Jump to content

Samsung Galaxy A51


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα κάνω υπομονή 2 εβδομάδες, αλλα δεν βοηθάς :p

Δηλαδή επιτέλους θα πάρουμε την πλήρη δύναμη του 9611;;

Από μπαταρία τι λέει;

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η μπαταρια ιδια μου φαινεται . δηλαδη για εμενα καλη ηταν . σε ολα τα υπολοιπα ειναι τεραστια η διαφορα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, σήμερα είδα σκόνη μέσα στην κάμερα και συγκεκριμένα στο μάτι του κύριου φακού..Το τηλέφωνο δεν το έχω πάνω από μήνα,το προσέχω όσο δεν πάει..Βέβαια το είχα στείλει στην Samsung για επισκευή είχα ένα θέμα στην οθόνη και μου την άλλαξαν..Λέτε να έκαναν την ******* εκεί;Έχει δει κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγήκε η 3.0 σήμερα στην Ελλάδα, το έχει πάρει κανείς;

Με Vodafone από μένα τίποτα...

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο κατέβασα!!!
Πάροχο;;

Εγώ από τις 7 που πατάω τσεκ μου βγάζει σφάλμα γιατί λογικά έχουν πέσει οι σέρβερ.

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Πάροχο;;

Εγώ από τις 7 που πατάω τσεκ μου βγάζει σφάλμα γιατί λογικά έχουν πέσει οι σέρβερ.

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Wind είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Wind είμαι.
Τώρα έφτιαξε το check αλλά μου βγάζει ότι είμαι στην τελευταία...

Χμμμ, μου φαίνεται ότι είναι η Voda το πρόβλημα. Με Cosmote και Wind έχω παρατηρήσει ότι την έχουν πάρει.

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορείτε να μου πείτε αν υποστηρίζει Volte & Wifi calling με vodafone cu?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορείτε να μου πείτε αν υποστηρίζει Volte & Wifi calling με vodafone cu?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ναι κανονικά, μόνο που δεν θα σου βγάζει κάποιο εικονίδιο στο status bar αλλά δουλεύει τέλεια

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά, μόνο που δεν θα σου βγάζει κάποιο εικονίδιο στο status bar αλλά δουλεύει τέλεια

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως λίγο χαζή η ερώτηση μου, αλλά αφού δεν βγάζει το εικονίδιο, πως ξέρουμε οτι δουλεύει? :p

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Ίσως λίγο χαζή η ερώτηση μου, αλλά αφού δεν βγάζει το εικονίδιο, πως ξέρουμε οτι δουλεύει? :p
Κατά την διάρκεια μιας κλήσης, τα δεδομένα μας δεν πέφτουν σε Ε/H+, αλλά παραμένουν σε 4G και μάλιστα υπάρχει και HD Voice.

Επίσης στο WIFI Calling θα καταλάβεις όταν το βάλεις σε airplane mode και θα μπορείς να κάνεις κανονικά κλήσεις, και θα βγει και εικονίδιο...

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Κατά την διάρκεια μιας κλήσης, τα δεδομένα μας δεν πέφτουν σε Ε/H+, αλλά παραμένουν σε 4G και μάλιστα υπάρχει και HD Voice.

Επίσης στο WIFI Calling θα καταλάβεις όταν το βάλεις σε airplane mode και θα μπορείς να κάνεις κανονικά κλήσεις, και θα βγει και εικονίδιο...

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τέλεια τότε!

Κάτι τελευταίο, είναι σταθερό το VoLte & wifi calling καθόλη την λειτουργία της συσκευής ή πέφτει συχνά πυκνά (ακόμα και κατά την διάρκεια της κλήσης)?

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια τότε!

 

Κάτι τελευταίο, είναι σταθερό το VoLte & wifi calling καθόλη την λειτουργία της συσκευής ή πέφτει συχνά πυκνά (ακόμα και κατά την διάρκεια της κλήσης)?

Πάντα είναι ανοιχτά!

Βέβαια αυτό ισχύει αν έχεις 4G και WiFi αντίστοιχα

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είναι ανοιχτά!

Βέβαια αυτό ισχύει αν έχεις 4G και WiFi αντίστοιχα

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ναι με την προυπόθεση οτι είναι ανοιχτά πάντα μιλάω!

Ωραία καλό αυτό!

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εσείς κάνετε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά από αναβάθμιση?
Καλό είναι να γίνεται επαναφορά απο έκδοση Android σε άλλη πχ απο 10 -> 11. Οταν έρχονται ενημερώσεις ασφαλείας δεν χρειάζεται επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να γίνεται επαναφορά απο έκδοση Android σε άλλη πχ απο 10 -> 11. Οταν έρχονται ενημερώσεις ασφαλείας δεν χρειάζεται επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είμαι με την τελευταία αναβάθμιση,δεν έχω κάποιο πρόβλημα, αλλά σκέφτομαι να κάνω μια επαναφορα όταν βρω χρόνο,ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Τσακάλια πήρατε το 11; Στο δικό μου τίποτα ακόμα. Όχι τίποτα άλλο, θέλω να κάνω factory reset και περιμένω το update για να ξεμπερδέψω. Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Τσακάλια πήρατε το 11; Στο δικό μου τίποτα ακόμα. Όχι τίποτα άλλο, θέλω να κάνω factory reset και περιμένω το update για να ξεμπερδέψω.
Ακόμα τίποτα, και με παραξενευει ότι στο Samsung Members από Μάρτιο το πήγαν για Απρίλιο...

 

Αν και βέβαια άλλες χώρες το έχουν πάρει

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στου πατέρα μου το 11 με one ui 3, τώρα κατεβαίνει.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η αναβάθμιση σε ONE UI 3.0 για ελληνικό cosmote.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η αναβάθμιση σε ONE UI 3.0 για ελληνικό cosmote.

 

Ήρθε στου πατέρα μου το 11 με one ui 3, τώρα κατεβαίνει.

 

 

Για πείτε καμιά εντύπωση όταν με το καλό ολοκληρωθεί η εξερεύνηση...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε 'μένα. Δεν έκανα επαναφορά. Ατέλειες που είχα εντοπίσει πριν όπως εμπλοκή στην αυτόματη περιστροφή, άμεση ενεργοποίηση εξοικονόμηση ενέργειας με το που πατήσεις τη συντόμευση χωρίς να ανοίγουν επιπλεον παράθυρα, διορθώθηκαν.

 

Περαιτέρω βελτίωση στην περιήγηση με χρήση ενός χεριού. Ορατή βελτίωση στο scrolling παντού, στον samsung internet είναι ξεκάθαρο. Ομαλότερη μετάβαση σε εφαρμογές που παίζουν σε μικρό παράθυρο YT, twitch. Κατα την εξοικονόμηση φαίνεται να ανταποκρίνεται καλύτερα όταν τρώει ζόρι.

 

Πιο ομαλό σε γενικές γραμμές. Ευτυχώς δεν ακούμπησαν το FM ράδιο. Από μπαταρια δεν έχω εικόνα καθώς δεν έχω κάνει φόρτιση ακόμα.

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: ..... σήμερα το ξεσφράγισα και με το που το άνοιξα πριν το στήσιμο μου κάνει 2 ενημερώσεις.

Ηταν το UI 3 και το Android 11 :lol: :lol:

Εγώ δεν το χειρίστηκα καθόλου με Android 10.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους. Μετά τη τελευταία αναβάθμιση τα εικονίδια στην status bar αλλά και στην οθόνη κλειδώματος είναι άσπρα με ανοιχτόχρωμο φόντο σε αντίθεση με πριν που ήταν μαύρα ( και φυσικά φαίνονταν καλύτερα). Υπάρχει τρόπος να το διορθώσουμε; 7cc99cfcf6934a0b41e8d0c8b2a2f6fb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

send from my A51 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A51

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...