Jump to content

Samsung Galaxy A71


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κατεβάσεις την official έκδοση άλλης χώρας και την περάσεις μέσω Odin δεν έχεις πρόβλημα με την εγγύηση αν θυμάμαι καλά από τα παλιά που ασχολιόμουν περισσότερο με τέτοιες διαδικασίες. Θα εξακολουθούν να σου έρχονται τα updates της νέας rom κανονικά κλπ κλπ.. Αυτό θυμάμαι τουλάχιστον..

 

Σε καμία περίπτωση δεν το έχω ψάξει για τις νεότερες συσκευές που έχουν και το Knox μέσα οπότε δεν σου προτείνω να ξεκινήσεις αν δεν το ψάξεις αρκετά πρώτα. Ψάξου για "Odin - Galaxy A71", κάτι θα βρεθεί λογικά.

 

Όσον αφορά το ραδιόφωνο τώρα κι επειδή αυτό το πράγμα για να παίξει θα θέλει και δέκτη μέσα στη συσκευή πέρα από την εφαρμογή του ραδιοφώνου στο μενού, ελπίζω οι ιταλικές συσκευές να μην βγαίνουν στην αγορά χωρίς αυτόν τον δέκτη στο hardware.. θέλει κι αυτό ψάξιμο όμως..

 

Τα επίσημα της Samsung πάντως μου απάντησαν οτι δεν αναλαμβάνουν να μου περάσουν νέα έκδοση και ακόμα.. η διαδικασία μου φαίνεται κάπως περίπλοκη οπότε λέω να μην το ρισκάρω..

Βέβαια βρέθηκε κατάστημα που μου είπε οτι με 30 ευρώ μου το κάνει και δεν έχω θέμα με την εγγύηση..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κατεβάσεις την official έκδοση άλλης χώρας και την περάσεις μέσω Odin δεν έχεις πρόβλημα με την εγγύηση αν θυμάμαι καλά από τα παλιά που ασχολιόμουν περισσότερο με τέτοιες διαδικασίες. Θα εξακολουθούν να σου έρχονται τα updates της νέας rom κανονικά κλπ κλπ.. Αυτό θυμάμαι τουλάχιστον..

 

Σε καμία περίπτωση δεν το έχω ψάξει για τις νεότερες συσκευές που έχουν και το Knox μέσα οπότε δεν σου προτείνω να ξεκινήσεις αν δεν το ψάξεις αρκετά πρώτα. Ψάξου για "Odin - Galaxy A71", κάτι θα βρεθεί λογικά.

 

Όσον αφορά το ραδιόφωνο τώρα κι επειδή αυτό το πράγμα για να παίξει θα θέλει και δέκτη μέσα στη συσκευή πέρα από την εφαρμογή του ραδιοφώνου στο μενού, ελπίζω οι ιταλικές συσκευές να μην βγαίνουν στην αγορά χωρίς αυτόν τον δέκτη στο hardware.. θέλει κι αυτό ψάξιμο όμως..

 

Τα επίσημα της Samsung πάντως μου απάντησαν οτι δεν αναλαμβάνουν να μου περάσουν νέα έκδοση ειδικότερα "Σε περίπτωση που περαστεί άλλη έκδοση λογισμικού ενδέχεται να αλλάξει η τιμή του Knox (δηλαδή θα εμφανίζεται ότι έχει γίνει αντικατάσταση λογισμικού με με εξουσιοδοτημένο από τη Samsung) , οπότε η συσκευή δε θα καλύπτεται από μελλοντική εγγύηση. Επιπλέον, καθώς δε θα φέρει τη σωστή έκδοση λογισμικού, δε θα λαμβάνει μελλοντικές ενημερώσεις." και ακόμα.. η διαδικασία μου φαίνεται κάπως περίπλοκη οπότε λέω να μην το ρισκάρω..

Βέβαια βρέθηκε κατάστημα που μου είπε οτι με 30 ευρώ μου το κάνει και δεν έχω θέμα με την εγγύηση, το θέμα είναι αν αρχικά έχει το δέκτη... ξέρουμε πως μπορώ να το δω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Α71 αγορασμένο απο σκρουτζόμαγαζο... δεν έχει καθόλου ραδιόφωνο...μετά απο ψάξιμο που είπαν οτι ήταν για Ιταλία... που εκεί δεν το δίνουν με ραδιόφωνο... καμία λογική.. αλλά όπως βλέπεις.. υπάρχουν και χειρότερα..
Επειδή έχω το A70 και τα 2 τηλέφωνα είναι ίδια στην ουσία εμένα έχει ραδιόφωνο.

Οποία ρομ και να έχω βάλει δεν είχα θέμα.

Έψαξες στο galaxy store για την εφαρμογή αν υπάρχει να την κατεβάσεις;

Ή δοκίμασε και αυτό

 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-radio/

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θυμάμαι είναι ότι με το Odin αν περάσεις official λειτουργικό άλλης χώρας τότε ο Knox ΔΕΝ γράφει, άρα δεν χάνεται κι η εγγύηση με τον μετρητή αυτόν τουλάχιστον. Δεν θυμάμαι με το CSC της Samsung τι γίνεται όμως, εκεί θέλει το ψάξιμο αφού πραγματικά έχω χρονια να ασχοληθώ. Αν το CSC πάντως αλλάξει και γίνει το ίδιο με της χώρας του λειτουργικού που θα εγκαταστήσεις τότε στάνταρ, ΚΑΙ οι ενημερώσεις από τη Samsung θα συνεχίσουν να έρχονται κανονικά!

 

Αρκεί να μην περάσεις ας πούμε ελληνικό firmware και παραμείνει το Ιταλικό CSC στη συσκευή.

 

Αυτά θυμάμαι χοντρά χοντρά..

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση, τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ, έπαιρναν συσκευές Samsung και έβαζαν την δική τους rom, έτσι ώστε να δουλεύουν (και καλά) σωστά οι υπηρεσίες τους.

Εάν έχεις Cosmote, κάνε μια ερώτηση, μήπως και αναλάβουν αυτοί.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θυμάμαι είναι ότι με το Odin αν περάσεις official λειτουργικό άλλης χώρας τότε ο Knox ΔΕΝ γράφει, άρα δεν χάνεται κι η εγγύηση με τον μετρητή αυτόν τουλάχιστον. Δεν θυμάμαι με το CSC της Samsung τι γίνεται όμως, εκεί θέλει το ψάξιμο αφού πραγματικά έχω χρονια να ασχοληθώ. Αν το CSC πάντως αλλάξει και γίνει το ίδιο με της χώρας του λειτουργικού που θα εγκαταστήσεις τότε στάνταρ, ΚΑΙ οι ενημερώσεις από τη Samsung θα συνεχίσουν να έρχονται κανονικά!

 

Αρκεί να μην περάσεις ας πούμε ελληνικό firmware και παραμείνει το Ιταλικό CSC στη συσκευή.

 

Αυτά θυμάμαι χοντρά χοντρά..

 

Λίγο επίφοβα τα βλέπω.. οπότε μάλλον ας το αφήσω... σίγουρα δεν έχει ραδιόφωνο.. τι άλλο μπορεί να λείπει.. άγνωστο...

ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι επιφοβα τα βλέπουμε όλοι στην αρχή, πραγματικά αν βρεθούν τα βήματα σε κάποιο οδηγό η αλλαγή δεν είναι τόσο δύσκολη όσο φαντάζει.

Όμως θέλει ψάξιμο γι' αυτά που σου είπα παραπάνω βασικά, μη φτάσεις σε σημείο να το αποφασίσεις και είτε το παλέψεις μόνος, είτε πληρώσεις να στο κάνουν, έρθεις στο τέλος σε άκυρο αποτέλεσμα επειδή το τηλέφωνο δεν έχει μέσα του δέκτη ραδιοφώνου..

 

Αν το αποφασίσεις ποτέ αρχικά αυτό είναι που σε ενδιαφέρει, αποκλείεται να δουλεύει το application του ραδιοφώνου από μόνο του, με μια απλή εγκατάσταση δηλαδή. Θέλει και hardware - υποθέτω έτσι; - η συσκευή για να δουλέψει το app και υπάρχει πιθανότητα να μην το έχει η συσκευή σου νέα μέσα, λέω εγώ τώρα.

 

Μπορείς να κάνεις κάτι κάτι άλλο που σκέφτηκα μόλις.

 

Ψάξε στο Google για "Samsung Galaxy A71 apk" κάτι τέτοιο, πιθανότατα θα βρεις το εργοστασιακό αρχείο της εφαρμογής του Α71 για download..

Κατέβασε το, εγκατέστησε το (θα ζητήσει δικαιώματα εγκατάστασης εφαρμογών εκτός του Google play ), άνοιξε το και δοκίμασε αν παίζει (βάλε και τα ακουστικά στο jack για κεραία ). Αν παίξει καθάρισες, αν δεν παίξει τότε πιθανότατα θα λείπει κάποιος δέκτης μέσα από τη συσκευή σου.

Το απεγκαθιστάς και ούτε γάτα ούτε ζημιά..

 

 

Edit: από μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα το παρακάτω λινκ για την εφαρμογή Ραδιοφώνου της Samsung, μήπως βοηθήσει..

Βάζω το link κι αν δεν επιτρέπεται ζητώ συγγνώμη κι ας το διαγράψει κάποιος moderator.

 

https://apkcombo.com/samsung-radio/com.sec.android.app.fm/

 

 

Στο παρακάτω link βρίσκω αρκετές εκδόσεις της εφαρμογής. Το δικό μου Galaxy A71 αυτή τη στιγμή έχει εγκατεστημένη την έκδοση 11.0.01.3.

Δοκίμασε να δεις αν λειτουργεί στη συσκευή σου κι αν όχι, μπορείς να την απεγκαταστησεις εύκολα μετά..

 

https://samsung-radio.en.uptodown.com/android/versions

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα... το κινητό το αγόρασα απο σκρουτζομάγαζο...

Από οτι μου παν απο την αντιπροσωπεία ήταν για Ιταλία..

Έτσι δεν έχει ραδιόφωνο.. έχει κανεις καμία ιδέα;

Ευχαριστώ

 

Ριξε και μια ματια απο εδω και κατω.

Εχω παρομοιο προβλημα με το Α50, το οποιο αυτη τη στιγμη βρισκεται στο επισημο service γιατι ειχε αρχισει να κανει κατι περιεργα.

Ρωτησα για να αλλαχτει η χωρα απο ITV σε EUR απο τη στιγμη που το τηλεφωνο εχει αυτη τη δυνατοτητα και μου ειπαν οτι θα το κανουν αυτοι.

Τωρα αν δεν, θα δοκιμασω τις λυσεις που μου προτειναν στο thread.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Ριξε και μια ματια απο εδω και κατω.

Εχω παρομοιο προβλημα με το Α50, το οποιο αυτη τη στιγμη βρισκεται στο επισημο service γιατι ειχε αρχισει να κανει κατι περιεργα.

Ρωτησα για να αλλαχτει η χωρα απο ITV σε EUR απο τη στιγμη που το τηλεφωνο εχει αυτη τη δυνατοτητα και μου ειπαν οτι θα το κανουν αυτοι.

Τωρα αν δεν, θα δοκιμασω τις λυσεις που μου προτειναν στο thread.

 

Από οτι είδα το χες ψάξει τρελά και εσύ.. τελικά έβγαλες άκρη;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δοκίμασες να εγκαταστήσεις την εφαρμογή της Samsung για το Ραδιόφωνο να δεις αν δουλεύει στη δική σου συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δοκίμασες να εγκαταστήσεις την εφαρμογή της Samsung για το Ραδιόφωνο να δεις αν δουλεύει στη δική σου συσκευή;

Το δοκίμασα δεν το παίρνει.

Το κινητό έχει itv/eur,eur/itv εκδοση λογισμικού, που στην Ιταλία το ραδιόφωνο fm δεν επιτρέπεται στα κινητά.

Τα κινητά που κυκλοφορούν Ελλάδα ή πάνε για χώρες που το επιτρέπουν δεν έχουν το itv μπροστά αλλά eur/eur,eur/itv.

Έτσι και οι αναβαθμίσεις που λαμβάνω είναι για Ιταλία...

Ξέρει κανείς πως αλλάζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι απλώς θέμα λογισμικού αλλά πιθανότατα λείπει και κάποιος δέκτης του ραδιοφώνου μέσα από τη συσκευή, πιστεύω ότι θα έπρεπε να δουλέψει σε διαφορετική περίπτωση..

 

Εγκαταστάθηκε η εφαρμογή; Άνοιξε κανονικά αλλά δεν έπαιξε;

Σε ενημέρωσε για κάποιου είδους μη συμβατότητας με τη συσκευή σου ας πούμε; Προσπαθώ να καταλάβω γι' αυτό σε ρωτάω τόσα πράγματα.

 

Δεν είμαι σε θέση να ξέρω αν η Samsung προσθέτει ή αφαιρεί εξαρτήματα μέσα από το τηλέφωνο και ανάλογα τη χώρα που προορίζει την κάθε συσκευή της, είναι όμως ένα υποθετικό σενάριο κι αυτό προσπαθώ να διαπιστώσω αυτή τη στιγμή. Ένα επίσημο service θα μπορούσε να το διαλευκανει υποθέτω..

 

Σε κάθε περίπτωση εύχομαι να βρεις εύκολα και οικονομικά τη λύση αφού το χρειάζεσαι και το χρησιμοποιείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα δεν το παίρνει.

Το κινητό έχει itv/eur,eur/itv εκδοση λογισμικού, που στην Ιταλία το ραδιόφωνο fm δεν επιτρέπεται στα κινητά.

Τα κινητά που κυκλοφορούν Ελλάδα ή πάνε για χώρες που το επιτρέπουν δεν έχουν το itv μπροστά αλλά eur/eur,eur/itv.

Έτσι και οι αναβαθμίσεις που λαμβάνω είναι για Ιταλία...

Ξέρει κανείς πως αλλάζει αυτό;

 

Μονο αν το πας σε smartec και του περασουν αλλη εκδοση .Το ειχα παθει με ενα samsung παλιοτερα που δεν επερνε ενημερωσεις .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι απλώς θέμα λογισμικού αλλά πιθανότατα λείπει και κάποιος δέκτης του ραδιοφώνου μέσα από τη συσκευή, πιστεύω ότι θα έπρεπε να δουλέψει σε διαφορετική περίπτωση..

 

Εγκαταστάθηκε η εφαρμογή; Άνοιξε κανονικά αλλά δεν έπαιξε;

Σε ενημέρωσε για κάποιου είδους μη συμβατότητας με τη συσκευή σου ας πούμε; Προσπαθώ να καταλάβω γι' αυτό σε ρωτάω τόσα πράγματα.

 

Δεν είμαι σε θέση να ξέρω αν η Samsung προσθέτει ή αφαιρεί εξαρτήματα μέσα από το τηλέφωνο και ανάλογα τη χώρα που προορίζει την κάθε συσκευή της, είναι όμως ένα υποθετικό σενάριο κι αυτό προσπαθώ να διαπιστώσω αυτή τη στιγμή. Ένα επίσημο service θα μπορούσε να το διαλευκανει υποθέτω..

 

Σε κάθε περίπτωση εύχομαι να βρεις εύκολα και οικονομικά τη λύση αφού το χρειάζεσαι και το χρησιμοποιείς. :)

Δε με αφήνει να το εγκαταστήσω καν, απλά αυτο που έχω διαβάσει σε πολλά φόρουμ είναι οτι στην Ιταλία δεν επιτρέπουν το ράδιο, οπότε λογικό αφού προοριζόταν για την Ιταλία να μην το έχει, το αν βέβαια υπάρχει δέκτης είναι κάτι που δεν ξέρω και δε γνωρίζω πως μπορώ να το τσεκάρω.

στα χαρακτηριστικά του a71 δείχνει οτι υπάρχει.

Η smartet δεν μου περνά άλλη έκδοση, υπάρχουν κάποιοι που το κάνουν αλλά δεν ξέρω μήπως έχω θέμα με την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Δε με αφήνει να το εγκαταστήσω καν, απλά αυτο που έχω διαβάσει σε πολλά φόρουμ είναι οτι στην Ιταλία δεν επιτρέπουν το ράδιο, οπότε λογικό αφού προοριζόταν για την Ιταλία να μην το έχει, το αν βέβαια υπάρχει δέκτης είναι κάτι που δεν ξέρω και δε γνωρίζω πως μπορώ να το τσεκάρω.

στα χαρακτηριστικά του a71 δείχνει οτι υπάρχει.

Η smartet δεν μου περνά άλλη έκδοση, υπάρχουν κάποιοι που το κάνουν αλλά δεν ξέρω μήπως έχω θέμα με την εγγύηση.

 

Αλλαγή CSC

 

 

1. Εγκατάσταση του google dialer*https://play.google.com/st...android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη:*https://twitter.com/cozypl...589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

Αντιγραφή από άλλο φόρουμ.

Έτσι έκανα κι εγώ και άλλαξα csc.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή CSC

 

 

1. Εγκατάσταση του google dialer*https://play.google.com/st...android.dialer

 

2. Γράφετε *#*#27262826#*#*

 

3. Διαλέγετε το επιθυμητό csc

 

4. Πατήστε install και μετά κρατήστε το volume down και το power παρατεταμένα ταυτόχρονα ώστε να ΜΗΝ γίνει factory reset το τηλέφωνο. Αν θέλετε να γίνει wipe αφήστε το να ολοκληρώσει την διαδικασία. ΠΑΡΤΕ ΕΝΑ BACK UP απο πριν με το smart switch πριν, καλού κακού .

 

5. Το έχω κάνει ήδη στο δικό μου με περασμένη την beta . Το έκανα btu (αγγλικο) για να κατεβάσω το Samsung pay ,στο οποίο σύνδεσα την curve κάρτα μου και δουλεύει μια χαρα. Παρατηρώ, επίσης(όπως και παλιοτερα σε s7,s8,s9 και s10) ότι τα btu τα πηγαίνουν καλύτερα από διαχείριση μπαταρίας αλλά δεν έχω εντοπίσει το λογο, μπορεί κάτι με το δίκτυο καθώς ΔΕΝ έκανα factory reset)

 

Πηγη:*https://twitter.com/cozypl...589017088?s=19

 

Υγ. Δεν ευθύνομαι για τυχών wipes/factory resets/bricks κτλ μπλα μπλα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

 

Υγ2. Χρησημοποιειστε ελεύθερα το παρόν ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα νήματα αν θέλετε.

 

Υγ3. Το έκανα με βγαλμένη την κάρτα sim (wind),μόλις έγινε boot ,την έβαλα μου ζήτησε restart, το έκανα και παρέμεινε σε btu.

 

Υγ4. Δεν ξέρω αν θα παίρνει κανονικά updates μετά,(δεν βρίσκω το λόγο βέβαια να μην) ,αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει καθώς περνάω χειροκίνητα τις beta ήδη

 

Αντιγραφή από άλλο φόρουμ.

Έτσι έκανα κι εγώ και άλλαξα csc.

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

Όλα πήγαν καλα..... άλλα δε μπορώ να κάνω το back απο τον υπολογιστή στο κινητό πλέον....

μάλλον επηρέασε η αλλαγή.. βλέπει το κινητό... ξεκινά η επαναφορά... αλλά μένει στο 0%, καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κάποιος πρόβλημα σύνδεσης στο wifi; αργεί πολύ να βρει το 5g δίκτυο στο σπίτι και θέλει 2η προσπάθεια να συνδεθεί. Στο 2.4 συνδέεται πιο εύκολα. Και έχω την αίσθηση πως είναι λίγο αδύναμο το σήμα του wifi.

 

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 2.4 είναι το δυνατό σήμα πάντα... το άλλο είναι ουσιαστικά αν είσαι δίπλα... εγώ το έχω απενεργοποιήσει εντελώς..
Link to comment
Share on other sites

Όλα πήγαν καλα..... άλλα δε μπορώ να κάνω το back απο τον υπολογιστή στο κινητό πλέον....

μάλλον επηρέασε η αλλαγή.. βλέπει το κινητό... ξεκινά η επαναφορά... αλλά μένει στο 0%, καμιά ιδέα;

Σημερα πηρα το τηλεφωνο απο το service, οι οποιοι με εγραψαν στα "φρυδια" τους σχετικα με το csc και μου περασαν παλι "τα ιταλικα" με σβησμενη την εφαρμογη του ραδιοφωνου.

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με την sim της cosmote μεσα και το τηλεφωνο με ρωταει αν θελω να παρει τις ρυθμισεις της καρτας.

Τικαρω το "ναι" και "βουαλα", το ITV εγινε EUR/EUR με ελληνικες αναβαθμισεις και ραδιοφωνο.

Ακομα δεν εχω προλαβει να στειλω τα back up απο το smart switch του υπολογιστη. Εχω ενα φοβο - η αληθεια ειναι - μη μου το "ιταλικοποιησει" παλι ή εχουμε κανενα conflict.

Θα ρωτησω τα παιδια στο θεμα του Α50 και θα δω.

Ειπα να σε προλαβω μη μπλεξεις με πολυπλοκες (στα ματια μου) διαδικασιες, αφου γινεται απλα.

.................................................................................................................................

Περασε το back up απο το smart switch κανονικα, χωρις προβλημα σε εμενα (Α50 για να μην υπαρξει παρανοηση μελλοντικα)

Edited by dimlar
νεωτερα δεδομενα
♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Ξέρετε αν υπάρχει επιλογή να αλλάξουμε το screen on time στις ρυθμίσεις της μπαταρίας?

Δηλαδή να μηδενίζει κάθε φορά που το φορτίζεις 100% και το βγάζεις από φόρτιση αντί να το κάνει στις 12 το βράδυ όπως τώρα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ξέρετε αν υπάρχει επιλογή να αλλάξουμε το screen on time στις ρυθμίσεις της μπαταρίας?

 

Δηλαδή να μηδενίζει κάθε φορά που το φορτίζεις 100% και το βγάζεις από φόρτιση αντί να το κάνει στις 12 το βράδυ όπως τώρα.

 

Ευχαριστώ

την ίδια απορία έχω και εγώ με το Α31 και μάλλον θα αλλάξει πάλι με το Android 11.έλεγα ότι η xiaomi κάνει πατάτες αλλά και η Samsung την συναγωνιζεται

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ για τη σύζυγό από wind .Με μια επιδότηση που υπάρχει θα βγει περίπου 60 euro.

H wind το έχει προσφορά στα 399.

Ήθελα να ρωτήσω αν η οθόνη έχει κάποια προστασία ή πρέπει να αγοράσουμε αμέσως?

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την ίδια απορία έχω και εγώ με το Α31 και μάλλον θα αλλάξει πάλι με το Android 11.έλεγα ότι η xiaomi κάνει πατάτες αλλά και η Samsung την συναγωνιζεται

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

επειδη περασα το ρωσικο firm με αντροιντ 11 στο Α51 , οντως το αλλαξε . τωρα δειχνει χρονους οθονης μετρωντας απο καθε πληρη φορτιση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από αυτό το νήμα.

Προχθές έκανα δώρο στη σύζυγο ένα Α71 αλλά παρατήρησα ότι όταν πραγματοποιεί κλήσεις, αναβοσβήνει μια πάρα πολύ μικρή κουκίδα στην οθόνη. Την εντοπίζω ανάμεσα στον φακό της selfie και στην ώρα. Πάνω αριστερά στην οθόνη με λίγα λόγια.

Κανείς άλλος έχει εντοπίσει κάτι παρόμοιο;

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A71

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...