Jump to content

Cosmote tv ott


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά ....δε παίζει σε 32αρα - 40αρα κ στη 55 ιντσών δείχνει κανονικά από έναν πύργο παμπαλαιο με win10 k μια καρτα γραφικών GT 710 αρχαία....δε παίζει στις μικρές κ παιζει στο θηρίο....
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έβγαλα κάποια άκρη. Κοίταξα στο site τους και αναφέρει κάποιον περιοριοσμό σε ανάλυση που πρέπει να είναι δηλαδή τουλάχιστον 1280x600. Τόσο χαμηλή δεν έχω πουθενά, αλλά με έβαλε σε σκέψεις.

 

Να επαναλάβω τι συμβαίνει, στον σταθερό υπολογιστή που είναι σε monitor 24άρι, ενώ έπαιζε κανονικά σε chrome πλέον σταμάτησε και τώρα παίζει μόνο από firefox. Κάθησα να σκεφτώ αν έχω κάνει κάποια αλλαγή, και μου ήρθε αυτό που είχα ξεχάσει. Για σύντομο χρονικό διάστημα είχα βάλει μια tv 32" full hd σαν μόνιτορ, και είχα ορίσει custom scaling στο 125% στις ρυθμίσεις (display settings, advanced scaling settings). Μετά επανέφερα την 24άρα, και επειδή μου άρεσε έτσι όπως έδειχνε λίγο μεγαλύτερα στο 125% το άφησα έτσι.

Οπότε είπα να πειραματιστώ με τον εξής τρόπο. Πλέον παίζει μέσω firefox που το έχω δηλωμένο στη λίστα. Αφού σιγουρεύτηκα ότι παίζει, πάω και αλλάζω το scaling στο 200%. Ανοίγω ξανά τη σελίδα να δω, και βγάζει το μήνυμα για κατέβασμα της εφαρμογής (το γνωστό όταν δεν παίζει). Στο καπάκι κλείνω τη σελίδα και ξαναβάζω 125% και παίζει κανονικά.

 

Οπότε αν θες δοκίμασε να παίξεις με αυτό μπας και δεις κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έβγαλα κάποια άκρη. Κοίταξα στο site τους και αναφέρει κάποιον περιοριοσμό σε ανάλυση που πρέπει να είναι δηλαδή τουλάχιστον 1280x600. Τόσο χαμηλή δεν έχω πουθενά, αλλά με έβαλε σε σκέψεις.

 

Να επαναλάβω τι συμβαίνει, στον σταθερό υπολογιστή που είναι σε monitor 24άρι, ενώ έπαιζε κανονικά σε chrome πλέον σταμάτησε και τώρα παίζει μόνο από firefox. Κάθησα να σκεφτώ αν έχω κάνει κάποια αλλαγή, και μου ήρθε αυτό που είχα ξεχάσει. Για σύντομο χρονικό διάστημα είχα βάλει μια tv 32" full hd σαν μόνιτορ, και είχα ορίσει custom scaling στο 125% στις ρυθμίσεις (display settings, advanced scaling settings). Μετά επανέφερα την 24άρα, και επειδή μου άρεσε έτσι όπως έδειχνε λίγο μεγαλύτερα στο 125% το άφησα έτσι.

Οπότε είπα να πειραματιστώ με τον εξής τρόπο. Πλέον παίζει μέσω firefox που το έχω δηλωμένο στη λίστα. Αφού σιγουρεύτηκα ότι παίζει, πάω και αλλάζω το scaling στο 200%. Ανοίγω ξανά τη σελίδα να δω, και βγάζει το μήνυμα για κατέβασμα της εφαρμογής (το γνωστό όταν δεν παίζει). Στο καπάκι κλείνω τη σελίδα και ξαναβάζω 125% και παίζει κανονικά.

 

Οπότε αν θες δοκίμασε να παίξεις με αυτό μπας και δεις κάποια διαφορά.

 

Φίλε μου καλησπέρα!

 

Λοιπόν έχουμε κ λέμε:

 

Ξεκίνησα με τη 40αρα...όταν είδα οτι το scale ήταν στο 125% απογοητεύτηκα..(στις τβ το κάνω πάντα αυτό γιατί είναι λίγο μακριά πάντα κ θέλω να βλέπω...)πηγα κ στην 32αρα κ εκεί τα ίδια...έπαιξα όμως με την ανάλυση κ δε γινόταν κ εκεί τιποτα...όταν όμως την έβαλα στην προτεινόμενη ανάλυση την υψηλότερη δηλαδή έπαιξαν κανονικά με το scale στο 125...η 32αρα με win 7 παρακαλώ...ίσως κ για αυτό δεν επιανε τα λαπτοπς γιατί παίζουν by default στη προτιμώμενη όπως κ η 55αρα χθες...ένα από τα μαγικά της cosmote:D:p:lol:για να μην τους πω καμμιά κουβέντα...οπότε ο λογαριασμός έχει ως εξής... scale στο 125% κ η υψηλότερη ανάλυση, μόνο έτσι έπαιξαν σε εμένα τελικά!!!Δε μπορώ τα 2 pc όμως να τα έχω στην maximum ανάλυση γιατί θα βγάλω τα μάτια μου από τα 3-4 μέτρα που κάθομαι, οπότε αναγκαστικά ο΄ταν παίζει η κοσμοτε θα αλλάζω την ανάλυση...δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο για την ώρα κ όταν κάτσει το λαχείο:D:D:D θα πάρω μίνι λαπτοπς τούμπανα(τα boxs δε τα χωνέυω) κ θα τα βάλω με hdmi που δε πίανουν χώρο κ τέλος:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως έχουν κάνει κάποια γκάφα στον προγραμματισμό, και συγκεκριμένα dpi κάνουν τη σελίδα να νομίζει ότι προσπαθεί να την προσπελάσει από συσκευή Android. Νομίζω είναι η μόνη εξήγηση που μπορεί να σταθεί, αφού το δοκίμασες και εσύ και είχε παρόμοια συμπεριφορά. Τι να πω, ελπίζω να το φτιάξουν... Αν θες και μπορείς, αν έχεις δυνατότητα αλλαγής συσκευής, δοκίμασε και με διαφορετικό browser. Όπως είπα και πριν, στο 125% μου παίζει κανονικά με Firefox.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως έχουν κάνει κάποια γκάφα στον προγραμματισμό, και συγκεκριμένα dpi κάνουν τη σελίδα να νομίζει ότι προσπαθεί να την προσπελάσει από συσκευή Android. Νομίζω είναι η μόνη εξήγηση που μπορεί να σταθεί, αφού το δοκίμασες και εσύ και είχε παρόμοια συμπεριφορά. Τι να πω, ελπίζω να το φτιάξουν... Αν θες και μπορείς, αν έχεις δυνατότητα αλλαγής συσκευής, δοκίμασε και με διαφορετικό browser. Όπως είπα και πριν, στο 125% μου παίζει κανονικά με Firefox.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

τα ιδια μου κάνει κ με chrome κ με firefox sto 125 όταν δε ειναι η προτινωμενη ανάλυση...παρόλα αυτά αφού έπαιξε κ βρέθηκε η λύση ελπίζω να μην είναι προσωρινή...με αυτούς όλα να τα περιμένεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σας.Σκέφτομαι και γω να βάλω τα πακέτα (sports) αλλά με προβλημάτισε αυτό που ειπώθηκε πιο πάνω για την ποιότητα και τη σύνδεση.Σε 50αρα φίλου και στην Cosmote Tv που έχει ο ίδιος εμένα με IPhone 12 Pro max παίζει άριστα ενώ όταν βγαίνω και μπαινει ο φίλος μου με ένα Xiaomi Note 8 pro παίζει με πολλά σπασίματα στην ανώτερη επιλογή.Βγάλαμε λοιπόν το συμπέρασμα ότι φταίει η συσκευή.Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν επειδή τώρα περιμένω το ipad (με τον Α12) και εκεί θα γίνεται η χρήση,αν κάποιος έχει κάποια εμπειρια με αυτη τη συσκευή να μου πει αν τυχόν έχει κάποια θέματα γιατί λόγω έκπτωσης θα βάλω το 6μηνο πακέτο..Ημουν έτοιμος δηλαδή αλλά βρήκα αυτό το νημα και σκέφτομαι μήπως βάλω το μηνιαίο για αρχή να μην έχω θέματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ξαναγράφω επειδή ασχοληθήκαμε πολύ τότε οι 2 μας για να σου πω΄ότι όλες σχεδόν οι οθόνες παίζουν κανονικά όταν συνδέω ένα raspberry pi4 που έχω!!εκανα δοκιμές γιατί ήθελα να παίζω netflix prime κτλ κτλ χωρίς να αναγκάζομαι να σετάρω codi πολύπλοκες ρυθμίσεις κτλ, και κατέληξα να βγάλω το raspbian και να βάλω το twister os σαν λειτουργικό, το οποίο ειναι απίστευτο κ πολύ εύκολο...κ αφού εβαλα νετφλιξ ερτφλιχ κ λοιπούς κ παίζουν κανονικά μεσω chromium(στο raspbian δεν γινόταν αυτό)λέω δε δοκιμάζω κ το cosmotetvott...κ παίζει κανονικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου φαίνεται πως έχουν κάνει κάποια γκάφα στον προγραμματισμό, και συγκεκριμένα dpi κάνουν τη σελίδα να νομίζει ότι προσπαθεί να την προσπελάσει από συσκευή Android. Νομίζω είναι η μόνη εξήγηση που μπορεί να σταθεί, αφού το δοκίμασες και εσύ και είχε παρόμοια συμπεριφορά. Τι να πω, ελπίζω να το φτιάξουν... Αν θες και μπορείς, αν έχεις δυνατότητα αλλαγής συσκευής, δοκίμασε και με διαφορετικό browser. Όπως είπα και πριν, στο 125% μου παίζει κανονικά με Firefox.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

 

ξαναγράφω επειδή ασχοληθήκαμε πολύ τότε οι 2 μας για να σου πω΄ότι όλες σχεδόν οι οθόνες παίζουν κανονικά όταν συνδέω ένα raspberry pi4 που έχω!!εκανα δοκιμές γιατί ήθελα να παίζω netflix prime κτλ κτλ χωρίς να αναγκάζομαι να σετάρω codi πολύπλοκες ρυθμίσεις κτλ, και κατέληξα να βγάλω το raspbian και να βάλω το twister os σαν λειτουργικό, το οποίο ειναι απίστευτο κ πολύ εύκολο...κ αφού εβαλα νετφλιξ ερτφλιχ κ λοιπούς κ παίζουν κανονικά μεσω chromium(στο raspbian δεν γινόταν αυτό)λέω δε δοκιμάζω κ το cosmotetvott...και παίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...