Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θελω να κοβω φτερα αλλα στην καλυτερη τελη Δεκεμβριου, πιστευω, θα δωσουν μια early access rom με realme ui 2 σε λιγα ατομα και σταθερη απο Φεβρουαριο και βαλε

 

Έτσι έκαναν άλλωστε με το x50 pro πού είναι και φετινό flagship. Μια beta rom το Σεπτέμβριο και σταθερή τώρα το Δεκέμβριο

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Link για κατέβασα;

OTA μου ήρθε φίλε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε θελω να κοβω φτερα αλλα στην καλυτερη τελη Δεκεμβριου, πιστευω, θα δωσουν μια early access rom με realme ui 2 σε λιγα ατομα και σταθερη απο Φεβρουαριο και βαλε

 

Δυστυχώς μάλλον θα συμφωνήσω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιτέλους μετά από 7 μήνες που το έχω... λύθηκε το θέμα του κλειδώματος... που αντί να σου ζητάει συνέχεια και μόνο δακτυλικό, συχνά πυκνά... ζήταγε και κωδικό... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αποχωρώ από την παρέα. Πήγα σε mi 10. Καλές αναβαθμίσεις :)

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αποχωρώ από την παρέα. Πήγα σε mi 10. Καλές αναβαθμίσεις :)

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος... με το καλό το νέο σου κινητό φίλε... αν θέλεις γράψε κάποια στιγμή υπέρ και κατά του Mi10 και του X2 pro... σκέφτομαι και εγώ να κάνω αυτή τη μετάβαση...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οχι. Κανενα
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

 

Τα αναφέρουν ευτυχώς. Κι είχα φάει φρίκη ότι μόνο σε μένα. Ελπίζω στο επόμενο να είναι όλα οκ.

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χειροτερα κι απ' οτι πιστευα:

Ουτε καν early access rom για το realme ui 2, μονο οι ¨εκλεκτοι" Ινδοι πηραν beta rom. Εμεις που κ... στο πηγαδι μπαινουμε στην ουρα για stable. Φεβρουαριο κι αμα

Link to comment
Share on other sites

Κανενα παραπονο απο το τηλεφωνο. Πεταει! Σταθεροτατο!

Η GCAM απογειωνει το τηλεφωνο στο θεμα της καμερας.

 

Σε σκοτεινο σημειο κατω απο το τραπεζι, με night mode realme vs gcam (απο ποιοτητα μην δινετε βαση, τις εχω περασει με upload μεσα απο facebook για να μην συνδεω το τηλεφωνο με τον υπολογιστη)

 

realme.jpg

 

gcam.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά.

Περιμένω το κινητό σήμερα αύριο, προερχόμενος από Mi 9T Pro. Καλώς ή κακώς, ο χρόνος θα δείξει. Απλά είχα μπουχτίσει με τα Xiaomi την τελευταία 5ετία και είπα να κάνω μια αλλαγή.

Δυο ερωτησούλες θα ήθελα να κάνω.

 

Tempered της προκοπής έχει βρει κανένας, έστω και με αγορά απ' έξω;

 

Επίσης, το παρακάτω θεματάκι εξακολουθεί να υφίσταται;

Αν ναι, την πάτησα γιατί στο σπίτι δεν πιάνει καθόλου cosmote και όλη τη δουλειά την κάνει το vowifi.

 

Ευχαριστώ.

 

Παρόλο που το κινητό είναι φοβερό κοντεύω να σκάσω γιατί η realme έχει απενεργοποιήσει τις επιλογές για volte και vowifi χωρίς να μπορώ να καταλάβω γιατί.

Η μόνη λύση είναι το root ή custom rom αλλά δεν θέλω να πειράξω το τηλέφωνο

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κανενα παραπονο απο το τηλεφωνο. Πεταει! Σταθεροτατο!

Η GCAM απογειωνει το τηλεφωνο στο θεμα της καμερας.

 

Σε σκοτεινο σημειο κατω απο το τραπεζι, με night mode realme vs gcam (απο ποιοτητα μην δινετε βαση, τις εχω περασει με upload μεσα απο facebook για να μην συνδεω το τηλεφωνο με τον υπολογιστη)

 

realme.jpg

 

gcam.jpg

 

Το προβλημα με το night sight της gcam ειναι οτι θελει πολυ σταθερά χέρια. Για τους περισσότερους δεν ενδείκνυται για καθημερινές γρήγορες φωτογραφίες. Αντίθετα, στη στοκ το night, αν και αργό, παίζει να ειναι και ευκολότερο από αυτόματο στο να βγάλεις χωρίς κούνημα φωτογραφία

 

Κατα τα άλλα, πέραν κορεσμού και θερμότητας, στις φωτογραφίες που έβαλες δεν βλέπω κάτι χαοτικά καλύτερο στη gcam. Ίσα ίσα που η στοκ φαίνεται να έχει και καλύτερη οξύτητα με κόστος βεβαια παραπάνω θόρυβο.

 

Εγω θα έλεγα πριν εγκαταλείψετε τη στοκ να δοκιμάσετε απλά μέσω του αλμπουμ να μειώσετε το κορεσμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δειτε εδώ της στοκ με κατεβασμενο το κορεσμο με επεξεργασία κυριολεκτικά λίγων δευτερολέπτων. Αν δεν ηταν συμπιεσμένο το αρχείο θα ήταν ακόμα καλύτερο το αποτέλεσμα.

 

image.png

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σωτηρία υπάρχει με το volte/vowifi ή το σουτάρω το κινητό ακόμα δεν το πήρα;

Αν κάποιος γνωρίζει, ας κάνει τον κόπο να γράψει δυο λόγια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά.

 

Περιμένω το κινητό σήμερα αύριο, προερχόμενος από Mi 9T Pro. Καλώς ή κακώς, ο χρόνος θα δείξει. Απλά είχα μπουχτίσει με τα Xiaomi την τελευταία 5ετία και είπα να κάνω μια αλλαγή.

 

Δυο ερωτησούλες θα ήθελα να κάνω.

 

 

 

Tempered της προκοπής έχει βρει κανένας, έστω και με αγορά απ' έξω;

 

 

 

Επίσης, το παρακάτω θεματάκι εξακολουθεί να υφίσταται;

 

Αν ναι, την πάτησα γιατί στο σπίτι δεν πιάνει καθόλου cosmote και όλη τη δουλειά την κάνει το vowifi.

 

 

 

Ευχαριστώ.

Από Tempered glasses δεν είμαι ευχαριστημένος.. και απο προηγούμενα κινητά... οτι έπαιρνα, είτε ακριβό είτε φτηνό, μετά από λίγο έπαιρνε αέρα, το έφτιαχνα με το ειδικό λαδάκι, και μετά πάλι τα ίδια... οπότε εδώ και αρκετό καιρό χρησιμοποιώ hydrogel films... Νόμιζω ότι είναι πολύ καλύτερο

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Στη μαμά εφαρμογή μηνυμάτων, δε μου δίνει τη δυνατότητα επιλογής χρήσης απλών χαρακτήρων.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξουμε αυτό;

Τώρα μου δίνει μόνο 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Προς το παρόν έχω κατεβάσει την εφαρμογή μηνυμάτων της google και λύθηκε το πρόβλημα.

 

Εστάλη από το Realme X2 Pro

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στη μαμά εφαρμογή μηνυμάτων, δε μου δίνει τη δυνατότητα επιλογής χρήσης απλών χαρακτήρων.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξουμε αυτό;

Τώρα μου δίνει μόνο 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Προς το παρόν έχω κατεβάσει την εφαρμογή μηνυμάτων της google και λύθηκε το πρόβλημα.

 

Εστάλη από το Realme X2 Pro

 

 

Στο realme 7 pro έχει το εξής:

 

Πατάς τρεις τελείες πάνω δεξιά-> Ρυθμίσεις->σύνθετες ρυθμίσεις->χρήση απλών χαρακτήρων

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αντρέα.

Δεν παίζει αυτό σε εμένα.

Εμένα έχει δύο τελείες, τις επιλέγω και μου βγάζει την παρακάτω καρτέλα.

Ούτε στις περισσότερες ρυθμίσεις υπάρχει αυτό που λες.

 

33a0cb9199327b6fdff558f76a7cca4c.jpg

 

5db5bc10690900fada7cdd5f7ae03313.jpg

 

Εστάλη από το Realme X2 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αντρέα.

Δεν παίζει αυτό σε εμένα.

Εμένα έχει δύο τελείες, τις επιλέγω και μου βγάζει την παρακάτω καρτέλα.

Ούτε στις περισσότερες ρυθμίσεις υπάρχει αυτό που λες.

 

33a0cb9199327b6fdff558f76a7cca4c.jpg

 

5db5bc10690900fada7cdd5f7ae03313.jpg

 

Εστάλη από το Realme X2 Pro

 

Σε καμία βδομάδα που θα το έχω θα το δω και εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τη C34 δεν λειτουργεί ο ακριανος φωτισμός οθόνης για κλήσεις, ειδοποίησεις κλπ...

Non rooted όλα με OTA updated...

Σε μένα παίζει κανονικά.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος από την αυτονομία της μπαταρίας.

Από το 100% στο 37% και με 58λ ομιλίας, επτά ώρες γεμάτες.

 

2fbffdbbbc3bb3a5b24a405557cf5192.jpg

 

Εστάλη από το Realme X2 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...