Jump to content

Σύγκριση συμβολαίων κινητής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Αυτούς τους χάρτες που τους βρίσκετε;) 
Το Babylon παλιά αμαρτία... 
Το χωριό μου είναι από την άλλη πλευρά του ποταμού, από των Άγιο Πέτρο είμαι και μένω στον Ευρωπό (εκεί που έρχονται για το δημοτικό κολυμβητήριο) 
Από ότι φαίνεται πρέπει να μετακομίσω κάπου αλλού κάπου που να έχει σήμα...

https://www.cellmapper.net


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zerokill said:


https://www.cellmapper.net


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παντώς το Cell mapper ποσες φορες εχουμε ανεβασει νεους σταθμους εδω και μηνες και δεν τους δειχνει ακομα. Ασε που βγαζει αλλα απο το netmoster.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

@andreasomageiras

Φίλε, πώς έχουν τα πράγματα στην Αξιούπολη; Έχω καιρό να πάω προς τα εκεί. Από κάλυψη εννοώ. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Παντώς το Cell mapper ποσες φορες εχουμε ανεβασει νεους σταθμους εδω και μηνες και δεν τους δειχνει ακομα. Ασε που βγαζει αλλα απο το netmoster.

Προσωπικά όσον αφορά cosmote θα έλεγα και καλά δουλεύει, έχει τις κεραίες εκεί που πρέπει και σε λίγο καιρό ανεβάζει τα πάντα. Από λίγες ώρες μέχρι 1 βδομάδα. 

 

Ήδη στη πόλη μου βρήκε νέο σταθμό από εμένα. Απλώς πρέπει να το κάνεις 2-3 φορές τη καταγραφή (για νέο σταθμό) και, λογικα για να είναι πιο ... Σίγουρο. 

 

Αυτά από την εμπειρία μου

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, p_k said:

@andreasomageiras

Φίλε, πώς έχουν τα πράγματα στην Αξιούπολη; Έχω καιρό να πάω προς τα εκεί. Από κάλυψη εννοώ. 

Μόλις περάσω θα μετρήσω και θα σου πω. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Παντώς το Cell mapper ποσες φορες εχουμε ανεβασει νεους σταθμους εδω και μηνες και δεν τους δειχνει ακομα. Ασε που βγαζει αλλα απο το netmoster.

Στην τελική όμως μας δείχνει πολλά για την κάλυψη και το δίκτυο ειδικά στην επαρχία.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, zerokill said:


Στην τελική όμως μας δείχνει πολλά για την κάλυψη και το δίκτυο ειδικά στην επαρχία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάντως για Καβάλα, Ξάνθη, Κομοτηνή, Αλεξανδρούπολη λείπουν πολλοί σταθμοί σε σχέση με αυτούς που βλέπει το netmonster.  

Αυτό το να περάσεις 100φορες για να καταγράψει τον σταθμό δε λέει. Θα δοκιμάσω πριν φύγω να καταγράψω τους νομούς με τα δρομολόγια που θα κάνω να δω αν θα ανεβάσει τίποτα σε δυο βδομάδες.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:

Έσκασε αυτό στο cosmote.gr

69c9d1f32da782023796bec41199d35d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν το λες και τρελή προσφορά 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, cmvr said:

Πάντως για Καβάλα, Ξάνθη, Κομοτηνή, Αλεξανδρούπολη λείπουν πολλοί σταθμοί σε σχέση με αυτούς που βλέπει το netmonster.  

Αυτό το να περάσεις 100φορες για να καταγράψει τον σταθμό δε λέει. Θα δοκιμάσω πριν φύγω να καταγράψω τους νομούς με τα δρομολόγια που θα κάνω να δω αν θα ανεβάσει τίποτα σε δυο βδομάδες.

Το netmonster βλέπει ότι να ναι. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, doganos said:

Το netmonster βλέπει ότι να ναι. 

Δεν ξέρω τι βλέπει  αλλά τουλάχιστον τουε βλέπει τους σταθμούς.

 

 

Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι για έναν που έχει πάει σε απεριόριστο συμβόλαιο είναι πολύ δύσκολο να ανεχτεί οτιδήποτε άλλο. Ποιο σπαστικό ακόμα και από αργό δίκτυο είναι το να μην έχεις ελευθερία σε ότι κανείς χωρίς άγχος και πονοκεφάλους.

 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τώρα με τις προσφορές των απεριόριστων τι κάνουμε;Έχω ένα πρόγραμμα στην Cosmote,δίνω κάτω από 20€,τα GB (σε συνδυασμό με το ONE) αρκετά και με καλύπτουν προς το παρόν.Τα λεπτά προς Cosmote απεριόριστα,600' προς όλους (ζήτημα να χαλάσω 60-100' προς άλλα δίκτυα).Το συμβόλαιο λήγει Δεκέμβριο,τώρα για να το σπάσω θέλει 50€.Η Cosmote σε ήδη συνδρομητές συμβολαίου δεν δίνει την προσφορά με τα 37€(μαζι με την σταθερή και απαλλαγή τελών κάτω των 29 θα πήγαινε κανένα 30αρι).Wind και Vodafone με απαλλαγή τελών,κοντά στο 30αρι.Σκεφτηκα να κάνω φορητοτητα σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας και καπάκι την προσφορά στην Cosmote αλλά μου είπαν ότι πρέπει να μείνει 3 μήνες ως καρτοκινητό,δεν ξέρω αν εννοούσαν στην ίδια εταιρεία,οπότε φαντάζομαι μετά από 3 μήνες είναι το ίδιο ρίσκο με το να περιμένω την λήξη του συμβολαίου.Με την εμπειρία σας,παίζει να ξαναβγεί αντίστοιχη προσφορά στην Black Friday?Τι προτείνετε να κάνω ώστε να πάρω την προσφορά;Σημειωτέον το δίκτυο της Cosmote είναι κατά πολύ ανώτερο στην περιοχή μου (και η Wind καλά πάει δεν θα έχω θέμα εντός πόλης). 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο θα πρέπει να παραμείνει για τρεις μήνες σε καρτοκινητό για να μπορέσεις να γυρίσεις σε συμβόλαιο αν σπάσεις την σύμβαση σου και ζητήσεις να στο γυρίσουν σε WhatsUp. Το καλύτερο θα ήταν να πας σε άλλο πάροχο και να γυρίσεις όποτε θέλεις στην cosmote σε ό,τι πρόγραμμα θέλεις. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, CaptainNickGR said:

Το νούμερο θα πρέπει να παραμείνει για τρεις μήνες σε καρτοκινητό για να μπορέσεις να γυρίσεις σε συμβόλαιο αν σπάσεις την σύμβαση σου και ζητήσεις να στο γυρίσουν σε WhatsUp. Το καλύτερο θα ήταν να πας σε άλλο πάροχο και να γυρίσεις όποτε θέλεις στην cosmote σε ό,τι πρόγραμμα θέλεις. 

Δηλαδή πάω σε μια από τις 2 σε κάρτα και στο καπάκι μπορώ να κάνω αίτημα φορητοτητας ξανά προς Cosmote? 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, George6633 said:

Δηλαδή πάω σε μια από τις 2 σε κάρτα και στο καπάκι μπορώ να κάνω αίτημα φορητοτητας ξανά προς Cosmote? 

Σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ,νόμισα είναι απαραίτητη η παραμονή σε οποιαδήποτε δίκτυο για κάποιο διάστημα σε κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως γιατί να συμβαίνει... Ποιο είναι το σκεπτικό δηλαδή; 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Αυτό όμως γιατί να συμβαίνει... Ποιο είναι το σκεπτικό δηλαδή; 

Αν εννοείς η παραμονή σε κάρτα ένα 3μηνο δεν έχω ιδέα.Αν εννοείς κάτι άλλο δεν κατάλαβα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, George6633 said:

Αν εννοείς η παραμονή σε κάρτα ένα 3μηνο δεν έχω ιδέα.Αν εννοείς κάτι άλλο δεν κατάλαβα. 

Ναι, αυτό ακριβώς εννοώ.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πλέον αφού με τις προσφορές παίρνεις συμβόλαιο από 30 με 35 ευρώ δεδομένα και φωνή απεριόριστα η κατάσταση έχει αλλάξει άρδην. Καλά νέα για όλους μας.

Τώρα τα πράγματα θα δυσκολέψουν για τους παροχους που έχουν αδύναμα δίκτυα ανά περιοχές που θα πρέπει να τα βελτιώσουν ώστε να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στον ανταγωνισμό.

Παρότι πχ η Vodafone το καβάσε  από τα 30 ευρώ που είχε στα 25ευρω το unlimited για παραμονή στο δίκτυο με τη  χαοτική διαφορά σε θέματα δικτύου στις μεγάλες πόλεις αλλά και στις μικρές το κάνανε λιγότερο ελκυστικό και μάλλον μια μέτρια λύση.

Η Wind όσο δε βγάζει τον κόφτη των 500gb στα συμβόλαια με τα δεδομένα που ότι και να λένε μερικοί υπάρχουν σε αριθμό συμβολαίων που έχουμε τσεκάρει από τους γύρω μας το οποίο πρέπει να το αλλάξουν όπως και τη μη ύπαρξη του VoWifi και της απουσία extra sim η οποία πλέον πρέπει να παρέχετε όπως κανει και ο ανταγωνισμός. Μπορεί το δίκτυο να έχει βελτιωθεί σε αρκετά σημεία ιδιαίτερα στα βόρεια υπάρχει ακόμα τεράστια ψαλίδα σε ταχύτητες και κάλυψη στην επαρχία αλλά ακόμα και μέσα στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη.

Από την άλλη η Cosmote εξανάγκαζε να κάνουν φορητότητα σε άλλο δίκτυο για να επιστρέψουν ως νέοι πελάτες για να δώσεις την έκπτωση του δικού της unlimited ήταν εξοργιστικό. Ακόμα μην ξεχάσουμε ότι μπορεί να πετάει το δίκτυο της σε σχέση με τον ανταγωνισμό με 10πλασιες ταχύτητες στα σημεία 5G στις περισσότερες περιοχές στην Ελλάδα έχοντας και την καλύτερη γεωγραφική κάλυψη με διαφορά έχει τα χαλια της πχ στην Θρακη και σε άλλη μια περιοχή της βορείου Ελλάδος που πρέπει να τα φτιάξει As soon as possible που λένε και οι Εγγλέζοι. Συν την υποστήριξη την τηλεφωνική που πρέπει να κανει κάτι άμεσα γιατί περιμένεις αιώνες για να εξυπηρετηθείς.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα κάνει το απεριόριστο της Cosmote και για 4€ τσιγκουνευτηκα τα απεριόριστα λεπτά προς όλους,πράγμα που ξανασκεφτηκα και με την βοήθεια σας εδώ μέσα και ζήτησα από την Cosmote να μου δώσει την άλλη προσφορά,πράγμα που εγκρίθηκε και περιμένω να με πάρουν για ακύρωση του συμβολαίου που έκανα και να κάνουμε εκ νέου το εντελώς απεριόριστο.Μια ερώτηση όμως..ολη αυτή η διαδικασία έγινε με αίτηση φορητοτητας προς Vodafone και η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από την προσφορά που πήρα (η Vodafone το τρέχει σε προσφορά στα 34,78€ και μου έδωσε ένα πάγιο δώρο και η Cosmote μου το άφησε στα 34,87€).Με κάποιες εκπτώσεις,προσφορές κλπ,στα 2 χρόνια θα μου βγει κάτω από 10€ η διαφορά στα unlimited συμβόλαια,οπότε είναι πρακτικά το ίδιο.Επειδή χρειάστηκε να μιλήσω με την εξυπηρέτηση και των 2 εταιριών,έμεινα πολύ πιο ευχαριστημένος από αυτή της Vodafone.Εν τέλει,σε ποια από τις 2 αξίζει να κάνω το συμβόλαιο;Στο σπίτι μου πχ παίζουν καλά και οι 2,μεσα στην πόλη σε κάποια σημεία υπερτερεί η μία και σε κάποια η άλλη αλλά ποιο σταθερή είναι η Cosmote.Επειδη τυχόν προσφορές στο μέλλον αλλά και σεβασμός στον καταναλωτή είναι από τα βασικά μου κριτήρια(εννοείται το δίκτυο πρώτα),ειμαι σε δίλημμα σε ποια εταιρία να δεσμευτώ.. Για Wind δεν έχω να πω κάτι...Με το ζόρι επικοινώνησα ενώ σε ενοχλήσεις μου και παραγγελίες F2G δεν με ενόχλησε κανείς,35€ ακατέβατα χωρίς κάποιο δώρο (πχ πάγιο κλπ). 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, George6633 said:

Είχα κάνει το απεριόριστο της Cosmote και για 4€ τσιγκουνευτηκα τα απεριόριστα λεπτά προς όλους,πράγμα που ξανασκεφτηκα και με την βοήθεια σας εδώ μέσα και ζήτησα από την Cosmote να μου δώσει την άλλη προσφορά,πράγμα που εγκρίθηκε και περιμένω να με πάρουν για ακύρωση του συμβολαίου που έκανα και να κάνουμε εκ νέου το εντελώς απεριόριστο.Μια ερώτηση όμως..ολη αυτή η διαδικασία έγινε με αίτηση φορητοτητας προς Vodafone και η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από την προσφορά που πήρα (η Vodafone το τρέχει σε προσφορά στα 34,78€ και μου έδωσε ένα πάγιο δώρο και η Cosmote μου το άφησε στα 34,87€).Με κάποιες εκπτώσεις,προσφορές κλπ,στα 2 χρόνια θα μου βγει κάτω από 10€ η διαφορά στα unlimited συμβόλαια,οπότε είναι πρακτικά το ίδιο.Επειδή χρειάστηκε να μιλήσω με την εξυπηρέτηση και των 2 εταιριών,έμεινα πολύ πιο ευχαριστημένος από αυτή της Vodafone.Εν τέλει,σε ποια από τις 2 αξίζει να κάνω το συμβόλαιο;Στο σπίτι μου πχ παίζουν καλά και οι 2,μεσα στην πόλη σε κάποια σημεία υπερτερεί η μία και σε κάποια η άλλη αλλά ποιο σταθερή είναι η Cosmote.Επειδη τυχόν προσφορές στο μέλλον αλλά και σεβασμός στον καταναλωτή είναι από τα βασικά μου κριτήρια(εννοείται το δίκτυο πρώτα),ειμαι σε δίλημμα σε ποια εταιρία να δεσμευτώ.. Για Wind δεν έχω να πω κάτι...Με το ζόρι επικοινώνησα ενώ σε ενοχλήσεις μου και παραγγελίες F2G δεν με ενόχλησε κανείς,35€ ακατέβατα χωρίς κάποιο δώρο (πχ πάγιο κλπ). 

Εξαρτάτε αν καλύπτεσαι πλήρως και στο εντός πόλης και περιφερειακά στον νομό που κινήσαι. Δεν υπάρχει 100% απάντηση σε αυτό. Αν ήσουν στα δυο μεγάλα αστικά κέντρα ή αν ταξιδεύεις σε πολλά σημεία της επαρχίας δε θα συζητούσα για τίποτα άλλο εκτός από Cοsmote (με εξαίρεση τα γνωστά σημεία Δράμα, Ξάνθη, Κομοτηνή κλπ) . Όσο και να βελτιωθούν οι άλλοι δεν έχουν το χρήμα για αναβαθμίσεις που έχει η Cosmote οπότε θα δούμε ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση και εύχομαι στα προβληματικά σημεία να κινηθούν γρηγορότερα.

Πάντως, και σε σημεία που έπιανε η Vodafone καλύτερα στην επαρχία και στην Αθήνα η απόκριση του internet ήταν ποιο βαριά παρόλο που μπορεί να είχα πχ 80Mbps . Τα 32 site που ανοίγω με την μια από μια καρτέλα του browser κάθε μέρα είναι το καλύτερο test 🤣.

Όπως είπα οι ανάγκες του κάθε ένα είναι διαφορετικές αλλά οι τιμές πλέον είναι τόσο κοντά που Θέλει σκέψη. Έμενα μου έριξε η Vodafone από τα 30 στα 25 ευρώ (μόλις έγινε το αίτημα φορητότητας)  αλλά είναι απαράδεκτο το δίκτυο μέσα στην Αττική και την Αθήνα. Τα έχω αναφέρει δεκάδες φορές. Δεν μπορεί να λέω έχω δεν έχω δίκτυο αλλάζοντάς τόσες περιοχές κάθε μέρα. Το Ε που είδα σε πολλά σημεία και στο κέντρο ακόμα στον λαιμό που κάθονται και η ασυνάρτητη κατάσταση με τις ταχύτητες μια έξω εδώ μια κει δε λέει με το H+ σημαία.

Πλήρωνα 60αρα στο βασικό Cosmote που διατηρούσα έτσι και αλλιώς μαζί με το Vodafone Unlimited και με το που βγήκε η προσφορά το έκανα μετατροπή σε κάρτα (το παλαιό συμβόλαιο cosmote) αφού δεν κάνανε έκπτωση και μετέφερα το Vodafone σε Cosmote για να πάρω την προσφορά της δεύτερης.

Τώρα θα μου πεις έχει μια διαφορά στην τιμή. Από τα 30 που είχε το συμβόλαιο της Vodafone μικρή διάφορα από τα 25 μεγάλη. Αν συγκρίνουμε όλες τις παραμέτρους όλους είναι χαοτική η διαφορά γεωγραφικής κάλυψης και ταχυτήτων όμως στο μεγαλύτερο ποσοστό στην Ελλάδα. Η γεωγραφική για εμένα είναι σημαντική για άλλον που δε βγαίνει από την πόλη του ποτέ παρά μόνο 10 μέρες στις διακοπές του είναι αδιάφορη.

Πρέπει να ζυγίσεις τις παραμέτρους όλες. Το ένα  που έχει για εμένα η Vodafone είναι η εξυπηρέτηση πελατών που έχει πάντα ευγένεια και απαντάει γρήγορα. Της Cosmote είναι θρασιτατοι πολλές φορές έχω μαλώσει  όταν προσπαθώ να τους πείσω ότι δεν είμαι ελέφαντας και τα 45 λεπτά αναμονή για να μιλήσεις με εκπρόσωπο ανάμερες είναι εξοργιστικά. Το δεύτερο είναι ότι το unlimited της Vodafone είναι το μόνο που έχει unlimited δεδομένα σε roaming στην Ευρώπη και είναι πολύ σημαντικό για κάποιον που ταξιδεύει συχνά εκεί.

Η Wind παρότι έχει κάνει πολλά καλά βήματα στα βόρεια (στην αττική παραμένει απαράδεκτη ανά περιοχές), δεν έχει extrasim, vowifi και έχει επιβεβαιωμένα κόφτη στα 500gb από δυο γνωστούς μου και για να καλέσεις Ευρώπη χρειάζεται έξτρα πακέτο. Η υποστήριξη αρκετές φορές για τα πανηγύρια. Κανείς αίτημα τηλεφωνικό σήμερα και θυμούνται να σου απαντήσουν μετά από ένα μήνα η και καθόλου.

Φυσικά ότι σου παραθέτει ο κάθε ένας είναι δικές του εμπειρίες.  Συνοψίζοντας τι θεωρώ απο την δικη μου εμπειρία μεχρι στιγμής.

 

Για γεωγραφική κάλυψη 4g/5g (στα κατσάβραχα που λέει ο λόγος) και ομοιογένεια ταχυτήτων στο μεγαλύτερο ποσοστό στην Ελλάδα: COSMOTE GIGAMAX

Για ταχύτητες πολλαπλάσιες ιδιαίτερα σε πρωτεύουσα και συμπρωτεύουσα και στο μεγαλύτερο ποσοστό στην επαρχία: COSMOTE GIGAMAX

Με βάση το οικονομικό κριτήριο καλύτερων προσφορών κινητής: Vodafone Unlimited Ultra (έχει και extrasim, vowifi κλπ)

Με βάση τα απεριόριστα δεδομένα και ομιλία σε roaming στην Ευρώπη: Vodafone Unlimited Ultra

Συνδυαστικές προσφορές κινητής με απεριόριστα λεπτά ομιλίας από την κινητή και από την σταθερή: Wind one

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τον τόσο αναλυτικό σχολιασμό,πραγματικά εκεί που έχω τσαντιστεί με την Cosmote είναι με την εξυπηρέτηση που κάποιες φορές δείχνουν ότι βαριούνται να σου μιλήσουν και δεν φαίνεται και ότι καλύτερο αυτό (προφανώς δεν είναι όλοι έτσι).Θα μου πεις,την εξυπηρέτηση θες στο συμβόλαιο που θα κάνεις η να έχεις καλό δίκτυο;Προφανώς το δίκτυο χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κοιτάμε όλες τις παραμέτρους.Στα τόσα χρόνια με Cosmote δεν είχα κανένα θέμα,αλλά από ότι έχω παρατηρήσει θέλουν λίγο πίεση μέχρι να σου κάνουν κάποια εξυπηρέτηση.Θα το σκεφτώ και θα πράξω,στην Cosmote δεν είχα ποτέ θέμα δικτύου και αυτό μετράει για μένα,χωρίς να σημαίνει ότι έχω πάρει την απόφαση. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, George6633 said:

Σ ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και τον τόσο αναλυτικό σχολιασμό,πραγματικά εκεί που έχω τσαντιστεί με την Cosmote είναι με την εξυπηρέτηση που κάποιες φορές δείχνουν ότι βαριούνται να σου μιλήσουν και δεν φαίνεται και ότι καλύτερο αυτό (προφανώς δεν είναι όλοι έτσι).Θα μου πεις,την εξυπηρέτηση θες στο συμβόλαιο που θα κάνεις η να έχεις καλό δίκτυο;Προφανώς το δίκτυο χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κοιτάμε όλες τις παραμέτρους.Στα τόσα χρόνια με Cosmote δεν είχα κανένα θέμα,αλλά από ότι έχω παρατηρήσει θέλουν λίγο πίεση μέχρι να σου κάνουν κάποια εξυπηρέτηση.Θα το σκεφτώ και θα πράξω,στην Cosmote δεν είχα ποτέ θέμα δικτύου και αυτό μετράει για μένα,χωρίς να σημαίνει ότι έχω πάρει την απόφαση. 

Συμφωνώ μαζί σου. Το ποιο σημαντικό είναι το δίκτυο τώρα που πάνω κάτω οι τιμές είναι ίδιες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάνεις φορητότητα για συμβόλαιο άλλης εταιρίας με ενεργοποίηση στις 3 μέρες (να στείλει κατευθείαν την αίτηση δηλαδή και όχι να έχεις 14ημερο) έχεις δικαίωμα ακύρωσης;Προλαβαίνει η άλλη εταιρία δηλαδή να σου κάνει μια προσφορά; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...