και παροχές χωρίς να συμπεριλαμβάνουμε τα δίκτυα πλέον είναι Τρίτη η Cosmote σε θέματα παροχών.

Η nova πια για όσους δεν ενδιαφέρονται για extra slim είναι πιο scalable που λένε και οι Εγγλέζοι με τα φθηνά συμβόλαια πού από τα 2 GB μπορείς να τα κάνεις απεριόριστα όποτε θες. Σε σύνολο παροχών αν συνυπολογίσουμε και τα απεριόριστα δεδομένα σε όλη την Ευρώπη συνολικά της Vodafone το unlimited είναι αυτό που είναι το πιο ολοκληρωμένο δίνοντας και την extra SIM που δουλεύει και αυτή σε όλη την Ευρώπη δωρεάν χωρίς όρια.

Γενικά το έχω ξαναπεί αν δεν είσαι ειδική περίπτωση όπως είμαι εγώ που είναι η βασική μου σύνδεση όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού με laptop και όλα τα άλλα συμπράγκαλα δεν είναι τρομερές οι αποκλίσεις για αποκλειστική χρήση από το κινητό. 

Γενικά όποια εταιρεία αποφασίσει να μου δώσει δωρεάν το συμβόλαιο αυτή θα κρατούσα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Εννοώ για πάντα όχι για δύο χρόνια 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cmvr said:

Φίλε μου πρώτο δίκτυο στο speedtest είναι της ookla δεν το κάνει και αυτομάτως το πρώτο δίκτυο σε όλα τα επίπεδα. Τουλάχιστον την Cosmote την έχω ταΐσει με το κουτάλι πια δεν είναι τόσο τραγική η διαφορά παντού όπως ήταν πριν κανένα χρόνο. Το τελευταίο εξάμηνο επτάμηνο έχουν γίνει πολύ μεγάλα βήματα  από τον ανταγωνισμό σε επίπεδο δικτύου. 

Σε καθαρά επίπεδο συμβολαίων με βάση τις τυπικές τιμές και παροχές χωρίς να συμπεριλαμβάνουμε τα δίκτυα πλέον είναι Τρίτη η Cosmote σε θέματα παροχών.

Η nova πια για όσους δεν ενδιαφέρονται για extra slim είναι πιο scalable που λένε και οι Εγγλέζοι με τα φθηνά συμβόλαια πού από τα 2 GB μπορείς να τα κάνεις απεριόριστα όποτε θες. Σε σύνολο παροχών αν συνυπολογίσουμε και τα απεριόριστα δεδομένα σε όλη την Ευρώπη συνολικά της Vodafone το unlimited είναι αυτό που είναι το πιο ολοκληρωμένο δίνοντας και την extra SIM που δουλεύει και αυτή σε όλη την Ευρώπη δωρεάν χωρίς όρια.

Γενικά το έχω ξαναπεί αν δεν είσαι ειδική περίπτωση όπως είμαι εγώ που είναι η βασική μου σύνδεση όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού με laptop και όλα τα άλλα συμπράγκαλα δεν είναι τρομερές οι αποκλίσεις για αποκλειστική χρήση από το κινητό. 

 

Γενικά όποια εταιρεία αποφασίσει να μου δώσει δωρεάν το συμβόλαιο αυτή θα κρατούσα 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Εννοώ για πάντα όχι για δύο χρόνια 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Συμφωνώ πως το πρόγραμμα της κόκκινης είναι το πιο ολοκληρωμένο για Ελλάδα και Ευρώπη δεν το συζητώ.

Έχουν κάνει άλματα προόδου οι της βικτους αλλά θέλουν παραπάνω δουλίτσα ειδικά σε περιφέρεια όπως χωριά που έχουν αφήσει μόνο με εικοσαρα.

Κλείνει η ψαλίδα αυτό να κρατάμε!!

Πλέον όλες παίζουν στα ίσια και αναγκάστηκε και η κοσμοτε εκεί που την είχαμε μονοπώλιο να προσγειωθεί στα δεδομένα καιρός ήταν.

Θέλω και γω τσάμπα!🥳🤣

Κάνω συμβόλαιο και στο σπεις μομπαιλ αν μου το δώσουν τσάμπα!!🥳🤣🤣🤣🤣🤣

Και καταργώ τις άλλες χθες!!🤣

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickchris36 said:

Συμφωνώ πως το πρόγραμμα της κόκκινης είναι το πιο ολοκληρωμένο για Ελλάδα και Ευρώπη δεν το συζητώ.

Έχουν κάνει άλματα προόδου οι της βικτους αλλά θέλουν παραπάνω δουλίτσα ειδικά σε περιφέρεια όπως χωριά που έχουν αφήσει μόνο με εικοσαρα.

Κλείνει η ψαλίδα αυτό να κρατάμε!!

Πλέον όλες παίζουν στα ίσια και αναγκάστηκε και η κοσμοτε εκεί που την είχαμε μονοπώλιο να προσγειωθεί στα δεδομένα καιρός ήταν.

Θέλω και γω τσάμπα!🥳🤣

Κάνω συμβόλαιο και στο σπεις μομπαιλ αν μου το δώσουν τσάμπα!!🥳🤣🤣🤣🤣🤣

Και καταργώ τις άλλες χθες!!🤣

Space και ξερό ψωμί 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, cmvr said:

Space και ξερό ψωμί 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ετσιιιιιι🥳🤣🤣🤣🤣🤣

32 minutes ago, cmvr said:

Space και ξερό ψωμί 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

@cmvrδες  pm

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εάν θα έκανα συμβόλαιο αυτήν την περίοδο θα εκανα το φτηνό της Nova με 15€ με μοναδικό κριτήριο το value for money. Αυτό που βλέπω ως μεγάλο πλεονεκτημα στο συγκεκριμένο συμβόλαιο είναι ότι μετά τα 2gb δίνει απεριοριστο ιντερνετ, με μειωμένη ταχύτητα βέβαια. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μιλούσα εδώ και τρεις ώρες με cosmote Nova και vodafone. Ρωτούσα πόσο κοστίζει να κάνω τρία συμβόλαιο κινητής απεριόριστα τα πάντα. Η vf χωρίς σταθερό μου είπε ότι έχουν ειδική προσφορά για εμένα μόνο. Από 255€(!) το μήνα 99,5 για 12 μήνες και μετά +1,5€ λόγω πληθωρισμού. Έπειτα κάλεσα τη Nova. 3 κινητά απεριόριστα τα πάντα πάλι χωρίς σταθερό 87€ Απογοητευμένος, κάλεσα και την cosmote οι οποίοι μου είπαν: Μπορείτε να έχετε 3 συμβόλαια κινητής κύριε με απεριόριστα τα πάντα μόνο με 63€. Βέβαια έχω και σταθερό στην cosmote. Και έναν μήνα δώρο. Έτσι, αποφάσισα με την κοπέλα μου να το κλείσουμε, να μετατρέψω 2 καρτοκινητά σε unlimited και να φέρω από τη Nova ένα κινητό επίσης με απεριόριστα. Η ρήτρα της Nova που θα σπάσω το συμβόλαιο νωρίτερα είναι 70€. Σκέφτηκα λοιπόν αφού τον πρώτο μήνα δεν θα δώσω τίποτα από τα 63€ να πληρώσω το πέναλτι της Nova. Τι λέτε; Καλή προσφορά; Να απαιτήσω κάτι καλύτερο ή είναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή είναι η προσφορά, αν είσαι ικανοποιημένος από το δίκτυο και τις υπηρεσίες της  COSMOTE.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gv2008 said:

Μιλούσα εδώ και τρεις ώρες με cosmote Nova και vodafone. Ρωτούσα πόσο κοστίζει να κάνω τρία συμβόλαιο κινητής απεριόριστα τα πάντα. Η vf χωρίς σταθερό μου είπε ότι έχουν ειδική προσφορά για εμένα μόνο. Από 255€(!) το μήνα 99,5 για 12 μήνες και μετά +1,5€ λόγω πληθωρισμού. Έπειτα κάλεσα τη Nova. 3 κινητά απεριόριστα τα πάντα πάλι χωρίς σταθερό 87€ Απογοητευμένος, κάλεσα και την cosmote οι οποίοι μου είπαν: Μπορείτε να έχετε 3 συμβόλαια κινητής κύριε με απεριόριστα τα πάντα μόνο με 63€. Βέβαια έχω και σταθερό στην cosmote. Και έναν μήνα δώρο. Έτσι, αποφάσισα με την κοπέλα μου να το κλείσουμε, να μετατρέψω 2 καρτοκινητά σε unlimited και να φέρω από τη Nova ένα κινητό επίσης με απεριόριστα. Η ρήτρα της Nova που θα σπάσω το συμβόλαιο νωρίτερα είναι 70€. Σκέφτηκα λοιπόν αφού τον πρώτο μήνα δεν θα δώσω τίποτα από τα 63€ να πληρώσω το πέναλτι της Nova. Τι λέτε; Καλή προσφορά; Να απαιτήσω κάτι καλύτερο ή είναι οκ;

Πολύ καλή η τιμή της κοσμοτε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, p_k said:

Πολύ καλή είναι η προσφορά, αν είσαι ικανοποιημένος από το δίκτυο και τις υπηρεσίες της  COSMOTE.

Ικανοποιημένο από το δίκτυο δεν με λες αλλά με τέτοια τιμή όλα γίνονται. Στο χώρο εργασίας μου είδα σήμερα και GRPS στο ισόγειο και στον δεύτερο όροφο έχει N78 με 250 mbps

Link to comment
Share on other sites

GPRS!

Ταξίδι στον χρόνο!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, p_k said:

GPRS!

Ταξίδι στον χρόνο!

Φυσικά. Και μάλιστα από αναβαθμισμένη κεραια. Χαλάλι τους όμως με τέτοια τιμή και τόσο καλή κάλυψη στις περιοχές εκτός Αθήνας που κινούμαι θα το κλείσω τη Δευτέρα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Φυσικά. Και μάλιστα από αναβαθμισμένη κεραια. Χαλάλι τους όμως με τέτοια τιμή και τόσο καλή κάλυψη στις περιοχές εκτός Αθήνας που κινούμαι θα το κλείσω τη Δευτέρα 

Καλά θα κανεις. Εγώ εχω το ίδιο θέμα από αναβαθμισμένη που καλύπτει τη δουλειά. Οι άλλες δυο πιάνουν και στο υπόγειο 5G, ενώ η COSMOTE απ τον δεύτερο και πάνω 1 μπάρα 5G. 1ο όροφο, ισόγειο και υπόγειο εκτός δικτύου.
 

Εγω επειδή ήμουν φανατικός της COSMOTE έκανα τα στραβά μάτια στα προβλήματα που είχε στη δουλειά και πλήρωνα 300€ το μήνα για τα υπόλοιπα εταιρικά των υπαλλήλων στη wind αλλά το δικό μου νούμερο δεν ήταν μέσα😂 τελικά το έβαλα και το δικό μου δωρεάν και το μόνο που πληρώνω είναι γύρω στα 12-14€ για το international talk plus που δινει120 λεπτά προς πολλές χώρες τα οποία πρέπει επιτέλους να τα κάνουν με χρέωση ανα δευτερόλεπτο γιατί τελειώνουν πολυ γρήγορα

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos.kar said:

Καλά θα κανεις. Εγώ εχω το ίδιο θέμα από αναβαθμισμένη που καλύπτει τη δουλειά. Οι άλλες δυο πιάνουν και δυο υπόγειο, η COSMOTE απ τον δεύτερο και πάνω 1 μπάρα 5G. 1ο, ισόγειο και υπόγειο εκτός δικτύου.
 

Εγω επειδή ήμουν φανατικός της COSMOTE έκανα τα στραβά μάτια στα προβλήματα που είχε στη δουλειά και πλήρωνα 300€ το μήνα για τα υπόλοιπα εταιρικά των υπαλλήλων στη wind αλλά το δικό μου νούμερο δεν ήταν μέσα😂 τελικά το έβαλα και το δικό μου δωρεάν και το μόνο που πληρώνω είναι γύρω στα 12-14€ για το international talk plus που δινει120 λεπτά προς πολλές χώρες τα οποία πρέπει επιτέλους να τα κάνουν με χρέωση ανα δευτερόλεπτο γιατί τελειώνουν πολυ γρήγορα

Προς ποιες χώρες χρειάζεσαι κλησεις; Το Q star δίνει:

300' ανά 1" προς Ελλάδα, ΕΕ, ΗΠΑ, Καναδά, Αυστραλία

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos.kar said:

Καλά θα κανεις. Εγώ εχω το ίδιο θέμα από αναβαθμισμένη που καλύπτει τη δουλειά. Οι άλλες δυο πιάνουν και στο υπόγειο 5G, ενώ η COSMOTE απ τον δεύτερο και πάνω 1 μπάρα 5G. 1ο όροφο, ισόγειο και υπόγειο εκτός δικτύου.
 

Εγω επειδή ήμουν φανατικός της COSMOTE έκανα τα στραβά μάτια στα προβλήματα που είχε στη δουλειά και πλήρωνα 300€ το μήνα για τα υπόλοιπα εταιρικά των υπαλλήλων στη wind αλλά το δικό μου νούμερο δεν ήταν μέσα😂 τελικά το έβαλα και το δικό μου δωρεάν και το μόνο που πληρώνω είναι γύρω στα 12-14€ για το international talk plus που δινει120 λεπτά προς πολλές χώρες τα οποία πρέπει επιτέλους να τα κάνουν με χρέωση ανα δευτερόλεπτο γιατί τελειώνουν πολυ γρήγορα

Εγώ κάνω τα στραβά μάτια γιατί είναι ΠΑΜΦΘΗΝΟ. 63€ για 3 κινητά όλα απεριόριστα + απεριόριστα με 5€ παραπάνω την ημέρα στην Τουρκία είναι σούπερ για εμένα. Λέω για την Τουρκία γιατί εμένα εκεί μέχρι πριν από κάποιους μήνες και πηγαινοέρχομαι συχνά για να βλέπω τους φίλους μου 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Προς ποιες χώρες χρειάζεσαι κλησεις; Το Q star δίνει:

300' ανά 1" προς Ελλάδα, ΕΕ, ΗΠΑ, Καναδά, Αυστραλία

Σταθερά σε Βραζιλία και Μεξικό

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Viber out ίσως σε βολέψει. 

Χρειάζεται να έχει αυτός που καλείς Viber;

Γιατί Viber δεν χρησιμοποιεί απολύτως κανένας στην Λατινική Αμερική. Όλοι WhatsApp έχουν. Εγώ δηλαδή όταν ήρθα εδώ το έμαθα το Viber. 

κοιταξε τα 120 λεπτά εμένα μου είναι οκ γιατί κυριως μιλάω από FaceTime/WhatsApp.
Απλά θέλω to international talk για συγγενείς που δεν είναι εξοικειωμένοι με τις εφαρμογές αυτές είτε δεν εχουν smartphones.  

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, panos.kar said:

Χρειάζεται να έχει αυτός που καλείς Viber;

Γιατί Viber δεν χρησιμοποιεί απολύτως κανένας στην Λατινική Αμερική. Όλοι WhatsApp έχουν. Εγώ δηλαδή όταν ήρθα εδώ το έμαθα το Viber. 

κοιταξε τα 120 λεπτά εμένα μου είναι οκ γιατί κυριως μιλάω από FaceTime/WhatsApp.
Απλά θέλω to international talk για συγγενείς που δεν είναι εξοικειωμένοι με τις εφαρμογές αυτές είτε δεν εχουν smartphones.  

Δεν χρειάζεται να έχει ο άλλος που καλείς viber. 

ΥΓ. Δες εδώ https://account.viber.com/el/

ΥΓ. 2 και εδώ https://account.viber.com/el/call-world (έχει μέσα Μεξικό και Βραζιλία σταθερά και κινητα) 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάει να γίνει  το θέμα αυτό συγκριτικό δικτύων θέλω να βάλω μια άνω τελεία. Υπάρχει και το αντίστοιχο θέμα για τα δίκτυα στους διαξιφισμούς. Το θέμα αυτό το έφτιαξα για να συγκρίνουμε τις παροχές των δικτύων στα συμβόλαια και δεν χρειάζεται να γεμίζει με άσχετα σχόλια οπότε παρακαλω να συνεχίσουμε την κουβέντα για τα δίκτυα εκεί.

Επιλέγεις πάντα δίκτυο με γνώμονα την χρήση σου τόσο σε παροχές αλλά και με το πώς παίζει καλά στο σπίτι και τη δουλειά σου και αντίστοιχα αν είσαι άνθρωπος που ζει σε ένα σημείο αλλά αν γυρνάς και και περισσότερα από ένα σημείο στην Ελλάδα αλλά στην Ευρώπη.

Απλά εδώ συζητάμε τις παροχές κάτι το οποίο είναι ένα ξεχωριστό κομμάτι από μόνο του ανεξαρτήτως ποιότητας δικτύου στην Ελλάδα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Δεν χρειάζεται να έχει ο άλλος που καλείς viber. 

ΥΓ. Δες εδώ https://account.viber.com/el/

Τι λες τώρα! 
απεριοριστα παγκοσμίως με 6€; Διαβάζω καλά;

σε ευχαριστω παρά πολυ. Δεν το ήξερα. Θα ακυρώσω σήμερα την αυτόματη ανανέωση του international talk. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...