Jump to content

Samsung Galaxy A71


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Λοιπόν αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

1. Ανοίγω την εφαρμογή του ραδιοφώνου της Samsung.

2. Μετά, είτε χρησιμοποιώντας τα πλαϊνά κουμπιά στο τηλέφωνο, είτε τα κουμπιά των ακουστικών, ΔΕΝ αυξομειώνεται η ένταση του ήχου.

3. ΠΡΕΠΕΙ πρώτα να πάω Ρυθμίσεις > Ήχοι και δόνηση > Ένταση, να "πειράξω" λίγο πάνω κάτω την ένταση στα Μέσα και μετά λειτουργεί κανονικά και από τα πλήκτρα του κινητού και των ακουστικών.

 

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό; Έτσι λειτουργεί; Αν όχι, ξέρει κάποιος πως διορθώνεται;

Ευχαριστώ και καλημέρα σας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν εχω αυτό το πρόβλημα. Τα πλήκτρα δουλεύουν μετά το κλείσιμο του ραδιοφώνου.

Είμαι με την τελευταία ελληνική rom

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

SMPT, εννοώ ότι δεν λειτουργούν τα ΠΛΉΚΤΡΑ της έντασης του ήχου από την αρχή, όταν ακούω ράδιο. Χρειάζεται πρώτα, όπως είπα να πειράξω την ένταση από τις Ρυθμίσεις και μετά είναι όλα ΟΚ. Όταν το ράδιο είναι κλειστό, τα πλήκτρα λειτουργούν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε νέα ενημέρωση.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι περιλαμβάνει;

Εάν πας Ρυθμίσεις - Ενημέρωση λογισμικού - Τελευταία ενημέρωση θα δείς τί περιλαμβάνει. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις γενικότητες τις είδα και όταν ήρθε το update. :D

Το αν εντόπισε κάποιος καμία διαφορά εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά και με βάση το μικρό μέγεθος πρέπει να έχει μόνο security fix. Γενικά πάντως το ότι δεν υπάρχει πουθενά ένα κανονικό changelog είναι μεγάλη χαζομάρα....
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κι εγώ του Α71. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό τζαμάκι οθόνης, που να λειτουργεί το αποτύπωμα; Έβαλα αυτό της Spigen. Πολύ καλό, αλλά αποτύπωμα μηδέν.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Οθόνη - Ευαισθησία Αφής.

Το ενεργοποιησες; ;)

 

9cfea0253dc789f67bfaa1cd3a6fdd65.jpg

Ναι και δεν το βλέπει με τίποτα. Υπάρχουν και κριτικές στο Skroutz γι'αυτό το πράγμα, τις οποίες όμως δεν έλαβα υπόψη μου, δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω γεμίσει γύρω στα 72giga πήρα μια κάρτα 128 evo samsung. Μόλις την τοποθετήσω και την διαμορφώσω μπορώ με κάποιο άμεσο τρόπο να μετακινήσω όλες τις παλιές φώτο και τραγούδια αλλά και όλα τα καινούρια να αποθηκευονται στην κάρτα;

 

Στάλθηκε από το SM-A715F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορείς να τα μεταφέρεις όλα στην εξωτερική SD μέσω της εφαρμογής "Τα αρχεία μου". Απλή Αντιγραφή από την εσωτερική μνήμη και Επικόλληση στην εξωτερική SD θέλει.

Μετά θα πας στις ρυθμίσεις της κάμερας να επιλέξεις να αποθηκεύονται οι φωτο που τραβάς στην εξωτερική SD και τέλος.

Ότι άλλο θες μελλοντικά να μεταφέρεις στο τηλέφωνο (αρχεία μουσικής κλπ κλπ ) απλώς θα επιλέγεις την external SD αντί της εσωτερικής μνήμης της συσκευής για να τα κάνεις "Επικόλληση". :)

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω και εγώ οτι το δακτυλικό αποτύπωμα δεν δουλεύει με spigen.

Τουλάχιστον η εκμάθηση, γιατί στην εκμάθηση λέει να το κάνεις χωρίς τζάμι.

Δεν ξέρω τι γίνετε αν πρώτα κάνεις την εκμάθηση και μετά βάλεις το τζάμι. Εκεί μπορεί να παίζει.

 

Δεν μου ανοιγει η εφαρμογή gogle lens εχει σχεση με το bixby;

εγώ έκανα δοκιμή του goggle lens χωρίς πρόβλημα και δεν εχω πειράξει τίποτα στο bixby. δεν το χρησιμοποιώ κιόλας.

 

Επειδή έχω γεμίσει γύρω στα 72giga πήρα μια κάρτα 128 evo samsung. Μόλις την τοποθετήσω και την διαμορφώσω μπορώ με κάποιο άμεσο τρόπο να μετακινήσω όλες τις παλιές φώτο και τραγούδια αλλά και όλα τα καινούρια να αποθηκευονται στην κάρτα;

μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή "τα αρχεία μου" όπως είπε και ο Μακης.

Εγώ για όλα αυτά χρησιμοποιώ την x-plore. Έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες.

Για τις νέες φωτογραφίες πρέπει να πας στην εφαρμογή και να δηλώσεις την νέα τοποθεσία.

Λογικά θα σε ρωτήσει την πρώτη φορά που θα ανοίξεις την εφαρμογή και θα δει την κάρτα. Αν δεν έχει γίνει πας :κάμερα -> ρυθμίσεις κάμερας -> θέση αποθήκευσης.

Edited by smpt

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω για έναν γνωστό στη δουλειά που έχει το A71. Εκανε πριν 3 μέρες την τελευταία αναβάθμηση και από τότε δεν μπορεί να κλείσει το τηλέφωνο ούτε να κάνει επανεκίνηση. Όταν πατάς το κουμπί για να κλείσει ανοίγει ο βοηθός bixbi. Όση ώρα και να το πατάς δεν κάνει επανεκίνηση. Του είπα να το αφήσει να κλείσει από μπαταρία.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλει το πλήκτρο να κλείνει το τηλέφωνο

Ρυθμίσεις -> σύνθετες λειτουργίες ->πλαϊνό πλήκτρο ->πιέστε παρατεταμένα -> μενού απενεργοποίησης

 

Αλλιώς αν σύρει την οθόνη προς τα κάτω, ένα από τα εικονίδια είναι για το κλείσιμο.] (αυτό δίπλα από τα settings)

Edited by smpt

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την παραπάνω ρύθμιση, υπάρχει και κουμπί που ανοίγει το "μενού απενεργοποίησης". Το βρίσκεις εάν κατεβάσεις την κουρτίνα. Επάνω δεξιά. Δίπλα από το κουμπί που ανοίγει τις ρυθμίσεις.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω για έναν γνωστό στη δουλειά που έχει το A71. Εκανε πριν 3 μέρες την τελευταία αναβάθμηση και από τότε δεν μπορεί να κλείσει το τηλέφωνο ούτε να κάνει επανεκίνηση. Όταν πατάς το κουμπί για να κλείσει ανοίγει ο βοηθός bixbi. Όση ώρα και να το πατάς δεν κάνει επανεκίνηση. Του είπα να το αφήσει να κλείσει από μπαταρία.

Όπως αναφέρει ο φίλος πιο πάνω, εναλλακτικά, κατεβάζεις τις ειδοποιήσεις και επάνω δεξιά έχει κουμπί απενεργοποίησης.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Μόλις χτες έκανα μετάβαση από A70 σε A71. Ενώ στο A70 με αναγνώριση προσώπου το τηλ άνοιγε κατευθείαν, τώρα αναγνωρίζει ξεκλειδώνει αλλά πρέπει να σείρω προς τα επάνω για άνοιγμα. Έχω ενεργοποιησει την αφύπνιση με το σήκωμα, αλλά δεν ξέρω τι δεν μπορώ να βρω. Ξέρει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Στο Α40 που έχω στο μενού της αναγνώρισης προσώπου έχει να τσεκάρης το "παραμονή στην οθόνη κλειδώματος". Όταν είναι ξετσεκαρισμένο μεταβαίνει κατευθείαν μέσα όπου ήταν τελευταία φορά.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A71

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...