Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν θα έχεις με το καλό χρόνο αναμένουμε την GCam

 

Αν αναφέρεσαι σε αυτές που έστησα, τις έχω ανεβασει ήδη. Δες προηγούμενη σελίδα.

 

Αν και τώρα έχω ξεκινήσει να δουλεύω μια 8ρα που έχει πολλές ρυθμίσεις (περισσότερες από του bsg/arnova).

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω ενθουσιασμένος από το αποτέλεσμα των τελευταίων μου ρυθμίσεων. Πολύ καλύτερο αποτέλεσμα απο τις προηγούμενες που ειχα ανεβασει.

 

50912098961_db6cf7437d_z.jpggcam 8 (aspen) by Andreas L., on Flickr

 

50911411493_cf9fd5dcec_z.jpggcam 8 (aspen) by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Link gcam?

Και του xml?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Link gcam?

Και του xml?

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οταν ολοκληρώσω τις ρυθμίσεις θα βάλω link. Θέλω να παίξω κανα δύο μέρες μην τυχόν θέλει καποια διόρθωση.

 

Προς το παρον μπορειτε να παιξετε με αυτές που έβαλα στη πίσω σελίδα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την πρώτη που είναι για όλες τις συνθήκες με το αντίστοιχο xml για να δω πως θα παίξει.

 

Μετά θα δοκιμάσω και τις άλλες που είμαι για μέρα/νύχτα.

 

Με την C35 προστέθηκε επιτέλους η ταχεία κλήση που δεν είχα, αλλά απ' ότι βλέπω έχασα αρκετά σε μπαταρία.

 

 

Εστάλη από το Realme X2 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή έπεσα σε κάποια αναπάντεχα προβλήματα, ήθελα να ρωτήσω το εξής: χρησιμοποιεί κανείς τη συσκευή μας με ακουστικά bluetooth (earbuds) και αν ναι τι μάρκας? Το θέμα μου είναι αν συναντήσατε θέματα ασυμβατότητας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τα realme buds pro άψογη συμβατότητα έχει και εφαρμογή που κάνεις τις κατάλληλες ρυθμισεις

 

Εγώ πήρα τα Tronsmart Apollo Bold και δυστυχώς κάνει διακοπές (1-2 ανά τρία λεπτά σε τυχαίες στιγμές). Θεώρησα ότι φταίνε τα ακουστικά στην αρχή, μετά όμως τα σύνδεσα με το λαπτοπ και δούλεψαν άψογα. Τα δοκίμασα και με συσκευή Samsung αλλά και με μία Xiaomi και ήταν άψογα και εκεί. Έπεσε πολύ στα μάτια μου η Realme όταν συνειδητοποίησα ότι έφταιγε το κινητό μου. Πάνω που ήμουν έτοιμος να τα πουλήσω (να πω εδώ ότι τα ακουστικά έχουν εκπληκτικό ήχο...) είδα ότι η C35 πείραζε κάτι στο bluetooth για να διορθώσει ένα bug. Λεω δεν χάνω τπτ να περιμένω μπας και... Όντως η C35 διόρθωσε το πρόβλημα κατά 95%! Τώρα το κάνει πολύ σπάνια έως καθόλου. Μου έκανε εντύπωση το ατόπημα της Realme να είναι έτσι τόσο καιρό. Ισως να φταίει ότι τα Apollo μου χρησιμοποιούν το πιο σύγχρονο driver aptX της Quallcomm

Link to comment
Share on other sites

Realme Buds Air Neo έχω εγώ. Όλα καλά από τη συμβατότητα αλλά θα ήθελα να κρατάνε παραπάνω.

 

Νομίζω μια φορά μόνο μου ξεσυνδεθηκαν.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την πρώτη που είναι για όλες τις συνθήκες με το αντίστοιχο xml για να δω πως θα παίξει.

 

Μετά θα δοκιμάσω και τις άλλες που είμαι για μέρα/νύχτα.

 

 

Καλύτερα να πας στο δεύτερο σύστημα με τις 2 gcam. Ειδικα ο uw και tele έχουν μεγάλη διαφορά στην day.

 

Κατά τα άλλα νομίζω βελτίωσα λίγο ακόμα τις ημερήσιες.

Θα το σιγουρέψω τις επόμενες μέρες και αν ειναι θα την ανεβάσω μαζί με την 8ρα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά ρε Ανδρέα.

Πολύτιμη η βοήθειά σου στο συγκεκριμένο κομμάτι και όχι μόνο.

 

Εστάλη από το Realme X2 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν υπάρχει τίποτα για το συγκεκριμένο κινητό στην Ελλάδα σε ότι αφορά θηκες και tempered, παρ' όλο που είναι από τα πιο δυνατά της εταιρείας.

Ότι παραγγείλουμε απ' έξω δηλαδή.

 

Εστάλη από το Realme X2 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν υπάρχει τίποτα για το συγκεκριμένο κινητό στην Ελλάδα σε ότι αφορά θηκες και tempered, παρ' όλο που είναι από τα πιο δυνατά της εταιρείας.

Ότι παραγγείλουμε απ' έξω δηλαδή.

 

Εστάλη από το Realme X2 Pro

 

Καλύτερα... γιατί πρόσφατα έψαχνα για ενα hydrogel protector... στο εξωτερικό το είχε 1.5 ευρώ... εδώ το έχουν 10...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα... γιατί πρόσφατα έψαχνα για ενα hydrogel protector... στο εξωτερικό το είχε 1.5 ευρώ... εδώ το έχουν 10...
Έχεις το λινκ? Το καλό είναι ότι στο εξωτερικό έχει ποικιλία και διαβάζεις και καμιά κριτική πριν παραγγείλεις.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το λινκ? Το καλό είναι ότι στο εξωτερικό έχει ποικιλία και διαβάζεις και καμιά κριτική πριν παραγγείλεις.

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

 

Εδώ είσαι...

https://a.aliexpress.com/_mKK7zAR

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη C35 εγώ το καλύτερο sot που είχα ποτέ!!!! 7-7.30 ώρες άνετα!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ! Καμία ενημέρωση - κάποιο νέο σχετικά με το πότε περίπου θα πάρουμε σε stable realmeui έχουμε ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Realmeui 2.0 *

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ! Καμία ενημέρωση - κάποιο νέο σχετικά με το πότε περίπου θα πάρουμε σε stable realmeui έχουμε ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Realmeui 2.0 *

Τίποτα νεότερο προς το παρόν... λογικά οσονούπω θα σκάσει...!!! Αν και κάτι μου λέει ότι και αυτό το μήνα Security patch θα πάρουμε....

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μου φαίνεται λίγο χαμηλός ο ήχος γενικά... έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?? Να βάλω Volume Booster?? η θα τα παίξει το ηχείο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορώ να τσεκάρω αν έχει θέμα το ηχείο μου? ξέρει κανείς??

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Για να μένει στο αρχείο... Μετά από ένα χρόνο χάλασε ο φορτιστής. Στην αρχή δεν δούλευε καθόλου, ήταν τελείως νεκρός και φορτιζα με άλλον της σειράς με αργή φορτιση φυσικα. Μετά από κάνα δυο μέρες που τον είχα εκτός άρχισε να ξανά φορτίζει αλλά φυσικά όχι supervooc αλλά με συμβατική φόρτιση.

Μίλησα με την t2p και μου επιβεβαίωσαν αυτό που γράφει στο βιβλιαράκι , ότι ο φορτιστής έχει έναν χρόνο εγγύηση οπότε οριακά προλαβαίνω την εγγύηση και αύριο θα αποστείλω για αντικατάσταση εάν έχουν όπως μου είπαν στοκ στην αποθήκη , αλλιώς λογικά θα περιμένω ...

 

Θα ενημερώσω για νεότερα καθώς και για την εξυπηρέτηση

Link to comment
Share on other sites

Για να μένει στο αρχείο... Μετά από ένα χρόνο χάλασε ο φορτιστής. Στην αρχή δεν δούλευε καθόλου, ήταν τελείως νεκρός και φορτιζα με άλλον της σειράς με αργή φορτιση φυσικα. Μετά από κάνα δυο μέρες που τον είχα εκτός άρχισε να ξανά φορτίζει αλλά φυσικά όχι supervooc αλλά με συμβατική φόρτιση.

Μίλησα με την t2p και μου επιβεβαίωσαν αυτό που γράφει στο βιβλιαράκι , ότι ο φορτιστής έχει έναν χρόνο εγγύηση οπότε οριακά προλαβαίνω την εγγύηση και αύριο θα αποστείλω για αντικατάσταση εάν έχουν όπως μου είπαν στοκ στην αποθήκη , αλλιώς λογικά θα περιμένω ...

 

Θα ενημερώσω για νεότερα καθώς και για την εξυπηρέτηση

 

Ενδιαφέρον. 1 χρόνο ο φορτιστής και 2 το κινητό δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. 1 χρόνο ο φορτιστής και 2 το κινητό δηλαδή?
3 το κινητό

 

Εστάλη από το Realme X3 SuperZoom

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα, οι διπλές gcam (day & night δηλαδή) δείχνουν να παίζουν πολύ καλά και στο Χ3 SuperZoom που έχω.

Πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα και στις βραδυνές.

Να είσαι καλά φίλε.

Κάτι άλλο τώρα.

Δεν υπάρχει τρόπος ώστε όταν ανοίγω τη gcam night, να παίζει κατευθείαν το αντίστοιχο xml;

Τώρα πρέπει κάθε φορά που την ανοίγω να κάνω διπλό tap προκειμένου να επιλέξω το xml που είναι για τις βραδυνές.

 

Εστάλη από το Realme X3 SuperZoom

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...