Jump to content

Realme X2 Pro


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν προσπαθώ να προσθέσω μια συντόμευση ιστοσελίδας στην οθόνη δεν γίνεται. Αν κάνω restart τη συσκευή τότε προστίθεται κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να προσθέσω μια συντόμευση ιστοσελίδας στην οθόνη δεν γίνεται. Αν κάνω restart τη συσκευή τότε προστίθεται κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?

 

Από τον Chrome? Μόλις τώρα το έκανα για το thread εδώ να δω αν λειτουργεί και μου το πρόσθεσε κανονικά. Τι έκδοση είσαι στο Android? Κάνε ένα clear cache στον Chrome και ξαναπροσπάθησε.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Από τον Chrome? Μόλις τώρα το έκανα για το thread εδώ να δω αν λειτουργεί και μου το πρόσθεσε κανονικά. Τι έκδοση είσαι στο Android? Κάνε ένα clear cache στον Chrome και ξαναπροσπάθησε.

 

Ναι από chrome. Και με καθάρισμα της cache δεν αλλάζει κάτι. Έκδοση η τελευταία c27

Link to comment
Share on other sites

Ναι από chrome. Και με καθάρισμα της cache δεν αλλάζει κάτι. Έκδοση η τελευταία c27

 

Περίεργο, είμαι σε σελίδα, πατάω επανω δεξια στις 3 τελείες του Chrome, Προσθήκη στην Αρχική Οθόνη, μου λεει να δηλώσω όνομα στο Pop Up Menu (δεν το αλλάζω) και με το Οκ εμφανίζεται αμέσως οχι στην Home Screen αλλα στην δεξιά στη 2η οθόνη.

 

ϊσως αν έκανες uninstall, restart και ξανα εγκατάσταση τον Chrome να διοθρωθεί. App ειναι το θεμα πάντως. Σαν τελευταία λύση στον Chrome προσπάθησε να κάνεις μέσα απο την εφαρμογή Clear Data (Ρυθμίσεις-Απόρρητο-Διαγραφή Δεδομένων Περιήγησης) και ξανα check.

Edited by nyor
~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να προσθέσω μια συντόμευση ιστοσελίδας στην οθόνη δεν γίνεται. Αν κάνω restart τη συσκευή τότε προστίθεται κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό?

 

Δοκίμασα μόλις κι εγω... Κι σε εμένα εμφανίζεται ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με c.27 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα μου έκανε ένα περίεργο η οθόνη μου έδειχνε κόκκινα τα χρώματα. Πατάω να σβήσει η οθόνη και συνήλθε να φοβάμαι;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα μου έκανε ένα περίεργο η οθόνη μου έδειχνε κόκκινα τα χρώματα. Πατάω να σβήσει η οθόνη και συνήλθε να φοβάμαι;;

 

Δε νομιζω αλλα εαν στο ξανακανει ξερεις τι πρεπει να κανεις.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω αλλα εαν στο ξανακανει ξερεις τι πρεπει να κανεις.

Ναι κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μόλις κι εγω... Κι σε εμένα εμφανίζεται ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με c.27 !

 

Χθες βγήκε νέα έκδοση για τον Chrome. Δοκιμάστε την και ελπίζω να λυθεί το προβλημα σας. Πάντως ξαναλέω ειναι app το θέμα που αντιμετωπίζετε και δεν σχετίζεται με το UI.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είχα καιρό να βγάλω βίντεο και όπως έβγαζα κολλούσε λίγο στην βιντεοσκόπηση όταν το κουνούσα το κάνει σε κανέναν άλλον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... ξέρει κανείς αν στην Gcam μας παίζει astrophotography και πως??

Ήρεμα ρωτάω!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... ξέρει κανείς αν στην Gcam μας παίζει astrophotography και πως??

Ήρεμα ρωτάω!!

 

Χαχαχαχα το ήρεμα ρωτάω γιατί? Θα σε πάρουμε από το μούτρα? Απλό φίλος, ενεργοποιείς το Night Mode και αν σύρεις την οθόνη από πάνω προς τα κάτω για να σου βγάλει τα settings για το Night Mode θα το δεις σαν επιλογή On/Off.

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Αντε γιατί πολλά brick διαβάζουμε και φοβόμαστε να "παίξουμε" με το κινητό μας.

https://www.xda-developers.com/realme-releases-a-flash-tool-for-installing-coloros-realme-ui-updates/?fbclid=IwAR3lGBkSIrt_pguy35EOAaeK46gKq6pff1WQJMpqG4pcWb1r4mTvj5QvOhc

Link to comment
Share on other sites

Αντε γιατί πολλά brick διαβάζουμε και φοβόμαστε να "παίξουμε" με το κινητό μας.

https://www.xda-developers.com/realme-releases-a-flash-tool-for-installing-coloros-realme-ui-updates/?fbclid=IwAR3lGBkSIrt_pguy35EOAaeK46gKq6pff1WQJMpqG4pcWb1r4mTvj5QvOhc

 

Άιντε μπας κ κάνουμε δουλειά και γυρίσουμε σε Color OS

~ Κατὰ τὸν δαίμονα ἐμαυτοῦ ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από κάποιον που έχει ψηθεί πολύ από το τουμπανάκι. Μιας και δεν ασχολούμαι και πολύ εδώ και μερικά χρόνια ήθελα τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να το πάρω από σαιτ ελληνικό και δεν ξέρω αν θα έχω κάποιο μεινέκτημα με αυτόν τον τρόπο μιας και βλέπω ότι οι περισσότεροι διαλέξατε το amazon ισπανίας. Το δεύτερο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν χρειάζονται τόσα hard reset που αναφέρετε εδώ στο νήμα. Δεν προκειται να ξεκλειδώσω τον bootloader και άρα recovery και rom θα πορευτώ με ότι μου δίνει η realme. Το ρωτάω γιατί είδα ότι και από την μία έκδοση του rmui στην άλλη συστηνόταν hard reset. Sorry αν ήταν πολύ noobie ερωτήσεις αλλά έχω 6 χρόνια να αγοράσω κινητό :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από κάποιον που έχει ψηθεί πολύ από το τουμπανάκι. Μιας και δεν ασχολούμαι και πολύ εδώ και μερικά χρόνια ήθελα τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να το πάρω από σαιτ ελληνικό και δεν ξέρω αν θα έχω κάποιο μεινέκτημα με αυτόν τον τρόπο μιας και βλέπω ότι οι περισσότεροι διαλέξατε το amazon ισπανίας. Το δεύτερο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν χρειάζονται τόσα hard reset που αναφέρετε εδώ στο νήμα. Δεν προκειται να ξεκλειδώσω τον bootloader και άρα recovery και rom θα πορευτώ με ότι μου δίνει η realme. Το ρωτάω γιατί είδα ότι και από την μία έκδοση του rmui στην άλλη συστηνόταν hard reset. Sorry αν ήταν πολύ noobie ερωτήσεις αλλά έχω 6 χρόνια να αγοράσω κινητό :lol::lol:

 

To δουλευω 1 μηνα τωρα, το κινητο σκοτώνει! Ουτε hard reset ουτε τίποτα...περασε Nova Lancher Prime!

-Σήμα? τρελο! Πριν ειχα samsung και γινομουν μεταναστης!

-GPS? εξωπραγματικο!

-Ταχύτητα? faster than light!

-Μπαταρια ? Δυο μερες!

-Φόρτιση ? Μεχρι να κλάσεις 100αρισε η μπαταρια!

-Οθονη ? Σε στελνει αδιάβαστο, 90hz με HDR! Πάνω από 500 Nits, και σε auto mode 750 nits!

-Ποιοτητα κατασκευης ? Στιβαρή!

-Selfie cam ? Αποδίδει λεπτομέρεια!

-Main CAM ? Πολυ καλος φακος, και σε νυχτερινές πας σε GCAM! Θα περασεις μονο την GCAM!

- Stereo Speakers? Γεμάτος ήχος!

- Main Storage ? Κουνάει μαντήλια! Χωρητικότητα 256gb με 1,5 gb/s Read & 400 mb/s write

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

To δουλευω 1 μηνα τωρα, το κινητο σκοτώνει! Ουτε hard reset ουτε τίποτα...

-Σήμα? τρελο! Πριν ειχα samsung και γινομουν μεταναστης!

-GPS? εξωπραγματικο!

-Ταχύτητα? faster than light!

-Μπαταρια ? Δυο μερες!

-Φόρτιση ? Μεχρι να κλάσεις 100αρισε η μπαταρια!

-Οθονη ? Σε στελνει αδιάβαστο, 90hz με HDR! Πάνω από 500 Nits, και σε auto mode 750 nits!

-Ποιοτητα κατασκευης ? Στιβαρή!

-Selfie cam ? Αποδίδει λεπτομέρεια!

-Main CAM ? Πολυ καλος φακος, και σε νυχτερινές πας σε GCAM! Θα περασεις μονο την GCAM!

- Stereo Speakers? Γεμάτος ήχος!

- Main Storage ? Κουνάει μαντήλια! Χωρητικότητα 256gb με 1,5 gb/s Read & 400 mb/s write

Ποια GCAM.περασες;

Και με.ποιο XML?

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από κάποιον που έχει ψηθεί πολύ από το τουμπανάκι. Μιας και δεν ασχολούμαι και πολύ εδώ και μερικά χρόνια ήθελα τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να το πάρω από σαιτ ελληνικό και δεν ξέρω αν θα έχω κάποιο μεινέκτημα με αυτόν τον τρόπο μιας και βλέπω ότι οι περισσότεροι διαλέξατε το amazon ισπανίας. Το δεύτερο που ήθελα να ρωτήσω είναι αν χρειάζονται τόσα hard reset που αναφέρετε εδώ στο νήμα. Δεν προκειται να ξεκλειδώσω τον bootloader και άρα recovery και rom θα πορευτώ με ότι μου δίνει η realme. Το ρωτάω γιατί είδα ότι και από την μία έκδοση του rmui στην άλλη συστηνόταν hard reset. Sorry αν ήταν πολύ noobie ερωτήσεις αλλά έχω 6 χρόνια να αγοράσω κινητό :lol::lol:

 

Για μένα καλη επιλογή είναι και το Realme X3 superzoom... για να έχεις και καλή κάμερα...

Στο μόνο που υστερεί το κινητό είναι η κάμερα... ακόμα και με Gcam...

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ

Στην κάμερα θα μπορούσε και καλύτερα

Ειδικά το βράδυ

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για μένα καλη επιλογή είναι και το Realme X3 superzoom... για να έχεις και καλή κάμερα...

Στο μόνο που υστερεί το κινητό είναι η κάμερα... ακόμα και με Gcam...

 

Το είδα και αυτό αλλά ήταν πιο σημαντικό για μένα να έχω amoled οθόνη παρά μια καλύτερη κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και αυτό αλλά ήταν πιο σημαντικό για μένα να έχω amoled οθόνη παρά μια καλύτερη κάμερα

Α ναι?? δεν έχει Amoled?? δεν το ήξερα... πάω πάσο τότε...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Realme X2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...